Van de week heb ik mij ingeschreven voor de pabo. Start september. Omdat ik een mbo 4 diploma heb, moet ik 3 toelatingstoetsen doen. Wie heeft hier ervaring mee en met welke boeken, sites etc kan ik mij het beste voorbereiden? Andere tips zijn ook welkom alvast bedankt.
Is dat specifiek voor de PABO of voor het HBO? Mijn man heeft dat 4 jaar geleden voor zijn opleiding gedaan en moest wiskunde, Nederlands en nog een vak doen. Volgens mij heeft hij vanuit school lessen gevolgd en oefenmateriaal gekregen.
Pabo via InHolland. Ze vragen om een toets af te leggen in geschiedenis, aardrijkskunde en teckniek/natuurkunde.
Er zijn boeken voor om te oefenen. Google maar eens op "boeken toelatingstoetsen pabo"! Zijn wel wat prijzig, maar volgens de studenten die ik begeleid heb ( ben zelf leerkracht) zijn ze wel heel goed.
Ik heb zelf geen ervaring met het maken van de toetsen, maar zie op Facebook onderwijsmarktplaats en onderwijsmarktplaats voor leermiddelen regelmatig spullen voor de pabo voorbij komen. Ik zou daar eens een kijkje nemen of een oproep plaatsen.
Ik had toen de boeken van groep 8 geleend en deze in ieder geval bestudeerd. Weer even opgehaald. Daar kwam ik ver mee!
Website 10 voor de leraar heeft mij door de wiskundetoets geloodst. Er staan allerlei oefeningen en uitleg op. https://www.10voordeleraar.nl
Als ik deze toets zie heb je inderdaad meer nodig dan alleen de groep 8 boeken... toch anders dan 15 jaar geleden. Succes!