Gewicht baby

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door mxm, 1 aug 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mxm

    mxm Fanatiek lid

    28 mrt 2018
    2.906
    2.400
    113
    Vrouw
    Hoi dames!

    Ik had eigenlijk even een vraag.
    Het gewicht van je kindje, (ze groeit natuurlijk ook door wat je eet). Maar is het meer hoe zeg je dat ook alweer; “genetisch” bepaald hoe zwaar je kindje word? Ik weet niet of genetisch het goede woord ervoor is hoor. Haha.

    Mijn man woog 3050 gram bij zijn geboorte en ik woog 3150 gram. (Beide over tijd)

    Mijn vraag was meer, omdat ik gister een echo gehad heb, en hierbij te zien was dat onze dochter al 735 gram weegt. Ik weet ook dat ze soms een groeispurt/gewicht sneller gaat, en het ook wat langzamer kan gaan. Maar ik eet best veel! Niet ontzettend ongezond, maar ik eet s’middags wel 4/5 boterhammen met appelstroop bijvoorbeeld, s’ochtends ook 2. Ik eet best wel wat koekjes tussendoor, en wel eens een ijsje savonds (waterijs).

    Mijn vraag is dus, als je dus veel zal eten, en dan bedoel ik meer vettige dingen dan komt je kindje er ook van aan? Of is dit dan “genetisch” bepaald? Mijn moeder heeft namelijk echt waar liters appelsap gedronken, 20kg aangekomen tijdens haar zwangerschap en ik woog dus 3150 gram..
     
  2. Eva2011

    Eva2011 Niet meer actief

    Ik denk niet dat je eetgewoonten iets uitmaken. Wel voor je totale gewichtstoename wellicht.

    Maar of het genetisch bepaald is durf ik niet te zeggen.

    Ik at normaal/gezond tijdens beide zwangerschappen:
    Zoon +35kg, was 4900gr op 42w
    Dochter +25kg, was 4250gr op 41.2

    Ikzelf was 6 pond op 35 weken, maar 1 van 2, samen 13 pond.
    Mijn broer was ook een tienponder maar heeft zelf twee vijfponders verwekt.




    Ik denk dat geboortegewicht per vrouw verschilt, maar dat je je eigen kindjes wel met elkaar kunt vergelijken.
    Volgens de gynaecoloog maakt mijn lichaam grote kindjes...

    Deze uk was bij de 20w echo precies gemiddeld. Maar dat waren de andere twee ook op die termijn.
     
    mxm vindt dit leuk.
  3. Bootcamp babe

    Bootcamp babe Niet meer actief

    Nee. Niet alles wat je eet gaat naar je kind. Je bouwt ook reserves voor borstvoeding. Alleen van onbehandelde suikerziekte is bekend dat je kind daar zwaar van wordt.
     
    mxm vindt dit leuk.
  4. Katenhond

    Katenhond Fanatiek lid

    14 aug 2014
    1.394
    174
    63
    Volgens de vk die ik had krijgen vrouwen 'vaak' baby's zoals ze zelf waren. Maar geen idee of dat waar is.
    Wij kregen wel drie magere en tamelijk lange baby's maar dat kan ook toeval zijn natuurlijk.
     
    mxm vindt dit leuk.
  5. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.040
    16.545
    113
    Hier lijkt het wel een beetje genetisch bepaald. Althans dat denken we.

    Ik was bij de geboorte ruim 4 kilo mijn moeder was +25 kilo aangekomen en na 8 weken was de +25 kilo weer helemaal weg. Overigens had ze ook een hele zware / dikke placenta.

    Toen was ik zwanger, bij de geboorte van onze zoon woog hij 4500 gram met 40+4 dagen, ik was +30 kilo aangekomen (ik durfde na 36 weken niet meer op de weegschaal te staan) binnen 8 weken waren alle kilo's weer verdwenen en ook ik had een hele grote / dikke placenta.

    Noem het toeval of genetisch bepaald. Wij vinden het erg toevallig.
     
    mxm vindt dit leuk.
  6. Wij2018

    Wij2018 Actief lid

    21 jul 2018
    465
    156
    43
    Vrouw
    Denk niet dat je kindje echt aankomt van jouw eten...dan had ik bij mijn eerste echt een heel fors kind moeten krijgen ;) Ik heb heel wat friet en snacks gegeten (oooo... en ik ben er buiten de zwangerschap helemaal niet zo dol op:roflmao:) en ik had een kindje van 3185 gram.

    Moet wel zeggen dat me die echo's op het gebied van gewicht en grootte van het kind niet zoveel zeggen,want volgens onze verloskundige destijds zouden wij een groot kind krijgen en was het bijna zorgelijk. Het was dus een klein en fijn meisje van 3185 gram en zoals ze het noemden, een rand prematuur.
     
    StierMay en mxm vinden dit leuk.
  7. Bezige bij

    Bezige bij Fanatiek lid

    6 mrt 2016
    1.948
    1.710
    113
    Vrouw
    Wat en hoeveel je ook eet maakt niet uit voor je baby die neemt namelijk de voedingstoffen die hij/zij nodig hebt.
    Het enige is als je veel eet dat je in totaal meer aankomt in gewicht maar dat heeft niet zoveel met de baby te maken.
     
    mxm vindt dit leuk.
  8. Proudmommy4

    9 apr 2018
    90
    127
    33
    Vrouw
    Ik weet niet of dat er mee te maken heeft.

    Hier was uk met 19.6 weken al 510 gr zwaar.
    Lag ook al flink voor.

    Ik woog 2 kilo bij 44 cm.
    Vader was 7 pond en 52 cm.

    Mijn oudste geboren met 36 weken woog 10 pond bij 63 cm.

    Zoon 2 geboren met 36.2 weken woog 4220 gr bij 53 cm.

    Dochter 1 woog bij geboorte met 37 weken 4005 gr bij 53 cm.

    En jongste geboren met 36.3 weken woog 4010 gr bij 55.5 cm.

    Nu 22 wkn 3 dgn zwanger en zou nu ook al dik over de 700 gr wegen.

    Met 25 weken weer een groeiecho en vruchtwater meting.

    Dit ook omdat ik weer polyhydramnion heb.
     
  9. Jenneke88

    Jenneke88 Fanatiek lid

    9 jul 2016
    1.772
    817
    113
    Ik weet niet waar t aan ligt. Vriendin van mij is 1m58, en haar zoon was 4100gram/52cm bij geboorte. De vader van haar zoon was kennelijk maar 49cm bij geboorte en die vriendin was 48cm.

    Mijn man was bij geboorte 48cm en maar 2800 gram. Schoonmoeder rookte wel tijdens de zwangerschap. Ik was 48cm bij geboorte en woog 3100gram. Mijn zoon was 53cm/3185 gram bij geboorte. Dus een lange dunne baby. Ik ben trouwens maar 1m64 en mijn man 1m80. Mijn zoon is nu nog steeds langer dan gemiddeld, maar zijn gewicht is voor zijn leeftijd prima. Er is dus heel weinig over te zeggen.
     
    mxm vindt dit leuk.
  10. Prettykitty

    Prettykitty Fanatiek lid

    22 dec 2016
    4.773
    3.116
    113
    Vrouw
    Mijn zoontje was behoorlijk zwaar, en mijn vriend en ik waren maar 3500 en 3200 gram bij de geboorte.

    Ook heb ik juist enorm gezond gegeten. Dus nee! Daar geloof ik niet in.
     
    mxm vindt dit leuk.
  11. Proudmommy4

    9 apr 2018
    90
    127
    33
    Vrouw
    Hier trouwens ook maar,een kleine mamma van 1m65 ongeveer als ik niet gekrompen ben hihi.

    Dus grote van ouders zeggen idd niets.
    Ik ben ook klein en fijn.

    Gewoon lekker gezond eten , tomaatjes komkommer enzo.

    Vooral heerlijk met de warme weer nu :)
     
  12. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    Ik was 6 pond met 42w, man weet ik niet exact maar ook gemiddeld en zoontje 9 pond. Ze hebben me verdacht van zwangerschapssuiker maar dit was niet het geval. Gynaecoloog en echoscopist vroegen beiden of ik van snoepen hield dus ik denk dat het er zeker mee te maken heeft.
     
  13. marb

    marb VIP lid

    21 okt 2007
    11.070
    4.729
    113
    Het is een combinatie van beide: grotendeels genetisch, maar als je veel suikerpieken hebt dan kun je wel degelijk een groter (zwaarder) kind krijgen.
     

Deel Deze Pagina