Ervaring en tips primaire ovariele insufficientie

Discussie in 'MMM clubs' gestart door jolein8, 8 okt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lilyam

    Lilyam Actief lid

    18 nov 2016
    285
    56
    28
    Oke, gelukkig klopt mijn gevoel dan niet.
    Ik had met Gonal F 225 3 follikels. Het lijkt bij mij ook alsof het steeds minder wordt!
    Ik ging er laatst ook vanuit dat er in elke follikel een eicel zou zitten. Was enorm geschrokken van het feit dat er maar 1 eicel was en ook nog eens niet rijp.
    Ik weet nu al dat ik bij een volgende poging ook daarover zal stressen!
     
  2. puppy28

    puppy28 Fanatiek lid

    20 jan 2014
    1.222
    604
    113
    Bloempje1982, Lilyam, Shan84 en 2 anderen vinden dit leuk.
  3. Bloempje1982

    Bloempje1982 Actief lid

    6 feb 2018
    135
    71
    28
    Vrouw
    Hey puppy,

    Wat ontzettend vervelend om te lezen. Mijn amh is 0.2 en mijn fsh 17. Ik had de eerste poging 5 follikels en 5 eicellen waarvan 1 bevrucht en de laatste poging had ik 8 follikels waar 6 eicellen inzaten. Weer was er maar 1 bevrucht. De eerst poging stimuleerde ik met 225eh gonalf en 225eh Meriofert. De tweede poging stimuleerde ik met 225eh ovaleap en 225eh Meriofert. Hebben we icsi gedaan en kreeg het embryo nog een calciumbadje... van deze poging van Ik nu 17 weken in verwachting van een klein meisje. Ik weet niet of je er wat aan hebt, maar wilde het je toch even vertellen. Verlies niet de hoop.

    Dikke knuffel...
     
  4. jolein8

    jolein8 Bekend lid

    23 jan 2015
    569
    9
    18
    Even vakantie gevierd ;)

    @puppy28 , wat ontzettend kl*te!
    Ik denk niet dat je amh zo snel zakt dat het al game over is. Er moet toch nog een eitje in je rondzwerven dat er wel zin in heeft. Ik duim hard voor je :thumup:

    O je vraag een tijdje geleden: ik krijg geen utrogestan van de artsen. Korte lf komt door slechte eisprong zeggen ze. Utro helpt dan niet. Heb wel utro gekregen via via. Het verlengt mijn lf wel. 3x 1 pil per dag is al genoeg. 2 dgn na het stoppen word ik pas ongesteld. Heb het een tijdje gebruikt. Maar heeft geen zwangerschap opgeleverd. Denk dat de artsen dus echt gelijk hebben dat niks helpt bij een slechte eisprong door laag amh :cry:
    Vervelende is dat ik zonder utro nu dus cyclussen heb van ong 24 dgn. Met hevige menstruaties die soms langer dan een week duren. Dus bijna elke 3 weken ongesteld.
     
  5. Gitte34

    Gitte34 Lid

    9 okt 2017
    66
    7
    8
    Vrouw
    Hallo allemaal,

    Ik kom hier jammer genoeg aansluiten nadat gisteren mijn amh resultaat terugkwam. Lager dan 0.03. Frustrerende is dat we al meer dan een jaar aanmodderen en dat ik vervroegde overgang reeds in november suggereerde. Maar te jong(35), nog steeds een (korte) cyclus en schommelende waarden. Conclusie geduld hebben. Gelukkig heb ik een huisdokter die meedenkt en bloedanalyses liet doen. Nu amh op eigen initiatief getest en werd ik door gynae gelijk doorverwezen naar fertiliteitskliniek en ging het al over eiceldonatie. Dit gaan we niet doen...
    Ik kan pas over een maand terecht bij uz jette (schijnt wel een goede reputatie te hebben) en vraag mij nu af of ik gewoon een maand tandenknarsend op het verdict uitbehandeld moet wachten? Ik weet dat 0.03 zeer laag is. Kan dit miraculeus nog verbeteren? Zijn er onverhoopte succesverhalen?
    Want momenteel is het hier echt een tranendal...
     
  6. Bloempje1982

    Bloempje1982 Actief lid

    6 feb 2018
    135
    71
    28
    Vrouw
    O nee, wat een rot nieuws on te hiren te krijgen, he? De wereld zakt onder je voeten weg.
    Ik herken mezelf heel erg in je verhaal. Wij zijn na 1 jaar proberen zelf naar de huisarts gestapt en hij heeft me meteen doorgestuurd naar de fertiliteitskliniek... daar kreeg ik ook meteen te horen adoptie, pleegouder of eiceldonatie. Mijn amh is 0.21 en mijn fsh 17. Ik ben 35 jaar. Ik ben diezelfde avond op onderzoek uitgegaan en zijn bij VivaNeo Düsseldorf terecht gekomen. Daar konden wij heel snel terecht (6 devember). In februari met de 1e behandeling gestart en was zwanger, maar deze zwangerschap brak heel snel af. In april met de 2 poging gestart en daarvan ben ik nu 17 weken en 4 dagen in verwachting. In Düsseldorf mag je een hogere dosis stimuleren. Verder heb ik alleen maar fijne ervaringen met VivaNeo. Vriendelijke artsen, vriendelijke verpleegkundigen en heel kundig. Wij zijn nog iedere dag blij en dankbaar dat we daar naartoe zijn gegaan.

    Ik wil je heel veel sterkte wensen, want dit nieuws gaat je niet in de koude kleren zitten... En als je nog vragen hebt mag je ook altijd pben.
     
  7. jolein8

    jolein8 Bekend lid

    23 jan 2015
    569
    9
    18
    Hallo @Gitte34
    Herkenbaar helaas. Ik heb toen ik net 35 was ook al aangekaart bij de artsen of ik niet vervroegd in de overgang kon zijn. Dit werd ontkent, ik was te jong, was nog een jong bloempje en ze wilden geen verder onderzoek doen omdat fsh goed was ( 1x geprikt).
    Ben toen zwanger geraakt dmv clomid. Achteraf gezien puur geluk. Want als ze wel op amh hadden laten prikken, was ik niet eens behandeld!
    Toen ik 37 was nogmaals via huisarts verwijzing naar zkh. Ditmaal als insteek hevige menstruaties. Want ha nam me niet serieus. Qua kinderwens zei hij nog even doorproberen. Vervroegde overgang kon niet, moest maar aan de pil als ik last had van hevige menstruaties ( en kinderwens dan?).
    In zkh werd ik weer niet serieus genomen, totdat bleek dat mijn fsh veel te hoog was, ik geloof 37. Toen mocht er wel ineens op amh geprikt worden. En toen bleek ik dus toch gelijk te hebben. Zo frustrerend al die artsen die je niet geloven. Hier werd ook gelijk over eiceldonatie gepraat. Behandeling was geen optie in mijn zkh.

    Amh kan helaas niet verbeteren. Behandeling in NL is niet vanzelfsprekend bij een laag amh, weet niet hoe het in BE is. Veel zkh doen geen behandeling meer of hoogstens 1 ivf.
    Spontaan zwanger worden kan wel nog, maar de kans is klein. Ze zeggen 5% lifetime. Dus niet maandelijks 5% kans!
    Soms kun je met bepaalde pillen slikken de vruchtbaarheid verhogen ( oa ubiquinol, d3, dhea). Lees je maar eens in daarover.
    Ik heb van alles geprobeerd, maar hielp bij mij niet. Al zijn er genorg succesverhalen te lezen.
     
  8. Gitte34

    Gitte34 Lid

    9 okt 2017
    66
    7
    8
    Vrouw
    Dag Jolein,

    Jammer genoeg veel gelijkenissen...frustratie inderdaad wanneer je niet gehoord wordt (dan voel je je zo'n hypochonder).
    Zijn jullie nu nog proberende? Of afgesloten hoofdstuk?
    Bedankt voorcde tips.

    Groetjes
     
  9. jolein8

    jolein8 Bekend lid

    23 jan 2015
    569
    9
    18
    @Gitte34 , mijn man wilde niet het traject in, in het buitenland, met een kleine kans dat we wel nog zwanger zouden worden. Hij was bang dat het hele traject een te grote aanslag op ons gezin zou zijn. Plus ik heb bij een evt volgende zwangerschap een verhoogde kans op vroeggeboorte. Mijn zoontje is te vroeg geboren en dat was een zware periode. Hij wil dit niet nog eens en heeft er dus vrede mee dat de kans zeer klein is dat ik ooit nog zwanger word, zonder medische hulp dus.
     
  10. Gitte34

    Gitte34 Lid

    9 okt 2017
    66
    7
    8
    Vrouw
    Hoe jammer. Moet heel erg moeilijk voor je zijn :cry:
     
  11. puppy28

    puppy28 Fanatiek lid

    20 jan 2014
    1.222
    604
    113
    Hoe gaat het hier met jullie? Ben zelf een beetje stil geweest laatste tijd, maar jullie ook.
    Wilde even zeggen dat ik aan jullie denk, hoop dat het allemaal goed gaat!
    Toi toi!
     
  12. tlc81

    tlc81 Bekend lid

    22 jan 2012
    684
    127
    43
    Ha @puppy28 , hier nog slechts op de achtergrond aanwezig. Hoop nog goede berichten van jullie te lezen. Voor ons valt het doek ws. Ik probeer er een punt achter te zetten en vrede te hebben met wat we wél hebben. En dat is natuurlijk al een hele rijkdom! Ik gun het jullie allemaal om ( nog een x) moeder te worden!
     
  13. Lien4

    Lien4 Actief lid

    7 nov 2017
    411
    174
    43
    Vrouw
    Lief! Ik denk ook aan jullie, spiek elke dag even of er bericht is, heb zelf ook niet veel te melden op dit moment. Hoe gaat het met jou na die teleurstellende laatste poging, puppy? Ik hoop zo dat je hoop en die positiviteit van jou kunt vasthouden. Die link die je deelde over positieve laag-amh verhalen was wel echt een oppepper, ik heb m opgeslagen voor als ik weer een dip heb. Dus ik lees m heel vaak... het gaat nog niet zo lekker sinds de bbz. In het najaar gaan we een waarschijnlijk laatste poging doen in DD. Ik begin m wel echt te knijpen... Ben ook doodsbang om m'n andere eileider ook te verliezen, moet er niet aan denken dat we met zelf klussen helemaal geen kans meer zouden maken.
    M'n zoontje is nu voor het eerst naar school, vind ik ook wel een dingetje... En dat schoolplein dat barst van broertjes en zusjes, maxi cosi's en dikke buiken, ongelooflijk. Tegelijkertijd besef ik zo goed dat het zo'n rijkdom is dat ik dit uberhaupt mag meemaken, voelt zo dubbel de hele tijd, dankbaarheid en verdriet door elkaar

    Verdrietig @tlc81, lijkt me zo moeilijk om definitief afscheid te moeten nemen van die diepgewortelde wens..., ook al heb je al een rijkdom, die wens kan dan nog steeds zo sterk zijn.
     
  14. puppy28

    puppy28 Fanatiek lid

    20 jan 2014
    1.222
    604
    113
    @tlc81 wat verdrietig :( wat Lien ook zegt, ondanks dat je al 2 wondertjes hebt, kan die wens nog steeds zo sterk zijn voor een derde wonder. Ik hoop echt dat je dat nog een x gegund zal zijn! En zo niet, hoop ik dat je daarin toch je rust vind! Dikke knuffel voor jou!

    @Lien4, die bbz zal zeker zowel een fysieke als mentale klap geweest zijn. Dus heel erg begrijpelijk dat het niet zo lekker loopt allemaal. Je mentale gesteldheid heeft toch wel een tijdje nodig om het allemaal een plekje te kunnen geven, maar ook je lichaam heeft tijd nodig om weer aan te kunnen sterken.
    Ik snap zeker dat je best bang bent voor een nieuwe behandeling, dat zou ik ook zijn. Het vervelende is dat je het gewoon niet weet.. :( Hopelijk kun je je toch over die angst heen zetten en straks weer vol goede moed die poging in.
    Fijn dat die link jou ook helpt, ik lees 'm ook vaak terug als ik me even niet fijn voel. Ik heb de hoop in iedergeval nog steeds niet laten varen, zelfs niet voor een spontane zwangerschap. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat alles mogelijk is, maar natuurlijk weet ik ook dat het KAN zijn dat het niet lukt.
    Ik heb een tijdje terug een evaluatiegesprek gehad, waarin ze aangaf dat mijn kansen natuurlijk niet heel erg gunstig zijn, maar ze wil de handdoek nog niet in de ring gooien omdat er toch pogingen tussen zaten met wél een goede opbrengst.
    Samen met mijn man hebben we besloten om die IVF/ICSI pogingen even te laten voor wat het is, tot na onze vakantie.
    Toevallig dat ik met iemand in gesprek raakte, die aangaf dat ik zou kunnen voorstellen om terug te gaan naar IUI zodat de 'rust' maanden niet helemaal verloren gaan, en het een mindere grote aanslag is op mijn lichaam. Dat vond ik eigenlijk helemaal niet zo'n gek idee, zeker met het gegeven dat ik wel een x zwanger ben geraakt van IUI. Dit heb ik dus ook voorgesteld tijdens ons evaluatiegesprek en er is toen aangeven dat het zou kunnen als ik dat zou willen.
    Ik ben nu aan het wachten op mijn menstruatie, en beslis op dat moment dan wel of ik ECHT wil gaan voor een iui poging.
    We zullen zien....
     
  15. Lien4

    Lien4 Actief lid

    7 nov 2017
    411
    174
    43
    Vrouw
    @puppy dat is sterk, ik loop al een poos met hetzelfde idee rond: in plaats van 3 behoorlijk heftige IVF/ICSI pogingen in een jaar waarbij je op maar 3 momenten een kans met extra hulp hebt, gewoon een jaar lang maandelijks iui (met af en toe een rustmaandje dan ;)). Veel minder heftig en het voelt voor mij alsof je meer kans maakt. Vooral ook omdat de kwaliteit en het aantal eitjes zo kan wisselen per cyclus. Ik zou het dan wel het liefst in mijn eigen ziekenhuis om de hoek willen, en ik heb het nog niet aangedurfd om het daar te bespreken, toch bang dat ze het kansloos vinden. Maar als ik er nu over nadenk, in NL ben je met laag amh uitbehandeld voor IVF omdat er te weinig eitjes ontwikkelen. Maar bij iui hoeven het maar 1 a 2 mooie eitjes te zijn, dus valt die reden eigenlijk weg toch..?
    Ik had wel gelezen dat de kans op spontane of dmv iui zwangerschap nihil is bij laag amh. Maar ergens geloof ik dat ook gewoon niet, omdat het veel te kort door de bocht is. Er spelen nog zoveel andere factoren mee (andere hormoon waardes, je leeftijd etc).
    Heb jij het in DD besproken en zou je de iui's dan ook in DD laten doen of kan het ook in NL?
     
    puppy28 vindt dit leuk.
  16. puppy28

    puppy28 Fanatiek lid

    20 jan 2014
    1.222
    604
    113
    Das toevallig!!
    Nou ja dat de kans nihil is, vind ik wel kort door de bocht gezegd van die artsen. Door iui ben ik juist zwanger geworden, en alle ivfpogingen niet.. maar goed dat was dan weer “bijzonder”.. o_O Ach, zoals ik al eerder zei: ik geloof gewoon dat alles mogelijk is, elk mens is anders en reageert anders op medicatie en behandeling. Al denk ik idd ook dat er veel meer andere factoren meespelen, zo ook bijv die hoeveelheid aan hormonen die toch een ongelooflijke aanslag hebben op je gemoedstoestand, wat dan weer stress oplevert. Misschien ben ik naief, maar ik vind het het proberen misschien toch wel waard.
    Als ik zeker weet dat we willen starten met iui, ga ik wel gewoon verder in DD. Gewoon ook omdat ik geen zin meer heb in dat medelijdend gezicht van mijn oude gyn.haha.

    Edit: ohja ik heb het idd besproken in dusseldorf en ze gaan daarmee akkoord
     
    Lien4 vindt dit leuk.
  17. Gitte34

    Gitte34 Lid

    9 okt 2017
    66
    7
    8
    Vrouw
    Dag allemaal,

    Hier nog wachten op intake gesprek. En dan duren de dagen lang en ga je zoeken
    Heb volgend onderzoek gevonden dat ik interessant vond om te delen aangezien de meeste vallen onder zeer laag amh en slaagkansen bij ivf

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3868467/

    Good luck
     
  18. Gitte34

    Gitte34 Lid

    9 okt 2017
    66
    7
    8
    Vrouw
    En bericht was weg zonder de conclusie te delen :)
    Conclusions
    Patients with extremely low AMH measurements have reasonable and similar pregnancy rates as patients with low AMH. Therefore, AMH should not be used as the criterion to exclude couples from performing additional IVF treatments.
     
  19. jolein8

    jolein8 Bekend lid

    23 jan 2015
    569
    9
    18
    Ik heb ook sl regelmatig gelezen dat vrouwen met een laag amh zwanger werden met IUI of zelfs een escspe IUI. Dus de kansen zijn zeker hoger dan nihil.
    Ik ben zelfs zwanger geraakt met clomid 100mg en zelf klussen. Ik denk zeker dat de clomid geholpen heeft om mijn lichaam een extra zetje te geven.

    Hier zie ik de kansen al lange tijd somber in. Toch blijf ik elke maand dromen en hopen dat er een wonder gebeurt. Gelukkig heb ik een korte lf en ben realistisch, dus de klap valt mee als ik ongesteld wordt.
    Ik ben alleen die hevige onvoorspelbare menstruaties zo zat! Maar durf niet aan de pil te gaan, dan zijn de kansen echt zero op nog een kindje.
     
  20. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.874
    7.938
    113
    @puppy28 ik heb even een vraagje over jouw iui plannen, ik heb zelf nooit iui gehad. iui is toch ook met medicijnen spuiten? Dat is dan toch ook zwaar om elke maand te doen?
     

Deel Deze Pagina