Natuurlijk. Maar er is een verschil in happen en bijten. En zeker het ras speelt mee, absoluut. En een dier blijft een dier, hoe lief ze ook kunnen zijn, een dier blijft onvoorspelbaar en je moet jonge kinderen ook nooit maar dan ook nooit alleen laten met een dier, klaar! Zo simpel is het.
Klopt helemaal. Soms vind ik t wel eens lastig omdat je ze zo graag wilt vertrouwen, maar t blijft idd een dier.
Maar dat is dan ook door het Ras. Als een rotweiler bijt is het meteen foute boel, bij een tekkel zal het minder heftig zijn en kan je het wat langer aankijken. Ik ben opgegroeid met Rotweilers (vanaf mijn geboorte tot ik uit huis ging hebben we er thuis 3 gehad). Alle 3 lief voor het gezin maar wel moeilijke honden. De eerste was niet lief voor buitenstaanders, eigen schuld, familie was bang voor honden dus met visite ging de hond appart en kreeg een hekel aan visite. Bij de 2e gezegt de hond gaat niet meer appart voor visite maar was een drama met andere honden. De 3e was lief voor mens en dier maar wel heel waaks naar zijn gezin. Ik kon nooit met mijn vriendje ruzie maken of stoeien waar hij bij was.
Mn man is opgegroeid met Rottweilers en ik heb er daar 1 van gekend. Die was niet echt aardig voor mij.. Die wij hebben is echt een sukkeltje. Totaal niet waaks en aardig voor iedereen. Er is dus waarschijnlijk iets niet goed in zn bovenkamer.. Terwijl hij er enorm stoer uitziet..
Het ras vind ik dan weer niet meespelen. Een beet van een chi is net zo erg als die van een rottweiler. De impact zal anders zijn maar ook een klein hondje kan hard bijten.. Mijn man is ook in het gezicht gepakt door een rottweiler. En tank God dat dat beest m gepakt heeft anders was hij op een brandende kachel geklommen. Nu is de schade heel beperkt gebleven anders had hij onder de brandwonden gezeten. Een hond is zoveel meer dan een beest in huis.. En idd als het niet veilig zou zijn tref je maatregelen maar veilig is een breed begrip. Je eigen kinderen kunnen elkaar zo aanvliegen dat er ook dingen gebeuren die je geen 2e keer laat gebeuren. Maar je stopt een vd twee niet in een kooi of doet m weg. Daar werk je aan en als t goed is doe je hetzelfde met je hond.
We even lezen he?? Ik zeg niet dat een hond volledig losgelaten moet worden in de natuur, maar niet "gehouden" in huizen zoals nu meestal gebeurd. Daarbij moet het fokken ook stoppen voor honden als huisdier. Zijn ook onderzoeken naar geweest hoor. Ik ben echt niet de enige die er zo over denkt.
Als je de bijtkracht van een Rottweiler vergelijkt met die van een Chi, dan weet ik wel door wie ik liever gebeten wordt.. De impact is totaal anders, dus ik zou dat niet zo snel met elkaar gaan vergelijken. Maar je man is er waarschijnlijk beter afgekomen met een bijtwond, als met brandwonden.
Het gaat om het feit dat je hond bijt! En of dat een chi is of een rottweiler maakt niet uit. Dat de impact anders is schrijf ik ook..
Een vriendin van mij had een gedrag therapeut genomen voordat de hond beet omdat ze het beestje al zolang had maar ze was zelf ook nooit echt de baas van het schoothondje en zag niet alle gedragskenmerken goed en lette niet constant op , Tuurlijk kan je er proberen alles aan te doen dat het goed blijft gaan maar dat lukt ook niet iedereen een hond kunnen lezen voor kunnen zijn etc is een hele klus , Hier heeft mijn hond 4 plekken in huis en 1 buiten huis waar mijn dreumes nooit mag komen dat is de plek van de hond (mijn hond gaat elke dag naar het bos of een stuk fietsen en is daar door binnen erg rustig en ligt bijna heel de dag buiten ) Je heb ook verschillende soorten honden die kinderen opzoeken uitlokken om te spelen naast het kind gaan liggen , En honden die het te druk vinden en het een beetje ontwijken, 65% van de bijtincidenten gebeuren thuis en als je kind al een keer je hond iets te hard heeft geknuffeld of perrongelijk en vinger in zn oog aan zijn haar heb getrokken dan zou het kunnen dat je hond je kind ontoerekeningsvatbaar vind en daardoor bang en al gaat uithalen naar je kind voordat de vingertjes in de buurt komen net als dat honden kinderen ook weleens verschrikkelijke schreeuwlelijkerds , honden vinden het soms niet prettig vinden om voor de lol aangelijnd te worden en rond moeten lopen met het kind het kan de hond allemaal heel onzeker maken omdat die weet dat die op zn kop krijgt , Ik zie zo vaak dingen fout gaan de onzekerheid in een hond,s ogen omdat het baasje dingen zegt tegen de hond en het kind gewoon door mag gaan met volgen staart pakken schreeuwen .
Tuurlijk staan mijn kinderen "boven" mn huisdieren. Ik wou je alleen een voorbeeld geven die te begrijpen is voor iemand die niet van dieren houdt
Vast niet. Zoveel mensen, zoveel wensen. Ik begrijp alleen niet wat er mis is met een hond (of twee) in een "normaal" huis. Die hond wordt niet gelukkiger met 200m3 of 50 m3. Een hond wordt blij van een warm hart, brokjes en aandacht. Dat maakt het verschil tussen een domesticeerd, en een wild dier.
Wij hadden een jack dissel dat ging niet samen met zoon we hebben voor hem dan ook een nieuw huisje gezocht bij een mevr alleen .... Toen 2e kindje er was en ik thuis was door auto ongeluk een bloemetje gekocht is opgegroeid met kids en ze kunne er alles mee doen
Waar lees jij die onderzoeken? Die zijn vast gedaan door mensen die een hekel hebben aan honden. Het enige wat moet stoppen is de broodfokkerij, daar heb je een punt. Maar honden die met liefde worden gefokt in gezonde lijnen en op karakter dat moet en blijft voor altijd bestaan, Als je ergens geen verstand van hebt dan moet je je ook niet in een discussie mengen. Ik heb geen verstand van poezen en dan ga ik me ook niet in een discussie mengen over poezen. Wij hebben nu ruim een half jaar een hond en wat heb ik enorm veel dingen geleerd tijdens de praktijk en theorie, nu op naar de derde praktijk cursus, 10 weken achter elkaar werken met je hond en dan mogelijk weer door naar de volgende dus hoe kun je een oordeel vellen over iets wat je niet kent? Je zet jezelf echt een beetje voor schut door je hier nu in te gaan mengen want ik heb heus weleens ergens gelezen dat je werkelijk helemaal niets met honden hebt en dat je ze maar vies vindt maar je vindt ze wel zielig omdat ze als huisdier worden gehouden? Kortom je hebt een pesthekel aan honden en daarom moeten ze vooral niet meer gefokt worden want dan heb jij er geen last meer van.
Onze vorige hond vond de dreumes en peuter periode ook niet zo leuk. Wij hebben uiteindelijk een traphekje tussen de keuken en woonkamer geplaatst. Ze had al meerdere slaapplekken en had al heel snel door wat het doel er van was. Ze begon zelf aan te geven wanneer ze er wel of niet erbij wilde . Op een gegeven moment was dit over en hebben we het traphekje verplaatst naar tussen de 2 gangen in zodat ze daar kon liggen als onze dochter een speelafspraakje had. (ook erg handig voor als een kindje bang was ) Ik ben erg blij dat wij op deze manier gehandeld hebben. Uiteindelijk zijn onze dochter en hond nog beste maatjes geworden.
Sow heeee wat laat jij je kennen zeg!. Ik heb geen hekel aan honden. Ik vind ze wel vies ja daarom wil ik ze niet in mijn huis. Maar dat heeft niks te maken met wat ik er verder van vindt. 1 van die onderzoeken is gedaan door de universiteit van Wageningen in opdracht van het toenmalige ministerie van landbouw. Die onderzoeken dat niet zomaar. Dus wellicht een beetje dimmen met die toon. Ondanks dat ik weinig met honden heb denk ik in dit geval juist in het belang van honden en ben ik dus tegen het fokken om ze vervolgens als huisdier te gaan houden. Ook zonder hond mag ik daar prima een mening over vormen, daar heb ik zeker jouw toestemming niet voor nodig.
Het vraagt een hele lange adem om de hond te laten ervaren dat hij de laagste rang in de roedel is. Geloof me, ik hou zielsveel van mijn hond maar ze is wel de 'laagste' in de rang. Er kunnen gewoontes insluipen die de hond een ander beeld geven. Ik ben van mening dat je een oudere hond ook nieuw gedrag kunt aanleren, het duurt alleen veel langer en de hond is de eerste tijd wat verward erdoor. Kijk eens kritisch naar jullie gewoontes. - de hond krijgt als laatste te eten. Niet in de buurt van de eettafel. Pas als iedereen klaar is met eten. - de hond verlaat als laatste de deur. Letterlijk en figuurlijk heeft iedereen voorrang op de hond. De hond zit. Iedereen loopt de deur uit en de hond krijgt van jou het signaal dat die ook de deur uit/in mag. Wel pas op het signaal. - - Leer de kinderen de hond onder commando brengen. Iedere dag een keer oefenen en steeds uitbreiden. De hond gaat zitten. Het kind loopt met een koekje 3 meter verder op en het kind geeft het signaal dat de hond mag komen voor het koekje. Steeds een paar seconden langer wachten met het signaal geven dat de hond voor het koekje mag komen. Belangrijk hierin is dat wanneer het niet lukt je doorgaat tot dat het wel lukt. Dan pas je de oefening aan. Dan loopt het kind geen 3 meter maar een halve meter weg. Dan wacht de hond geen 10 seconden maar 2. Je wilt de hond immers niet het signaal geven dat de ongehoorzaamheid winst (koekje) oplevert. - de hond niet op dezelfde positie plaatsen. De bank is voor de hogere rangorde en daar hoort de hond niet tussen. Gevoelsmatig kan dat vervelend zijn. De hond voelt immers als een van jullie. Voor de hond is het echter fijn. Het geeft duidelijkheid
Wij hebben een hond, tot nu toe is hij niet alleen met de kinderen. Ik heb altijd in mijn achterhoofd dat het een dier is en dat er iets kan gebeuren. Ook de meest stabiele hond kan ergens van schrikken of zijn dag even niet hebben door pijn of iets dergelijks. Aan jou de taak om de hond maar ook de kinderen op te voeden. Heb je een gedragstherapeut voor advies gevraagd? Misschien is het met wat aanpassingen opgelost, maar de veiligheid van kinderen staat absoluut voorop!
Super, echt hele goede tips. Los van het feit of er kinderen zijn of niet zou er eigenlijk altijd zo met een hond omgegaan moeten worden, dat is duidelijk in de belevingswereld van de hond. Daarnaast ook: - Lopen met hond mag nooit met een strakke riem. De hond mag niet trekken. Hij moet naast de voet van de eigenaar lopen aan de een losse riem, dus echt volgen. - Vaste patronen waarbij de hond gehoorzaam moet zijn aan de baas helpen ook, bijvoorbeeld altijd gaan zitten voordat je een straat over steekt. - Apporteren helpt ook goed om de hond de plek in de roedel te leren. De hond moet iets ophalen en voor je voeten loslaten, en zttend afwachten wa het volgende commando is. Klinkt allemaal een beetje streng en soms lastig als je je hond inderdaad beschouwt als onderdeel van je gezin, maar beschouw je gezin als een roedel en de hond als onderdeel daarvan, dan komt het allemaal goed
Ik heb een puppy (jack russel) en die mag absoluut niet alleen zijn met mijn kinderen. Als ik naar boven gaat gaan of de kinderen mee of hij moet in zijn bench. De bench is verboden gebied voor de kinderen, evenals de voer en waterbak. Ik wil absoluut niet dat ze met hun gezicht boven hem hangen of kusjes geven. Hij is aan het wisselen en hapt momenteel graag. Ben constant aan het opletten. Ik zou dus echt regels gaan opleggen. Geen kusjes etc. En volg een cursus. Ik doe nu een puppy cursus en sta al ingeschreven voor de basiscursus en ga daarna nog de vervolgcursus doen.