Speenweigeraar laten doorslapen

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Lelietje85, 5 dec 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lelietje85

    Lelietje85 Bekend lid

    25 aug 2015
    693
    425
    63
    NULL
    NULL
    Hi allemaal,

    Ik heb t geluk dat mijn 8 weken oude zoontje al van 23 tot ongeveer 7 slaapt. Mijn dichter was daar ook zo snel mee. Als zij dan zo nu en dan toch nog eens wakker werd hielp een fopspeen haar weer verder te laten slapen. Maar die wil mn zoontje nier. Dus hoe ga ik dat dan doen? Ik wil geen fles geven want hij kan al duidelijk zonder. En dan leer ik de fles straks weer aan...
     
  2. Flamingooo

    Flamingooo Niet meer actief

    Als een speen niet werkt, als even troosten niet werkt, dan zou ik gewoon een fles geven want dan heeft hij blijkbaar honger. Dat hij zonder kan, betekent niet dat hij zonder moet. Nachtvoedingen zijn op die leeftijd heel normaal en zelfs gezond. En dat aanleren zal wel meevallen hoor. Je hebt zelf ook niet iedere dag evenveel honger toch ;).
     
    EvaD, kleinepien, littlemunchkin en 8 anderen vinden dit leuk.
  3. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.807
    5.942
    113
    Vrouw
    Met 8 weken geen fles geven?

    Ik begrijp je vraag niet.
     
    Aardbeitjes en Ysabella vinden dit leuk.
  4. Bootcamp babe

    Bootcamp babe Niet meer actief

    Ik begrijp het ook niet. Die van mij van 14 weken had vannacht nog twee keer een voeding. Terwijl ze ook sinds ze 7 weken oud is al doorslaapt. Soms hebben ze het ineens wel weer nodig hoor.
     
  5. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Tsja, toch gewoon een fles geven...
    Die fases komen en gaan..

    Mijn dochter kan ook zonder... maar heeft een week een fles gehad, 4 dagen doorgeslapen en vannacht een fles gehad...

    En die is bijna 1,5;)
     
  6. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Een fles is belangrijk op deze leeftijd, de bloedsuikerspiegel kan anders teveel dalen.
    Een uur of 6 achter elkaar slapen is lang zat op deze leeftijd.
     
  7. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.546
    113
    Ik snap niet waarom je geen fles zou geven, is het zoveel moeite dan? Je weet toch dat je kindje met 8 weken nog nachtvoedingen nodig heeft om verschillende redenen. Mijn zoon heeft maanden nachtvoedingen gehad. ;)
     
  8. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Mijn dochter van 16 maanden komt bijna elke nacht nog. Ze heeft ook periodes doorgeslapen. Ook vanaf zes weken, maar toen ze een half jaar was was het uit met de pret. Dat hoort er gewoon bij.

    Ik denk dat een nachtvoeding tot 1,5 a 2 jaar heel normaal is en je leert helemaal niks aan. Je kind moet groeien en s nachts willen drinken hoort er gewoon bij.
     
    Jackie87 vindt dit leuk.
  9. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Een fles is niet iets wat je afleert natuurlijk en dat hij nu doorslaapt zonder betekent ook niet dat hij de fles nooit meer nodig zal hebben in de nacht.
    Met 8 weken is alles in je baby nog steeds afgesteld op overleven en als hij wakker wordt, geen speen wil en toch blijft huilen dan zou ik hem gewoon de fles geven want dan heeft hij hem toch echt nodig.
     
  10. Celika

    Celika Fanatiek lid

    15 jul 2013
    1.893
    381
    83
    Vrouw
    Dicht bij de zee
    Ik snap niet dat je gewoon geen fles geeft en zeker op deze leeftijd!
    Blijkbaar heeft ie het gewoon nodig en is ook heel normaal met 8 weken.
    Dit is een behoefte die je baby gewoon nodig heeft.
    En het aanleren vind ik de grootste onzin!
     
  11. Ffion

    Ffion Fanatiek lid

    23 okt 2017
    1.750
    2.475
    113
    Vrouw
    Ik sluit me aan bij de rest -> gewoon een flesje geven als hij wakker wordt. Mijn jongste is 8,5 maand en die komt ook nog regelmatig voor een nachtvoeding. Fijn? Neuh, voor mij niet echt. Vermoeiend? Ja, best wel. Maar hij heeft er behoefte aan, dus daar ga ik dan maar in mee, in die behoefte.
     
    Lelietje85 vindt dit leuk.
  12. honkeytonk

    honkeytonk Fanatiek lid

    5 mrt 2018
    1.165
    868
    113
    Thuis
    Ik sluit me ook bij de rest aan. Als hij geen speen wilt en niet te troosten is met een knuffel, dan heeft hij dus waarschijnlijk honger en moet je een fles geven. Vind het ook wel een beetje bijzonder dat je dat niet wilt.. je kind geeft aan dat nodig te hebben dan, waarom dat negeren?

    Je kind kan nog tot 2 jaar zo af en toe behoefte hebben aan nachtvoedingen, dat zal vanzelf minder worden. Hoef je niks over aan of af te leren hoor!
     
  13. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    Ik vind de reacties wel een klein beetje flauw hoor. Ik snap wel wat jij bedoelt ts, maar ik ben het verder inhoudelijk wel eens met voorgaande reacties, dat je altijd wel weer fases zult krijgen waarin ze toch ineens een fles willen.
     
    Lelietje85 vindt dit leuk.
  14. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik vraag me wel af, TS heeft al een kind. Ze weet toch ook wel hoe het zit met nachtbraken in dat eerste jaar? Als het je eerste is ok, dan leer je vanzelf.
     
  15. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.945
    14.996
    113
    als hij specifiek geen speen wil (in de zin van het is uberhaupt geen speen kindje, kan) dan een knufdoekje met je luchtje. Spuugdoeken waren hier erg geduldig, knoopje er in en klaar.

    Als je bedoeld dat je kleine wakker wordt en niet content is met een speen op dat moment en er geen andere dingen kunnen zijn (luier, te koud etc) . Dan kan t idd behoefte aan een fles zijn. Rond 8 weken zat als ik me niet vergis ook weer zo'n regelperiode (wanneer niet vraag ik me af). Hier komt t midden in de nacht ook nog wel eens een periode voor en dan blijkt na een paar dagen ineens waarom. Is ze ineens weer gegroeid. T komt en t gaat net zo hard. Meestal is t hier een dag of 4 achter elkaar, slechtste geval was f geloof ik 6-7 dagen en dan gaat t weer tijden normaal.

    Dingen aanleren zou ik me nog niet echt druk om maken, al helemaal niet de fles van midden in de nacht, die krijgen ze volgens mij nauwelijks bewust mee.

    Steevast een uur of wat na t avondeten straks als je met t mee eten bezig bent en een volwaardige eter hebt, mja die zou me aan t denken zetten maar dan ben je al heel wat verder.
     
    Lelietje85 vindt dit leuk.
  16. LVtje

    LVtje Fanatiek lid

    20 jan 2014
    3.128
    1.100
    113
    Vrouw
    Dat hoeft natuurlijk niet perse.
    Onze oudste heeft vanaf de kraamweek doorgeslapen en de keren dat ze wakker werd zijn op 1 hand te tellen en dan was ze ziek. (Ja ik weet, enorm luxe haha)

    Onze jongste dus niet. Heeft een periode heel fijn doorgeslapen van 19-8 maar de laatste maanden komt hij ‘s nachts weer.
    Kan me best voorstellen dat iemand daar dan toch onzeker van wordt en zich af vraagt wat te doen.

    Hier krijgt hij dus ook gewoon een fles. Troosten helpt niet, speen wil hij niet. En geef je hem een flesje dan slaapt hij binnen 10 minuten verder.
    Tja, hoort er idd bij en zal wel een fase zijn die vanzelf over gaat.

    @TS: ik zou dus gewoon een flesje geven hoor. Zéker op die leeftijd.
     
  17. Jacy82

    Jacy82 Bekend lid

    24 nov 2018
    752
    422
    63
    Vrouw
    Beter een fles geven dan een speen aanwennen lijkt mij. Maar goed 8 weken is ook nog heel jong dus een fles of 1/2 in de nacht kan voorkomen. Zeker met regeldagen etc. Pfff wat een gedoe. En helaas blijkt t ook om de paar weken weer terug te komen als je weer denkt van yes we kunnen weer doorslapen...
     
  18. Ukkie1

    Ukkie1 Fanatiek lid

    30 jun 2015
    4.822
    2.249
    113
    De oudste sliep met 1,5 jr pas door, op de nachtmerries etc na want die heeft hij nog steeds wel eens.
    Jongste is 7 mnd en nog nooit doorgeslapen. Hij krijgt standaard nog een fles snachts. En is daar tussendoor en omheen nog wel 3 keer wakker gemiddeld.
    Speen moet hij ook niet. Geef m geen ongelijk, met mama knuffelen lijkt mij ook veel fijner. Voor hem dan ;)
     
  19. Lelietje85

    Lelietje85 Bekend lid

    25 aug 2015
    693
    425
    63
    NULL
    NULL
    Dank voor jullie reacties!
    Ik vroeg het omdat mijn dochter met een speentje meteen weer doorsliep en dus blijkbaar niet perse honger had maar zuigbehoefte oid. Niet omdat ik hem perse geen fles wil geven.
    Vooralsnog slaapt ie nog steeds door, dus het is nog niet van toepassing geweest, maar ik zal hem als hij wakker wordt en huilt en niet te troosten is toch een fles geven.

    Overigens is het niet zo dat ze met 8 weken geen hele nacht zonder mogen, dat geldt alleen voor de eerste weekjes en bij een laag gewicht of slechte groei.
    Ik heb mijn dochter in Duitsland gekregen en daar zei de kinderarts dat als ze eenmaal een tijdje doorslapen dat je niet meer terug moet naar voeden s nachts, dat wordt aangeleerd gedrag en niet nodig.

    Overigens wordt ik nog steeds bijna elke nacht wakker van mijn peuter, die een droombaby was qua slapen. Dus ik weet hoe het is dat het nog kan veranderen!
     
  20. Lelietje85

    Lelietje85 Bekend lid

    25 aug 2015
    693
    425
    63
    NULL
    NULL
    Met doorslapen bedoel ik overigens niet van 19 tot 7 maar van 23 tot 7
     

Deel Deze Pagina