Roken tijdens de zwangerschap

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Noor31, 6 jun 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Vergeet niet dat ook e- sigaretten niet gezond zijn. Dan zou ik eerder aanraden echte afleiding te zoeken door iets te gaan doen zoals wandelen ect want nu blijft de gewoonte om ergens aan te zuigen/roken er alsnog en komen er nog steeds stoffen uit die niet heel gezond zijn.
    (Al snap ik de verleiding)
     
  2. Noor31

    Noor31 Actief lid

    20 feb 2016
    230
    47
    28
    Vrouw
    Ik weer dat ze niet gezond zijn, daar zitten ook zoveel slechte stoffen in, daarom bestel ik het zonder nicotine etc. Mocht ik mij niet meer kunnen beheersen kan ik beter daarnaar grijpen dan terug gaan roken. Maar allebei niet is idd het beste, ik ga dit ook afbouwen
     
  3. Tommi17

    Tommi17 Actief lid

    19 apr 2018
    286
    327
    63
    Vrouw
    @Noor31 heel veel succes!
    Wat is geweest kun je toch niet meer veranderen wat komt is belangrijk!
    Ik wens je heel veel sterkte in de strijd tegen nicotine maar alle belangrijkste ik wens je een gezond kindje .
    Toi toi!
     
    Noor31 vindt dit leuk.
  4. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    28 mei 2018
    1.623
    1.757
    113
    Vrouw
    Ik raad je echt aan om het boek van Allen Carr - stoppen met roken te lezen, serieus. Ben nu ook binnen twee dagen gestopt en heb er eerlijk gezegd ook geen last van.
     
    Sela~ en Noor31 vinden dit leuk.
  5. Littlegirl1989

    Littlegirl1989 Fanatiek lid

    2 aug 2015
    3.090
    2.175
    113
    Sorry, misschien vind je het heel confronterend dat ik dit vraag, maar je hebt al een kind. Betekend dat dat je tijdens de vorige zwangerschap ook nonstop hebt doorgerookt?
    Ik vind het feit dat je tot 14wkn doorgerookt hebt ook wel heel heftig, maar iig goed dat je nu gestopt bent. Het is niet zo dat als je de eerste 14wkn hebt gerookt je net zo goed door kan roken (dus dat je het "verpest" hebt, zoals je in je eerste post zegt), dus blijf alsjeblieft weg bij die sigaret, ook bij de e-sigaret. Dat lijkt me het minste wat je kan doen voor je ongeboren kind.
     
    Olifantje, qwerty123, Riverdale87 en 3 anderen vinden dit leuk.
  6. Yoga fanaatje 1987

    Yoga fanaatje 1987 Actief lid

    3 mei 2017
    353
    91
    28
    Vrouw
    Knap dat je nu gestopt bent. Ik ken iemand die doorrookt. En die is nu denk ik 34 weken. Maar haar kindje is te klein. Veel te klein. En ze had bij 32 weken al 1cm ontsluiting.

    Ik kan me trouwens echt niet voorstellen dat er mensen zijn die dan alleen tijdens zwangerschap stoppen. Want als je erna weer gaat roken kan je geen borstvoeding geven. Dat is iets wat iedere vrouw gewoon zou moete b proberen vind ik. En daarnaast als je het gerookt hebt. Ademt je kleine het ook in. En met die kleine jongetjes. En zie je het al voor je. Boven de kinderwagen etc.
     
    Noor31 vindt dit leuk.
  7. Noor31

    Noor31 Actief lid

    20 feb 2016
    230
    47
    28
    Vrouw
    Ja ik heb idd bij mijn zoon doorgerookt, ik heb dat ook nooit onder stoelen of banken gestoken omdat het voor het ZH gewoon van belang is om te weten. Dat schuldgevoel is ook zo enorm dat het daardoor denk ik tot nu toe wel lukt. Ik heb er verder ook geen excuus voor vind het zelf ook erg triest ;) daarom wil ik het nu anders
     
    lidu1 vindt dit leuk.
  8. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.817
    19.124
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Goed dat je nu gestopt bent. Houd vol!

    Sommige mensen zeggen dat elke sigaret die je niet rookt, al ‘winst’ is. Ik zou het liever omdraaien: elke sigaret die je wel rookt, is verlies.

    Anders klinkt het net dat als je een paar dagen niet rookt en daarna weer zou beginnen, dat je dan toch gezondheidswinst zou hebben door die sigaretten die je niet hebt gerookt. Maar dat is natuurlijk niet waar. Die paar dagen heeft je kindje zich dan gewoon normaal kunnen ontwikkelen. Zodra je weer een sigaret opstookt, is het meteen weer mis. Je brengt dan onmiddelijk weer schade toe. En die schade wordt dan niet goedgemaakt door die paar dagen of weken dat je niet gerookt hebt.

    Dus realiseer jezelf echt; elke sigaret die je opsteekt, brengt schade toe aan je kind. En denk dus niet over een paar dagen of weken als je misschien dreigt te zwichten ‘die tijd dat ik niet heb gerookt, is mooi meegenomen’. Want dan praat je jezelf aa dat het na een poosje niet roken, eigenlijk wel weer kan. En het kan gewoon niet. Dus zet hem op en ga ervoor! Hopelijk ga je ook ná de bevalling een fijn, rookvrij leven tegemoet.
     
    Bine84, Riverdale87, Noor31 en 2 anderen vinden dit leuk.
  9. Wollig

    Wollig Bekend lid

    25 nov 2017
    878
    537
    93
    Vrouw
    Goed dat je gestopt bent!
    Het jammere vind ik dat je zegt dat je jezelf over 6 maanden weer mag vergiftigen. Ten eerste betekent dat dat je sowieso geen borstvoeding gaat geven? Maar ook dat je je kinderen geen gezonde moeder gunt.
    Richt alsjeblieft je focus op het hier en nu! Nu zit er een baby in je buik van wie je de zuurstoftoevoer dichtknijpt bij elke teug aan een peuk. Je wilt nú níét roken voor de gezondheid van je kind. Laat de toekomst los. Dan ben je over 6 maandej gewoon afgekickt.

    Mijn moeder begon na elke zwangerschap opnieuw met roken. Tot op heden rookt ze en ik vind het zelf het áller stomste dat ze ooit heeft kunnen doen. En dan al die sigaretten die ik heb meegerookt in mijn leven. Bah, doe dat ook je kind niet aan.
     
    qwerty123, Riverdale87, Lenaroos en 3 anderen vinden dit leuk.
  10. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.281
    28.406
    113
    Wat de schade is van de ruim 3 maanden roken kun je nu nog niet weten. Hopelijk zijn deze minimaal.
    Roken zou geen optie moeten zijn dus goed dat je gestopt bent. Echt volhouden hoor want elke hijs zorgt voor zuurstoftekort bij de baby. Je brengt direct permanente schade toe en verhoogt de kans op serieuze longaandoeningen. Ook verhoogte kans op ADHD, lagere intelligentie en leerproblemen.
     
    Tuttebella vindt dit leuk.
  11. Ik wil alleen maar even zeggen dat ik het hartstikke goed van je vind dat je nu gestopt bent! Succes de komende maanden en op naar een gezond baby'tje! ♥
     
    qwerty123 vindt dit leuk.
  12. Tuttebella

    Tuttebella Niet meer actief

    Zou het niet bestellen, dan kun je er ook niet op terugvallen ;)
     
  13. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    7 dec 2011
    3.002
    1.139
    113
    Vrouw
    Canada
    Dat klopt niet. https://www.borstvoeding.com/aanverwant/varia/roken.html
    Desondanks is het natuurlijk niet goed om te roken als je net een baby hebt.

    TS, wat goed dat je gestopt bent. En nou volhouden! Jij kunt dit!
     
  14. Evi88

    Evi88 Niet meer actief

    Helaas vergiftig je ook dan niet alleen jezelf, als jouw kindje in aanraking komt met jouw rook. Maar dat zijn zorgen voor later.

    Goed dat je wilt stoppen, zeker doen!! Als aanstaande mama met een kindje met groeiachterstand: ik zou willen dat ik er invloed op had :( Het geeft echt heel veel zorgen, ik hoop zo dat mijn kindje gezond ter wereld komt. En die start gun in jouw kind ook!
     
    nizzie86 en Wollig vinden dit leuk.
  15. Roos123

    Roos123 Niet meer actief

    Top dat je gestopt bent!
    Als je wilt kan ik je het boek van Allen Carr doormailen. Werkt zeer motiverend. Ik ken veel mensen die door het lezen van dit boek gestopt zijn.
    Zelfs ik ben na talloze stoppogingen gestopt. Vier weken nu. Het gaat erg goed.
    Mochten er meer met belangstelling zijn voor het boek dan hoor ik het wel. Ik deel het met alle liefde. Want ik weet hoe moeilijk het is.
     
    Noor31, JongetjeM en lidu1 vinden dit leuk.
  16. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    28 mei 2018
    1.623
    1.757
    113
    Vrouw
    Zou ik je ook een berichtje mogen doen? ik heb hem wel op papier maar voor sommige in mijn omgeving is via mail makkerlijker denk ik.
     
    Noor31 vindt dit leuk.
  17. Roos123

    Roos123 Niet meer actief

    Ja natuurlijk.
     
    lidu1 vindt dit leuk.
  18. babyhope

    babyhope VIP lid

    23 jun 2009
    16.199
    1.082
    113
    Vrouw
    Mama
    somewhere
    Super knap als het lukt om te stoppen.

    Hier bij alle 2 de zwangerschappen doorgerookt.
    En ja ik voelde me bij elke sigaret super schuldig. En hoe meer ik me schuldig voelde hoe meer ik ging roken.
    Bij elke sigaret was ik bang dat er iets met mijn kindje was.

    Bij dochter zeiden ze dat ze te klein was. Ze zou maar 2 kilo wegen. Dag van. Bevalling nog een echo gehad ja hoor 2 kilo en niet meer.
    Ik ben bevallen op 42.2 weken van een super kern gezonde dochter van 3605 gram. Ze zaten er 1.5 kilo naast.
    De vk riep nog Wauwww wat een schone placenta. Je kan zien dat je gezond hebt geleefd:eek: ik rookte zo'n 5 sigaretten per dag.
    Bv ook gegeven.

    Bij zoontje precies hetzelfde. Hij woog 3460 gram bij een zwangerschap van 40.3 weken.
    Placenta super schoon. En ook bv gegeven.

    Wat ik wil zeggen hiermee. Ja het kan fout gaan maar het gaat vaker goed.
    Het kan ook fout gaan als je een stukje besmette sla of kipfilet eet.

    En ga niet in de tegenaanval want ik praat niks goed..
    Ik weet dat zonder siga het altijd beter is dat is met alles.
    Maar soms lukt het gewoon niet en dan hoef je je dus helemaal niet schuldig te voelen.
     
    Danty88, TigerAngel7 en Noor31 vinden dit leuk.
  19. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.482
    5.840
    113
    Ik ben het hier totaal niet mee eens. Maar zal er zoals je wenst niet te hard tegen in gaan. Echter nog wel een vraagje; hoe weet jij zo zeker dat je kinderen er niets aan over hebben gehouden? De ontwikkeling/invloed van roken stopt niet alleen bij het geboortegewicht.

    En wat betreft je laatste zin, hoezo lukt het soms niet? Gewoon je schouders eronder zetten! Ik weet waar ik over praat, rookte zelf ook erg veel en ja het was zwaar kut om te stoppen maar come on! Je doet het voor je kind.
     
    laurazoey, Noor31, Sunny37 en 8 anderen vinden dit leuk.
  20. louan

    louan Niet meer actief

    Vind het erg om te lezen dat door roken gebagatelisseerd wordt onder het mom van 'het kan ook goed gaan', ' kind hoeft niet klein te zijn' . Wow ik zou mij schamen en mij iedere dag kapot schuldig voelen.

    Het is gewoon verschrikkelijk egoïstisch!!! Je kind vraagt er niet om! Daarbij geef je je kinderen ook een ongezonde moeder met kans op verschillende ziektes. Maar ja als je dat jezelf wil aandoen, ga je gang. Maar een kind heeft niets te kiezen.

    Ik walg van vrouwen die roken als ze zwanger zijn.
     
    laurazoey, Pancakes, Sunny37 en 9 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina