Kleding sollicitatiegesprek & tattoo

Discussion in 'De lounge' started by brownielover, Jun 21, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,151
    3,027
    113
    Nederland
    Ik heb morgenmiddag en woensdagmiddag een sollicitatiegesprek. Ik heb een tattoo op mijn onderarm, dus morgen doe ik een blouse aan. Maar woensdag is het echt super warm, wat kan ik dan het beste aan doen? Ik heb een bruin suede rokje, maar verder alleen maar casual blouses met tijgers enzo en panterprint wat er op kan.

    Iemand ideeën? Ik vind een spijkerbroek met een blouse te warm eigenlijk.

    Het is voor een management functie bij de Mac dus volgens mij hoef ik niet super netjes gekleed (of wel?)

    Alvast bedankt!
     
  2. Valerie

    Valerie Fanatiek lid

    Jun 22, 2007
    4,206
    1,041
    113
    Female
    Ik ga voor een sollicitatiegesprek altijd netjes. Liever overdressed dan underdressed. ;) Een bruin suede rokje lijkt me prima (als het niet al te kort is). Misschien nog even shoppen voor een luchtig bloesje? Ik neem aan dat je dit soort kleding toch ook wel zult dragen als je er wordt aangenomen? Wat betreft jouw tattoo... zou het een probleem zijn als ze die zien? Want hoe ga je dat doen als je er komt te werken? Elke dag lange mouwen of afplakken? Ik heb er zelf geen ervaring mee, want ik heb er geen. Maar als ik zelf een sollicitatiegesprek zou afnemen, zou ik graag iemand willen zien zoals hij/zij is. Die tatttoo hoort bij jou, dus ik zou hem gewoon laten zien. Je zou er evt. een opmerking over kunnen maken of vragen of het een probleem is dat je die hebt. Mocht je dat toch niet willen, dan zou je er een pleister overheen kunnen doen. Succes met de gesprekken! :thumup:
     
  3. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    Apr 26, 2016
    5,477
    6,089
    113
    Female
    Hoe groot is je tattoo? Anders zou je deze misschien met wat armbanden kunnen bedekken. Als dat niet kan zou ik gaan voor een luchtige blouse. Linnen, die wat wijder valt rond de armen, zodat het ook niet te warm is. Suede rok zou ik niet snel voor gaan, eerder een wat langere zwarte kokerrok b.v.
     
  4. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    Waar je ook solliciteert....nooit in een spijkerbroek. En nooit in panterprint of iets met tijgers.
    En tattoo's altijd bedekken. Dus jammer dat het warm is, maar ik zou toch een lange mouw aantrekken.
     
    s82, amdaa, DQueen and 3 others like this.
  5. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    En een rok altijd tot over de knie of net op de knie, nooit korter.
     
    Syane likes this.
  6. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Tsja, ik zou hem dus niet bedekken....
     
  7. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    Jan 11, 2019
    12,255
    12,631
    113
    Female
    Voor een management functie moet je je juist netjes kleden. Nette broek of rok op goeie lengte en een blouse die de schouders bedekt. Je tattoo zichtbaar laten maar kans wel dat ze van je vragen altijd lange mouw blouse te dragen.
     
    Syane likes this.
  8. jessy77

    jessy77 VIP lid

    Aug 9, 2007
    8,640
    5,947
    113
    Ik zou het niet bedekken. Wel zou ik in het gesprek aangeven dat ik enorm heb zitten twijfelen hierover maar dat ik uiteindelijk besloten heb om het niet te bedekken aangezien de tattoo helemaal niets zegt over mijn kwaliteiten. Tevens zou ik vragen hoe zij er naar kijken en aangeven dat ik bereid ben het te bedekken tijdens de werkzaamheden mochten ze dit een probleem vinden. Hou het transparant dus is mijn advies. Vaak wordt dat meer gewaardeerd dan dat ze achteraf het gevoel krijgen dat ze voor een verassing zijn komen te staan. Succes tijdens je gesprekken!
     
    NiVa0230, Brinsa, Athina and 2 others like this.
  9. Lavita

    Lavita Bekend lid

    Aug 23, 2016
    909
    953
    93
    Ik heb mijn tatoeage nog nooit afgedekt voor sollicitatiegesprekken. Ik heb er ook nog nooit negatieve reacties op gehad. Ze hebben hooguit gevraagd of ik het een probleem vond om lange mouwen te dragen tijdens het werk.
     
  10. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Bij de mac mag je tattoo niet zichtbaar zijn tijdens het werken, hou daar dus rekening mee.

    Ik zou voor de sollicitatie gesprekken de tattoeage niet afdekken.

    Ik let bij een sollicitatie gesprek op de functie.
    Dus toen ik solliciteerde als schoonmaakster ben ik casual gekleed gegaan en had ik gewoon een spijkerbroek aan.
    Bij de leidinggevende functie droeg ik nettere kleding.

    En ik heb echt een keer commentaar gekregen tijdens een sollicitatiegesprek omdat ik te netjes gekleed was voor de functie.
     
  11. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    Jun 10, 2015
    13,641
    5,667
    113
    Niet bedekken. Het hoort bij je en wie je bent. Ik heb er ook een op mijn onderarm. Werk in de zorg en heb hem niet verborgen bij de sollicitatie.

    Wij hadden laatst een sollicitatie en zij zat onder de tatoo's. Ze had ze ook niet bedekt gelukkig. Ze is gewoon aangenomen.

    Mischien dat ze later wel zeggen dat met werken het bedekt moet zijn maar dat is geen punt dan toch.
     
  12. YellowEyes

    YellowEyes Fanatiek lid

    Nov 28, 2017
    1,863
    2,324
    113
    Female
    Ik vind een spijkerbroek prima kunnen hoor? Tegenwoordig dragen ze bijna niet anders.. waarom zou dit dan wel een probleem zijn bij een sollicitatie? :) Suède rok ook prima, kleed je zoals je ook naar jouw werk zou gaan als je zou zijn aangenomen.

    Daarnaast, ik heb m'n tattoos nooit hoeven bedekken. Komt tegenwoordig ook vaak voor. Daarnaast kun je idd aangeven dat je ze wel wil bedekken als zij dat liever hebben. :)
     
    Chickelasjen likes this.
  13. Annedore

    Annedore VIP lid

    Feb 17, 2010
    7,338
    836
    113
    Female
    Flevoland
    Ik zou de tattoo helemaal niet bedekken.
    Zelf ook niet gedaan en aangenomen.
    Bij eventuele volgende sollicitatiegesprekken, voor wellicht andere functies, ga ik mijn tattoo's ook niet bedekken.
     
  14. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,020
    5,230
    113
    Ik heb het idee dat sommige mensen niet goed begrijpen hoe ze zich gepast kleden voor een sollicitatie. To gaat ook nog eens voor een management functie.
    Je draagt dus nette kleding als je echt kans wilt maken. Ook als dat tijdens het werk wat minder formeel zou zijn.

    Dus nooit een spijkerbroek, dierenprints, rokjes boven de knie of onbedekte schouders. En piercings of tattoo moet je bedekken.

    Het weer is geen excuus. Ze hebben daar een airco. En je kunt altijd voor je naar binnen gaat een blouse over je zomertopje aantrekken.
     
    Pepijnn, edelweiss, Jezz84 and 7 others like this.
  15. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,068
    3,862
    113
    Eens met bovenstaand bericht, ze hebben daar airco en je gaat voor een managementfunctie, dus beter te net dan te casual. Je kunt wel je tattoo ter sprake brengen en vragen hoe ze daarmee omgaan. Als jij hem onder een blouse hebt, dan weten ze in ieder geval dat je bereid bent om je aan te passen als hij niet zichtbaar mag zijn.
     
    Syane likes this.
  16. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    Mar 14, 2015
    3,030
    2,030
    113
    Precies dit, juist dáár netjes en verzorgd, tuttig hoeft niet :)
     
    Syane likes this.
  17. Shay25

    Shay25 Fanatiek lid

    Oct 16, 2018
    2,812
    2,501
    113
    Female
    Het gaat er idd om dat je bereid bent om je netjes te kleden en jezelf te bedekken.
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,186
    35,873
    113
    Ik vind zelf een spijkerbroek echt niet kunnen. Ja, wordt vaak gedragen, maar zou niet mijn keuze zijn voor een sollicitatiegesprek voor een managementfunctie.
     
    Pepijnn and Syane like this.
  19. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,186
    35,873
    113
    Zou zeggen wel bedekken, maar als je met 35 graden lange mouwen hebt, vermoeden ze sowieso waarschijnlijk wel dat je daar iets verbergen hebt.
     
    Athina likes this.
  20. brownielover

    brownielover VIP lid

    Mar 9, 2009
    8,151
    3,027
    113
    Nederland
    Bedankt voor jullie reacties! Wisselende meningen wat betreft het dekken van de tattoo. Op mijn werk nu mag ik officieël ook geen zichtbare tatoeage hebben, dus hem bedekken vind ik prima.

    Ik heb (buiten mijn werk om) nog niet ergens anders gesolliciteerd dus voor mij is dit allemaal even nieuw qua kleding. Ik heb niet echt hele nette kleding, en ben morgen aan het werk voor het gesprek. Vanavond avond 4 daagse dus tijd om te winkelen voor morgen heb ik niet.

    https://www.google.com/search?q=zwarte+broek+only&client=ms-android-samsung&source=android-browser&prmd=simvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjgop_Z1PriAhXNYcAKHQEnCo8Q_AUoAnoECA0QAg&biw=360&bih=520#imgrc=suqqucVoT_mTwM

    Zou zo'n loose fit broek kunnen met hakken eronder?

    https://www.thestone.nl/vila-vilinetta-stripie-l-s-shirt-14051736_groen_44976.html?channable=e2587.MDQ1MzI0LTcwLTQ0&utm_campaign=Vila - dames/blouses/lange-mouwen&utm_content=&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&gclid=EAIaIQobChMI_JzKitX64gIVDrXtCh2rZgKuEAQYESABEgLsqfD_BwE

    en ik wou die blouse aan doen. of is dit echt een no go (samen).:eek::oops: heb ook nog wel een nette zwarte spijkerbroek. denk dat dat mooier staat.
     

Share This Page