Onpopulaire meningen

Discussion in 'De lounge' started by Tuttebella, Jun 3, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. fafa

    fafa Niet meer actief

    Oh, by all means: doe waar je zelf gelukkig van wordt. Ik denk alleen dat het geen kwestie is van "het is heel moeilijk voor ons om te sparen" maar meer een kwestie van "ik maak bepaalde keuzes waardoor ik minder kan sparen".
    Dan heb je je prioriteiten gewoon elders liggen. En dat is echt niet minder goed. Als je gezin blijer wordt van een moeder die niet hoeft te koken als ze daar een hekel aan heeft, dan van 10.000 euro op de bank, prima. Maar dan moet je niet zeggen dat sparen niet kán.
     
  2. Debaky

    Debaky VIP lid

    Apr 22, 2013
    10,348
    5,392
    113
    Maar dan snap ik het, wij hebben wel een uitvaartverzekering dus is het in onze situatie niet nodig. En als wij een huis willen kopen dan hebben wij de overwaarde en onze spaarhypotheek die we hier vor kunnen gebruiken. Hebben we toevallig uit laten zoeken omdat we willen verhuizen. Dat eigen geld hebben geld dus eigenlijk alleen als je nieuw op de huizenmarkt bent.
     
  3. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,163
    3,806
    113
    Dan is het maar goed dat 'ie dat niet heeft ;)

    Ik vertrek rond half acht en ben om half zeven weer thuis. Dus zie haar in elk geval met het avondeten. En ik werk vier dagen en heb veel vakantiedagen dus al met al zie ik haar best veel :)
     
  4. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Haha, nee half 8 vertrekken zou 'ie niet overleven ;) Maar hij kan haar nu wel naar school brengen.
     
  5. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    May 12, 2017
    7,933
    12,187
    113
    Ik ben zeker niet nieuw op de huizenmarkt, maar wij hadden geen overwaarde hoor, dus er moest wel degelijk 30.000 euro neergeteld worden voor de kk. En dan nog maar niet te spreken over het bedrag wat onze oude woning onder water stond.
     
    Blijdorp likes this.
  6. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Wij reserveren graag de KK, omdat die sinds januari niet meer mee te financieren is, en de huizenprijzen blijven stijgen; die overwaarde zie ik ons nooit in handen krijgen eigenlijk.
     
    Cindy1977 likes this.
  7. Debaky

    Debaky VIP lid

    Apr 22, 2013
    10,348
    5,392
    113
    Dan moet je inderdaad eigen geld hebben, maar zoals ik al zei, wij hebben een overwaarde van het huis en een spaar hypotheek dus genoeg om een nieuw huis te kopen. Het is voor ons dus niet nodig om een spaar rekening te hebben van 10.000 euro
     
  8. masami

    masami Fanatiek lid

    Jul 27, 2011
    4,248
    802
    113
    Female
    Nee idd verkeerde, niet gezien.
    Was dus niet persoonlijk bedoeld.
     
    Bubblez likes this.
  9. masami

    masami Fanatiek lid

    Jul 27, 2011
    4,248
    802
    113
    Female

    Gaat vervolgens de auto, koelkast en wasmachine kapot weg is je buffer.
    En dan overlijdt hun kind en dan.
    Gewoon een verzekering ervoor afsluiten en dan hoef je daar niet meer over na te denken.

    Daarbij zoveel mensen zijn er nu ook weer niet met 10.000 euro buffer.
    Uitzonderingen daargelaten.
     
  10. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,042
    16,548
    113
    Met het laatste ben ik het niet eens. Ik vind dat net zo belangrijk.
     
  11. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Een andere impopulaire mening van mij: ik denk dat iedereen wel kan sparen. Het is een kwestie van keuzes. Als je te wenig inkomen hebt om te sparen, ga meer werken. Of in sommige gevallen: ga zelf werken. Als je vaste lasten te hoog zijn: ga ergens anders wonen waar het goedkoper is. Die keuzes zijn niet altijd leuk en ik hoor reelmatig mensen zegen dat je 'ook nog leuke dingen moet kunnen doen'. Maar dat kan pas m.I. als je daar geld voor hebt, en een buffer hebben, dus financieel veilig zijn, is belangrijker dan 'leuke dingen doen'.

    Want als het een keer tegen zit heb je die buffe echt nodig. n die leuke uitjes, dat lekkere eten of die stoere kleren voor je kind helpen dan helemaal niets.
     
    Aszz, Liekje81 and Paardenbloem like this.
  12. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    May 12, 2017
    7,933
    12,187
    113
    Hier gewoon gespaard, mijn hele leven, zelfs als gescheiden moeder zonder alimentatie spaarde ik nog 50 euro per maand voor mijn kind. Waar een wil is, is een weg.

    Wij hebben ook een grote buffer, maar mijn man werkt ook veel.
     
  13. Debaky

    Debaky VIP lid

    Apr 22, 2013
    10,348
    5,392
    113
    Was het maar zo makkelijk zoals jij het beschrijft.
     
  14. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    In mijn omgeving is dat vrij normaal hoor.
     
  15. Leo85

    Leo85 Niet meer actief

    Hier voor iedereen een uitvaartverzekering, kinderen gratis bij laten schrijven zodra ze geboren waren. Stond hier gewoon op de checklist waar je je kind allemaal bij moet aanmelden.

    Wat sparen betreft verbaas ik me over de mensen zonder buffer.. Ik leef ook best wel graag in het hier en nu hoor, maar ik hou ook wel rekening met onvoorziene omstandigheden.. Wij houden momenteel ook niet echt iets over eind van de maand, maar we doen hard ons best om toch te sparen (in ieder geval voor de kinderen). Stel dat iemand zijn baan kwijt raakt, of er grote dingen stuk gaan, onderhoud aan het huis nodig is enz.. Wij zitten nu ook onder de 10.000 euro, maar ik vind dat toch een streven om naartoe te werken zeg maar.. Als mijn man straks klaar is met zijn studie gaat hij meer verdienen en gaan we echt weer meer sparen om dat aan te vullen..
     
  16. Panter

    Panter VIP lid

    Mar 14, 2011
    13,710
    4,559
    113
    Hier ook 10000 buffer. Nu nog de helft van over ivm aanschaf auto maar sparen het er wel weer bij.
    Ik vind het een fijn idee dat we wat achter de hand hebben.
     
  17. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Mijn impopulaire mening:

    Ik heb een hekel aan mensen die te dom zijn om in te zien dat gemene opmerkingen op internet ook ECHT iets met mensen kunnen doen.
     
    Ntje, MyMiracle, Chocolat and 10 others like this.
  18. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Eens. Misschien zet deze meme die mensen aan het denken:

    internet.png
     
    Ntje, femkes, Chocolat and 6 others like this.
  19. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Ik betwijfel het....;)


    Maar je hebt het geprobeerd, dat is ook wat waard toch :)
     
    Zara75 and Nimue like this.
  20. huggybird

    huggybird Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    3,738
    803
    113
    Ze mogen wat mij betreft ook stoppen met roken. Daar gaat zo veel geld aan op.
     
    Tuttebella likes this.

Share This Page