Valt op zich wel mee, ligt eraan wat er is gebeurd. Vergeven kan ik alleen niet zo snel. De ex van mijn broer bijvoorbeeld (en haar familie) zou ik nooit maar dan ook nooit vergeven. Ik haat ze uit het diepste van mijn hart. Wat ze ons hebben aangedaan voor en na het overlijden van mijn broer is onvergeeflijk. Als 1 van hun zou overlijden zou ik dansen op hun graf. Maar kan er verder gewoon mee leven hoor haha eerste jaren niet maar nu wel. Het is wat naar de achtergrond verdwenen maar vergeten zal ik het nooit.
Ik ben té makkelijk en zou misschien wel willen leren om soms een duidelijk ergens klaar mee te willen zijn. Ik vergeef je eigenlijk alles wat ik me bedenken kan: je had er vast een reden voor. Nee, ik laat niet over me heen lopen en kan prima mijn grens aangeven.
Totaal niet. Ik ben ook niet gauw heel boos. En als ik het al eens word, dan is het ook gauw weer voorbij. Ik kan me er niks bij voorstellen dat je iemand na jaren nog niet eens wilt aankijken. Maar ja, misschien heb ik nog nooit iets heel ergs meegemaakt.
Ja zeker Voorbeeld “vriendin” roddelde over iedereen en ook over kinderen die er in haar ogen niet goed gekleed uitzagen. Dan kom je er achter dat ze dus ook over mijn kinderen en vriendjes van hun praat en ja dan maak je de duivel wakker en ben ik helemaal klaar met je! Ik kom haar dagelijks bij school of in het dorp tegen en ik geef haar geen blik meer want in mijn ogen ben je dat niet waard.
Boos gaat over, vergeten doe ik het alleen vaak niet. Er is wel 1 persoon waar ik niks dan haat voor voel. Lastige kwestie, maar die haat gaat nooit meer over weet ik nu al
Nee ik niet. Ben ook zelden boos. Ik kan me de laatste keer zelfs niet herinneren. Wel ben ik introvert dus hou contact ook op afstand. Zoontje wel. Hij vergeet niet. Vorig jaar kreeg hij ruzie met zijn beste vriend en we zijn nu een jaar verder maar het is nog steeds niet zijn beste vriend meer. Vind ik eigenlijk wel jammer maar zoon zijn antwoord is : hij heeft nog geen sorry gezegd. Ze spelen wel weer samen maar niet zoals het was. Njah kind was 4 of 5 jaar, normaal zijn die daar niet mee bezig. Die spelen de dag erna normaal gewoon weer verder. Vandaag heeft zijn beste vriendin hem echt pijn gedaan en hij klonk weer net zoals vorig jaar dus ik vrees dat die vriendschap ook niet meer word zoals het was.
Ik ben soms te goed. Maar als iemand me kwetst kan ik diegene makkelijk negeren voor een lange tijd. Zo heb ik een tijd lang geen contact gehad met vrienden van ons, Ze beschuldigden mij van bepaalde dingen wat gewoon echt niet waar was en wat gewoon echt niet aan mij lag. Zaten ook te stoken in de relatie met mijn man, was er zo klaar mee, heb ze geblokt en genegeerd..einde vriendschap. Heeft zeker een halfjaar geduurd voor we weer in gesprek gingen met elkaar. Het is nu een soort van goed, we doen normaal tegen elkaar en gaan weer bij elkaar op verjaardag etc... Ik heb het vergeven, maar vergeten doe ik het niet.
mmwaa ik moet zeggen dat ik heel slecht ben in boos worden. Tuurlijk ben ik wel eens boos maar vaak niet lang. Kost zoveel energie haha
Nee ik ben niet haatdragend. Echter als je heel heel veel te ver bent gegaan.. en geloof me dat is ver.. dan is het klaar. Dan verban ik je uit mijn leven, en het liefst uit mijn hoofd. Ik ben wel makkelijker geworden in tijdig afstand nemen van mensen, nog voordat het te ver gaat, of haatdragend zou kunnen worden. Heb betere dingen te doen in mijn leven.
Ehm ja. Boos blijf ik niet, en besteedt er ook weinig aandacht aan maar diegene is voor mij dan wel helemaal ‘klaar’. Voor altijd. Maar je moet best wel wat doen om het bij mij te verpesten.
Ik heb 1 persoon waar ik echt helemaal klaar mee ben. Ik wil haar nooit meer zien. Jammergenoeg ga ik haar over een tijdje weer ontmoeten, maar ik weet niet hoe ik mij normaal moet gedragen.
Ik ben heel goed in ouwe koeien uit de sloot halen. Als er ooit iets gebeurd is komt dat regelmatig terug in mn geheugen als er weer een opmerking gemaakt is of een actie.
Ik probeer niet haatdragend te zijn. Voornamelijk omdat ik merk dat het niet goed is voor mijn eigen geestelijke én lichamelijke gezondheid. Maar sommige mensen maken het mij wel verdomde lastig soms. Ik zal 9 van de 10 keer iets kunnen vergeven, maar ik vergeet het niet en ben dan wel extra op mijn hoede. Ik vind mijzelf eindelijk teveel waard om keer op keer gekwetst te worden.
Ligt bij mij echt aan wie, wat, situatie... Mijn oom kan het nooit meer goed doen die heeft nogal raar gedaan toen mijn ouders gingen scheiden. Laatst ging ie zich zelfs voorstellen toen ik op de verjaardag van mijn vader was echt veeg mij op wat een idioot Daarintegen pik ik echt enorm veel van mijn cliënten. Spugen, slaan, engelen geduld heb ik. Waarom bij mijn oom niet, geen idee, ik denk dat hij mij met zijn gedrag en opmerkingen echt diep geraakt heeft.
Haatdragend ben ik niet. Juist omdat ik duidelijke grenzen heb denk ik. Maar als je het verkloot, me besodemieterd, of heel erg kwetst, dan trek ik een muur op. Dat zie ik niet als haatdragend maar eerder zelf bescherming. Je komt dan ook nooit meer zo dichtbij als je geweest bent. Dat laat ik niey toe.
Vorig jaar is er een moeder waarvan haar dochter bij mijn dochter in de klas zat. We apte zo nu en dan over onze dochters. Toen net voor de zomer vakantie vorig jaar verkocht ze parfum en make up. Ik was benieuwd. Vooral naar de echtheid en ook naar de echtheid van die moeder. Ze zei niks dat het 1:1 parfum was dus ik ging ervan dat het echt was. Kreeg ik de parfum (die haar man ff snel had afgegeven) bleek het nep. Ik apte haar. Zegt ze oh ik dacht dat ik dat gezegd had bla bla bla. Ik was zó klaar met haar. Ze bood niet eens aan om geld terug te geven. Verzon smoesjes dat ze voor iemand anders verkocht. Mocht niet meer ruilen. Echt het ging me niet eens om het geld maar gewoon dat ze me serieus oplichtte! Lang niet aangekeken die vrouw. Nu wel en denk ik; triest geval.
Mensen die dingen van ons stuk maken (of toekijken als hun kinderen dat doen), en dan dingen zeggen als 'maar dan claim je dat toch gewoon op je verzekering'? maken mij echt pislink. Temeer aangezien wijzelf echt supervoorzichtig zijn bij anderen thuis, en dat dus absoluut niet altijd voor anderen geldt bij ons thuis. Ik zal ze er niet voor doodzwijgen, maar ze zijn dan toch wat minder welkom bij ons.