En voor dat geld kun je dus ook eerlijk geproduceerde kleding kopen, gemaakt door volwassen mensen in Nederland (dus is ook niet halve wereld over gevlogen). Maar ja.. dat is dan geen hip merk.
Hier dragen de kinderen vaak kleren van de zara, hema, h&m enz. Heel soms ook wat merkkleding, maar dat is alleen als ik het echt mooi vind. Het is helaas vaak te prijzig. Van bijvoorbeeld burberry zie ik vaak leuke kleding, maar is voor ons gezin gewoon niet betaalbaar. Dus eigenlijk koop ik gewoon wat ik mooi vind, zolang de prijzen niet te hoog liggen. Qua schoenen hebben ze hier wel altijd goede (duurdere) schoenen, omdat ik goede schoenen wel belangrijk vind.
Ik koop het omdat ik het vaker mooier vind, betere pasvorm heeft, mooier blijft na dragen/wassen, etc. Wij dragen denk ik ook bijna alleen maar merkkleding op ondergoed, sokken na. Soms hebben de kinderen een shirt of broek van de Hema. Het is dat we het kunnen betalen en kleding van de kinderen verkoop ik allemaal door via Marktplaats en dat levert altijd een leuk bedrag op.
Toen ik nog jong en mooi was zweerde ik bij Diesel en Replay (wat toen ook al behoorlijk aan de prijs was, maar wij kochten toen heel veel in Italië waar we 5 maanden per jaar werkten. Deze merken vind (vond) ik de moeite waard aangezien ze ook echt wel leuke innovatieve kleding bieden voor een prijs die nog net binnen de grenzen van schunnigheid liggen. Zodra ik in het hogere prijsklassement kijk kan ik serieus geen kleding vinden die me aanspreekt. Fijn dat niet de hele wereld ermee loopt, maar ik zou er nog niet dood in gevonden willen worden.
Voor een winterjas heb ik dat nog wel over voor de kinderen aangezien dat iets is wat ze zo goed als dagelijks dragen. Dan koop ik een wat goedkopere jas erbij om af te wisselen qua/kleur model. Voor een kinder trui heb ik dat weer niet over omdat ze er zo snel uit groeien (tenzij is echt verliefd ben op zo een item) maar voor volwassenen kleding heb ik het weer wel over. Mijn winterjas was vorig jaar €1000. Vrij onbekend merk hier in NL. Maar hij is zo warm, kan er een bikini onder met -20 ej heb het nog warm, en ik vind hem echt heel mooi. Ik overweeg nu deze winter nog zo een jas te kopen in een andere kleur.
Mijn vader liep altijd in burberry (behalve zijn kostuums) maar serieus tot aan zijn sokken en riem aan toe. Te veel burberry Ik heb ooit de trenchcoat van Burberry van hem gekregen, al 15 jaar geleden denk ik. Deze jas zelf zeker 8 jaar gedragen, paar jaar in de kast gehad en nu draagt mijn moeder hem. Nog steeds mooi. En zelfs nog steeds te koop ook... in dit geval was het zeker geen duurkoop. (Maar Burberry voor kinderen vind ik echt niets)
Ik combineer het graag, maar kan wel meer geld uitgeven voor de items waar ze langer mee doet; jas en schoenen. Verder zijn er bepaalde merkjes die ik goed vind staan bij de kids dus dat koop ik dan ook graag. Niet super high-end, maar wel wat duurder dan gemiddeld: Nik&Nik, Tommy Hilfiger, Airforce en Retour en Indian Blue Jeans voor de broekjes, om maar wat te noemen. Dit kan je overigens ook leuk in de sale kopen, dus dan is een jurkje bijvoorbeeld niet per definitie duurder dan eentje van Zara of H&M.
Ik geef zeer weinig om merkkleding. Voor dochter koop ik weleens wat, maar dan wel uitverkoop, zoals Billy en Lilly. Maar meeste is toch HM, Hema en Primark. De dure merken voor meisjes, zoals Mayoral ofzo vind ik niet eens mooi vaak, veel te tuttig voor mijn smaak. En ik zie het er echt niet aan af dat het zo duur is. Ik denk er verder niks van als ik mensen in merkkleding zie lopen. Zolang iedereen koopt wat ie leuk vind, is het voor mij al lang best. Hoewel, ook niet helemaal. Ik kan niet begrijpen dat mensen honderden euri's uitgeven aan sommige kledingstukken of schoenen. Maar he, als die persoon er dan blij mee is, wie ben ik dan om er wat van te denken?
Qua jeans vind ik diesel, replay en levis nog steeds de mooiste en goed zittende broeken maken. 20 jaar geleden al en nu nog steeds.
Ik geef niets om merkkleding, werk wel bij een bekend kledingmerk dus we hebben wel wat merkkleding in de kast liggen
Ik koop voor mezelf kleding die ik mooi vind, soms is dat een merk en soms niet. Voor de kinderen idem dito, maar ik geef wel toe dat ik regelmatig kleding van bepaalde merken koop omdat ze gewoon leuke dingen hebben. Mijn man koopt wel altijd merk kleding eigenlijk, vind hij prettig. Ik merk 9 van de 10 keer wel echt kwaliteit verschil trouwens.
Dit blouseje van dochter is van burberry en vind ik haar beeldig staan. Het originele kleine bruin/zwarte ruitje vind ik zelf weer niet leuk omdat dat zo overduidelijk burberry is... Bekijk bijlage 591069
Ik koop in de eerste plaats wat ik mooi vind. Wel een paar eisen: moet goed passen en geen teksten erop (dus zeker geen merknamen heel groot!). Ik vind sommige merken een leuke stijl hebben en daarom kijk ik daar wel naar, maar ik ga niet 'voor het merk' iets kopen. Als ik merkkleding koop, dan graag in de sale
Ik droeg altijd jeans van Levi en Hilfigger, maar ik ben helemaal over op Silvercreek jeans. Nog nooit een spijkerbroek gehad die zo lekker zit. En normaal geprijst. Tussen de €60/€100.