Turkse/marrokaanse winkel

Discussie in 'De lounge' gestart door Pimpelmeesje, 3 jul 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pimpelmeesje

    Pimpelmeesje Fanatiek lid

    12 apr 2015
    2.769
    2.145
    113
    Vrouw
    Docent Na&Sk
    Hoi!
    Ik koop altijd mijn henna bij een marrokaanse of turkse winkel. We hebben er verschillende in de regio en vaak verkopen ze ook groente en allerlei andere producten.
    Het valt mij op dat de groente daar altijd spotgoedkoop is en er best goed uit ziet.

    Weet iemand misschien waar die groente vandaan komt? Ik koop het liefst biologisch maar dat is zo duur.. Ik vraag me af waarom het in die winkeltjes zo veel goedkoper is dan de supermarkt en "gewone" groenteboer. En wat er aan pesticiden etc wordt gebruikt, of dat aan dezelfde regels wordt gehouden wat betreft chemicaliën..
     
  2. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Goede vraag! Wij hebben hier ook veel Turkse en Marokkaanse supermarkten in de buurt. Ik denk dat ze hun groente en fruit groot inkopen en daarom goedkoper van de hand kunnen doen. Ik denk dat het meeste uit Marokko en Spanje komt.
    Wij doen er vaak boodschappen, vooral voor zomerfruit. Dat gaat eerst allemaal in het water voor we het opeten en we schillen het meeste.

    En supermarkten houden bewust de voedselprijzen zo hoog, zodat ze onderling kunnen concurreren maar met heel weinig marge. Zo is het hier in BE althans.
     
  3. Pinkblossom

    Pinkblossom Fanatiek lid

    29 jun 2016
    2.042
    907
    113
    Wij hebben hier een Marrokkaanse (kleine) supermarkt zitten, met inderdaad goedkoop fruit/groente maar ze verkopen daar echt zooi.

    Laatst fruit gekocht en de volgende ochtend in de koelkast was alles beschimmeld, terug gegaan naar de winkel en mijn geld terug geeist of nieuwe producten, dat vond hij allemaal niet nodig en ik moest het maar opnieuw kopen als ik nog wat wilde.

    Ik kom daar dus nooit meer.
     
  4. Pimpelmeesje

    Pimpelmeesje Fanatiek lid

    12 apr 2015
    2.769
    2.145
    113
    Vrouw
    Docent Na&Sk
    Dat is niet netjes, dan zou ik ook niet meer gaan. Schimmel geeft me wel het idee dat het natuurlijker is en dus niet vol antischimmelspul :roflmao: maar als al je fruit na 1 dag vol zit en je krijgt geeneens compensatie...

    Overigens vind ik het wel een flink voordeel dat er niet zo veel plastic omheen zit daar! De jumbo is echt extreem tegenwoordig, zelfs om 3 kiwi's zit een bakje en plastic zakje..
     
  5. Mery

    Mery Bekend lid

    24 mei 2017
    697
    278
    63
    Vrouw
    De groente en fruit die je kan kopen bij zulke winkels voldoet gewoon aan de norm qua bestrijdingsmiddelen en is veilig om te eten.Er is niks mis mee als je de groenten/fruit maar goed wast.De supermarkten verdienen veel geld met het verkopen van ‘Perfecte’ groenten en fruit.Op de markt en bij kleine toko’s kun je vaak ‘afwijkende’groente en fruit kopen voor veel minder geld maar wel net zo lekker.Denk wel dat het dan hoogstwaarschijnlijk niet biologisch is.
     
  6. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Bestrijdingsmiddelen kosten geld. Dus dat op goedkoper fruit meer bestrijdingsmiddelen zouden zitten lijkt me niet logisch.
    Bovendien moet alles wat in de EU geproduceerd en ingevoerd word, aan dezelfde eisen voldoen.
    Ik denk dat zulke winkels zelf naar de veiling rijden en daar mooie deals maken. Waarbij ze goed op de prijzen letten. Net zoals sommige markt verkopers dat doen.
     
    Belle22 en Vitamientjuh vinden dit leuk.
  7. IkbenTess

    IkbenTess Fanatiek lid

    14 dec 2016
    2.115
    1.090
    113
    Vrouw
    Nederland
    Wij kopen wekelijks bij een turkse winkel. Groenten en fruit zien er minder mooi uit en bederft iets sneller, maar smaakt goed en veeeeeel goedkoper. Geen idee waar het vandaan komt.
     
  8. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    meestal b groenten.
     
  9. Vitamientjuh

    Vitamientjuh Fanatiek lid

    3 dec 2011
    3.069
    1.124
    113
    Vrouw
    Dit inderdaad. De winkeliers rijden 1x per week ongeveer naar de veiling en kopen daar in. Het is natuurlijk ook goedkoper omdat het niet verpakt is en minder concurrentie onderling (niet net als bij de supermarkten). Biologisch is het vaak niet, zit wel eens wat tussen. Je kunt ze natuurlijk altijd vragen of het biologisch is.
     
  10. Pimpelmeesje

    Pimpelmeesje Fanatiek lid

    12 apr 2015
    2.769
    2.145
    113
    Vrouw
    Docent Na&Sk
    Als het zo zou werken zou niemand bestrijdingsmiddelen gebruiken toch? Boeren gebruiken deze zodat ze minder risico lopen en minder hoeven weg te gooien, dus uiteindelijk zijn ze goedkoper uit. Bovendien zijn natuurlijke bestrijdingsmethoden vaak duurder.
     
  11. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Uiteraard. Maar als je eenmaal bestrijdingsmiddelen gebruikt. Dan blijven de meeste beestjes weg en is nog meer gebruiken dus zinloos. Dus vandaar dat ik zei; nog meer bestrijdingsmiddelen kost geld, dat is niet logisch. Want dat vroeg TS, of meer bestrijdingsmiddelen op zitten dan op die in de super. Dat op alle groenten en fruit bestrijdingsmiddelen gebruikt word weten we denk ik allemaal wel.
     
  12. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.228
    28.195
    113
    Het is de groente en fruit die supermarkten en de markt niet wil. Mindere kwaliteit, minder mooi.
     
  13. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    14 mrt 2015
    3.030
    2.030
    113
    Alle groente en fruit wordt gesorteerd op kwaliteit. De supermarkten kopen A kwaliteit in (hoop je iig qua prijs), de Marokkaanse winkels de laagste kwaliteit (nog lager wordt verwerkt in smoothies enz). Maar het komt meestal gewoon uit de EU, van de producenten die overal aan leveren. Komt via de veiling bij ons terecht.

    Maar er zal ook echt wel mindere kwaliteit tussenzitten van producenten die het minder nauw nemen met de regels
     

Deel Deze Pagina