Maar wat wil je daar precies mee zeggen? Je formuleert het alsof het een wet is, alsof we regels overtreden als het feest wordt aangepast. Toch even een opfriscursus: Een traditie is een gebruik of gewoonte die van de ene generatie op de andere wordt doorgegeven. De functie hiervan is het in stand houden van de maatschappelijke stabiliteit. Tradities kunnen als waardevol worden beschouwd en boven alle kritiek verheven, maar ook als conservatisme dat remmend werkt op de vooruitgang. Hoewel tradities statisch kunnen lijken, veranderen en vernieuwen deze voortdurend. En wat maakt dat je er vanuit gaat dat autochtonen wel Sinterklaas willen vieren met zwarte piet? Je hebt zo ongelooflijk veel aannames, gebaseerd op wat precies?
Ik ben pro zwarte piet maar nu vooral het jarenlange gezeur zat. Het idee dat sommige mensen het vooral doen om ergens tegen aan te schoppen. Mijn dochter vond de roetpieten vorig jaar net zo magisch dus ik vind dat een prima alternatief, ook goed uit te leggen met het door de schoorsteen gaan. Maar ik las vorig jaar alweer berichten dat dat ook niet goed genoeg was en de pieten perse gekleurd moeten zijn dan denk ik wel echt zeur niet zo, roetpieten zijn in mijn ogen een prima alternatief!
Die roetpieten vind ik ook wel heel leuk. Die gekleurde pieten sloegen nergens op. Voor mijn zoon is dit het laatste jaar hij heeft alle pieten op tv wel gezien tot de stroopwafel piet aan toe... en heel eerlijk het interesseert hem geen bal. Het zou leuk zijn als dat gezeik zou stoppen en de roetpieten gewoon blijven voor weet ik het hoeveel jaar....
Gelukkig zijn ze hier bij het kinderdagverblijf wel nog "makkelijk". Ik mag gewoon volledig zwart (heel donkerbruin) komen... Anders ben ik ook veel te bang dat mijn dochter mij herkent.
Misschien moet daar dus eerst wat aan vedanderd worden? Waarom denk je dat deze gedachten er zijn? Hoe zijn die er gekomen? Als ik alleen al bij mij in de omgeving kijk (en dat zal in andere delen van NL vast niet veel anders zijn); de achterstandsbuurten zitten hier vol met buitenlandse gezinnen. Je voelt je daar echt een buitenlander in je eigen land. Waarom is dat zo gekomen? Heel toevallig gisteren nog, ik was in een andere plaats, moesten ergens zijn, In een buurt wat ik dus net noemde. En jawel, toen wij naar huis gingen en naar de auto liepen begon het. Een groep van ongeveer 15 a 20 surinamers van jong en oud stonden op een hoek. Ze gaven mn broer een compiment over zn schoenen... die reageerde daar niet op. Toen kwamen ze met zn allen er achteraan; waar we het lef vandaan haalden om niet te antwoorden, enz.... wij kwamen er achteraan met de auto, ik stapte half uit en vroeg wat er aan de hand was. Ik was een ***hoer, enz... Mn man had zn raampje open gedaan, drie man ging met zn handen naar binnen, pakte de hand van mn man (waar haal je het lef vandaan) en zei alleen maar; respect man respect man. We zijn maar snel weggereden voordat het uit de hand liep. Overigens had de jongste de grootste bek. En natuurlijk komt nu de vraag wat ik hiermee wil zeggen, want NL zijn ook niet heilig, enz... maar ik weet nl zeker, als ik daar met mn zwager uit KaapVerdie had gelopen, ze geen woord hadden durven zeggen. Ik heb niets tegen buitenlanders opzich. Wél als ze zich op deze manier gedragen. Net zo goed dus een hekel aan zulke nederlanders. Maarja... het feit blijft wel dat ik meer van zulke groepen zie, met buitenlandse komaf dus.
Ik snap je helemaal en het lijkt me echt vreselijk om daar dus steeds mee geconfronteerd te worden. Knap ook van je man dat hij wel positief oppakt en er bv een grapje van maakt. Maar het hoort niet vind ik. Maar ik snap alleen niet wat dit dan met heel de zwarte pieten discussie te maken heeft. Denk je dat hij als dit veranderd, hij minder vaak voor zwartje of iets uitgemaakt zal worden?
Dus als Jan een moord pleegt moeten we alle mensen die Jan heten maar met een scheef oog aankijken? Ik werk in een buurt met voornamelijk blanke (vreselijk woord, want ik let niet eens op de kleur van mensen) gezinnen, allemaal multiproblem gezinnen die voor veel overlast zorgen. En zo zijn er in onze stad nog wel 2 wijken die zo zijn. Zo zie je maar dat je de huidskleur niet hoeft te associëren met bepaald gedrag. Gedrag heeft vaak te maken met opvoeding, waar je wiegje stond toen je geboren werd, de omgeving waarin je opgroeit.
Daarom zeg ik ook dat het niet om de kleur gaat, maar om het gedrag wat ze laten zien. En toevallig zie ik dat vaak bij donkere mensen in mijn omgeving. Jij dus bij blanke mensen.
Ach ja, mij is geleerd dat wanneer ik een compliment krijg ik daar netjes voor bedank en niet mijn neus ophaal zodat een ander zich daardoor te kakken voelt gezet. Verder vind ik je post niet de moeite waard om op te reageren. Prima dat jij dat allemaal vind hoor maar iets te veel vooroordelen naar mijn smaak.
Idd, mij ook. Maar uit ervaring hebben wij dan weer geleerd dat als er een groep hangjeugd zoiets zegt; je beter maar gewoon je mond kan houden en door kan lopen. Werkt dus alleen niet altijd.
Wat heeft jouw voorbeeld met zwarte piet te maken? Moeten we omdat een paar Surinamers asociaal gedrag vertonen zwarte piet maar toestaan? Of geeft dat ons een vrijbrief om maar te blijven oordelen over mensen met een andere afkomst? Ik lees tussen de regels door dat er door sommige mensen haast beweerd word dat mensen met een andere huidskleur niet anders behandeld worden, daar reageer ik op. Als zwarte piet roetvegen krijgt zou dit niet veranderen, helaas was het maar zo simpel. Het zou er wel voor zorgen dat we onze mooie traditie kunnen voortzetten op een fijne manier voor alle Nederlanders ongeacht welke kleur ze hebben. Sowieso al het woord buitenlander, we zijn allemaal bewoners van de wereld. Iemand die al jaren in Nederland woont is net zo goed Nederlander als jij en ik. Laten we eens ophouden met verschil maken tussen mensen, we hebben uiteinlijk allemaal rood bloed. En al helemaal ophouden met vingertjes wijzen, tussen elke bevolkingsgroep zitten rotte appels.
Prima hoor Ik haak alleen af op het moment dat mensen zeggen 'ik heb he-le-maal niks tegen buitenlanders' en dan begint het ge-maaaar.. Punt 1: 'ze' doen dit Punt 2: 'ze' doen dat Punt 3: 'ze' doen zus Punt 4: 'ze' doen zo Enz enz enz.. 'En dat weet ik aaaallemaal uit ervaring'. Dan gaat bij mij het lichtje wel uit, sorry.
Overdrijven is ook een vak natuurlijk maar je goed recht hoor, ik heb nl ook geen zin in discussie eigenlijk
@Mammielove, ik ken ook plaatsen waar een bepaalde bevolkingsgroep structureel wordt nageroepen, uitgescholden, genegeerd in winkels of bij de bushalte, hondenkak precies voor hun deur en soms ronduit agressief benaderd en bedreigd. Maar in dit geval zijn de slachtoffers mijn man en het gezin van zijn ouders, en de daders 100% autochtoon in een dorpje in de polder. De buschauffeur van de enige bus in het uur reed soms gewoon ijskoud door als hij mijn schoonmoeder met hoofddoek bij de halte zag staan. Een jongen kwam op het dorpspleintje scheldend op ons af toen we gewoon in de zon zaten, dingen roepend waarvan de gecensureerde versie neerkwam op "rot op naar je eigen land". Hun enige "fout" was dat ze het waagden het door de IND toegewezen huis daar te hebben geaccepteerd en gewoon hun leven te willen leven. En je wil niet weten wat ik door de jongeren van dat dorp en de streekschool allemaal naar mijn hoofd kreeg, alleen omdat ik met zo'n buitenlander ging. Ik kan nu ook vanalles roepen over achterlijke inteelt boeren, en het zijn ook altijd dezelfde, en nog zo wat, dan doe ik exact hetzelfde als jij. Hoe zou je dat vinden?
Jammer dat je mn post niet goed leest en daar wel een oordeel over geeft. Ik heb net zo’n hekel aan zulke nederlanders, maar daar lees je jammergenoeg dus overheen. Het gaat mij niet om de kleur maar om het gedrag. Maar ook dat wordt niet gelezen.
Maar kun je het dan even toelichten? Gedrag van wie? Hoe heb je jouw voorbeeld gelinkt aan het verhaal dat sommige mensen anders worden behandeld? Kende jij deze specifieke personen en kwam je uitleggen dat die andere behandeling voortkomt door HUN gedrag? Of verklaar je dat zij anders behandeld worden omdat andere mensen zich niet gedragen? En die kon jij aan elkaar linken door??? (Ik help je een handje: horen ze in je hoofd tot een bepaalde dezelfde groep? En welke dan?)
ik weet behoorlijk veel van de Nederlandse geschiedenis meer dan de gemiddelde Nederlander in elk geval, incl jaartallen. Ik ben dus niet onwetend, maar geschiedenis heeft weinig te maken met de gevoelens van mensen nu. Die in deze tijd geboren en in leven zijn. Maar dat is mijn mening.