er komt een eind aan de bv

Discussie in 'Prematuur' gestart door mj24, 5 mrt 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mj24

    mj24 Fanatiek lid

    7 jun 2006
    4.321
    0
    0
    Amsterdam
    he meiden. wil even van mij afschijven. sinds 2 weken geef ik 1 a 2 flessen kv naast de bv. ik ben het kolven zo zat geworden. Ik vind het wel erg jammer om naar kv over te stappen. Wil gaan proberen komende maand nog 2 a 3 flessen bv geven en dan kap ik er echt mee. weten jullie eigenlijk hoe het zit met de regel dat 6 maanden bv het beste is? hoe werkt dat bij prematuren?
    en welk merk kv gebruiken jullie. Ik had nog 2 blikken Nenatal 1 staan, mag ik daarna overstappen naar gewone kv, of moet ik dit met een arts overleggen?
     
  2. moon85

    moon85 VIP lid

    5 jul 2006
    6.811
    0
    0
    Je moet ook aan jezelf denken meis.
    Ze hebben nu al maanden binnen 1 of 2 maandjes korter dan 6 maanden is ook geen ramp.
    Geen idee... britt ging gewoon over op Friso.. geen nenatal.. ik had het gevraagd maar was niet nodig.
    Maar ja ze groeide ook een kilo per maand en nu nog 8)
    Ik zou het even overleggen...
     
  3. PetraK

    PetraK Fanatiek lid

    19 sep 2005
    1.222
    0
    0
    Amsterdam
    Oh meis ik heb het 12 weken vol gehouden toen trok ik het ook niet meer

    Je eigen gestelletje is ook erg belangrijk hoor. Als je het niet meer trekt..... Kindjes hebben zowiezo al veel van je goede bv binnen gehad dat is al een hele prestatie!

    Je hoeft je zelf geen schuldgevoel aan te praten. Is helemaal niet nodig. De een kan het wel 6 maanden vol houden een ander niet. En bovendien is de kunstvoeding ook erg goed! Dus ze komen wat dat aan gaat niets te kort.

    Maaaaaar ik snap je gevoelens wel hoor. Je wil ze het beste geven. En dat heb je gedaan meid 5 maanden lang heb JIJ je kids voorzien van het goede! Je mag trots zijn!
     
  4. MaryWoods

    MaryWoods Fanatiek lid

    2 mei 2007
    2.637
    2
    0
    @ mj24: respect dat je het zo lang volgehouden hebt! en dat met een tweeling (hoewel ze niet op de zelfde dag geboren zijn zie ik?)!

    Ik heb zelf 7 jaar geleden een borstverkleining gehad, dus het was nog maar de vraag of het uberhaupt ging lukken.. Ik heb het de periode dat Thomas in het ziekenhuis lag (4,5) volgehouden. Toen Thomas thuis kwam vond ik het zo zwaar worden dat ik moest stoppen. Bovendien kwam er helaas steeds minder en moest ik wel 4 keer kolven voor 1 voeding... Ik denk dat het door de vermoeidheid en spanning gewoon enorm teruggelopen is...
    Ik heb me ook schuldig gevoeld dat ik stopte, maar aangezien de kans aanwezig was dat het helemaal niet zou lukken, ben ik blij dat ik hem 4,5 week weerstand heb kunnen geven!

    En ze zeggen toch dat de bv van de eerste periode het belangrijkste is?
    Nee, hoor geen schuldgevoelens hoor!

    Omdat ik op een gegeven moment in het ziekenhuis ook al niet meer genoeg melk had kreeg hij ook Nenatal start. Vanaf de uitgerekende datum krijgt hij nenatal 1. Ik geloof dat het de bedoeling is dat hij dit tot ongecorrigeerd 6 maanden krijgt. Wat hij daarna krijgt weet ik eerlijk gezegd nog niet.. maar zal er ook eens achteraan gaan...
     
  5. daphne78

    daphne78 VIP lid

    10 mei 2006
    7.311
    0
    0
    Nijmegen
    Je hebt het idd gewoon heeeeel goed gedaan. En op een gegeven moment wordt het ook heel erg zwaar.

    Wij zijn met 5,5mnd overgegaan op kv, en ik voelde me het prettigst bij Friso Prev. Hypoallergeen. Dit ivm astma en eczeem in de familie, alleen heeft dit niet helemaal geholpen.
    Nenatal hebben wij nooit meegekregen, dit heeft ze alleen af en toe in het ziekenhuis gehad.
     
  6. mj24

    mj24 Fanatiek lid

    7 jun 2006
    4.321
    0
    0
    Amsterdam
    mary woods, krijg je dat via de apotheek en is dat verzekerd?
     
  7. MaryWoods

    MaryWoods Fanatiek lid

    2 mei 2007
    2.637
    2
    0
    Wij doen mee aan een studie/onderzoek van een arts-onderzoeker van de VU (het heet de 'worteltjes-studie'). Omdat we daaraan mee deden/doen (ze hebben toe Thomas in het ziekenhuis lag bloed en ontlasting van hem mogen onderzoeken), krijgen we het gratis opgestuurd van de VU.
    Dus weet niet of dat verzekerd is... Denk wel dat je het bij de apotheek kunt krijgen..
     
  8. mj24

    mj24 Fanatiek lid

    7 jun 2006
    4.321
    0
    0
    Amsterdam
    grappig heb jij ook in het Vu gelegen. mijn meiden ook. doe alleen al mee met een ander onderzoek van het VU.
     
  9. MaryWoods

    MaryWoods Fanatiek lid

    2 mei 2007
    2.637
    2
    0
    maar twee dagen in de VU. Daarna moesten we weer terug naar Boven IJ, omdat Thomas 'Te goed' was voorde IC-neonatologie afdeling daar...
     
  10. Gwendolyne

    Gwendolyne Fanatiek lid

    13 jun 2007
    2.900
    0
    0
    nou meis vind het al knap dat je het zo lang hebt volgehouden! ik heb twee maanden gekolft, kreeg een borstontsteking waardoor productie terugliep en ben overgegaan op fv, Hij krijgt sindsdien hypo-allergeem van nutrilon en doet het er prima op.
     
  11. joey26

    joey26 Actief lid

    15 feb 2007
    143
    0
    0
    ook ik heb het niet 6 maanden vol gehouden met kolven. toen jayden thuis kwam heb ik t nog 2 weken gedaan en toen daarna nog mijn voorraad uit de vriezer opgemaakt, had nl een flinke overproductie.

    daarna ben ik overgestapt op nutrilon hypoallergeen en later op nutrilon omneo, omdat hij moeizame ontlasting had door het ijzer wat hij kreeg.
    in januari mochten we stoppen met ijzer en toen zijn we geleidelijk over gegaan op nutrilon standaard, omdat hij teveel poepte en het te dun was.
    en daar doet hij het nu goed op
     
  12. baby

    baby Lid

    3 sep 2006
    68
    0
    0
    Ik heb ook al 4, 5 maand gekolft en ben het nu ook helemaal zat, denk er al een tijdje aan om te stoppen, maar vind het aan de ene kant ook zo jammer. We hebben in de diepvries nog een kleine voorraadje staan, maar dat is hooguit nog genoeg voor een halve maand. Ik ben nu zo aan het twijfelen. Het is voor mij toch een hele stap om echt helemaal te gaan stoppen.
     
  13. mj24

    mj24 Fanatiek lid

    7 jun 2006
    4.321
    0
    0
    Amsterdam
    baby. frustrerend he. ik bouw nu gewoon rustig af. kolf 2x per dag. word vanzelf nu steeds minder
     
  14. Pugsy

    Pugsy Nieuw lid

    24 mrt 2008
    1
    0
    0
    Epe
    Ook bij mij liep het niet met de bv.
    Dylano is geboren met 31,6 wkn, en na 3 weken met sondevoeding naar huis gegaan.
    Door alle stress en vermoeidheid heb ik het toen nog maar 3 wkn volgehouden. Hij zat op 8 voedingen, en door de sonde was ik overdag zo'n 1,5 uur per voeding bezig. 's Nachts vaak iets korter doordat ik niet kolfde. (Was me afgeraden om zo toch nog iets te kunnen rusten)

    Hij heeft maar 2 keer een volledige voeding uit de borst kunnen drinken in die 6 wkn. Na ruim 4wkn een keer de fles geprobeerd ipv de borst, sonde of de vingervoeding en dat ging echt perfect!
    Eerst nog met bv maar een week later dus volledig op kv.
    Het kolfapparaat staat hier trouwens nog steeds, ik kon er moeilijk afstand van doen.. .ook omdat Dylano behoorlijk veel moeite had met zijn ontlasting en dit met de bv nooit een probleem was.

    Wat voeding betreft, hij krijgt Friso 1 Prematuur.
    Zijn er hier meer die deze voeding geven? Dylano is geboren met 1670 gram, en mij is verteld dat doordat hij onder het gewicht van 1800 gram zat bij zijn geboorte hij tot een half jaar na de uitgerekende datum Friso Prematuur moet hebben (dat is dus nog tot half augustus)
     
  15. MaryWoods

    MaryWoods Fanatiek lid

    2 mei 2007
    2.637
    2
    0
    @ Pugsy:
    hier tijdens de ziekenhuisperiode (4,5 week) gekolfd plus aanvullend nenatal start (want het waas niet genoeg, ivm borstverkleining aantal jaar geleden). Vanaf de uitgerekende datum (dus toen hij 8, week oud was) krijgt hij nenatal 1. Ook hij krijgt dit tot 6 maanden volgens mij... Zal volgende keer bij de KA eens informeren..
     
  16. mj24

    mj24 Fanatiek lid

    7 jun 2006
    4.321
    0
    0
    Amsterdam
    vraag maar aan de ka. ik hoef geen nenatal te gebruiken, maar gewone voeding. met 6 maanden (kalender) moet ik al zelfs na opvolgmelk
     

Deel Deze Pagina