Ik at als kind bergen snoep bij anderen thuis, of ik kocht het zelf van mijn zakgeld. (Maar ik was mager, dus niemand vroeg ernaar). Maar met die ervaring stuur ik nu thuis gewoon op een gezond eetpatroon; dat aardbeien en reepjes paprika lekker fris zijn, en niet aan je tanden plakken - dat niveau. De meesten van ons eten te weinig groente (en teveel andere dingen), dus altijd handig om daarop te focussen (ipv op wat ze niet mag/wat niet goed is etc).
Opletten is altijd goed als je het idee hebt dat ze te dik wordt, maar ik zou me een ook niet al te druk over maken. Ik vind de hoeveelheden die je noemt helemaal niet gek klinken. Wat niet betekent dat er hier en daar niet iets afkan af en toe. Beetje afwisselen zou ik proberen, misschien alleen in t weekend vla en door de weeks yoghurt of fruit ofzo? Snoep/koek om de dag ipv elke dag misschien? Of een klein snoepje ipv iets groters? Ik en mijn beste vriendje waren tot een jaar of negen dun, daarna werden we de dikkerdjes van de klas haha tot een jaar of elf/twaalf. (En dat zie je op de klassenfoto ook zo grappig). Wij hielden allebei erg van snoepen en ineens zette dat erg aan. Vanaf elf/twaalf jaar werd mijn vriendje toen echt een dunne puberspriet en ik werd normaal. Echt superslank en strak (zoals je als klein kind bent) ben ik nooit meer geworden maar ik had ook geen overgewicht. Zou natuurlijk opletten dat het niet de spuigaten uitloopt en een gezond voedingspatroon is altijd een goed idee maar op die leeftijd is wat ‘babyvet’ ook niet heel gek bij sommige kinderen denk ik en dat verdwijnt dat ook wel weer als ze gaan groeien (in ons geval dan).
om te drinken zou je ook een fles water met fruit kunnen geven. word hier heel lekker gevonden en er word meer gedronken.
@Uuz en wuppie, goeie tips Ik pikte vroeger trouwens ook snoepjes en chips. En als puber kocht ik chips. Regel is nu dat ze van haar zakgeld geen snoep/eten mag kopen, maar straks als ze ouder is, heb je daar minder zicht op natuurlijk. @poekien, ze is idd niet de enige in de klas. Zijn er zeker een stuk of 6 (van 23) die je zo ziet veranderen. Goed te horen dat dit wel een fase kan zijn! Ze zegt geen honger te hebben met 2 boterhammen en rauwkost nu op school. Neemt minder zoetigheid op brood en ik zal wat meer magere vleeswaren in huis halen. Yoghurt met wat halvajam vindt ze lekkerder dan met vla erdoor. Vindt t wel minder zon schema wat ze nu bijhoudt (dieetachtig), maar hoop dat die focus ff nodig is zodat ze begrijpt wat er binnenkomt (zo lijkt t wel veel, zei ze) en waar het om gaat..
Fijn dat het goed gaat zo en ze tevreden is ermee! Het lijkt nu dieetachtig, maar het is even omschakelen en straks is het gewoon normaal. Hier dronken ze vroeger wel pakjes en sapjes, ben dat toen gaan afbouwen omdat ik het eigenlijk onzin vond, en nu talen ze er niet meer naar. Laatst met de verjaardag van de jongste dronken ze uit zichzelf gewoon water terwijl we ook appelsap en icetea hadden Kwarkbrood is brood gemaakt van kwark en onbijtmuffins wordt denk ik havermoutmuffins mee bedoeld. Zelf maak ik regelmatig bananenbrood maar dat vind alleen ik lekker
Ik vind niet dat ze zo overdreven veel eet hoor. En waarom zou je haar gaan snoepje geven? Nog een paar tips die ik volgens mij niet gelezen heb: wat (ongezouten) noten of gedroogd fruit in de snoeptommel. Pure chocola kan ook prima. Hier vinden kinderen die komen spelen vaak de baby tussendoortjes erg lekker, je zou kunnen kijken of dat veel scheelt qua suiker. Lust ze magere of karnemelk ipv halfvolle melk? Dat is natuurlijk ook een optie. En 1 of 2 keer per week vegetarisch eten kun je ook proberen. Ik heb het hier een tijdje gedaan, als je dat niet gewend bent vergt het wat creativiteit maar het werd bijna altijd wel gewaardeerd. Verder zou ik haar niet laten lijnen, maar dat is natuurlijk voor iedereen persoonlijk.
Idd, goeie tips voor wat afwisseling! Thx Ze lust noten, gedroogd fruit en karnemelk yep. Ben zelf allergisch voor noten en peulvruchten (soja), daardoor denk ik daar vaak niet aan, of ligt ergens goed verpakt achterin de kast Nee, lijnen (afvallen) mogen kinderen niet.. ook daarom wil ik het niet te rigoreus doen.
Onze kinderen eten met mate, dus ook snoep , chips, vla enz. Wij leren ze dat het prima is om elke dag een snoepje te krijgen, maar dat het daarmee ook klaar is. Fruit, komkommer, tomaat mogen ze vaker pakken. Maar ook daarvan zeg ik wel wanneer het genoeg is. Ranja drinken ze amper, ondanks dat ik het aanbied. Vla eten ze bijvoorbeeld niet elke dag. Ze krijgen hier in hun broodtrommel 1 of twee sneetjes brood, plakje peperkoek en een klein handje nootjes of groente. Zo zijn ze ook minder hongerig als ze 's middags uit school komen en hebben ze minder behoefte aan zoetigheid. 's avonds eten ze behoorlijk goed , maar hebben toch vaak nog honger. Dan krijgen ze nog fruit. Het aankomen kan ook een voorbereiding zijn op de puberteit waarbij vet belangrijk schijnt te zijn voor de hormoonactiviteit. Het lijkt me daarom ook bijzonder slecht om dit tegen te houden . Dus goed en afwisselend blijven eten.
@snoopy, ik gaf altijd een pakje melk mee. Maar dat wil ze niet meer; pakjes zijn slecht voor t milieu @bonnie, voor de hormoonhuishouding.. dat klinkt wel aannemelijk. Maar haar lijn stijgt echt te hard.. (zie eerdere post) Ze at de laatste tijd wel echt veel.. bij elkaar snel 8 boterhammen bv. Maar vind t ook lastig die balans te vinden (honger? enerzijds en afremmen anderzijds).
Is ook lastig, je wil ze ook niet met trek laten rondlopen ... Mijn zoon van bijna 7 ging ook ineens heel veel eten (nu is hij ontzettend dun, dus wat dat aan gaat geen probleem ). Maar toch heb ik het ook een beetje "afgeremd" in de zin van grote hoeveelheden tegelijk eten. Hij kreeg tussen de middag bijv. maximaal 3 boterhammen en wat drinken en als hij dan later op de middag toch nog trek had mocht hij het even komen melden. Soms kwam hij wel, maar soms ook gewoon niet, terwijl hij dan bij het middageten wel zei dat hij nog meer trek had. Hopelijk blijft ze dit zo volhouden en word het gezond eten en op gericht blijven geen "ding" bij haar
Heb niet de illusie dat het ooit over gaat eigenlijk, omdat het haar hele leven al wel speelt (dat ik haar in meer of mindere mate moet afremmen). Maar daarom idd wel haar daar goed mee om leren gaan dat het niet uit de hand loopt. Ze heeft binnenkort de 9 jaars prik en ik wil het wel aankaarten dan. Mss dat zij er nog iets zinnigs over kunnen zeggen of doorverwijzen evt voor advies. Heb t er ook met haar speltherapeute over gehad, die zei een keer dat ze emoties weg eet. Al gaat het op dit moment verder heel erg goed emotioneel. Wat niet wil zeggen dat er geen psychisch aspect zit aan haar eetgedrag. Ze zal er de komende sessie wel aandacht aan besteden.
Goed dat je het met de therapeute hebt besproken. Het is dan wrs ook automatisme en een patroon van vroeger uit.
Heeft ze echt honger of heeft ze zin ergens in? Voor de rest herken ik het wel , mijn zoon is 11 en is (op dit moment) ook te zwaar, net als je dochter een rustig kind dat liever leest dan druk doet. - ontbijt bak yoghurt met muesli of 2 beschuiten met kipfilet en een beker melk - fruit (op school) met een beker ranja - 3 boterhammen (continu rooster dus ook op school) met een beker ranja - bij thuiskomst 2 snoepjes (kleintjes) of een koekje met een beker ranja - warm eten eet hij zelfde portie als ik doe, hij wil vaak graag meer en werd ook kwaad als dit niet mocht (ass) maar nu kook ik zo dat er weinig tot niets overblijft als iedereen 1 x heeft opgeschept. - voor het naar bed gaan schaaltje yoghurt of een koekje. Toen hij kleiner was ging hij ook altijd eerst de breedte in om vervolgens de hoogte in te schieten en ik begin me af te vragen of dit misschien nu ook zal gebeuren. Zelf maakt hij er zich ook wel zorgen over, heb hem uitgelegd dat hij 1 voordeel heeft op mij en dat is dat hij nog in de lengte groeit. Dat gewoon zorgen dat het gewicht gelijk blijft op dit moment voldoende voor hem is.
Wisselend. Meestal zegt ze dat t honger is, soms twijfel ik daar aan . Ik zeg ook wel eens, wacht eerst maar even 20min. Maar over t algemeen is t dan na 20min, ja, nog steeds honger! Ze weet zelf ook dat ze verleidingen slecht kan weerstaan, los van honger of trek. Morgen bv Paasontbijt, vaak wordt er dan allerlei lekkers meegenomen. ‘Ik heb met mezelf afgesproken dat ik alleen 1 cupcake ga nemen..’
Onze zoon heeft zaterdag een paasbrunch op de zorgboerderij, we hebben hem al gewaarschuwd niet zoveel te eten als vorig jaar (toen wilde hij niet eens meer avond eten omdat hij nog vol zat), dat was hij ook niet van plan. Ik ben heel benieuwd.
We hadden gisteren nog een gesprekje.. en dan dan ik dus weer oei.. Ze vindt het lastig als ze zich er niet aan houdt een keer. Dan voelt ze zichzelf slecht. Ik heb haar uitgelegd dat dat niet erg is. Dan kan ze gewoon de volgende dag bijv een keer wat minder van de extra's eten. En sommige dagen in het jaar, snoep je nu eenmaal meer. Dat mag en dat is ook niet erg. Maar als ik dan met pasen bijv zoveel eet, dan moet ik daar heeeeel lang voor doen, voor ik dat weer goed gemaakt heb. Nee dat hoeft niet. Sommige dagen mag het gewoon, soms kan het ook gebeuren en dan ga je daarna gewoon weer verder. Daar hoef je je dan geen zorgen om te maken. Maar zo voelt dat dan niet.. Aan de ene kant.. moet ze dus wel leren maat houden.. Aan de andere kant, je wilt ook niet dat een kind van 9 zich zó druk maakt daarom! (vraag is of dat in de praktijk ook echt zo is..)
Ja.. nou iig gelukkig dat ie niet ook nog wilde avondeten! Meestal kan dat er hier dan ook nog best bij.. Vorige keer dat ze zoiets hadden, had ze idd ook zooo veeel gegeten..!
Dit vind ik eigenlijk wel heel erg verontrustend, als die gedachtes al op die manier spelen bij een kind van 9. Dat zou voor mij eigenlijk al een reden zijn om niet aan voedingsschema's etc te doen. Ik kan me uberhaupt niet voorstellen dat kinderen van 9 al zo denken. Misschien omdat ik een zoon heb en die boodschap toch onbewust meer op meisjes gericht is in de maatschappij.
Ik vind dat eerlijk gezegd ook verontrustend. Juist als zijzelf er nu al zo mee bezig is zou ik proberen er geen nadruk (meer) op te leggen. Ook al is het inderdaad geen dieet ofzo, ze schept er naar zichzelf toe blijkbaar bepaalde verwachtingen mee. Ik spreek uit persoonlijke ervaring als ik zeg dat dit ook (heel) negatief kan uitpakken. Als je meer wil weten mag je een pb sturen. Als het haar levenlang bij een paar kilo meer blijft is er toch ook nog geen man overboord? Niet iedereen hoeft maat 36 te hebben vind ik. Emotieeten, jojoën of nog erger is naar mijn mening slechter voor je gezondheid dan een paar kilo te veel. En misschien verdwijnen die kilo’s zelfs nog weer als ze weer groeit. Ik vind het in ieder geval heel goed van je dat je echt vanuit haar kijkt, wat voor haar goed is. En ook goed van haar dat ze zo duidelijk kan aangeven hoe het haar laat voelen. Hopelijk blijft ze dat doen! En jij ook natuurlijk, supergoed! Sterkte!