Tja, ik vraag mij werkelijk af wat voor saai leven je hebt als je zo over mensen gaat denken als ze een spelfout maken.
Het zou je sieren als je je eens verdiept in de persoon zelf. Niet iedere persoon die schrijffouten maakt is meteen dom. Wie weet heeft deze persoon er bepaalde redenen voor dat er zo word geschreven, iemand meteen dom noemen en niet serieus nemen is toch niet netjes? Je geeft ze bij voorbaat al geen kans. Mensen die om wat voor reden dan ook schrijffouten maken durven door mensen zoals jou niet eens aan te geven dat er wel degelijk een reden is waarom zij zulke schrijf fouten maken.
Dit ben ik met je eens. Mijn broer heeft zeer erge dyslexie en ziet zulke fouten niet. Ook niet als je hem er 100x op wijst. Hij is 30 en laat alle belangrijke brieven nakijken op spelfouten door mijn moeder. Ontvangt ie een brief? Dan word deze gelezen door mijn moeder omdat hij het echt niet snapt en niet kan lezen. Mensen met Dom bestempelen vind ik pas dom. Je weet niet of iemand iets heeft waardoor die het constant verkeerd doet.
Maar bij een sollicitatiebrief laat hij het dus nakijken en denkt hij niet "boeit mij het of het fout is". Als ik een sollicitatiebrief vol fouten binnen krijg denk ik "blijkbaar wil je de baan niet zo erg graag dat je moeite wil doen" en heb je bij mij al minpunten, net als wanneer je een baan wil waarbij je netjes gekleed hoort te zijn en je onverzorgd op gesprek gaat. Hier op het forum of op fb ofzo zie je vaak fouten die niet nodig zijn. En ja, dat kan een oorzaak hebben maar ik verwacht dat het in meer dan 75% van de gevallen meer de houding is van "boeit me niet, wil niet nadenken". En als er dan een lap tekst vol fouten staat neem ik niet de moeite om te lezen, vind het wel knap dat anderen dat wel willen.
Dat zou die wel doen ja. Daar heb je gelijk in. Ik vind het alleen zo naar om te lezen dat iemand die dus spelfouten maakt als dom word bestempeld. Zou die hier mee schrijven op het forum (voorbeeld he) dan zou hij het niet laten nakijken en zouden zijn teksten vol spelfouten staan. Letterlijke elke zin.
Maar in een sollicitatie brief snap ik dat je je brief moet laten controleren, net zoals ieder ander '' belangrijk '' document. Maar mensen in het openbaar ( bijvoorbeeld op een forum of Facebook ) beoordelen en bestempelen als dom? Waarom? Dat is toch nergens goed voor? En waar haal je je 75% vandaan, heb je iedereen hier op ZP ondervraagt? Nee je zuigt het gewoon uit je duim en dat is dus bij voorbaat al een stempel op iemand drukken die veel mensen gewoon niet verdienen. Ik vind dat oprecht jammer want jij gaat er meteen maar vanuit dat iemand dom is als er hier een topic geplaatst word met fouten. Je zou ook op een normale manier iemand kunnen aanspreken op de fouten, wie weet zal die persoon dan wel aangeven waarom er zoveel fouten in staan, maar nee, jij bestempeld die persoon meteen als dom en leest de tekst niet eens.
Dat is niet fout hoor. Maar dan betekent het wel dat ze het jou adviseert. Als iemand het zelf gaat doen is ‘ik zal’ de juiste woordkeuze.
Niet echt een spelfout maar dit vind ik ook echt té erg.. Flappentap Hoe serieus neem je jezelf dan als krant?
Oh en vorige week een geboortekaartje gekregen met een spelfout: wij zijn verblijdt met ... Heb het nog niet durven zeggen en als ze er zelf niet over beginnen, houd ik wijselijk mijn mond. Op mijn geboortekaartje stond overigens een vergelijkbare d/t fout en ik bleek later juist een diehard taalnerd.. Beetje jammer
Ik vind het juist grappig om bij al die ‘betweters’ (is dat een woord? ) juist ook fouten te zien in hun berichten. Ik lach me dan echt kapot en moet me echt inhouden om niet bij al die berichten te reageren
Oh, dat verbaast me helemaal niets. Sommige mensen hebben nu eenmaal niet veel ander vertier in hun leven...
Nee weet ik, maar ze hebben het dus niet tegen mij, maar in het algemeen. Dat zij het dus gaat doen. En daar is bij mij dan onduidelijkheid. Ook het gebruik van het woord als, terwijl ze of bedoelen, vind ik zeer irritant. 'Ik weet niet als (of) zij dit al eerder had'.