Hier doe ik het maanden vtv. Dit ondat je bij onze Gemeente een afspraak mket inplannen en nog pasfotos moet laten maken en vaak hebben ze dezelfde dag geen tijd meer en kan ik pas een dag later een afspraak inplannen. Met mijn paspoort was de hele week geen plek meer om er een aan te vragen en hadden ze een week later pas een tijdvak beschikbaar.
Ik zei al dat het risico klein was. Hoe vaak worden er gezinnen aanehouden op verdenking van een mogelijke ontvoering?
Ik zou toch voor de spoedaanvraag gaan hoor! Ik zou zeker niet het risico nemen om zonder id kaart te reizen...
Ik zou dan gewoon een spoedaanvraag doen. Jammer van t geld maar dan had ik er maar eerder om moeten gaan
Dit was een gewone verkeerscontrole. Als je het risico wil nemen; tuurlijk. Maar ik zou een spoedaanvraag doen voor een ID-kaart en zorgen dat ik de volgende keer mooi op tijd ben met aanvragen.
Wil je dat risico nemen dan? En ook qua zorg. Ja ze zullen vast helpen in het ziekenhuis als het spoed is, maar hoe zit het dan qua verzekering?
Gewoon een spoedaanvraag doen. Verhalen op de gemeente? Nee, je besluit het zelf op het allerlaatste moment te regelen. Dat is dan je eigen risico.
Ik zou zelf het risico niet nemen zonder ID te gaan. Verhalen op de gemeente vind ik bizar. Ja je was op tijd als alles goed was gegaan maar er kan altijd iets misgaan. Het is niet ondenkbaar dat als je iets dergelijks aanvraagt het een dag langer duurt. En je had de kans om het eerder te doen. Dat samen maakt het voor mij onbegrijpelijk waarom je vindt dat er van gemeenschapsgeld aan jou iets betaald zou moeten worden. Ik kan niet in jouw portemonnee kijken natuurlijk maar ik vind het bedrag voor de spoedprocedure niet gigantisch hoog. Beetje vreemd dat je vindt dat de gemeente binnen de gestelde dagen iets moet leveren maar dat jij je niet aan de wet hoeft te houden en overweegt zonder ID te gaan reizen.
Nouja oke, je had nog 1 dag. Ik begrijp dat je er van baalt. Maar even serieus, dit is niet de schuld van een ander je wist waarschijnlijk allang dat dit eraan zat te komen, dus had hem veel eerder op kunnen halen. Om dit soort dingen te voorkomen hebben wij hem dus al aangevraagd toen zoon 4/5 weken was.
Hier kijken ze wel 1x door de vingers zonder ID. Kan gewoon met de verzekering, daarvan heb je een ander pasje. Daarna moet je echt wel een ID kaart meenemen. Het lijkt me sowieso wel handig om te hebben van je kinderen, een id bewijs.
Hier in NL moest ik ook de de ID-kaart van mijn dochter laten zien, enkel verzekeringspasje was niet genoeg - sterker nog, verzekeringspasje hadden ze niet eens nodig Maar ID dus wel. Nu zal er vast wel iets te regelen zijn als je in zo’n situatie geen ID hebt, maar dat is niet iets waar ik op zou gokken; regel gewoon een ID-kaart en je hoeft er 5 jaar niet meer aan te denken.
In NL werd bij ons ziekenhuis bij de spoedafdeling niet gevraagd om het ID van mijn zoontje. Hij kon gewoon worden ingeschreven (9 maanden oud, hadden geen ID). Het verzekeringspasje was voldoende, en wij hadden wel een ID bij ons. Daarna hoefden we in hetzelfde ziekenhuis ook nooit meer een ID te laten zien, want hij was al bekend bij hen. Echter... na een verhuizing gingen we naar een ander NL ziekenhuis. Geen spoed, maar een reguliere afspraak. Daar móést hij wel een ID hebben, om verzekeringsfraude tegen te gaan. De 1e afspraak mocht doorgaan zonder, maar bij de 2e moesten we het ID laten zien. Dus wij hebben speciaal voor het ziekenhuis toen een ID aangeschaft. Verder hebben we het nog nergens nodig gehad