Wij zijn naar de landelijke intocht geweest. Moet wel zeggen dat we al de hele week enorm twijfelden of we wel of niet zouden gaan. Er hoeft er maar één gek te gaan doen en de paniek breekt uit.... Uiteindelijk dus toch gegaan, wel een wat rustiger plek langs de route uitgekozen. Het was ontzettend leuk! Beide kinderen hebben enorm genoten en dat is toch eigenlijk het belangrijkste Vond het wel heel erg “apart” dat er een demonstratievak langs de route was. Er stonden misschien 30 mensen in het vak van alles en nog wat te roepen. Veel politie erbij en nog meer camera’s (vooral die camera’s vonden ze prachtig) We zijn er 2x langs gelopen en mijn zoon van 7 heeft er niet echt iets van mee gekregen. Dochter van 9 (gelooft niet meer) had er daarentegen wel wat vragen over. Ze las ook alle teksten op spandoeken en posters op de ramen van voor- en tegenstanders, dus haar konden we vanavond uitleggen wat “racisme” is en wat “handen af van onze traditie” betekent. Racisme was echt nog even een brug te ver; ze snapt er geen bal van... Toch jammer die uit de hand gelopen demonstraties vandaag.... je kan 364 dagen per jaar demonstreren, maar juist vandaag vind ik persoonlijk wel een dingetje. Maar goed: we hebben genoten vandaag!
Vorig jaar kon ik Ruttes reactie nog begrijpen. Maar het loopt elk jaar verder uit de hand. Dat zag je vandaag ook weer. Ik denk dat het tijd is voor een politiek statement. Ergens in de lente. Je kunt niks opleggen, maar wel concreter maken wat een mooie 'polderoplossing' zou zijn. En vragen aan beide kanten zich daarbij neer te leggen.
Ik ben het met je eens dat dit geen discussie is om bij de kinderen te voeren en ben dus tegen demonstreren waar kinderen bij zijn (ik ben wel voor roetveegpiet) maar denk dat het meisje in dit filmpje ook wel verdrietig werd van haar moeder die zo op straat ruzie maakt / schreeuwt tegen de tegenstanders.
Mijn peuter is uit logeren bij oma en is daar naar de intocht van Sinterklaas geweest. Als hij naar oma gaat moeten we met de boot, dus dat Sint aankwam met een boot was echt alleen maar heel logisch (alhoewel er een tandje vertwijfeling was waarom hij niet met de veerpont kwam). Of die pieten zwart waren of roetveeg weet ik niet en maakt niet uit (gezien de lokatie denk ik zwart) maar er was iig geen demonstratie en de kans dat er iets zou gebeuren is daar denk ik een van de laagste in NL. Overigens ben ik zelf voor zwarte piet (tegen bruine pieten overigens) maar het draait niet om mij maar om de kinderen en die vinden het allemaal prima. Het is zoals het is voor ze, zo gaat dat met veel dingen met kinderen toch Maar die demonstraties en opstootjes kunnen echt niet. Wat een debielen. Echt jammer van die "debielen" want nu gaan mensen die hard vóór zwarte piet zijn helemaal met hun hakken in het zand
Vind ik ook. Dat afzijdige gelul iedere keer. Ja ‘de samenleving’ (wie is dat?) moet het oplossen. Nou de samenleving bakt er overduidelijk niks van. Mensen die op de vuist zijn gegaan, meerdere arrestaties vandaag. Vooral de activistische voorstanders van Piet blijken een agressief volkje, als ik het overzicht van de incidenten van vandaag lees. Dus ik zou het fijn vinden als er nou eindelijk eens wat politiek leiderschap zou worden getoond. Ipv dat nikszeggende blablabla uit angst om op gevoelige teentjes te gaan staan en daarmee stemmen te verliezen. Toon gewoon nou eens ballen en maak die moeilijke keuze. Op deze manier blijft het nog jaren door etteren.
Eerlijk, mijn eerste reactie is: nu pas? Met een zesjarige die graag meeluistert met volwassen gesprekken en "waarom" als meest gebruikte woord heeft na "mama", is er hier al heel wat voorbij gekomen aan religie, politiek, religie als politiek instrument, macht, oneerlijkheid, en ja ook slavernij en de achtergrond van de pietendiscussie (ze heeft de leugen vorig jaar al doorgeprikt). Racisme zal ook ongetwijfeld een keer ter sprake komen. Verder, naar wat ik begrepen heb is een groot deel van de opstootjes vandaag het gevolg geweest van hooligans die op zoek waren naar een rel en vechtpartij.
Nou, hier een 8 jarige die ook gewoon nog geloofd en nauwelijks iets mee krijgt van de pietendiscussie. Dat is nl óók een keuze. Ik houd mijn kinderen juist zoveel mogelijk buiten volwassen gesprekken, leg zeker niet alle "waarommen" uit en ga al helemaal niet met haar hebben over religie/politiek/macht/oorlog/slavernij en al die andere ellende. Ik vind dat geen onderwerp voor zulke jonge kinderen. Ik laat mijn kinderen zo lang als het kan kind blijven, al die ellende kunnen ze de rest van hun leven nog wel meekrijgen.
Helemaal mee eens. Ik vind 6 dan ook bizar jong. Ben al blij als mijn 6jarig neefje beseft dat mijn trui niet perse bedoelt is om zijn snotneus aan af te vegen
Eens. Met 9 jaar hebben ze er hier op school al uitgebreid over gehad. Boekjes van tijdzaken slaan het onderwerp braaf over helaas, maar de juf niet. En het was gisteren vooral het feest van gewelddadig tokkie volk in grote steden. In Eindhoven met kinderen en al.
Natuurlijk heeft ze met haar 9 jaar wel iets mee gekregen over racisme en slavernij, ze weet ook wie Nelson Mandela is en dat er in bepaalde landen onrust is mbt geloof. Ik doelde eigenlijk meer op het feit dat mijn dochter totaal niet denkt in “kleuren”; pieten zijn zwart van het roet van de schoorsteen en het jongetje uit haar klas heeft een kleurtje omdat zijn moeder dat ook heeft en uit Suriname komt. Het zijn voor haar ‘gewoon’ feiten. Ik denk eerlijk gezegd bij het lezen van jou reactie ‘nu al?’ Een 6 jarige kleuter is toch (in het algemeen) veel te jong om de Pietendiscussie echt te begrijpen, hetzelfde geldt voor veel politieke zaken.... mijn dochter van 9 wil ik best het een en ander uitleggen, maar ik scherm haar ook nog steeds voor bepaalde zaken af
Nu pas? Waarom zou je een kind op die leeftijd al willen betrekken in zulke grote mensen gesprekken? Als ze op school wat info krijgen prima maar mijn jongste van 7 betrek ik echt nog niet in al de gesprekken. Daar zijn ze naar mijn inziens gewoon nog te jong voor. Mijn zoontje gelooft ook nog heilig in Sinterklaas en zwarte piet en krijgt helemaal niets mee van de hele pieten discussie, ga ik hem ook niet vertellen want dat vind ik helemaal niet relevant voor een 7 jarige. Een 7 jarige die nog gelooft moet gewoon kunnen genieten van de magie van Sinterklaas en moet zich niet druk maken om een discussie die door volwassenen worden gevoerd.
Je kan de kinderen niet volledig afschermen van de grote wereld. En als ze dan iets opvangen, en daar vragen over gaan stellen, dan beantwoord ik die zoveel mogelijk op kinderniveau. Dus als zij meekrijgt dat er discussie is over zwarte piet, dan leg ik dat uit. Als ze bijvoorbeeld een kruisbeeld ziet en wil weten waarom die meneer daar hangt, "maar dat is toch zielig", ja dan heeft ze ook recht op een antwoord. Als ze de achtergrond wil weten van religieuze gedenkdagen, en dat is bij ons ook vaak vanwege oude politiek, dan vertel ik daarover. Als ze een dakloze ziet op straat, vertel je al snel over armoede en sociale ongelijkheid. Enzovoorts. Zoals gezegd zijn de antwoorden "gefilterd" maar ik ga de gesprekken niet uit de weg als zij erom vraagt. Ze is nu eenmaal erg opmerkzaam en nieuwsgierig en kan niet tegen onrecht. Het zal niet lang meer duren voordat ze krantenkoppen leest, moet ik dan haar maar weghouden van kranten? En zoals gezegd, ze heeft de mythe van sinterklaas zelf doorgeprikt. De eerste drie of misschien wel tien keer lach je twijfels weg, maar dan wordt het toch wel tijd om de waarheid te vertellen.
Ik zal ze ook zeker niet volledig afschermen voor de grote wereld, ik vind alleen dat zij zich niet druk moeten hoeven te maken over de hele pieten discussie, ik zal ook best antwoord geven als er wat gevraagd word maar zal ze niet uitgebreid antwoord gaan geven omdat ik vind dat hij zich daar helemaal niet mee bezig moet houden. Ik voer liever gesprekken met de jongste over half opgegeten chocolade letters in de schoen dan dat ik met hem ga praten over de pieten discussie, ik zal ( mocht ik de vraag krijgen ) aangeven dat dat iets waar volwassen mensen over praten en dat hij gewoon lekker moet genieten van het Sinterklaas feest. De oudste daarentegen is een ander verhaal, die is bijna 12 en daar kan ik al hele andere gesprekken mee voeren maar de jongste van 7? Nee die probeer ik zoveel mogelijk weg te houden van de kinderachtige pietendiscussie.
Ik herinner me het nog van vorig jaar. Toen zei hij dat ook elke keer. Ik erger me er ook aan moet ik eerlijk bekennen