Wat mag nog wel in de lunchtrommel?

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door Pluk11, 16 aug 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. rums

    rums Niet meer actief

    Als de oudste overblijft dan krijgt hij 3 of 4 boterhammen mee. Hij wil er graag een beker water bij.
     
  2. steenbokje

    steenbokje Fanatiek lid

    24 sep 2012
    2.256
    261
    83
    apothekersassistent
    limburg
    S morgens fruit en s middags een broodje/boterham en een koekje mocht ze het broodje op krijgen. Beker limonade mee en 1 pakje zuiveldrank.
     
  3. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113

    Ik denk dat mensen veel denk fouten maken hiermee. Heel hip hoor, ontbijten met muesli en kwark. Maar daar zitten dus meer koolhydraten in dan 2 volkoren boterhammen. En dat zelfde geld voor crackers. Plus daarna zit je minder lang vol, ga je snaaien etc.
    Ik zie op het ’wat heb je vandaag gegeten’ topic menu’s voorbij komen die ik heel minimaal vind. Misschien dat je daar nu mee afvalt of op gewicht blijft. Maar als je ouder word ga je vanwege de hormonen toch aankomen. En dan valt er nog maar weinig te schrappen als je nu al zo weinig eet.

    En dan vind ik dus inderdaad dat je je kinderen al helemaal niet koolhydraat arm moet opvoeden. Dan worden ze later toch helemaal snel dik? Zorg dan liever dat ze wat meer bewegen.
     
    Kukido, HvO, mamameer en 4 anderen vinden dit leuk.
  4. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Waarom poppen er weer veel van dit soort topics op in de lounge?
     
  5. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.147
    3.174
    113
    Hier:
    1 bruine boterham
    1 stuk fruit en 1 groente (of 2 fruit en geen groente of 2 groente geen fruit)
    1 beker Diksap
    1 flesje water.

    Heel af en toe krijgt ze wat nootjes of een ei mee, of iets wat over is van de dag er voor.

    Op vrijdag mag ze altijd een koek (ontbijtkoek bv) of een pakje drinken mee :rolleyes:
     
  6. Relax

    Relax Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.865
    2.057
    113
    Vrouw
    Kind 1 (8, gr 6) krijgt fruit (soms komkommer, tomaat of wortel, hij kiest zelf) of een liga mee en als hij overblijft 4 volkoren boterhammen met beleg naar keuze.
    Kind 2 (6, gr 4) krijgt fruit mee en als hij overblijft 3 volkoren boterhammen met beleg naar keuze. Hij is niet van de groente als tussendoortje en mag van mij pas vanaf gr 5 een liga mee.

    En allebei 1 of 2 bekers aanmaaklimo. Op warme dagen water en als ik zin heb om af te wisselen wel eens een pakje met t een of ander. En ja, dat is natuurlijk iets met heul veul suiker. Nooit melk want er is op school geen koelkast.

    Gewoon normaal dus. Ze zijn allebei lang, slank en sportief.
     
  7. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Iets is een onderwerp, mensen gaan erover nadenken, hen valt iets op. En dan willen ze een topic niet vervuilen met een andere discussie. Dus openen ze een nieuwe.

    Zoiets?
     
    tuc vindt dit leuk.
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    Maar ipv 2 broodmaaltijden eten maar 1tje betekend toch niet direct dat je je kinderen koolhydraatarm opvoedt? Het is in dit topic weer zo extreem. Als je afwijkt van de standaard 3 doorgesneden boterhammen ben je al raar. Terwijl dat in de landen om ons heen doodnormaal is.
    Mijn oudste heeft net als ik niks met brood. Dus vervangen wij dat soms door iets anders. In de ochtend door yoghurt en tussen de middag regelmatig wel brood maar met van alles erbij.
     
    Fantykoekie vindt dit leuk.
  9. Relax

    Relax Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.865
    2.057
    113
    Vrouw
    Begin van het schooljaar vermoed ik ;)
     
  10. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Mijn kinderen krijgen trouwens mee;
    - voor de kleine pauze een school koekje en een beker volle melk.
    Meestal iets van een muesli koek of iets anders wat ik nog redelijk voedzaam vind en niet teveel suiker in zit. (Geen Liga dus, daar zit wel erg veel suiker in en verder alleen maar wit meel.)
    - voor de grote pauze twee volkoren boterhammen, 1 met zoet en 1 met hartig. Nog wat tomaat/komkommer/olijfjes/ei. Of iets van fruit. En een flesje water.
     
  11. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Nee dat is inderdaad niet koolhydraat arm en dan hoef je je dus ook niet aangesproken te voelen. Als ik zeg koolhydraatarm, dan bedoel ik koolhydraatarm.
     
    NavyCrimson91 en tuc vinden dit leuk.
  12. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.958
    3.836
    113
    Vrouw
    Inderdaad. Alleen in Nederland en België zijn ze zo extreem met brood.
    Hier thuis ook hoor. Zoontje is echt een broodeter. Eerste waar hij naar vraagt als hij wakker wordt.
    Maar zoveel brood is eigenlijk gewoon niet nodig. Ik had een kleine hoop dat hij met een yumboxen meer zou variëren maar tot nu toe nog niet gelukt. Extreem moeilijke eter.

    Gelukkig eet hij fruit en yoghurt wel goed dus dat krijgt hij ook veel mee naar school.

    In de snackbox 2/3 soorten fruit.
    In de gewone brood, fruit en yoghurt meestal.
     
    tuc vindt dit leuk.
  13. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Wat een onzin, het is allang bewezen dat fruit gewoon gezond is. Vruchtensap is een ander verhaal, maar gewoon een stuk fruit is prima. Brood is ook gewoon gezond. Waar haal je het idee vandaan dat dat niet goed zou zijn? Mensen hebben koolhydraten nodig, als je kiest voor volkoren brood is er niets mis mee hoor.
     
  14. Friesin

    Friesin Fanatiek lid

    4 aug 2012
    2.260
    721
    113
    Twee stukjes brood iig. Dat is wat onze dochter het liefst eet. De ene keer hartig beleg en de andere keer zoet beleg. Beker melk of yoghurtdrink. Banaan, kiwi, mandarijn of appeltje mee. Voor een tussendoortje een rijstwafel, ontbijtkoek komkommer of eierkoek.

    Dat is wat ik onze dochter later mee zou geven naar school.
     
  15. heidiane

    heidiane Fanatiek lid

    5 jul 2010
    1.724
    1.647
    113
    Ik vind het er wel aan liggen hoe de bouw van je kind is. Mijn dochter komt zeer snel aan. Kan enorm eten. Daar Let ik nu echt wel op de koolhydraten, mijn zoon is gewoon heel slank en die geef ik gewoon wat ik altijd gewend was. Die kan die koolhydraten namelijk wel goed verwerken.
     
  16. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.228
    28.201
    113
    Er is toch niets mis met brood?
    Denken jullie dat in de andere 194 landen altijd veel afwisselender wordt gegeten ofzo? Want dat is niet zo hoor.
    Men eet het goedkope eten het meest. Rijst of brood of maisproducten of pasta. Daarbij eet men dan afwisselend groente en vlees, net zoals wij. Zo kent Nederland heel veel verschillend broodbeleg, wat ze in andere landen dan weer niet hebben.
     
    NavyCrimson91, suus1983 en Ffion vinden dit leuk.
  17. Troeeeelaa

    Troeeeelaa Actief lid

    15 jul 2018
    407
    456
    63
    Vrouw
    Hier krijgt hij gewoon in de ochtend twee boterhammen met een beker melk en tussen de middag ook. In de ochtend lekker fruit en in de middag ook of ect een koekje of wat tomaten/worstje/crackertje ect. Savonds gewoon normaal warm eten.

    Volgens mij gewoon normaal. Ik hoef bij hem niet aan te komen met allerlei aparte dingen. Ik vind het er zelf echt super leuk uit zien, maar mijn hemel wat een werk waar ik dus echt geen zin in heb. Heb nu wel een bord met allerlei verschillende vakjes waar ik dus wel eens diverse snacks op leg, mij culinair genoeg haha.
     
  18. Ffion

    Ffion Fanatiek lid

    23 okt 2017
    1.750
    2.475
    113
    Vrouw
    Soms als we wel eens iets van bijv. couscoussalade over hebben vraagt zoon wel eens of hij daar wat van mee naar school mag. Uiteraard mag dat dan. Maar bij dochter hoef ik echt niet met zulke fratsen aan te komen. Die wil gewoon brood en eet echt geen dingen als salade of wraps ofzo.
     
  19. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.809
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Oudste is zeven. Ze blijft alleen in hoge uitzondering over (ideaal met onze werkroosters :))

    Ze krijgt altijd een stuk fruit mee of een paprika of cherry tomaatjes. Heel sporadisch een gekookt eitje met wat schijfjes komkommer. Plus uiteraard een Dopper met water.
    Maar nooit dus koekjes. Koekjes vind ik onzin om standaard te eten en gelukkig weet dochterlief na 3 jaar basisschool dat ze daar niet meer om hoeft te zeuren.

    Die ene keer dat ze overblijft krijgt ze anderhalf boterham mee. Ze eet nogal langzaam en wil eigenlijk maar 1 broodje mee omdat ze anders geen tijd meent te hebben om te spelen. Ik wil eigenlijk dat ze op school net als thuis 2 eet, maar dus een compromis gesloten. Ik doe soms een snoepje onder haar broodje als verrassing voor als ze klaar is met eten.

    Ik doe op dagen dat ze overblijft extra water in haar Dopper en benoem altijd dat ze hem altijd mag bijvullen.
     
  20. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.300
    2.568
    113
    #40 chrystel73, 16 aug 2018
    Laatst bewerkt: 16 aug 2018
    Mijn meiden krijgen volkoren brood met iets zoetstof en pindakaas, kaas vleeswaren mee.

    Volkoren brood zit vol vezels en ijzer. Niks mis mee.

    Ze hebben maar een kwartier om te eten helaas.
    Ze krijgen limonade in een beker mee. Bij ontbijt en als ze thuiskomen drinken ze melk.

    Om 10 uur een koekje of liga.
    Leren gaat prima ondanks de sugarrush die zie blijkbaar moeten hebben van de liga .

    Oudste schommelt op het randje van ondergewicht , jongste prachtig figuur.

    Groente eten gaat steeds beter. Alleen zijn we slechte fruiteters
     
    suus1983 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina