Ervaringen slapen: oppakken neerleggen methode

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door kkatinka, 1 jan 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. kkatinka

    kkatinka Actief lid

    6 aug 2014
    340
    5
    18
    ik zoek naar ervaringen die overdag bij hun baby de methode hebben toegepast dat ze hem slaperig in bed leggen en als hij gaat huilen weer rustig wiegen, weer neerleggen etc etc, net zolang tot hij slaapt.
    Hoe oud was je baby? Na hoeveel weken werkte het? Ik heb van een moeder begrepen dat het na drie weken werkte. Kan me niet voorstellen dat het voor mijn baby echt gaat werken, dat ie helemaal zelf zal gaan slapen. En ik weet dat deze methode doorzetting vraagt, maar dan moet je dus wel gemotiveerd zijn en niet twijfelen.
    Ps. Ik ben alleen op zoek naar ervaringen zonder te laten huilen
     
  2. SAARC

    SAARC Fanatiek lid

    16 nov 2018
    1.676
    2.387
    113
    Hier werkte dat averechts. Ze werden er meer overstuur van en sliepen juist slechter.(alleen bij de 1e en 2e geprobeerd, bij de 3e niet meer) Baby's willen nou eenmaal veilig bij papa of mama zijn. Hier lagen ze op schoot, eventueel met nog een slok melk en werden dan slapend in bed gelegd. Of in de box, de jongste sliep dan veel beter. En pas toen we merkten dat niet meer fijn was en ze gingen spelen ipv slapen gingen ze wakker in bed. En bleven we erbij totdat ze sliepen. En nu gaan ze "gewoon" zelf naar bed en voelen ze zich daar ook veilig zonder dat we erbij of in de buurt moeten blijven.
     
  3. Panter

    Panter VIP lid

    14 mrt 2011
    13.710
    4.559
    113
    Hier vanaf 8wk zo gedaan. Rond de 11wk ging het beter.
    Koste heel wat tijd en inzet maar was het zeker waard.
     
  4. kkatinka

    kkatinka Actief lid

    6 aug 2014
    340
    5
    18
    Slapend wegleggenwerkt helaas niet. Nu is het draagzak, maar is niet altijd ideaal omdat ie hierin niet zo goed slaapt
     
  5. SAARC

    SAARC Fanatiek lid

    16 nov 2018
    1.676
    2.387
    113
    En met een slaapzak aan?
     
  6. kkatinka

    kkatinka Actief lid

    6 aug 2014
    340
    5
    18
    Lukt nog steeds niet. Slaapzak is hier bij slaapjes trouwens altijd aan.
     
  7. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Rond 7 weken voor het eerst neergelegd en daarna gewoon bij huilen eruit gehaald en op mij verder laten slapen.
    Rond 8 weken sliep hij ineens door in zijn eigen bedje en kamertje en overdag ging het ook steeds beter, wel zorgde ik altijd dat ik in de buurt was, dus een wasje doen, beetje rommelen enz...
    Dat rommelen heeft hij nog lang nodig gehad en opeens was dat ook niet meer nodig.
     
  8. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Hier raakte ze dan compleet over de rooie. Ze registreerde dan net niet helemaal hoe ze van a naar b was gekomen denk ik. Dus wij legden dr moe maar wel wakker in bed. Ging ze huilen troosten we dr in bed waar kon.

    Maar wij moesten toch al oppassen met prikkels. Ook het telkens oppakken wiegen neerleggen oppakken op je schouder leggen enz. zijn prikkels. Met een huilbaby (met reden) die heel de dag huilde was dat toen best een uitdaging.

    Later kwamen we dr pas weer achter dat ze een pruttelmoment/huilen echt nodig had om in slaap te komen en dat telkens naar dr toegaan met alle liefdevolle bedoelingen juist averechts werkte en dat de teller weer opnieuw begon.

    Dus met een week of 8 hadden we alles een beetje door qua gebruiksaanwijzingen.

    Toen ze een heel stuk groter was ging ze met dr knuffies spelen in dr bed voordat ze in slaap viel, dat klonk een heel stuk aangenamer.
     
  9. NikkiR

    NikkiR Nieuw lid

    1 jan 2019
    1
    0
    1
    Vrouw
    Hoi, wat bij ons heeft geholpen is inbakeren. Gewoon met een hydrofiele doek. Kunnen onze dochter van 2 week oud nu wakker in de kinderwagen leggen en ze valt zelf in slaap. Voorheen ook wachten tot ze op je in slaap viel en dan wegleggen met als gevolg wakker en weer opnieuw beginnen.. inbakeren werkt bij ons erg goed!
     
  10. kkatinka

    kkatinka Actief lid

    6 aug 2014
    340
    5
    18
    Vergeten te zeggen: baby is zes maanden en rolt al. Inslaaphuiltje geen sprake van, het gaat over op krijsen en stopt niet
     
  11. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.019
    5.227
    113
    Hier geprobeerd maar totaal geen succes. Het oppakken zorgde voor extra prikkels (harder huilen). Bij ons wel weer rustig. Maar diep slapend of half slapend terugleggen was een totaal drama. Logisch geen enkel kind wil vanuit warme veilige armen alleen in een koud bed! Gevolg was een verstoring van het ritme. En nog meer huilen dan voorheen (om opgepakt te worden). Ook slopend voor jezelf.

    Hier werkte op jonge leeftijd een cosleeper en borstvoeding. En ook troosten in bed. En op latere leeftijd echt het doorbreken van een verkeerd slaappatroon.
     
  12. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    Dit was bij onze huilbaby juist wat hem overstuur maakte. Als hij half slapend neergelegd werd en dan ineens in bed wakker schrok. En als ik hem dan weerging wiegen en weer terug wou leggen zelfde verhaal. Bij mijn kinderen was het óf in de draagdoek slapen (continu gewiegd worden dus) of na vaak even jammeren in bed slapen. Maar dingen als terug gaan om te troosten, wiegen etc. kon ik de hele dag/nacht mee bezig blijven maar had hier weinig effect.
     
  13. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    Oei das lastig! Misschien een dikke slaapzak en stevig onderstoppen? Dat werkt hier altijd wel goed (rustgevend) om het in slaap vallen te bevorderen.
     
  14. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Oef 6 maanden...dat wordt weer anders.

    Je hebt ook die slaapzakken met verzwaring in t middenstuk, ik zag ze eens voorbij komen en ze zouden t gevoel van meer geborgenheid moeten geven. Misschien dat een mama hier er ervaring mee heeft. Voor die van ons was elke vorm van belemmering geen optie (zit nogal een temperament in).

    Nachtlampje en muziekje had je al geprobeerd? Dr schijnt ook zo'n projector te zijn, wij zijn er nooit aan toegekomen maar allicht is daar ook nog wat winst te behalen. Rustig bewegende lichtjes is wel mateloos boeiend (en slaapverwekkend). Zag er een tijdje geleden nog een topic over.

    En dr was nog dat droom schaap (ewan?) geloof ik.
     
  15. Panter

    Panter VIP lid

    14 mrt 2011
    13.710
    4.559
    113
    Rond de 6mnd was slapen hier Zowieso een drama door de 6 mnd sprong. Misschien gaat het na de sprong wel weer beter.
     
  16. MHV

    MHV Actief lid

    10 feb 2013
    435
    30
    28
    Hele positieve ervaring.
    Je moet het wel volhouden anders heeft het geen zin.
    Kan idd ook de sprong zijn.
     
  17. Littlegirl1989

    Littlegirl1989 Fanatiek lid

    2 aug 2015
    3.090
    2.175
    113
    Ik leg onze man wakker in bed en blijf er vervolgens bij. Beetje over neusje aaien, liedje zingen, sussen. Dan valt hij vanzelf in slaap. Als oogjes op een kiertje staan dan loop ik weg. Als hij overstuur gaat haal ik hem normaal uit bed, maar komt hier vrijwel niet voor. Als het beetje miepen is laat ik hem liggen, bied speentje aan en laat hem wat gaan.

    Afgelopen nacht wilde hij na de nachtvoeding niet meer slapen, ogen wijd open. Werd zeld geirriteerd dus besloot maar even weg te lopen. Paar keer miepen, daarna klaaghuiltje. Terug gelopen, speentje gegeven en toen sliep hij na een paar tellen.

    Wat hier ook super werkt (maar onze zoon is pas 10weken) was Ewan het droomschaap. Giga succes, sindsdien slaapt hij echt (nog) veel beter.
     
  18. itakepictures

    itakepictures Niet meer actief

    Beide keren bij 10 weken ben ik aan de slag gegaan met het slapen overdag in eigen bed. Ik liet de kinderen max. 5 minuten huilen (soms vielen ze na een minuutje pruttelen in slaap) en troostte ze dan als dat nodig was. Soms was over het bolletje aaien al genoeg, soms was dat oppakken. Na een paar dagen volhouden werd het beter en konden ze over het algemeen goed slapen en zelf in slaap vallen in hun eigen bedje. Mijn ervaring is dat het de eerste 1-2 dagen supergoed ging, dan ineens weer 1-2 dagen minder (en dan moet je juist doorpakken) en daarna heel soepel.
     
  19. Rainbow88

    Rainbow88 Fanatiek lid

    13 jan 2014
    3.648
    305
    83
    T.s ons zoontje is 6,5 mnd en valt ook enkel bij ons in slaap.. niks helpt en laten huilen wil ik nog niet.

    Overdag leg ik hem slapend in bed, na een kwartier !! word hij overstuur wakker en krijg hem niet verder in slaap. Slaapt dan nog op mijn arm verder anders is het manneke heel de dag stikop.

    S avonds is het groot drama in zijn bed Dus ik leg hem tussen ons in.

    Mijn oudste kon ook niet alleen in slaap vallen. Zij heeft dit met 7mnd op de crèche geleerd. Ze bakerden haar 2 weken in, dat hielp super. Nadien zijn ze ermee gestopt en ze viel vanzelf in slaap! En zo deed ze dit thuis ook opeens. Oké mss niet veilig met 7 maanden maar vanaf dan had ik een kind dat zalig sliep.

    Zoontje start morgen op de crèche en ga zeggen dat ze het weer zo mogen doen.

    Ik was trouwens degene die zo een verzwaarde slaapzak heeft. De baby deepsleep. Ik verkoop hem want bij mijn zoontje werkt het niet. Dus moest iemand hem willen !
     
  20. Rainbow88

    Rainbow88 Fanatiek lid

    13 jan 2014
    3.648
    305
    83
    Hoe heb je dat patroon doorbroken?
     

Deel Deze Pagina