Kledingstijl-crisis

Discussie in 'De lounge' gestart door itakepictures, 25 sep 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. itakepictures

    itakepictures Niet meer actief

    Na een paar jaar met veel aankomen, 2 zwangerschappen kort op elkaar en nu weer flink afgevallen weet ik ondertussen écht niet meer wat mijn kledingstijl is. Ik pas al mijn oude kleding van 5 jaar geleden weer, maar het past gewoon niet meer bij me en ik ben toe aan iets nieuws. Maar in de winkels verzuip ik in alle mogelijkheden en doe ik miskopen. Een styliste/stijlcoach zou ideaal zijn, maar dat is ook erg duur.
    Ik ben vast niet de enige met dit (luxe)probleem. Hoe doen jullie dat? Pinterest boards maken? Afkijken bij vriendinnen? Advies vragen in winkels? Toch die styliste inhuren?
     
  2. tuc

    tuc Niet meer actief

    Beginnen met een aantal basisstukken. Dus spijkerbroek, zwarte+grijze broek. Als rokken en jurken iets voor je is daar wat basisstukken van kopen en dan op je gemak afstylen. Kijken wat anderen op die zwarte broek/rok dragen en waarvan je denkt: ja dat is iets voor mij!

    Ik zelf ben erg van de vesten. Halflange en lange. Ik heb ze in alle soorten en maten. Staat leuk op een broek maar ook met bepaalde rokken en jurken. Je kunt 1 kledingstuk dus op meerdere manieten combineren en het ziet er steeds weer anders uit.
    Als je iets "los" koopt (een shirt of top) denk er dan meteen bij na waarmee je dat uit je kast kan combineren. Zo hou je geen kleding over die je toch niet draagt.
     
    DastyQueen, Nescio en Zusterke vinden dit leuk.
  3. Valerie

    Valerie Fanatiek lid

    22 jun 2007
    4.206
    1.041
    113
    Vrouw
    Een paar jaar geleden zat ik met het zelfde dilemma. Heel toevallig kwam er via via iemand voorbij die voor zichzelf een bureau wilde beginnen als kleur- en stijlconsulente. Ze zocht nog proefpersonen...

    Het was fantastisch. Ik kreeg advies over dingen waarover ik nog nooit had nagedacht. Ze liet me ook zien en ervaren wat bepaalde kleuren met me doen. Ik kreeg een kleurenwaaier met stofjes in kleuren die goed bij mij passen. Maar ik kreeg ook advies waar ik op moet letten bij het kiezen van kleding in combinatie met mijn figuur. Het was niet zo dat zij voor mij shopte, maar we gingen samen. Zo kon ze mij ook leren waarom iets mij wel of niet staat (zowel qua kleur als model), zodat ik het in de toekomst zelf kon doen.

    Soms trok ze kleding uit de rekken waarvan ik dacht: mijn hemel, dat trek ik echt niet aan! Maar het was verrassend om te zien dat het me dan (soms) toch leuk stond. Dat gold ook voor bepaalde kleuren die ik nog nooit eerder had gedragen. Het was verrassend om te zien hoe bepaalde kleuren me helemaal opfleurden. Ze gaf overigens niet alleen tips mbt kleding, maar ook accessoires als riemen en sieraden, make-up, kapsel, handtas en schoenen. Het was een geweldige ervaring, die ik niet had willen missen. Ik heb er zoveel van geleerd en pas haar tips nog steeds toe.

    Ik had het geluk dat deze service gratis was voor mij. Ik hoefde alleen haar onkosten te betalen (benzinekosten en parkeerkosten als we gingen shoppen). Maar heel eerlijk, het is me veel meer waard geweest. Als ze me van te voren 200 euro had gevraagd (om maar een bedrag te noemen - ik heb geen idee wat het kost), zou ik het niet hebben gedaan. Maar achteraf had ik haar wel het dubbele willen betalen. (Ik heb haar achteraf ook wat extra's gegeven uit blijdschap en dankbaarheid voor haar goede adviezen.) Het heeft me zo goed gedaan!

    Ik besef dat ik hiermee veel geluk heb gehad, maar misschien zou je eens kunnen rondvragen, informeren (of zelf een advertentie zetten) of je viavia iemand kunt vinden die een opleiding volgt tot styliste. Wie weet zoekt ze wel proefpersonen. En anders eens in jouw vriendenkring rondkijken: welke kledingstijl spreekt je aan? Misschien wil diegene wel een keer met jou gaan shoppen. Iemand anders trekt toch weer andere dingen uit de rekken dan je zelf zou doen. Dat kan jouw eigen kijk op kleding veranderen.
     
    Marchella, DastyQueen en Zusterke vinden dit leuk.
  4. Tuttebella

    Tuttebella Niet meer actief

    Zalanbox!! Vind ik echt een aanrader en je betaald alleen voor de kledingstukken die je neemt.
     
    femkes vindt dit leuk.
  5. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.239
    11.819
    113
    Shoeby doet dit. Zie deze link. Kost niks. En je doet er denk ik veel ideetjes mee op. Je hoeft natuurlijk niet alles meteen daar te kopen.
     
  6. itakepictures

    itakepictures Niet meer actief

    Hm dat klinkt toch wel erg goed :) Ik heb gewoon geen zin om nog langer zelf een beetje aan te rommelen, en wil echt drastisch door mijn kast heen en advies tijdens het shoppen zelf. Heb je een website?
     
  7. Valerie

    Valerie Fanatiek lid

    22 jun 2007
    4.206
    1.041
    113
    Vrouw
    Je bedoelt van de vrouw die mij destijds geholpen heeft? Zij is haar bedrijfje inmiddels weer gestopt. Erg jammer, maar ze kreeg een mooie baan aangeboden in het buitenland (in de kledingbranche) en is toen vertrokken. Ik heb af en toe nog wel contact met haar, maar ik geloof niet dat ze op korte termijn weer naar Nederland komt. Maar er zijn natuurlijk wel meer vrouwen (en mannen) zoals zij.
     
  8. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Ik heb na mijn eerste zwangerschap mezelf ook een kleur- en stijladvies cadeau gedaan! Het was toen 200 euro maar dat geld heb ik mijzelf meermaals bespaard door het voorkomen van miskopen!

    Daarna ben ik zelf online flink gaan shoppen en ik heb zo vreselijk veel complimenten gehad over mijn ‘nieuwe’ stijl!

    Ik heb de kaartjes nog steeds in mijn portemonnee!

    Edit: ik heb je een pb gestuurd met de link!
     
    DastyQueen en itakepictures vinden dit leuk.
  9. Afkes 10tal

    Afkes 10tal Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.352
    737
    113
    @itakepictures, waar woon je? ik ken er een in de regio Gouda die echt heel goed is. Zij heeft ook van tijd tot tijd shopping events waarbij ze je adviseert.
     
    itakepictures vindt dit leuk.
  10. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Hier sluit ik me bij aan, ik vond het echt handig. Natuurlijk werkte niet alles, maar ik heb wel weer nieuwe ideeën en merken.

    En verder, ga naar een grote, goede dameskledingzaak. Op een niet te druk moment, als jij je lekker voelt, neem iemand mee die je kunt vertrouwen en vraag advies. Leg je verhaal uit en geef aan dat je opnieuw wilt opbouwen. En probeer ook dingen buiten je comfortzone, je zal verbaasd staan. Je figuur is namelijk geheid verandert met je zwangerschap en wisselen in gewicht, dus probeer nieuwe dingen. Daarom ook niet gaan op topdrukte tijd met kind, maar op een moment dat je en medewerkers er de tijd voor kunnen nemen. Een goede zaak wil je met plezier helpen, als ze je ongemakkelijk laten voelen, weglopen en ergens anders heen gaan. Zij kennen de winkel en het assortiment, dus dat mag je gewoon vragen.
     
    DastyQueen vindt dit leuk.
  11. itakepictures

    itakepictures Niet meer actief

    Regio Utrecht, maar Nederland is klein dus Gouda is helemaal prima. Ik ben benieuwd naar de link!
     
  12. Boelie88

    Boelie88 Actief lid

    2 mrt 2016
    453
    124
    43
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Oh zoiets zoek ik ook in omg Arnhem, dus als iemand nog wat weet, dan houd ik me aanbevolen!

    Zelfde probleem namelijk, maar ik moet alleen nog wel wat gewicht kwijt.
     
  13. wwrr

    wwrr Fanatiek lid

    14 mei 2013
    1.280
    448
    83
    Na mijn zwangerschappen ook een tijdje last gehad van niet goed weten wat bij mij paste. Ik zou ook met wat basis dingen beginnen die zich makkelijk laten combineren. Blijf zoveel mogelijk bij jezelf! Ik keek veel naar anderen en vond dan ook veel dingen mooi, maar ik voelde me dan gewoon niet mezelf. Ik zou er de tijd voor nemen. Als je bijv online via Zalando gebruikt maakt van die service kun je wel in je eigen omgeving en comfortzone dingen uitproberen. En als het bij je past om juist uit je comfortzone te stappen kun je het anders aanpakken. In de winkels gewoon je situatie uitleggen is ook een goede, vraag oprecht advies.
     
  14. Glass

    Glass Fanatiek lid

    29 mei 2017
    2.191
    1.052
    113
    Vrouw
    Oh dat heb ik ook. Om medische redenen veel aangekomen en nu wel iets afgevallen. Maar ik vind niks me leuk staan.
    Ik ga zaterdag even winkelen, en was van plan om dan iig rok, en top, maillot en schoenen aan te schaffen. In ieder geval 1 outfit.
    Vesten vind ik ook erg fijn, maar die van mij zijn zo oud dat er gaten in zitten :cry::roflmao:
     
  15. channe

    channe Fanatiek lid

    4 aug 2012
    1.147
    70
    48
    NULL
    Hier ook zo moeilijk! Ik ben 40 kg kwijt weetgewoon niet meer wat leuk staat...koop weleens wat dingetjes en vind winkelen leuk maar iets wat nou echt bij me past...zo lastig..
     
    crystals vindt dit leuk.
  16. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Daarom koop ik zelden iets "los" vaak ga ik voor een complete outfit (inclusief sieraden en schoenen en als ik de kans krijg een tas). Ik weet het ik ben hopeloos :oops:
     
    crystals, Vitamientjuh, pietje1987 en 2 anderen vinden dit leuk.
  17. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Waar haal je die complete sets vandaan? Gewoon in de winkel? Online?

    Ik ben dus echt hopeloos met combineren... koop ik een vet leuke blouse of jasje, kan ik hem nergens mee combineren :rolleyes: De eeuwige spijkerbroeken ben ik ook zat, maar ja verder ben ik dus echt compleet inspiratieloos... zucht
     
  18. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    5 mrt 2013
    4.611
    2.405
    113
    Ik heb sinds 3 weken een leuk kledingboetiek waar alles Max 35.. euro dan is.

    Ik probeer zoveel mogelijk zo in te kopen dat meerdere items met elkaar te combineren is.
    Maar zo inkopen valt nog niet mee hoor.
    Je bent beperkt (ook vanwege de Max verkoopprijs) en het aanbod.
    En wat hangt er nog in de winkel wat ik leuk mee kan aanvullen. En is het de juiste materiaal.
    Maar ik moet zeggen, het lukt aardig.

    Maar probeer een aantal fijne basisstukken te kopen. Een goede jeans, witte blouse, vest, blazer, jurk en rok. Als je de items koopt die onderling te combineren zijn. Dan ben je een heel eind. Dan ga je daarna aanvullen.
     

Deel Deze Pagina