Ziek? Wij zijn radeloos...

Discussion in 'Baby en dreumes' started by juf21, Mar 24, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Panter

    Panter VIP lid

    Mar 14, 2011
    13,710
    4,559
    113
    He wat schrikken. Goed dat jullie gegaan zijn. Hopelijk snel duidelijkheid en een oplossing voor de kleine. Sterkte!
     
  2. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    Jan 4, 2012
    4,815
    2,674
    113
    Ach wat sneu, hopelijk is de pijn snel weg en knap hij op!

    Maar een dreumes van nét één sambal geven, waarom?? Zeker bij een extreem prematuurtje met onrijpe darmen zou ik veel voorzichtiger zijn met zeer pittig eten. Heb je de artsen verteld dat het spugen en de buikpijn na de nasi met sambal zijn gekomen? Wellicht is hij gevoelig voor de capsaïcine. Ik zou het niet raar vinden als hij daar 3 dagen later nog last van heeft.
     
  3. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    Goede vraag. Wij geven hem nóóit gekruid eten. Ook al mag hij vanaf een jaar mee-eten met de pot, als wij een gekruid gerecht aten, haalden we voor hem altijd iets anders uit de vriezer (we maakten altijd porties aardappelen/groente/vlees voor hem).
    Als wij nasi oid aten, kookten we voor hem in een aparte pan: wel de roerbakgroenten, wat vlees en rijst, maar zonder de kruiden.
    Nu kwam mijn zus bij ons eten en zij kookte de nasi. Hierbij had ze niets voor mij zoon apart gehouden, niet bij nagedacht, omdat hij officieel al wel mee mag eten met de pot.
    Eten was klaar, zoon had honger, en we kwamen er ander dat hij dus geen portie had zonder kruiden. Dus nou ja, we hebben het er maar op gegokt... :(

    We hebben het aangegeven, maar daar komt het volgens hen niet door, daar kan hij nu 4 dagen later geen last meer van hebben.
     
  4. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Ach wat vervelend!! Hoop dat hij snel opknapt!
     
  5. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    Jan 4, 2012
    4,815
    2,674
    113
    Oh vervelend is dat dan hè als anderen er geen rekening mee houden. Weten de artsen dat hij zo prematuur was? Maag-darmproblemen kan hij zijn hele leven houden hierdoor. Mijn dochter (a terme geboren, geen darmproblemen) heeft als dreumes een keer Indiase curry met ons gegeten. Voor mijn gevoel was die niet pittig en ze heeft er niet veel van gehad, maar ze had daarna vier dagen rode billen en gilde het uit van de pijn na het poepen. Het pittige zat toch veel langer in haar darmen dan ik dacht. Maar misschien is het bij je zoontje een combinatie van een heftige buikgriep? Bij ons in de regio heerst het enorm, er waren 8 zieken in de kleuterklas deze week.
     
  6. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Hier hadden we wel, maar toen was ze veel jonger (6 mnd ofzo) dat als ik 's maandags haar een bordje pap had gegeven, ze op donderdag de boel op stelten zette met krampen. (ik was vrij op maandag en schotelde dochter nog wel eens nieuwe smaken en ervaringen voor en donderdag was papadag dus die klaagde steen en been, vandaar dat ik dat onthouden heb).
     
  7. Ukkie1

    Ukkie1 Fanatiek lid

    Jun 30, 2015
    4,822
    2,249
    113
    Wat naar! Sterkte. Fijn dat je gister nog bent gegaan en hopelijk knapt hij snel op!!
     
  8. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Ooch wat sneu zeg :( Hopelijk wordt snel duidelijk wat er is en kunnen ze hem helpen!
     
  9. Donutlover

    Donutlover Fanatiek lid

    Jan 1, 2017
    3,316
    1,730
    113
    sterkte! hopelijk snel weer beter en mee naar huis!
     
  10. samarinde01

    samarinde01 Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    2,849
    1,060
    113
    Hoe is het vannacht gegaan?
     
  11. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,272
    17,147
    113
    Ik ben ook wel benieuwd hoe het is....
     
    Vero0504 likes this.
  12. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    Sorry, druk druk.
    Vannacht was het drama. Heel vaak wakker van de pijn.
    Vandaag is er éindelijk wat actie ondernomen in de vorm van urine onderzoek en een echo. Hier kwam niets uit.
    Ondertussen gaat het overdag steeds een stuk beter dan de vorige dag, hij zit nu lekker te spelen met mijn man alsof er niets aan te hand is.
    Elke keer denk ik dat hij weer opgeknapt is, maar dan is het savonds en snachts weer raak.

    Geen idee wat nu het vervolg is. Ik denk dat ze morgen met de artsen visite rond lunchtijd wel weer zullen bespreken wat het volgende plan is.
    Het lastige is dat hij als hun er zijn altijd prima in orde is. Waardoor wij het gevoel krijgen dat ze ons twijfelachtig serieus nemen (en op zich ook wel begrijpelijk met wat zij zien).
     
  13. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    We zijn weer thuis. Afgelopen 24 uur geen pijnaanvallen gehad.
    Ze denken iets met voeding wat hij niet kon verdragen. We moeten over twee weken terug komen om met de kinderarts in gesprek te gaan. Waarschijnlijk gaan ze allergie testen afnemen.
     
  14. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Fijn dat jullie weer thuis zijn!! Hoop dat er snel duidelijkheid komt
     
  15. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Bij pijnaanvallen die elke keer terugkomen even filmen met je telefoon, is mijn ervaring. Als je bij de hap bent omdat t niet goed gaat oid is t ineens spontaan over voorbeeldig zoet kindje en thuis is t dan weer dikke ellende. Al twee keer toe gevraagd of ze t telefoongesprek konden terugluisteren met een luchtalarm op de achtergrond en we zijn daar en ze is de schattigheid zelve.
     
  16. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    Jun 17, 2016
    1,778
    32
    48
    Goede tip! Dit heeft een vriendin van mij ook gedaan, omdat er bij de huisarts elke keer niets aan de hand leek te zijn.

    Hoe gaat het drinken nu?
    Toen mijn zoontje zo ziek was en alleen maar aan het spugen was (zo zielig) en ook gilde van de buikpijn (wat afschuwelijk om te zien) kreeg hij geen ORS naar binnen. Snap ik ook want het is zo vies... De huisarts gaf als tip om bouillon te geven. Geen volle theelepel, maar een halve. Zo kreeg hij ook wat zout binnen. Mijn zoontje was toen 1 jaar en 8 maanden. Het bleek bij hem toch ‘gewoon’ buikgriep te zijn.
     
  17. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Zo heb ik vanmiddag voor die van ons, die ook maar ff gestopt is met drinken, bij de ah bouillon met minder zout mee genomen en waterijsjes. Wellicht dat ze daarmee te verleiden is.
     
  18. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    Het drinken gaat goed. Dinsdag een paar volle luiers gehad en sindsdien hebben we ons vrolijke kind weer terug. Dus ik blijf er van overtuigd dat het iets van eten is geweest wat hij niet heeft verdragen.
     
    pietje1987 likes this.
  19. Koningsgezin

    Koningsgezin Fanatiek lid

    Jan 24, 2014
    1,689
    110
    63
    Hoe gaan ze de allergiën testen? Is de gluten allergie (coeliakie??) bewezen van je nichtje? Zijn er meer symptomen naast de pijnaanvallen en gebeurd dit vaker?

    Lees je bericht nu pas, maar ik snap niet dat je na paar dagen geen vocht binnen gekregen hier om advies vraagt wat je moet doen. Euh, hap bellen misschien? En van hevig gekruid eten kunnen die kleintjes ook erge buikpijn hebben
     
  20. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    De kinderarts heeft inderdaad coeliakie vastgesteld bij mijn nichtje, toen ze 1,5 jaar was. Ik geloof dat ze normaal gesproken twee bloedtesten doen en dan een darm(?)onderzoek onder lichte narcose (bij zulke kleintjes), maar bij haar was het bloed al zo duidelijk dat ze het onderzoek niet eens hebben hoeven doen.
    Ik heb volgende week een afspraak bij de kinderarts. Ze willen vooral ook zijn (afgenomen) gewicht in de gaten houden en in hoeverre ze verder doorgaan op allergieën weet ik niet. Of dat ze het nu gewoon af gaan sluiten met: 'geen idee wat het geweest is.' :$

    Bij mijn zoon is bloed geprikt voor gluten, maar ik denk eigenlijk niet dat hij gluten heeft. Hij eet al maanden lang brood, pap, pasta, e.d. (al had mijn nichtje dat ook wel toen ze het nog niet wisten).
    Maar hij is wel heel veel ziek geweest in de winter. Maar goed, dat konden we weer verklaren doordat hij prematuur geboren is. Er was ons al verteld dat hij heel weinig weerstand heeft en dat de wintermaanden voor zulke kindjes zwaar zijn.
    Verder heeft hij al ruim een half jaar last van eczeem. We hebben ons suf gesmeerd met verschillende zalven, maar er komen steeds nieuwe plekjes terug. Dit kan ook een reactie op eten zijn, maar het kan ook 'gewoon' eczeem zijn.
    Dus eigenlijk valt dat allemaal wel te verklaren. Heeft hij geen allergie, dan was het de weerstand in de winter en heeft hij gewoon eczeem. Blijkt er wel iets van eten te zijn dat hij niet kan verdragen, dan zouden de puzzelstukjes in elkaar passen.

    Het enige wat we dan nog niet kunnen verklaren is waarom hij een weekend lang zoveel pijn heeft gehad. Wat heeft hem zo geplaagd?

    Ik vroeg het hier omdat ik geen idee heb hoe snel uitdroging gaat. Hij heeft in de winter vaak griep gehad en dan eet en drinkt hij altijd slecht.
    Bovendien was ik de dag ervoor nog bij de huisarts geweest en werd ik heel snel afgewimpeld. Dat maakt de drempel om de dag erna naar de HAP te gaan wel hoger.
     

Share This Page