Mijn zus kleedt mijn neefje en nichtje in dure merkkleding. Het boeit haar totaal niet als ze vies zijn. Maar je moet mijn zwager eens horen haha. Wat een gezeur komt daar van zeg. Mijn ouders wonen op een boerderij dus je snapt wat voor bende daar bij de koeienstallen ligt. Onze jongste ging vorige week bij opa op de trekker. Wat een lol had hij. Mijn vader straalde nog meer trouwens. Maar mijn kind stonk enorm en zijn kleding was echt te smerig om aan te pakken bijna. Maar och wat een pret hadden ze zeg. Die gezichten van Stijn en mijn vader waren geweldig. Hij heeft de hele avond tegen mijn moeder gezegd hoe mooi en bijzonder hij het vond (hij houdt niet van lawaai, dus ik had niet verwacht dat hij bij mijn vader op de trekker zou gaan). Mijn zwager; ‘jemig wat ziet hij eruit. Nou, die kleding kan je weggooien. Zonde’ Ja, klopt. De kleding ging regelrecht de kliko in. Was blij dat ik zijn pyjama mee had maar het geluk van beide is me meer waard dan een setje kleding
Dat is toch prachtig. En ze hebben alle ruimte om te spelen. Trampoline, hoge glijbaan, auto’s, fietsen, poppen, bakken met Lego. Echt alles. Maar ze klooien altijd met zand en modder en vaste prik voor we weggaan; de koeien voeren Hoe viezer ze zijn, hoe meer lol ze hebben gehad
@Luuz: heerlijk joh! Daar word ik jaloers van. Is het geen idee een paar ouderwetse overalls bij je ouders te leggen?
Die willen ze niet aan ‘want opa heeft dat ook niet altijd’. Die heeft gewoon oude kleding, maar zien ze niet vaak met een overall aan Maar we nemen alleen oude kleding mee. Shirts die eigenlijk niet goed meer passen, verwassen zijn of als er een gat in zit.
Bij dat onderzoek gaat het om een uur per dag. In de zomer halen we dat x heel veel maar in de winter ben ik echt niet elke dag een uur buiten met dochter. Ze wil dan zelf ook niet zo. Wel elke dag even naar buiten maar een uur halen we dan echt niet altijd.
Bij ons klopt het totaal niet. Op de fiets naar school (tov heel veel die standaard met de auto gaan wat ik heel gek vind) en op een dag als gisteren zijn we de hele dag buiten. Zelfs brood eten. En als het aan mij dochter ligt ook warm eten maar dat vind ik niet handig. Maar zodra het weer wat beter wordt zijn de kinderen hier allemaal buiten. Super kinderrijke buurt. Maar onze postbode heeft wel eens gezegd dat dit de enige straat is waar geleefd wordt. Waar het gezellig is op straat. Ernstig inderdaad
Hier een kind met een voorkeur voor binnen. We hebben helaas ook geen speeltuin/veld of iets dicht in de buurt, zijn weinig buurtkinderen en ik ben niet in staat om elke dag ergens met hem naartoe te gaan. Maar we hebben wel een grote tuin met trampoline, zwembad, voetbal/skelter/speelmogelijkheden en met mooi weer wordt daar wel gretig gebruik van gemaakt...maar eerlijk is eerlijk, met name in de herfst/winter zijn er dagen dat we niet/minimaal buiten komen.
In de winter zijn ze wel meer binnen, maar in de lente/zomer/herfst zijn ze zeker elke dag minimaal een uur wel buiten. De oudste is, als het niet regent, altijd buiten, voetballen. De middelste mag graag skeeleren en de jongste mag nu ook alleen naar buiten met vriendjes, dat vindt hij zo leuk. Ik herken het gelukkig niet en zie ook altijd kinderen buiten.
Nieuwbouwwijk hier met veel kinderen. Ze zitten graag achter de Switch maar spelen net zo graag buiten. Plus dat wij in een klein dorpje ( eigenlijk stad ) wonen waar ze tegenwoordig met vrienden elke woensdagmiddag ‘jachtseizoen’ spelen. Oh en een heel groot voetbalveld aan het einde van de straat met speeltuin helpt ook. Ik herken het niet echt iig, hier heel veel buitenspelende kindjes.
Nee niet herkenbaar. Hier spelen ze elke dag buiten, en het liefst buiten de deur. Als het beetje mooi weer is staat het klasgenootje van de oudste aan de deur met de fiets. Zijn zusje is er ook vaak bij dus dan gaat onze jongste ook gewoon mee met de loopfiets. Ze zijn echt uren zoet Haha. Of ze voetballen op het grasveld.
Helemaal niet herkenbaar, ik moet ze echt naar binnen sleuren. Vind het zelf ook heerlijk, ik ga lekker op de bank liggen buiten en de kinderen kunnen uren in de tuin spelen en rondscharrelen. Weet nog wel dat een van onze aupairs een keer met tranen in d’r ogen thuis kwam. Ze was met ze naar een buiten speeltuin geweest en ze waren letterlijk zwart van de modder (mooie jurkjes aan en petit bateau rompers etc ) Kon er alleen maar om lachen, ben dan alleen maar blij dat ze een leuke dag hebben gehad.
Hier ook niet herkenbaar. Zodra de buitendeur open kan qua temperatuur staat die de hele dag open en is dochter alleen maar buiten te vinden. Ook gaan we geregeld het park in met de hond, dat doet zij op haar fiets. In de winter speelt ze natuurlijk niet de hele dag buiten, maar wij komen (mede door de hond) geregeld aan een uur per dag. Door het park, eendjes voeren, nog even langs een speeltuin etc. Maar als het aan mijn vriend had gelegen dan was dochter een stuk minder buiten. Dat zal wel de opvoeding zijn. Hij vindt het vies worden vreselijk, dat mocht hij eerder nooit van zijn moeder. Inmiddels went hij er langzaam aan, hij moet wel want dochter is het meest gelukkig als ze onder het zand en de modder zit van het spelen
https://www.rtlnieuws.nl/nederland/onderwijsinspectie-kinderen-bewegen-slechter-dan-tien-jaar-geleden Dit nieuwsbericht sluit er wel op aan. Alleen jammer dst de onderwijsinspectie hier lijkt te suggereren dat de basisscholen dit moeten oplossen. (We zij de afgelopen 10 jaar niet minder gaan sporten op school... het buitenspelen ná schooltijd is verminderd!)
Mee eens. De meeste scholen doen er juist veel aan om kinderen meer te laten bewegen. De school waar we onze zoon nu ingeschreven hebben heeft een sport-bso waar een vakleerkracht allerlei sporten en spellen met de kinderen doet. Ook als je geen bso afneemt mag je kind meedoen, dan betaal je per keer. Dit soort initiatieven komen steeds vaker voor. Wat er in het artikel staat was laatst ook al aan de orde omdat steeds meer kinderen er erg lang over doen om hun zwemdiploma te halen. Dit zou ook mede door een slechte motoriek komen.
Hier spelen ze in de zomer echt heel veel en lang buiten, ook 's avonds nog. Speeltuintje voor de deur waar ook veel klasgenootjes komen. In de winter is dat echt een heel stuk minder.
haha.. dat zou die van mij ook doen ja... moet ook wel zeggen dat zéker de oudste echt haar 'rust momentjes' nodig heeft. Even niemand. Even in je zelf wegkruipen. En dat gebeurd dan toch wel gemakkelijk binnen even... tablet is dan makkelijk, hoewel kleuren/tekenen/knutselen ook nog wel gebeurd. Maar hun beloofde uurtje schermtijd - die willen ze gráág iedere dag volmaken....
Eens! Plus dat de tijd die kinderen buiten brengen veel meer beschermd wordt. Met mama naar de winkel lopen bevordert de motoriek niet op de manier waarom boomklimmen of slootjespringen dat doet. Dat zie ik wel onwijs veel. Wij wonen 'gelukkig' in een gat waar kinderen nog precies hetzelfde spelen als 30 jaar geleden. Klimmen, springen, takken slepen, door de sloot kruipen, uit bomen vallen enz. Maar laatst hadden we een buitenverjaardag bij vrienden incl picknick in het bos. Er was een gezin aanwezig met kinderen van 9 en 11 die foto's gingen maken van kids in de bomen of die boven op de klimtoren met de vlag stonden. Ze keken alsof ze in de dierentuin waren m
Gelukkig niet herkenbaar. Behalve als t ECHT rotweer is, maar anders ga ik elke dag naar buiten met m. Wandelen naar de supermarkt, even spelen in de speeltuin, naar de kinderboerderij.... met mooi weer zoals de afgelopen dagen leven we buiten. Ikzelf vind dat heerlijk maar mn zoontje al helemaal. Die is niet naar binnen te slepen en iets leukers dan buiten eten is er voor hem niet. Dus wij zijn de hele dag buiten hoor! Ook lekker naar t strand, wandelen en wat drinken. Of lekker fietsen. Knapt iedereen van op. Ik heb heus niet altijd zin maar eenmaal onderweg is t heerlijk en m'n kind is gewoon veel leuker met lekker buitenspelen. k snap ook niet dat er kinderen zijn die structureel niet of nauwelijks buitenkomen. Je kan toch weg gaan als er in de buurt weinig is.... T bos, park, strand, speeltuin etc.
Ik snap op zich wel dat met echte uitjes onvoldoende speeltijd gemaakt kan worden. Je kunt niet dagelijks helemaal elders heen zodat kind intensief kan spelen. Af en toe wel, maar dat is vrij weinig. Buiten spelen is iets heel anders dan buiten zijn namelijk. Met ouders wandelen, fietsen of naar de winkel zijn kinderen wel buiten, maar dat is niet spelen. Dat toont het tweede link aan, slechtere motoriek van huidige generatie, deze is meer gelinkt aan veel minder uitdagende kapriolen die kinderen uithalen als ze met andere kinderen gewoon buiten spelen. Deze structurele spelvorm zorgt voor motorische vaardigheden die ze niet makkelijk kunnen leren in een 'gereguleerde' spelomgeving.
Dochter hier speelt wel veel buien, maar het grootste deel daarvan is in onze eigen tuin. Ze mag van mij nog niet alleen naar de natuurspeelplaats een paar straten verderop, dus als ze daar heen wil, ga ik of vriend met haar mee. Er spelen hier wel kinderen op straat, maar die zijn over het algemeen een stuk ouder. Ze zijn er ook wel van dochters leeftijd, maar die sjouwen de hele buurt door in hun uppie. Dat wil ik nog niet hebben.