Ik zag wel dat de mac tot laat open bleef ivm de ramadan. Verder niet echt op gelet. Ik moet er wel bij zeggen dat ik in de ramadan niet buitenshuis eet (tenzij op visite), omdat ik na zonsondergang te moe ben en ook nog jonge kinderen heb die ik niet 's nachts buiten wil hebben.
Wat leuk om de verschillen te lezen wat de afkomst van iedereen is en hoe iedereen ramadan ervaard. Wat nemen jullie eigenlijk mee op visite als je uitgenodigd bent om iftar te verbreken?
Pure nieuwsgierigheid.. welke gebedstijden houdt je man dan aan als hij zijn vasten met Saodie verbreekt? Bidt hij dan ook de gebeden volgens die tijd of wel gewoon volgens Nederlandse tijd?
Vanavond komt familie terug uit het buitenland (we hadden een begrafenis). Mijn man en ik hebben iedereen uitgenodigd voor de iftar. Is fijn om weer iedereen te zien. Maar ook om te praten hoe de begrafenis was. 25 vastende en 6 kinderen. Alles is al geregeld qua eten. We gaan in de tuin zitten. Daar is alles ook klaar. No stress.. Just chill (ok, misschien klein beetje stress).
Subhanallah! Goed van je Dit keer gaat het me helaas niet lukken Koop het wel netjes af met een mooi bedrag per dag en rond december ga ik deze dagen inhalen Inshallah.
Oh helaas. Waarom lukt het niet als ik vragen mag? Hoop niet dat je veel last hebt van de zwangerschap (is je derde zie ik, zal vast zwaarder zijn) En heb je nagedacht aan als je borstvoeding wil geven dat het misschien lastiger is om in december in te halen? Moge Allah het voor jou vergemakkelijken <3
Hoe hebben andere mama's dat gedaan die langdurig borstvoeding gaven, met inhalen? Binnen dat jaar of na paar jaar? En mag dat wel? Ben ik nu wel benieuwd naar.
Eten jullie trouwens ook ergens anders? Ik vind het zo jammer dat het eten zo laat is. Mijn kinderen zijn 4,5 en bijna 3 en liggen elke dag rond 19 uur in bed. Vanavond komt mijn schoonzus bij ons eten, dan liggen de kinderen gewoon al op bed. En ik heb geen zin om 20-21 uur nog uit huis te gaan met 2 moeie kinderen...
Wij eten niet ergens anders in de ramadan. Ik vind het daar echt te laat voor. Voor vanavond heb ik rijst met rundvlees(gading bumbu Bali) indonesich, kipsate stokjes, zure komkommer en kroepoek. Daarnaast een smoothie van kiwi meloen sinaasappel wortel en gember
Wij gaan 2x het iftar verbreken in een restaurant met familie. Mijn kinderen zijn 7, 9 en 8 maanden. De 2 oudste laat ik een middag dutje doen, zodat ze niet te moe zijn. En de jongste slaapt gewoon in de kinderwagen.
Wij eten alleen ergens anders in het weekend. Mijn kindjes zijn 2 en 5 maanden. Oudste ligt normaal ook rond 20 uur op bed maar ik leg hem dan gewoon in de middag wat later op bed zodat hij het in de avond wat langer volhoudt. Hij is best een makkelijke slaper dus als hij echt moe is leg ik hem gewoon daar op bed om te slapen.
Wij gaan vanavond samen naar een restaurant en het iftar daar dus verbreken. Dan komt er een oppas voor de kinderen. Als we naar familie gaan, gaan we als de kinderen nog wakker zijn en vallen ze daar in slaap. Dan nemen we ze slapend mee naar huis. Maar dit is alleen in de weekenden.
Wel fijn als je kinderen smiddags of ergens anders slapen. Mijn kinderen slapen al vanaf hun 1e jaar niet meer smiddags. En ergens anders slapen ze ook niet. En na 20 uur zijn ze echt niet meer gezellig. Wij eten trouwens linzensoep, köfte, rijst. En mijn schoonzus maakt 2 salades en nog 2 gerechten en nog een turks brood erbij. Veel te veel dus.. Maar mijn schoonzus maakt altijd veel.
Op de tafel vanavond: klein beetje harira Wat over is van stoofpot van gister loempias Gegrilde drumsticks Pizzatjes En wil een banaan/aardbei smoothie maken. @HooyoShimbir klinkt heerlijk! Wil je het receptje delen? En vanavond misschien een fotootje?
Ziet er lekker uit! Wij eten gewoon thuis word anders veel te laat voor de kinderen en zelf ook weinig zin in moeten beide weer vroeg naar het werk Vanavond Harira Dolma en een salade