Uhm... Denk dat je de kast van onze dochter niet moet zien als gemiddeld Ik ben heel erg shopverslaafd dus ze heeft echt véél te veel! Maar ik verkoop ook zo goed als alles weer
Vind ik ook! Ik voel me een halve sloeber daarbij vergeleken Ik denk dat ik voor mijn dochter afgelopen winter (maat 110/116) 4 setjes had, nog een paar losse shirtjes en vestjes, 1 lange broek, 3 jurkjes en that's it! Ik was sowieso iedere dag, dus ik pak (bijna) nooit mis.
Veel te veel haha!! Ik denk zn 30 setjes in 62! Ik ben shop verslaafd! En 68 ligt ook al klaar voor over paar maandjes denk ik ook zn 30 setjes als het niet meer is Wel inclusief boxpakjes vestjes jasjes!
Ik houd hier als richtlijn ongeveer 10 setjes per kind. Meestal wordt het iets meer, maar 20 zal het bijv niet worden. Ik vind het ook niet leuk als ze elke week in hetzelfde lopen. Ik was ongeveer 1x per week alle soorten was dus met 3 setjes zou ik het hier niet redden.
Ik heb zeker 20 merkjurkjes in de kast hangen van onze dochter. Het staat haar gewoon super mooi en ik probeer het altijd in te slaan in de uitverkoop. Overigens draagt ze met gemak ook de zomerjurkjes in de winter. Ik koop de bijpassende vestjes/spijkerjasje er ook bij. In de zomer kan ze zonder vest en in de winter trekt ze die aan. Ze heeft het werkelijk nooit koud. Uiteraard heb ik ook winterjurkjes. Naast de jurkjes heeft ze denk ik een rokje of 6 met de bijpassende longsleeves. Verder heeft ze hooguit twee spijkerbroeken en een joggingbroek, die wil ze eigenlijk toch niet aan. Hier overigens ook Quapi, Bnosy, flo en Z8 fan.
Mijn oudste had vorige winter 5 truien (3 van het jaar ervoor en 2 tweedehands bijgekocht), 2 spijkerbroeken en 2 gekleurde broeken (ook tweedehands) stuk of 5 longsleeves voor onder de trui als het erg koud was en 1 joggingbroek (Zeeman) voor het bankhangen. Sokken denk ik een paar of 10. Ik moet voor hem wel altijd halverwege het seizoen broeken bijkopen vanwege kapotte knieën of een plotselinge groeispurt. Hij heeft deze zomer 5 korte broeken en 2 afgeknipte spijkerbroeken. van die korte broeken zijn er 3 die hij al voor het 3e jaar draagt . Zijn een stuk korter dan ze horen te zijn, maar hij is zo mager dat hij ze qua taille nog prima aankan. Hij vindt ze leuk, dus mij hoor je niet... de spijkerbroeken zijn kapotte broeken van afgelopen winter, die knip ik net boven de knie af en hij is weer een korte broek rijker! Mijn middelste had 4 truien, 5 broeken en wat shirts met lange mouwen (gekregen) de truien waren nieuw van C&A. Ik hoop dat hij komende winter iets past wat van de oudste geweest is. Ik bewaar veel in bakken op zolder. De korte broeken die hij nu draagt zijn voornamelijk van mijn oudste geweest (zit 6 jaar tussen), ik het er alleen shirts bij aangeschaft (Zeeman/C&A/H&M/Bristol) Hij heeft een stuk of 6 shirts. Mijn jongste was er vorige winter nog niet, maar die krijgt wat er nog over is van de garderobe van zijn broer (zelfde geboortemaand) en wat ik voor hem bij koop zal ook tweedehands, Zeeman of C&A zijn. Ik geef niet veel geld uit aan kleding. Ik vind het belangrijk dat ze kunnen spelen/knoeien/ravotten en niet dat ze steeds moeten denken om hun kleren. Als mijn oudste weer eens in de sloot gelegen heeft moeten zijn kleren daar tegen kunnen. Rondje in de wasmachine met zijn schoenen en klaar. Maar ik was wel 2 keer per week een bonte was weg, met 5 personen lukt dat makkelijk
En dat is het? Ik doe toch wat verkeerd hah. Hij heeft hier alleen al 15 spijkerbroeken. En dan hebben we nog de grijze broeken ect erbij. Ik hou van afwisseling, laten we het daarop houden haha.
Hier heeft zoontje 5 korte broeken, 4 lange broeken, 6 tshirtjes, 2 vesten, 2 blouses en 4 long-sleeves. Geen truien meer maar die koop ik straks als het kouder word bij. Hij groeit zo snel dat ik niet teveel koop want dan is ie eruit voor het eens aan kan.
Zomers, 1 paar sandalen, 1 paar gympen en 1 paar regenlaarsen. En s'winters ipv saldalen laarsen. Schoenen worden vervangen als ze versleten zijn of te klein. Jassen zijn er 4. 1 zomerjas, 1 regenjas, 1 boddywarmer en 1 winterjas. Tot nu toe nooit een probleem geweest.
Ik vind het ook wel aan de maat liggen hoor. De maatjes waar ze maar een paar maanden in zitten koop ik minder van. Ze zitten er nu 1 a 2 jaar in (dubbele maten shirtjes en vesten) dan word het toch vaal als alles wekelijks in de was moet.
Dat vind ik eerlijk gezegd echt armoedig. Dan heb je toch iedere paar dagen weer hetzelfde aan? En was je nooit een volle trommel. Ik zou dat echt heel saai vinden.
Ontopic. Ik heb wel wat kleding teveel. Op het moment heeft mijn zoon (maat 128/134): - 5 joggingbroeken (draagt ie alleen binnen, vind dat geen kleding maar je mee naar buiten gaat). - 16 lange broeken, waarvan aantal spijkerbroeken, paar chino’s en wat cargo broeken. - stuk of 20 longsleeves - 16 truien, sommige echt dik voor koud weer, andere dunnere stof - ongeveer 15 korte broeken, waarvan 3 van jogginstof, dus die zijn ook weer voor binnen - denk wel 25 t-shirts. Die worden veel gedragen en gaan er snel doorheen. - 2 winterjassen - 1 soft shell jas - 1 zomerjas Mijn dochter (maat 134-140) - 8 lange broeken - 2 joggingbroeken - 10 longsleeves - 15 truien - stuk of 10 echt zomerjurkjes (met spaghetti bandjes/ mouwloos) - 3 jurkjes ‘tussen seizoen’ dus met lange mouwen maar dunne stof - 5 winterjurken met lange mouwen en dikke stof (van die sweater jurken) - 4 jurkjes voor feestjes en zo met glim en bling - 10 korte boeken ongeveer - stuk of 20 t-shirts - 3 winterjassen maar ik denk dat er daarvan eentje niet meer past - 3 zomerjassen - 1 soft shell jas Het kan dus wel wat minder. Maar een beetje variatie is wel leuk. En niet dat ik meteen mis pak als ik vergeet te wassen een keer.
Ohwww veel te veel. Onze oudste zit heeeel langggg in maten (lees een jaar en past nog korte broeken van vorig jaar) Dat vind ik echt saai dus dan koop ik af en toe wat bij wat dus maakt dat hij ineens mega veel kleding heeft. Onze jongste heeft ook in maat 80 heel wat broeken liggen. Combinatie van wat ik nog van de oudste had en ook ook nieuw gekocht. Maar laat het nou een top zomer zijn en heeft dus alleen zijn korte sets gedragen. Nu heeft hij korte beentjes dus zal in het najaar 80 ook nog passen maar ik heb ook al wat 86 in huis gehaald EN ik trok gisteren een doos van zolder met nog heeeel veeeel kleding 86 maar ik heb ook nog het één en ander op het oog. Conclusie, het zou met minder kunnen. Zeker. Ik zelf trouwens ook. Ik kan zo ineens bedenken dat ik echt een nieuwe spijkerbroek NODIG heb en dat gaan kopen. Ik kan je echt niet vertellen hoeveel sets ik heb. Veel. Maar ik verkoop/bewaar/geef het ook weer weg. En het kan. Dus ach. (en nu ga ik dit topic verlaten want ik voel me nu koopverslaafd haha)
Je kan het armoedig vinden maar ik heb nooit kleding die ongedragen weg gaat. Nooit kleding die niet aan gaat omdat het toch niet mooi genoeg is. En ik was nooit met een lege trommel. Zonde van het water. Ik verspil liever geen geld aan kleding die nooit aan gaat en geef het liever uit aan andere dingen waar we wel wat aan hebben. Ik vind het eerder armoedig dat je denkt dat je niet tevreden kunt zijn zonder een kast vol met kleren die je toch nooit gaat dragen. Dat het saai is om alleen te kopen wat nodig is. Dat je pas tevreden bent met een lege bankrekening en een huis vol met zooi die je nooit gebruikt. Kijk eens naar consuminderen, er gaat een wereld voor je open.
Tact is niet je tweede naam he? Hoezo zou dit armoedig zijn?? Omdat jíj víndt dat haar kind dan vaak hetzelfde aan heeft? Dat is toch niet armoedig? Saai mag je het vinden, maar onder armoedig versta ik gelukkig heel wat anders. En halve trommels wassen? Is dat een milieu-inslag? Want in dat geval zou je beter minder kleding kunnen hebben, denk maar eens aan die belasting voor het milieu! Hier hebben de kinderen ook teveel, maar vrijwel alles is tweedehands of doorgeschoven van zus 1 naar zus 2 etc. Mijn kinderen lopen er altijd leuk,verzorgd en schoon (begin van de dag) bij. Alles past netjes en
Ik ben helemaal voor consuminderen en minimaliseren. Maar wat jij opnoemt aan hoeveelheden vind ik weer het ander uiterste en nogal extreem/overdreven. Ik heb een heleboel kleding, te veel. Daar wil ik dus ook vanaf en ga voortaan minder kopen. Maar die aantallen die jij noemt ambieer ik dus niet. Dat ik zoveel kleding heb wil trouwens niet zeggen dat het niet allemaal gedragen word. Want dat word het wel. Vanwege hun maat doen ze nu ongeveer twee/drie jaar met kleding. Daarna gaat het naar een goed doel, waarvan ik zeker weet dat het goed terecht komt en daarna weer opnieuw door gegeven word. (Een vriendin van mij neemt het mee naar het platteland van Marokko waar nog veel armoede is en iedereen kleding aan elkaar doorgeeft). Dus dan vind ik er ook geen verspilling aan. Een shopaholic ben ik trouwens ook niet. Ik word niet gelukkig van veel spullen. Ik heb zelfs een enorme hekel aan winkelen. Maar ik vind het wel heel leuk om te kunnen afwisselen. En vind het fijn om voor allerlei gelegenheden en weersomstandigheden wat in de kast te hebben liggen.
Ik vind 7/8 setjes kleding niet weinig en zeker niet armoedig Mijn oudste dochter had afgelopen winter ook 8 “setjes”. Vaak draagt ze kleding 2 dagen. Ze grijpt nooit mis en kan voldoende afwisselen hoor. In de zomer heeft ze wel wat meer omdat er meer variatie zit in temperatuur. Zo liggen er lange broeken in de kast en korte, jurkjes met korte mouw en zonder mouw. De jongste heeft altijd veel kleding doordat zij kleding heeft van haar zus en ik ook wat kleding voor haar krijg en zelf ook nog wat koop. De oudste had toen ze jonger was ook (veel) meer kleding. Ik kocht toen veel op de kledingbeurs en kwam dan altijd met veel te veel thuis. Als ze jonger zijn vind ik iets meer kleding ook wel handig. Heb van de jongste toch wel af en toe dat ik vlekken er niet meer uit krijg.