Hoi dames, Voordat ik 20 weken zwanger was had ik zo’n dorst, en moest ik al veel plassen. Toendertijd aangegeven bij de verloskundige dat ik dacht dat het misschien zwangerschapssuiker kon zijn, ook omdat mijn buik aardig hard groeit. Er werd toen aangegeven dat dit echt niet voor 20 weken kon en echt pas na de 24 weken. Nu merk ik nog steeds dat ik erg dorstig ben, veel moet plassen (dat kan ook te maken hebben met dat de baby natuurlijk groeit) en dat mijn buik gewoon zo hard groeit. Het kindje is met 26+2 gemeten op 1100 gram 2 weken ervoor woog ze 735 gram. Het ligt niet buiten de lijn, maar ze groeit wel hard/snel. Kan ik hiermee gewoon wachten tot m’n eerstvolgende afspraak op 27 Augustus? Of zeggen jullie van; ik zou wel eerder even bellen.
Je verloskundige heeft snel genoeg in de gaten of je het eventueel zwangerschaps suiker heb, gewoon bij je volgende afspraak aangeven dat je het vermoeden heb! En als ze het echt extreem vonden die groei hadden ze je echt wel eerder gecontroleerd. Ik zou gewoon vertrouwen hebben in je verloskundige en jezelf niet elke keer te gek maken met van alles en nog wat!
Gewoon wachten tot de 27e. Die paar dagen maken dan ook niks meer uit mocht je echt zwangerschapssuiker hebben. En inderdaad, zwangerschapssuiker ontwikkeld zich pas na de 20 weken.
Schattingen van het gewicht van de baby zijn in dit stadium al erg onnauwkeurig en worden alleen maar onnauwkeuriger. Ik zou het met een korrel zout nemen zolang het niet gigantisch buiten de lijn valt (want dat is in principe het enige doel van dit soort schattingen). Dorst en veel plassen horen sowieso bij zwangerschap he. Met het warme/hete zomerweer in Nederland is de dorst vast bijna niet bij te houden. Ik woon in Canada en drink me onnozel en nog ga ik soms naar bed met droge lippen. En ook hier een baby die als tamelijk flink wordt ingeschat! Ik woon in Canada waar iedere zwangere vrouw diabetes-screening krijgt aangeboden. Mijn screeningsresultaat was negatief. Dus kortom, volgens mij geen reden tot zorgen. Maar mocht je je echt zoveel zorgen maken dat je het niet kunt loslaten, dan kun je eventueel vragen of je de glucosetest kunt doen. Denk alleen dat wat je omschrijft niets abnormaals is.
Dorst = veel drinken = veel plassen. Kind, maak je niet druk. Die week kun je ook nog wel wachten toch? Je kunt aan je vk vragen om een suikertest? Maar volgens mij moet het er ook om gaan dat je baby een boller buikje heeft en dat hoor ik je niet zeggen?
Probeer te genieten van je gezonde zwangerschap. Medisch zijn is echt geen pretje. Je kunt hier mee wachten, lijken mij geen gekke dingen voor een zwangerschap.
En ga nou niet weer beginnen over “mijn eerder geopende topics”. Als het je niet aan staat, dan reageer je maar niet, “kind”.
@mxm veel meer plassen is niet gelijk iets om je zorgen over te maken. Ik Doe dit al sinds 15/16 weken. Glucose waarden prima en niks aan de hand. Je drinkt meer dus dit kan toch het gevolg daar van zijn. Je mag het altijd aangeven bij de vk als je je er wat fijner bij voelt, niks raars aan daar zijn ze tenslotte ook voor
Het is ook dat ik echt ontzettend veel plas, zowat om de 5 minuten. En dorstig. Vergelijk het een beetje met alsof je een pizza gegeten hebt, haha! Zo’n dorst. Ja en dan m’n kindje/buik die zo hard groeit. Dus toen ik dat ergens tegen kwam dacht ik; Oh! Dit zou het wel eens kunnen zijn. Ook omdat ik wel al echt 10KG ben aangekomen ongeveer. Ik geef het maandag inderdaad gewoon even aan, en dan kijk ik wat ze er mee doen!
Snap je soms kan je beter niet vriend Google zien of überhaupt wat lezen Haha. Hou er rekening mee dat je kleintje nu sowieso groei spurtjes maakt in gewicht Ik heb ook echt van die dagen dan moet ik om de 5 min idd. niet grappig meer soms Haha. Daarbij ligt mevrouw hier de hele dag tegen de blaas aan te wiebelen, zou misschien bij jou ook de oorzaak kunnen zijn van het vele plassen.
Ik ben ook eind november uitgerekend en zat 4 weken terug ook al op +7 kilo... Zou mij daar ook niet zo druk over maken ... Maar snap het gevoel hoor. Veranderd zoveel in je lichaam en alles werkt opeens anders en lijkt op bijvoorbeeld suiker of een blaasonsteking ofzo haha