Wanneer wordt oogcontact ongemakkelijk? Natuurlijk kijk je iemand aan als je een gesprek voert, maar ook dan is er vaak een (hele) korte onderbreking van het oogcontact. Ik vind iemand langer dan 5 seconde aankijken, zonder even wegkijken of je ogen neerslaan al een beetje ongemakkelijk. En ik merk dat ik het bij een man "flirterig" vind om iemand lang(er) aan te kijken. Haha, stom misschien..
Nee hoor. Helemaal niet stom, Ik herken het wel. Het ongemakkelijke gevoel. Ik kijk meestal naar de neus van iemand. Diegene ziet het verschil niet. En ik heb geen last van een ongemakkelijk gevoel.
Ik kan mensen helemaal niet in hun ogen aankijken. Alleen man en kinderen ondertussen. Zo heb ik een jaar gedatet met een jongen die scheel was, ik wist het alleen omdat anderen dat zeiden hahaha.
Haha ik ben bang dat ze dat dan wel zien en dat het er heel achterlijk uitziet hahaha. Ik had gister heel lang oogcontact na een opmerking van iemand en kreeg een vreemd gevoel en vandaar dat ik er over na dacht. In dit geval was het dus geen eens een gesprek.
als ik iemand te lang aankijk dan schiet ik in de lach dus tijdens gesprekken kijk ik vaak naar het voorhoofd of dat stukje tussen de wenkbrauwen
Dit idd. Wedstrijdtje staren zou ik nooit kunnen winnen wat dat betreft haha Ik word er ook nerveus van als mensen me steeds in de ogen aankijken.
Ik ook! Niet omdat ik niet naar de ogen wil kijken, maar omdat de mond beweegt. Soms betrap ik mezelf er op en dan kijk ik naar de ogen, maar al snel dwaal ik weer af naar de mond.
Ik maak tijdens een gesprek telkens even oogcontact, maar hou het nooit echt ‘vast’. Verder kijk ik bv naar neus, mond, voorhoofd. Dus zo telkens even langs de ogen. Maar dit is puur hoe ik nu denk dat het gaat, tijdens een gesprek gaat het onbewust en denk ik niet;’Over 3 woorden naar de neus.... over 2 woorden weer even langs de ogen, dan richting mond...’ etc
Grappig, volgens mij kijk ik altijd iemand gewoon in de ogen en voel me er ook niet snel ongemakkelijk bij of zoiets... zal er es op letten..
Bij een ex van mij kwam ik er pas na een jaar achter dat hij bruine ogen had. Ik dacht dat hij blauwe ogen had. Zei hij dat hij soms lenzen aan had met blauwe kleur. Ik kijk nooit in iemand zijn of haar ogen. Kan het gewoon niet.
Ligt er aan bij wie. Mensen waar ik me comfortabel bij voel kijk ik nooit echt aan. Meestal altijd wel wegkijken enzo. Dat doen zij ook. Maar als het iemand is die me de les wil lezen of probeert me te intimideren ofzk.. nope. Gaan ze niet winnen want die kijk ik strak aan zonder te knipperen. Geen enkel probleem word ik niet warm of koud van. Haha. Nou alleen bij mijn man dan.. die kan ik niet lang aankijken zonder keihard te lachen
Heb dat vanmorgen geprobeerd in een gesprek met me teamleider, maar vond dat nog ongemakkelijker zelfs... voelde alsof ik scheel keek
Volgens mij is daar een 'regel' voor. Als luisteraar houdt je oogcontact, als spreker kijk je af en toe even weg.
Ik ben juist enorm van het oogcontact... Voel me daar ook niet oncomfortabel bij? Bij vrienden of vriendinnen omdat ik me close met ze voel. En bijj mannen..Als ik niet flirt kan ik lang oogcontact hebben maar dan is het geen flirt. Als ik wel flirt...hahahaha ja dan gooi ik het oogcontact absoluut in de strijd! Love it