Geen M, geen V maar X in paspoort

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door DastyQueen, 19 okt 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.273
    17.149
    113
    Is het in je dna ook niet te zien dan?
     
  2. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    Je hebt als het goed is, xx bij vrouwen en xy bij mannen. Zo kunnen ze met de nipt het geslacht van je kindje zien namelijk ;)
     
  3. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.273
    17.149
    113
    Ja dat weet ik. Maar is dat bij die intersekse mensej ook zo? Want dan is het na een test toch geen probleem meer?
     
  4. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.228
    28.195
    113
    Dat is het lastige. Ik kopieer even van Wikipedia.

    "Het DNA van mannen en vrouwen verschilt doordat mannen een X- en een Y-chromosoom hebben en vrouwen twee X-chromosomen. Vanaf de achtste week van de zwangerschap gaan embryo's met XY-chromosomen veel androgenen produceren, waardoor ze mannelijke geslachtskenmerken ontwikkelen.

    Embryo's met AOS (interseks) hebben XY-chromosomen en er worden ook testes (zaadballen) gevormd, maar reageren niet op de mannelijke geslachtshormonen. Hierdoor ontwikkelen zich vrouwelijke geslachtskenmerken."


    Een interseks wordt bij de geboorte vaak gezien als vrouw. In het paspoort komt dus een V te staan. Echter blijkt dus later dat zij/hij mannelijke genen en ook mannelijke geslachtsorganen heeft. De persoon is dus X = Beide.
    Maar dit is biologisch. Er komt ook psychisch heel veel bij kijken. Veel vrouwen voelen zich vrouw omdat dit biologisch zo is bepaald. Bij interseks is dat niet zo duidelijk, een persoon kan zich dus beide of geen voelen.

    Er zijn veel vormen van interseks. Vrouwelijke kenmerken met XY chomosomen komt wel het meest voor. Maar er zijn veel varianten.
     
    Manque, Lisanne1811 en Huismuisie vinden dit leuk.
  5. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.842
    4.103
    113
    Dan ken jij niet de werkelijke feiten. Het bestaat wel degelijk nl. Google er maar eens op!
     
  6. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.545
    113
    Ik vraag mij af voor de mensen die zeggen “ wat een onzin” of iets in die strekkking, wat als het jou kind betreft? Is het dan ook onzin of word je dan milder en vind je dat er dan opeens ook iets veranderd moet worden voor je kind en voor alle mensen die hier mee te maken hebben?
     
    Lafelife, KleineLai, Manque en 7 anderen vinden dit leuk.
  7. Tove

    Tove Niet meer actief

    Top dat het mogelijk is:)
     
  8. PBV

    PBV Fanatiek lid

    6 feb 2018
    1.765
    1.321
    113
    Vrouw
    In het westen
    Iedereen moet zelf weten of ze een X in hun paspoort willen hebben. Daar heb ik geen problemen mee. Ik vraag me idd af of dit problemen geeft in het buitenland. Zeker als het gaat om landen waar dit niet getollereerd wordt.

    Ik heb er wel problemen mee, als ik verplicht een X in mijn paspoort moet hebben. Want ik voel me 100% vrouw en geen X.
     
    DastyQueen en Riverdale87 vinden dit leuk.
  9. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Net een gesprek met stiefdochter gehad over transgender en mensen met een intersekseconditie of die zich geen van twee voelen en ook deze paspoortkwestie. Haar conclusie: ik zou het ook niet fijn vinden als ik nu ineens me moest gedragen als jongen, dus als die mensen zo gelukkig zijn maakt het toch niet uit?

    Ik hou van de ruimdenkendheid van kinderen :) Ze had ook een transgender kind op school en had daar veel bewondering voor dat zij voor de hele school een presentatie durfde te geven.
     
  10. Theezeefje

    Theezeefje Fanatiek lid

    13 okt 2014
    3.708
    4.023
    113
    Overijssel
    Wat een onzin zeg! Op nog geen dag reizen van hier gaan mensen dood van de honger en hier weten ze van gekkigheid niet meer wat ze met zichzelf aan moeten..
     
  11. lloorrtt

    lloorrtt Niet meer actief

    Over het algemeen moet het voor hun eigen bloedje wél opeens veranderen:thumup:.


    On topic: ze doen maar, kan me voorstellen dat het voor bepaalde mensen fijn is. Wij hebben er geen last van.
     
  12. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.545
    113
    Vaak wel ja. :|
     
  13. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Dan denk ik altijd maar dat zulke mensen niet voor niets zo'n kind krijgen, dan kunnen ze leren van hun kind.
     
    Ysabella vindt dit leuk.
  14. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.545
    113
    Ik vind het alleen wel sneu voor het kind, die moet al een strijd leveren in de maatschappij omdat het “anders” is, maar waarschijnlijk ook nog thuis.
     
    Syane en Lisanne1811 vinden dit leuk.
  15. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Fijn voor deze groep mensen dat deze optie er is, maar ik vraag mij oprecht af of ze nu gelukkiger zijn?
    Voor mij persoonlijk maakt het niets uit, zolang mijn V maar blijft staan.

    Overigens ben ik heel benieuwd hoe dat straks gaat als mensen met een X in hun paspoort naar een land als bijvoorbeeld Saoedi-Arabië willen gaan? Ik vrees namelijk dat zoiets nog wel eens problemen kan opleveren.

    Wat is de volgende stap? X -voetbalelftallen?
    En zou men er misbruik van gaan maken? Studenten die de M in een X laten veranderen zodat ze bijvoorbeeld in het vrouwen toilet kunnen gluren?
     
    Flamingo1990 vindt dit leuk.
  16. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    #76 LieseLeentje, 19 okt 2018
    Laatst bewerkt: 19 okt 2018
    Ik vind het de meest grootse onzin die er bestaat, de enigste waar ik het voor vindt kunnen zijn mensen die het DNA van het een hebben en de kenmerken van het ander (bij echt medisch bewijs dus) als je eerst van geslacht veranderd en als dat vervolgens dan toch niet bevalt heb je wat mij betreft meer aan een psychiater.

    Mmmm even een nuancering ik heb vanmorgen namelijk alleen gehoord dat ze van geslacht veranderd is en dat dit toch niet beviel, het is mij dus niet duidelijk of ze nu daadwerkelijk als "echte" interseks geboren is want dat is wel bewezen.
     
  17. Eva2011

    Eva2011 Niet meer actief

    Ik zag het net op het nieuws en de persoon in kwestie heeft er voor gekozen om als vrouw door het leven te gaan, ziet er ook uit als vrouw, kleedt zich als vrouw etc. Waarom dan toch die X? Laat je M (als dat het was) dan wijzigen in een V als je je wel duidelijk voelt als een van een bepaald geslacht.

    Interseksuele mensen die er bewust voor kiezen om genderneutraal door het leven te gaan, en er androgyn uit zien, daarbij kan ik me voorstellen dat ze liever een X zien omdat ze echt noch man noch vrouw zijn in deze samenleving. Maar voor deze vrouw en haar Xje heb ik nu even geen begrip.
     
  18. Flamingo1990

    Flamingo1990 Niet meer actief

    #78 Flamingo1990, 19 okt 2018
    Laatst bewerkt door een moderator: 19 okt 2018
    Ik vind het overdreven om een gender neutrale paspoort te maken.

    Er zijn ook mensen die zich een kat of robot voelen, dat zijn ook gewoon mensen. En zo voelen zij zichzelf echt. Ze hebben het recht om zich zo te voelen, maar die mensen mogen toch ook niet in hun paspoort zeggen dat ze zich kat of robot voelen. Het is misschien overdreven maar die mensen zijn er echt, dan kunnen voor iedereen wel een uitzondering maken. Waar ligt de grens?

    Ik vind dat vooral gekeken moet worden naar wat je fysiek kan zien. Het is namelijk een identificatie middel; zodat anderen kunnen zien dat jij degene bent op het paspoort. Het is ook raar dat er staat geen sexe terwijl je daadwerkelijk een piemel hebt. Hoe kan iemand anders jou dan volledig verifiëren?

    Begrijp me niet verkeerd. Ik geloof oprecht dat mensen intersex kunnen zijn; zich beide voelen of in de lichaam van een ander zitten. Dat komt door het brein. Ik vind alleen dat we een paspoort moeten gebruiken waarvoor het bedoeld is: een identificatie methode. En identificatie gaat op fysiek en naam. Als je van geslacht verandert, dus je piemel eraf laat halen, dan mag het wat mij betreft aangepast worden in je paspoort.

    Ik ben van mening dat veel mensen die de behoefte voelen om iets gender neutraals te bewijzen op hun paspoort (of op andere plekken), het meer een innerlijke struggle is met zichzelf. Het komt op mij over of ze de acceptatie van anderen nodig hebben om zichzelf te accepteren.
    Veel gender problematiek komt voort uit een niet goede identiteitsontwikkeling, zoals je ook voorbij ziet komen bij persoonlijkheidsproblematiek. Het is niet voor niks dat er een strenge psychische controle zit op transitie operaties. Die operatie mag je niet zomaar ondergaan.

    Het feit dat de meneer in kwestie eerst het gevoel had een vrouw te zijn, daarna als vrouw door het leven wilde en er toen na een tijdje achter kwam dat hij dat toch ook weer niet was bevestigd mijn idee over deze casus. Daarom heeft hij zichzelf als intersex genoemd. (Dit heeft hij zelf in een interview gezegd). Meneer weet niet wat hij is. Dat lijkt mij meer een zoektocht naar wie je bent. Ik vraag me af of die X hem nu echt gelukkig gaat maken of dat er straks opnieuw een leegte komt.
     
    Champetter vindt dit leuk.
  19. Flamingo1990

    Flamingo1990 Niet meer actief

    Eens. Serieus als ze mijn V morgen zouden veranderen in een M dan zou het me oprecht niks kunnen schelen. Ik voel me vrouw. Daar gaat een paspoort niks aan veranderen. Geluk zit in jezelf en staat niet op een paspoort.
     
  20. Hopsatee

    Hopsatee Niet meer actief

    Ik begrijp alleen niet helemaal waarom deze mevrouw? Wel “ze” genoemd wil worden (werd explicitiet benoemd ) maar ze voelt zich dan weer geen van beide? Maar waarom wil ze dan ze worden genoemd of met zij worden aangeduid. Waarom is die X dan nodig als ze ook met V wordt aangeduid? Ik ben in de war?!
     
    Flamingo1990 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina