Uitgerekend: 1 oktober - 15 oktober

Discussion in 'Bevallingslijst forum' started by famke89, Jan 22, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. AKOEKKOEK

    AKOEKKOEK Fanatiek lid

    Feb 16, 2016
    1,511
    1,053
    113
    Zierikzee
    Gefeliciteerd met de goede echo! Leuk hè als ze zo bewegen. Heb het gefilmd :D

    Qua nipt/combi; Je hóeft het niet te doen, het is niet verplicht. Bij zoon hebben we de combitest gedaan. Nu gaan we voor de NIPT, ze testen dan op meer/andere dingen. Ik zou alles even doorlezen en je merkt al gauw dat je een bepaalde kant op gaat. De kosten schelen amper, de NIPT kost meen ik €175 en de combitest €165 (echo wordt vergoed, bloedprikken niet en daar betaal je voor).
     
  2. Sisati

    Sisati Actief lid

    Feb 9, 2019
    360
    640
    93
    Female
    Bij onze zoon hebben we de combitest gedaan. Nu gaan we voor de nipt zonder nevenbevindingen. (Ik ben 34, in oktober 35) Mocht je voor de nipt gaan raad ik het aan om even goed research te doen naar de nevenbevindingen. Zelf werden wij totaal niet enthousiast om dit mee te testen na alles wat we hierover hebben gelezen..
     
  3. AKOEKKOEK

    AKOEKKOEK Fanatiek lid

    Feb 16, 2016
    1,511
    1,053
    113
    Zierikzee
    Oh ja, dat was ik vergeten.
    Dat hadden wij ook. Hier gewoon de basis Nipt.
     
  4. Baby4

    Baby4 Bekend lid

    Mar 1, 2008
    854
    271
    63
    Female
    Hier nog ouder en laat geen nipt noch combitest. Dit kindje is zoiezo welkom met of zonder gebreken dus die afweging was voor mij makkelijk gemaakt. Bij Mn vorige zwangerschappen bestonden deze tests ook niet.
     
  5. Aanoniemous

    Aanoniemous Fanatiek lid

    Feb 15, 2016
    1,556
    962
    113
    Female
    Wij doen nipt en ik wil wel de neventesten weten.
     
  6. Flamingo1990

    Flamingo1990 Niet meer actief

    @ nipt met nevenbevindingen. Lees je echt in van te voren! Er zijn een hoop kinderen die een fout hebben op hun DNA maar wel gezond zijn. Een hoop neven bevindingen weten artsen niet precies wat het betekent, dat kan een hoop onnodige stress opleveren. Sommige mensen krijgen te horen dat ze waarschijnlijk een ongezond kind krijgen op basis van nevenbevindingen, en dat ze een abortus aanraden, blijkt bij de geboorte niks aan de hand te zijn.

    Denk dus echt na wat je wil doen met de informatie van nevenbevindingen en hoe je geneigd bent om ermee om te gaan.

    Omdat ik volop ga stressen heb ik in ieder geval besloten geen nevenbevindingen te doen. Mijn zorgverzekering dekt een combinatie test maar geen nipt.. ik twijfel nog welke ik ga doen.
     
  7. MamaE88

    MamaE88 Bekend lid

    Jan 30, 2019
    665
    760
    93
    Female
    Whoohoo, fijn! :thumup:

    Wij hebben bij ons zoontje combinatietest gedaan en bij ons dochtertje de nipt, maar wel zonder nevenbevindingen. Ik had mij daar in verdiept en las nare verhalen en veel onzekerheid. Ik denk dat wij deze keer weer voor de nipt zonder nevenbevindingen gaan
     
    Bloempje10 and Baby4 like this.
  8. MamaE88

    MamaE88 Bekend lid

    Jan 30, 2019
    665
    760
    93
    Female
    Helemaal met je eens!
     
    Bloempje10 likes this.
  9. Dikkiedik123

    Dikkiedik123 Actief lid

    Feb 4, 2019
    427
    338
    63
    Female
    Check even goed om het bloedproeven bij de combinatie test ook vergoed wordt, meestal gaat dat van eigen risico af en dan maakt het prijsverschil niet zo veel uit.

    Wij gaan het volgende keer bespreken bij de verloskundige. Vorige keer vond ik de combinatietest prima, even verdiepen in de nipt.
     
    Bloempje10 likes this.
  10. Flamingo1990

    Flamingo1990 Niet meer actief

    Volgens mij wordt hij volledig vergoed :) het is namelijk een aanvullende verzekering en gaat niet van eigen risico af. Zal me er nog eens in verdiepen!
     
    Bloempje10 likes this.
  11. Sisati

    Sisati Actief lid

    Feb 9, 2019
    360
    640
    93
    Female

    Precies dit! Daarnaast ook heel veel vals positieve uitslagen, de betrouwbaarheid van deze nevenbevindingen is zo laag.

    Stel er wordt iets gevonden dan is het zelfs maar 1 op de 100 dat het daadwerkelijk zo is. Vervolgens zit je weken in de stress inclusief vervelende onderzoeken welke je moet afwachten.

    Nadat wij deze verhalen en artikelen allemaal hadden gelezen hadden wij zeer snel de beslissing gemaakt dat wij de nevenbevindingen achterwege zouden laten..

    Voor diegene die denken dan hebben we 100% zekerheid en nog niets hebben gelezen raad ik echt aan om even nevenbevindingen nipt te googlen.

    Ook vond ik dit een mooie column/artikel welke zeker de moeite waard is om te lezen..

    https://www.volkskrant.nl/columns-opinie/hoe-de-nipt-test-zorgt-voor-wekenlange-spanning-en-stress-bij-aanstaande-ouders~b2ff73a1/
     
    Bloempje10, MamaE88 and Flamingo1990 like this.
  12. AKOEKKOEK

    AKOEKKOEK Fanatiek lid

    Feb 16, 2016
    1,511
    1,053
    113
    Zierikzee
    Bloedprikken valt dacht ik altijd onder eigen bijdrage. Ik ben altijd aanvullend en goed verzekerd maar heb áltijd moeten betalen voor bloedprikken.
     
    Bloempje10 likes this.
  13. Baasje

    Baasje Bekend lid

    Dec 10, 2013
    892
    907
    93
    NULL
    NULL
    Wij doen ook een nipt maar had me nog niet in de nevenbevindingen verdiept, ga ik nog even doen.
    Heb sinds vandaag wat oud bloedverlies, schrok ervan maar kan niet zoveel kwaad toch?
     
    Bloempje10 likes this.
  14. Imona

    Imona VIP lid

    Feb 8, 2014
    5,301
    3,882
    113
    Hier geen extra testen. Bij onze zoon ook niet gedaan. Nu ook niet. Reden: onnodige stress voor mezelf.
     
    Bloempje10, Line85 and Baby4 like this.
  15. tessmama1

    tessmama1 Actief lid

    Nov 4, 2018
    329
    321
    63
    Female
    Yeay mooi actieve baby gezien. Mag nu over naar de verloskundige
     
  16. Baby4

    Baby4 Bekend lid

    Mar 1, 2008
    854
    271
    63
    Female
    Hoeft niet perse iets engs te zijn maar mocht je je zorgen maken dan zou ik even je vk bellen voor overleg.
     
    Bloempje10 likes this.
  17. Baasje

    Baasje Bekend lid

    Dec 10, 2013
    892
    907
    93
    NULL
    NULL
    Heb over een week weer een echo, dus kijk t nog wel even aan.
    Maandag nog gekeken en alles was goed. Moet vertrouwen in mn lijf hebben :rolleyes:
    Vind ik wel heel lastig want mijn miskraam begon ook met bruine afscheiding.
    We gaan het zien
     
    Bloempje10 and Baby4 like this.
  18. MamaE88

    MamaE88 Bekend lid

    Jan 30, 2019
    665
    760
    93
    Female
    Yeah, heel fijn!! :thumup:
     
    Bloempje10 and tessmama1 like this.
  19. Baby4

    Baby4 Bekend lid

    Mar 1, 2008
    854
    271
    63
    Female
    Goede instelling!
     
    Bloempje10 and Baasje like this.
  20. Line85

    Line85 Bekend lid

    Feb 27, 2017
    856
    871
    93
    Female
    Regio Utrecht
    Sorry voor de late reactie, maar ik heb een goede echo gehad! Het zag er allemaal gelukkig goed uit. Het kindje bewoog al. Echt bijzonder om te zien. Over 2 weken heb ik de termijnecho.

    Er zat nog wel wat bloed in mn baarmoeder. Dus ik zal nog wel af en toe bloed verliezen, helaas. Maar nu moet ik het een beetje los gaan laten.
     

    Attached Files:

Share This Page