Hoe denken jullie hierover? Ik vind eigenlijk dat mijn man niet meer dan 2 alcoholische drankjes zou moeten drinken vanaf week 37. Ga bevallen in een ziekenhuis, 40 minuten rijden. Er zijn de komende weekenden allerlei feestjes en voetbaltoernooien, en mijn man wil hierbij wel gewoon drinken, want ‘de baby komt heus niet zo vroeg’ of ‘dan kan iemand anders ons wel brengen’. Ook onze familie vind dat een man er geen rekening mee hoeft te houden, vind het raar dat ik er überhaupt over nadenk. Heb al van papa, schoonmoeder, en schoonzus te horen gekregen dat zij wel mee willen. Terwijl ik helemaal niemand op de hoogte wou stellen wanneer de bevalling zou starten... Ben ik nou te veeleisend? Ik laat toch ook al 9 maanden van alles staan...
Ik ben het helemaal met je eens! Kom eens op zeg, dit is het enige wat hij moet inleveren in al die maanden en hij hoeft niet eens die helse bevallingspijn door. Ik ben tegen mijn man heel duidelijk geweest. Mocht jij rond de bevalling een feestje hebben en meer gedronken hebben dan is toegestaan dan beval ik zonder jou erbij. Klinkt hard, maar zo’n smerige alcohol lucht hoef ik echt niet in de verloskamer te hebben!
"Dan kan iemand anders je wel brengen". Ik had zn biertje recht in z'n gezicht gegooid. Wat een opmerking zeg! Bevallen doe je samen, dus is het niet meer dan logisch dat hij daar rekening mee houdt.
Hahahahahahahahahaha wat een grapjas!!! Mijn man hoeft het echt niet te proberen, want de echtscheidingspapieren liggen dan klaar! Sowieso hoef ik geen alcohol lucht naast mij in het ziekenhuis, getver! En wij wilden het ook niemand vertellen hoor. Zeker bij een eerste vind ik dat heel normaal!
Mijn man drinkt ook niet meer dan 2 biertjes hoor! Ik wil helemaal niemand anders erbij en zelf rijden gaat toch echt niet lukken met weeen. Ik zou ook echt boos zijn als hij alleen al in zijn hoofd zou halen dat hij meer kan gaan drinken.
Hij moet gewoon zorgen dat hij zelf kan rijden. Je weet nooit wanneer en hoe snel je moet gaan. Ik ging 3x overtijd en nu ineens met 38.1 begonnen. Ondanks dat we er vanuit gingen dat het weer na 40 weken zou gebeuren was het toch vanaf 37 weken niet meer te ver weg met werk en max 1 biertje per avond. Ik geef je groot gelijk dat hij deze paar weken (hooguit, misschien maar 1 dag ) er maar rekening mee moet houden
Flippo, natuurlijk mag hij dan niet (of heel weinig) drinken. Duh! Snap de reactie van familie ook echt niet .
Oh, ik begon echt al aan mezelf te twijfelen.. Het is niet zo dat hij elk weekend veel drinkt hoor, maar dit zijn nou net 4 zaterdagen waarop het echt hele leuke feestjes (o.a. personeelsuitje en familiedag) zijn. Een neef van ons zei dat hij vanaf week 36 maximaal 5 biertjes dronk, en vanaf week 39 het wel bij 2 liet. . Maar ik voel mij hier niet prettig bij. Hij zou het trouwens wel laten hoor als ik daar echt op sta, maar omdat het alleen om de zaterdagen gaat en de mensen in mijn omgeving week 37 wel erg vroeg vinden, ga ik toch twijfelen of ik onredelijk ben..
Nee hoor. Heel normaal. Mijn man heeft vanaf 36 weken al niks meer gedronken. Kwam uit zichzelf. Dus ik vind je zeker geen onredelijke eisen stellen.
Heel normaal! Drinkt de hele zwangerschap al niet meer dan toegestaan. (Aantal keer van pas gekomen doordat ik naar het zkh moet (medisch)) In de laatste weken heeft hij vorige keer zelfs helemaal niets gedronken.
En of dat kan! Mijn man heeft bij beide zwangerschappen vanaf 36 wk geen alcohol meer gehad. Dat is toch het minste wat hij kan doen joh??!!
Gelukkig weet mijn man wel heel goed wat hij te wachten staat en gelukkig houdt hij niet echt van alcohol drinken. Ik hoef hem niet eens te vragen hem voor te bereiden op mijn aankomende bevalling. Maar ik zou sowieso echt wel te erg vinden als hij gewoon gedronken binnenkomt terwijl ik in de verloskamer beval want ik wil gewoon te graag dat hij mij steunt en de navelstreng te knippen.
Ik vind het wel erg voor je dat hij zo reageert. Waar liggen nou zijn prioriteiten? En dat 'iemand anders je wel kan brengen' pfff... ik had hem echt in z'n gezicht gestompt! Wat je zelf ook zegt: jij drinkt 9 maanden geen druppel notabene! Jij moet straks liggen creperen van de pijn. Maar hij moet gewoon lekker lam kunnen worden. "Papa, vertel nog eens over de avond dat ik geboren werd?" "Nou lieverd, papa weet daar niks meer van, want papa had toen een leuk feestje, dus hij was erg dronken. En de volgende dag was ie de hele dag ziek."
Helemaal eens met wat hierboven is gezegd; ja natuurlijk kan (en moet) je dat van hem vragen. Punt. Hier bij de eerste met 39+0 bevallen en de tweede met 37.3. Het kan gewoon ieder moment beginnen, ook op zo'n zaterdag. Succes met bevallen straks!
Ik snap niet eens dat je dat aan je man moet vragen en dat hij daar zelf niet mee komt. Het is toch niet meer dan logisch dat hij minder of niet drinkt.. Dat hij het een moeite vindt om niet te drinken terwijl jij elk moment kan bevallen. Wat als hij dronken is en de bevalling begint? Heel fijn, not. Hopelijk komt hij toch tot inzicht dat dat niet zo’n slim plan is.
Je hebt denk ik voldoende reacties waar je mee verder kan, maar hier ook niet meer gedronken vanaf 37 weken. Die paar feestjes dan maar ff niet drinken moet hij er maar even voor over hebben!
Mijn vriend drinkt niet, maar ik zou dit niet eens hoeven vragen. Hij was hier sowieso uit zichzelf mee gestopt. Hij wacht al weken in spanning, haha. Ik vind dan ook zeker dat je dit mag verlangen van hem. Wat is er nou belangrijker? Prioriteiten noem ik dat.
Ik heb aangegeven dat ik vanaf 32 weken al.wou dat hij kalm aan deed en er max twee dronk. En als ik een rotdag had met voorweeen zelfs 0. Vanaf 36 weken 0. Daar was gewoon geen discussie over. Als mijn man het belangrijker had gevonden om te tanken ipv nuchter te blijven voor het geval hij MIJ en ONS kind naar het ziekenhuis kon brengen, dan kon hij wat mij betreft vertrekken. Gelukkig drinkt mijn man ook amper. En toen heeft hij zich daar uit zichzelf aan gehouden.