Elke dag ruim ik de huiskamer op en als mijn zoontje op bed ligt stofzuig ik de woonkamer en de gang, want daar speelt hij overdag, maar visite loopt daar ook gewoon. Ik haal elke dag een doekje over het aanrecht en gasfornuis en 1 keer per week maak ik alles grondig schoon en deel ik de kastjes opnieuw in. De badkamer 1 keer per week en de wc twee keer per week. Slaapkamers en bedden eens per week. En ik werk (thuis) wat behoorlijk druk weer aan het worden is tegenwoordig en mijn dreumes is ook gewoon thuis, maar die dartelt om mij heen of zit ergens bij mij in de buurt als ik opruim of schoonmaak.
Klopt. Wij zijn “maar” 4 dagen met kids thuis i.p.v. 6. Wordt inderdaad minder vies. En toen ik thuis zat had ik het inderdaad net zo druk. Al moet ik wel zeggen dat ik mezelf toen ook wel meer taken ging opleggen qua schoonmaken dus ik hield me ook wel bezig. Vond ik ineens dat mijn ramen ook elke week van binnen moesten. Terwijl dat niet perse nodig of nuttig is. Ik merk dat als ik werk mijn huis ook prima schoon is maar ik minder geobsedeerd ga poetsen. Ik denk namelijk dat het met poetsen nooit klaar is. Je kunt bezig blijven. Nu heb ik gewoon de tijd sowieso niet dan moet je wel een compromis te sluiten met jezelf om ook nog vrije tijd te gebben haha. Scheelt wel!
Dagelijks: Stofzuigen beneden Aanrecht, tafels en toiletten met een doekje afdoen 1 of 2 wasjes Maandag: badkamer en toiletten grondig. Beneden dweilen Dinsdag Keuken en woonkamer afdoen met een sopje allesreiniger Woensdag Beneden dweilen Donderdag Laatste wasjes van de week opruimen. Bovenverdieping afstoffen met sopje allesreiniger en stofzuigen en dweilen Vrijdag Beneden dweilen Zondag Bedden verschonen Ik verdeel dus alles over de week omdat het niet anders kan met 3 kindjes
Klopt helemaal, maar als iemand zich aanbied en een hoger bedrag pertinent niet wil hebben, dan ga ik maar akkoord en geef ik extra op een andere manier
Wij hebben geen schema en we maken alleen dingen schoon die vies zijn. Anders heb je nog geen eer van je werk. Ik haat het huishouden en heb er vaak ook geen energie voor. Ons huis is (meestal) wel heel netjes opgeruimd en het is hier nooit smerig, maar van de vloer eten zou ik ook niet aanraden
Hier wordt elke dag gestofzogen van boven tot beneden Inc trap. (Soms 2 keer) Om de dag verschoon ik de bedden. 3 keer in de week ramen ma do zo .1x in de 4 weken de buitenramen ( glazenwasser) Elke dag de tafels bank stoelen en kasten nat afnemen. Iedere dag aanrechtblad enz . 1 keer in de week haal ik alle kasten leeg van de keuken en gaat er een sopje door heen, Wc gaat iedere dag een doekje door heen inclusief tegels enz. Op maandag doe ik altijd onze boodschappen en is de koelkast dus bijna leeg die wordt dan ook grondig schoongemaakt om vervolgens de net gehaalde boodschappen er weer in te leggen. 1 keer in de 2 weken doe ik alle deuren plinten enz . Wasmachine staat hier zeker 3 keer per dag aan 4 personen. Badkamer 1 keer in de week alles muren douchecabine enz . Iedere dag gaat er wel een doekje over de toilet en wastafel . Ik HAAT strijken dus dat doe ik bijna nooit
Elke ochtend maak ik de bedden op. De kinderen neem ik mee naar boven en die gaan lekker spelen. Ik heb een snoerloze stofzuiger aangeschaft zodat ik die sneller even pak om waar dan ook te zuigen. We hebben ook een robotstofzuiger voor de eerste etage, die kan lekker makkelijk onder de bedden komen. DE tip is trouwens spullen wegdoen. Niet opruimen maar wegdoen. Dan heb je bijna nergens rommel en wordt het huishouden zoveel makkelijker. Badkamer: douche droog maken na gebruik. Heb je geen last van kalkaanslag.
De laatste tijd onder dit account veels te veel aan het lezen en te weinig aan het reageren, maar gelukkig... Ik mis dat poetsgen toch echt hoor. Het moet niet smerig zijn, gebruik in de keuken met gemak 4 doekjes op een dag, maar kan prima de hele dag over een ton speelgoed stappen. Nu zitten we tijdelijk gehuurd i.v.m. verkoop en koop huis, maar hier is het stukken kleiner en kan ik er plotseling wel kriebelig van worden.. Gelukkig straks weer stappen vooruit! Koken kan ik dan weer (en dat zeg ik niet snel over mezelf) erg aardig
Net even de keuken gesopt. Voelde me toch een beetje een slons na al die verhalen hier... Maar even een serieuze vraag voor alle poets-fanaten: Waarom zou je meer dan 1 keer in de week willen dweilen? Heb je dan (veel) huisdieren of loop je met schoen/(modder)laarzen in huis? Ik zuig wel 2 keer per week, maar dweilen... misschien 1 keer in de twee weken???? Mensen met vloerbedekking shamporellen toch ook niet elke week? Voor welk vuil zijn jullie dan bang? Hier overigens geen huisdieren (binnen) en de schoenen gaan uit bij de deur.
Ik dweil om de dag. We lopen niet de hele dag met schoenen binnen, het gebeurd wel eens dat iemand toevallig nog schoenen aan heeft maar dat is geen gewoonte. Maar er gaat wel eens wat om, als de kinderen buiten hebben gespeeld hangt er wel eens wat zand/modder aan de kleding oid. En ik vind een schone frisse vloer belangrijk voor de rondkruipende baby's.
Nu snap ik pas je nickname @DastyQueen Ik kan heel kort zijn over mijn huishoudelijke taken... Slechte huisvrouw ...
Dit dus! Het is dat we 4 katten hebben (en 3 kinderen), anders zou zelfs het stofzuigen niet dagelijks gebeuren. Wassen ong. 3x per week, strijken op zondagavond en dan alleen wat echt moet voor de komende week.
Ik kan niet tegen een vieze vloer (of tegen een vieze kast of een plekje op de deur etc). Vanmorgen heb ik gedweild en vanavond als iedereen op bed ligt dweil ik weer. Het regent en de kat loopt in en uit de tuin, dus overal zie je kattenpootjes. De hond is net uit geweest, dus die loopt ook met natte poten over het laminaat. S zomers dweil ik meestal maar 1x per dag, maar ik heb geen zandbak in de tuin. Als de kinderen smerig thuis komen, gaan ze in 1 streep door onder de douche. Helemaal prima dat ze vies worden, hoe viezer hoe meer plezier ze hebben gehad, maar ik zie ze daarna graag weer schoon Schoenen gaan uit bij de mat, maar soms gebeurd het weleens dat iemand met schoenen aan naar binnen loopt.
Ik zie ook 3x per dag wassen voorbij komen, hoe dan? Wij zijn met 5, waarvan nog een baby, en ik heb gemiddeld 5 a 6 wassen per week. En ik prop niet alles bij elkaar, en heb ook geen overvolle trommels. 3x per dag wassen, vraag me af wat je dan zoal wast, of dat je voor elke vaatdoek apart de machine aanzet? Over koken: dat kan ik aardig en vind ik ook belangrijk. Ik besteed graag uren aan een maaltijd, het opruimen achteraf vind ik dan weer een stuk minder leuk (en belangrijk)
Ik ben de enige die hier thuis echt schoonmaakt, maar ik heb geen vast ritme. Ik werk normaal 5 dagen en heb 2 kinderen, bijna 3. Ik heb geen tijd om elke dag een hele lijst af te werken. Als iets vies is maak ik het schoon Grotendeels komt het hier op neer; Elke dag stofzuigen. Smorgens en savonds Dweilen 1 keer per week tenzij het heel vies is dan extra Wc elke week Badkamer wanneer het me uitkomt. Vaak 1 keer in de 3 weken Boven stofzuigen/dweilen 1 keer per maand, soms 2 keer als het nodig is Afstoffen wanneer ik stof zie liggen en zin heb. 1 of 2 keer per maand ofzo Nee ik heb echt geen structuur, buiten de normale dingen als stofzuigen dweilen en de wc om. Het is hier niet vies, maar ook niet spik en span. Gewoon een huis waar in geleefd word.
Dat vraag ik me ook af bij elke dag stof afnemen, om de dag bedden verschonen, 3 x per week de ramen lappen en dat soort dingen. Echt, waarom?? Dat is allemaal echt niet nodig en kost zoveel werk.