Werkissues

Discussion in 'De lounge' started by Divarg, Dec 4, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. tuc

    tuc Niet meer actief

    Precies, het is inherent aan het beroep.
     
    Zara75 likes this.
  2. Divarg

    Divarg Bekend lid

    Oct 12, 2014
    913
    21
    18
    #42 Divarg, Dec 4, 2018
    Last edited: Dec 4, 2018
    Er staat letterlijk (ik heb het even opgezocht), de gastouder biedt opvang aan de kinderen en zorgt ervoor dat het huis in dezelfde staat achter wordt gelaten als ze het aantrof, de gastouder verricht geen huishoudelijke taken’. Door beide partijen voor getekend.

    Maar goed dat wil natuurlijk niet zeggen dat ik het zo simpel vind. Je hebt wel een bepaalde relatie met elkaar en ik vind het erg lastig om dit aan te kaarten want zij hebben er een beetje lak aan. Overigens is het echt niet zo dat ik ze niet mag maar voor mijn gevoel zitten we niet op 1 lijn en ik voel me niet zoveel waard door hun aanpak.
     
  3. Martini

    Martini Fanatiek lid

    Feb 17, 2007
    1,109
    622
    113
    Tsja, wat wil je zelf? Het gaat jou volgens mij meer om de manier waarop je door hun behandeld wordt als dat je de taken echt niet wil doen, of zie ik het verkeerd?

    Eigenlijk vind ik dat je vanaf het begin af aan had moeten weigeren omdat het niet in het contract staat.
    Natuurlijk kun je er nu nog over beginnen en stoppen met de taken die je niet hoeft te doen, maar dat staat wel een beetje raar vind ik. Zeker ook omdat je zegt dat je hier niet meer zo lang zult zijn.
     
  4. Martini

    Martini Fanatiek lid

    Feb 17, 2007
    1,109
    622
    113
    Ik vind trouwens best dat je in het gesprek mag aangeven dat je je niet zo fijn voelt bij de manier waarop sommige dingen gaan, qua waardering en interesse etc. Misschien zijn ze zich wel van geen kwaad bewust.
     
    a2cmieux likes this.
  5. Divarg

    Divarg Bekend lid

    Oct 12, 2014
    913
    21
    18
    Ja daar heb je gelijk in inderdaad. Ik voel geen dankbaarheid als ik net even wat harder voor ze loop dan ik contractueel verplicht ben en dus gooi ik mn kont tegen de krib en vouw geen was. Er wordt zelden gevraagd waarom ik dat niet gedaan heb maar elke keer weer opnieuw wordt er wel een beroep gedaan.
     
    Martini likes this.
  6. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Eerlijk, ik vind je een beetje kinderachtig. Ga dat nou gewoon tegen ze zeggen! Je zit hier te klagen, vraagt meningen van anderen die hopelijk jouw mening ondersteunen en hebt een enorme hoeveelheid meningen en aannames over je gastgezin. Als mijn gastouder zo over mij dacht, achter mijn rug zo over mij praatte en niet het fatsoen had dit als een volwassene ter sprake te brengen, dan kon ze gaan.

    Bah, wat een achterbaks geroddel. Als je een volwassene bent dien je je ook zo te gedragen. Dus je geeft aan wat je er van vindt of niet, maar dan hou je je mond er ook over.

    "Hi hi", "kont tegen de krib gooien", "ze zijn hooghartig", "zij hebben er lak aan". Voor hetzelfde geld hebben ze geen flauw idee wat er exact in het contract staat of hebben ze er een andere interpretatie over. Daar kom je alleen achter door er met hun over te hebben, en niet met ons.

    En als je zo van ze baalt kun je ook zelf opzeggen he?
     
    maartje84, Zusterke, meintje and 9 others like this.
  7. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Je kunt het ook omdraaien en initiatief tonen, goh als Henkie weer vier uur slaapt zal ik dan even koken?

    Als iemand niks zegt en zijn uren letterlijk uit ging zitten en gewoon keurig betaald krijgt zou ik je ook bezig houden.

    Heb zelf als student als gezinsoppas gewerkt, 2 volledige dagen per week en ik zorgde voor deze kinderen zoals ik dat voor mijn eigen kinderen zou willen dus ik ging met ze naar het cb of huisarts, ik kookte speciaal voor hen en at met ze, als er iemand een snotterig beddenhoesje had of ongelukje was het verschonen en de machine aan. Groten van school halen. Ik deed kleine boodschappen met hun pinpas.Verder speelgoed opruimen, stofzuigen en een lik chloor en doekje door de wc want iedereen wad net aan zindelijk.

    Ik werd echt niet geprezen voor ieder klusje hoor maar de ouders benoemden altijd dat de dagen met mij zo lekker verliepen. De bovenstaande taken verzon ik zelf, zij zagen dat ik altijd bezig was dus ik kreeg nooit taakjes toegeworpen.

    En ik ben zelf graag bezig, privé en zakelijk, zitten om het zitten dan duren de dagen lang.
     
  8. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    Ik zou ook geen huishoudelijke taken doen. Daar ben je niet voor aangenomen. Ik zou het geen probleem vinden om af en toe iets extra's te doen, maar ik heb het idee dat jij het gevoel hebt dat ze bepaalde dingen expres voor jou laten liggen zodat jij dat mooi wel even kan doen. De vaatwasser zou ik zelf dus niet leeg pakken als die elke keer vol staat, dan deed ik tegen het eind van mijn uren en afwas met wat ik die dag vies gemaakt heb. Prullenbak zou ik ook nog even extra aan drukken zodat ik de zak niet weg hoef te gooien omdat ie voor de zoveelste keer vol zit. Was ging ik ook echt niet opvouwen als dat elke keer gevraagd werd. Zulke dingen zou ik juist best willen doen hoor, maar incidenteel en niet omdat het van mij verwacht word.
    En van mezelf uitgaande, als mijn 'oppas' zonder er iets over te zeggen elke keer mijn zooi op ruimt, zou ik er waarschijnlijk ook gebruik van maken en steeds een schepje er bovenop doen met wat ik laat liggen.
    Ik zou dus aangeven dat het heus niet erg is om af en toe iets te vragen wat eigenlijk buiten je takenpakket valt, maar niet verwachten dat je het standaard doet. Dat je toevallig tijd hebt om het één en ander extra te doen wil niet zeggen dat dat ook moet.
     
  9. Kolibrie2

    Kolibrie2 Fanatiek lid

    Nov 9, 2018
    1,332
    1,135
    113
    Female
    Ik zou het bespreken met de ouders. Ik ben er niet zo van overtuigd dat ze expres dingen doen die jij niet wil doen. Ik zou eigenlijk er ook vanuit gaan dat de vaatwasser bij de kindgerichte taken zou horen. Ik deed dat soort klusjes ook toen ik als tiener op kinderen pastte. Dus ik denk dat je dit van een volwasse ook kan verwachten. Als je dit niet wilt, dan gewoon bespreken.
     
  10. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    May 3, 2013
    8,890
    3,414
    113
    Wat reageren sommingen aanvallend. Ze vraagt hier gewoon advies/meningen dat is toch niet zo erg.
    Alsof ze dit binnen 2 uur even gelijk kan bespreken.

    Ik zou me houden aan het contract. Ik zou dus wel om de tafel gaan zitten en zeggen dat er met de tijd extra taken ingeslopen zijn, maar dat je dat niet prettig vind en terug wil naar wat er in het contract staat.
    Waarom moet jij was gaan vouwen als dat niet hoeft?
    En misschien valt het erg mee en zijn ze zich helemaal van geen kwaad bewust.
     
    Madelie and tuc like this.
  11. Youtan

    Youtan VIP lid

    Jun 9, 2015
    6,495
    4,332
    113
    Female
    Ik vind het moeilijk. Aan de ene kant geef ik je gelijk: het staat niet in je contract. Aan de andere kant: je hebt vier uur lang geen fluit te doen.

    Mag ik vragen wat je verdient per uur? Als je niet 6,40 (of wat staat er voor één kind per uur opvangen?j verdient, dan snap ik dat je het niet doet. Krijg je €15 per uur, dan vind ik het een ander verhaal en dan zou ik ook graag zien dat je wat doet voor je geld gedurende die 4 uur.
     
  12. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    May 3, 2013
    8,890
    3,414
    113
    Maar dat is toch niet relevant of ze wel of niet zoveel tijd heeft. Ze is aangenomen om voor de kinderen te zorgen en de dingen te doen die daarbij horen. Niet om verder het huishouden te doen. Het zal vast niet altijd zijn dat het kind 4 uur slaap. En dan nog, je kan niet verwachten dat er allemaal extra’s gedaan worden als je daar niet voor bent, vooral als dat contractueel is vast gelegd? Ik vind dat echt raar.
     
  13. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Ik vind het eerlijk gezegd niet zo simpel...

    Wat de was vouwen betreft is iedereen het er denk ik over eens dat je dat niet hoeft te doen; geen onderdeel van je werk. Maar even een stofzuiger door de kamer halen zodat alle broodkruimels weg zijn valt wel een beetje onder het kopje "logisch" wat mij betreft.

    Ik denk dat er bij iedere baan wel zaken zijn, die niet in het contract staan, waar mensen niet voor betaald krijgen. Ik sta regelmatig de keuken schoon te maken (lees: toonbaar) op mijn werk, maak het koffiezetapparaat schoon en vul de kantoorspullen nog even bij, terwijl we daar gewoon afdelingen & mensen voor hebben die er wél voor betaald krijgen.

    De ramen lappen oid gaat mijn dan bijvoorbeeld wel weer te ver ;) Lastig dus! Maar het huis zo achter laten als je her aan trof is toch een kleine moeite?
     
    Caithy and Syane like this.
  14. a2cmieux

    a2cmieux Niet meer actief

    Aangezien je meerdere keren aangeeft dat je de taken op zich niet erg vindt, maar het gevoel dat ze je geven zou ik ook bij je gevoel blijven in het gesprek. Er zijn zoveel mensen en iedereen is anders. De ene in zijn woorden en daden ontzettend dankbaar en de andere veel terughoudender. Als je dingen bespreekbaar maakt komen er soms erg verrassende antwoorden waarom mensen zo zijn als ze zijn. Mijn tip.... bespreek je gevoel en kijk dan welke uitkomst het gesprek heeft.
     
  15. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    Precies!
    Want anders kan ze net zo goed wel even de heg snoeien. Of een begin maken aan het opruimen van de zolder. Tijd zat.
    Zou ook raar zijn toch?
     
    tuc likes this.
  16. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,032
    6,135
    113
    Happyland
    Heb alleen nog maar de op gelezen,maar ik moest hard lachen.
    Ts Je bent gastouder, geen schoonmaakster. Je bent er voor dat kind, dus stop met die huishoudelijke taken. Dat slaat helemaal nergens op.
    Dat je een boterham oid klaarmaakt is logisch, kind moet toch eten. Maar that's it hoor!!
     
    Madelie likes this.
  17. heidiane

    heidiane Fanatiek lid

    Jul 5, 2010
    1,724
    1,647
    113
    Niet alles gelezen maar naar aanleiding van je openingspost zou ik echt op zoek gaan naar een ander gezin/baan. Een baan kan heel leuk zijn en goed voelen. Dat je er steeds zo tegenop ziet is niet leuk.
     
  18. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,032
    6,135
    113
    Happyland
    Ze is toch geen huishoudster?:roflmao:
    Dat je he eigen huis netjes houdt is logisch, maar dat hoef je niet bij een ander te doen. Ze is geen au pair!
     
  19. heidiane

    heidiane Fanatiek lid

    Jul 5, 2010
    1,724
    1,647
    113
    Ik vind dat hun houding ook een heel eind mee speelt. Als ik zo lees geen bedankje, ts ervaart hen als hooghartig. De klik is er gewoon niet.
     
  20. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Een aupair is ook geen schoonmaakster.

    Maar een stofzuiger door de woonkamer halen en een maaltijd koken voor je oppasgezib is volslagen normaal.

    Vuilnis en was, nee dat niet.
     

Share This Page