Tja als ik niet uit bed zou kunne, geen idee wat ik dan zou doen denk dat ik mijn grote vent opdracht zou geven mij uit bed te tillen en dan op de wc te zetten haha. Nee ik zou echt niet weten wat ik dan zou doen, maar ook niet over nadenken en ga er gewoon vanuit dat ik lekker naar de wc kan gaan. Conny hoe deed jij het eigenlijk na de bevalling van Rick?? Ging jij al direct echt naar het toilet?? Namenlijk misschien een tip voor de nieuwe mama's, ga lekker onder de douche plassen, dit kan zeker in het begin namenlijk een beetje branden en het warme water verzacht het dan direct en je bent gelijk schoon daar . Liefs Angela.
Hoi hoi. Ik heb net even de brochure nog een keer gelezen over kraamzorg. Volgens VGZ heb ik recht over 40 uur kraamzorg verdeeld over 8 dagen. Mantelzorg: tja - gelukkig woont mijn zusje even bij ons in dus die zal de huishoudelijke taken overnemen, maar staat ook in de brochure dat de kraamhulp ook lichte taakjes rondom de kraamperiode doen. Nou, dat hoeft voor mij niet. Ze gaan wel op drie verschillende momenten kijken in hoeveel kraamzorg we nodig hebben volgens de landelijk indicatie protocol. Ik heb mijn intake gesprek als ik 8 maanden zwanger bent. Staat ook in " uw bed dient u, of u thuis f in het ziekenhuis bevalt, op klossen te zetten... volgens Arbo-wet bent u verplicht uw bed op 70cm hoogte te brengen. Naast de verhoging dient u ervoor te zorgen dat er voldoende loopruimte rondom het bed is.... " Daar moet ik ook even aan denken dus, onze slaapkamer is best wel klein, dus moet ik even iets verzinnen om voldoende loopruimte te creeren. Komt toch veel bij kijken waar ik allemaal rekening mee moet houden.
Mijn moeder en schoonmoeder wonen ook in de buurt van ons, dus wel makkelijk. Ze hoeven alleen niet elke dag langs te komen hoor als de kleine er is. Ik vind het ook zeker heerlijk als wel dadelijk met zijn 3tjes zijn. Lekker genieten van elkaar. De eerste tijd als de kraamzorg er is, dan gaat mijn vriend werken en als de kraamzorg weg is dan gaat hij vrij nemen een aantal dagen en hij is sowieso met de kerst 2 weken vrij, dus dat is wel lekker.
Ik had niet echt de indruk dat ik zóveel vocht vasthield. Had helemaal niet zulke dikke benen en voeten namelijk. Heb wel schoenen in twee maten groter gekocht, dat zit heerlijk! Maar volgens mij is dat meer omdat mijn voeten gewoon breder zijn geworden (slapper lijkt het wel) dan dat er veel vocht in zit/zat. Jippie, nog meer novembermama's! Kom er gezellig bij! Angst voor de bevalling: niet echt. Het enige waar ik een beetje bang voor ben is dat ik in paniek raak. Daarom ga ik ook de cursus Samen bevallen doen met mijn hubbie, kan hij me weer op de rails zetten mocht ik doordraaien Voor de rest laat ik het allemaal over me heen komen. Denk dat ik tegen die tijd ook wel zat ben van mijn dikke buik en het achter de rug wil hebben. Angela: ja, plassen onder de douche ga ik zeker doen. Of met een fles water spoelen tijdens het plassen, al lijkt dat me wel een beetje geklooi. Mantelzorg: ik heb mijn moeder op een half uurtje rijden wonen, ideaal! Vooral omdat ze niet te opdringerig is Ik heb toevallig gisteren (vannacht ) zitten puzzelen hoe dat straks moet met het bed. Klossen eronder zetten is geen probleem, die kan ik in week 34 bij de thuiszorg ophalen. Maar ik wil graag thuis bevallen en dan moet de vk, heb ik begrepen, wel goed om het bed heen kunnen lopen. Dat kan nu niet. Zelfs als ik mijn bed draai, staat ie met de achter- en een zijkant tegen de muur aan. Dus dan kan ze alleen bij het voeteneind en een zijkant erbij (en da's nog best krap ook). Zou dat genoeg zijn? Anders moet mijn bed in de woonkamer komen. Kan wel, vind ik alleen niet zo leuk.
Mijn man neemt na de bevalling 3 weken vrij! Echt een heerlijk idee vind ik dat. Lekker samen uitvinden 'hoe een baby werkt'. Verder heb ik ook beide schoonouders binnen bereik (wonen een half uurtje van ons af). Handig, maar je loopt ook het gevaar dat ze er continu zijn. En daar heb ik geen zin in. Ik krijg volgens mij 40 uur kraamzorg. Lijkt me niet veel, maar aan de andere kant heb je ook 40 uur een vreemde in huis en lijkt het me ook weer fijn als ze weg is. Jill, ook als je in het ziekenhuis bevalt moet je bed op klossen. Je bent immers als alles goed gaat zo weer thuis en dan moet het bed voor de kraamverzorgster op klossen. Ik begin volgende week dinsdag met zwangerschapsyoga. Het lijkt me fijn om te leren ontspannen en rustig te blijven. Doe normaal poweryoga en nu leek dit me dus wel een mooi vervolg. Bang voor de bevalling ben ik niet. Het lijkt me een geweldige ervaring! Pim
Ik zou het gewoon een keer bespreekbaar maken met je vk, laat haar weten hoe het ruimteprobleem in elkaar zit en meestal zitten ze toch op bed op het voeteneind en de kraamhulp staat meestal naast jou. Mochten zij er nu echt een gigantisch probleem van maken kun je altijd nog een bed in de wk regelen, maar 9 van de 10 vk's zijn best soepel hierin Inderdaad je kan ook plassen met een fles water, moet je gewoon ff je eigen gemakkelijke weg in gaan vinden en doen hoe je het zelf prettig vindt. Liefs Angela.
We kunnen wel rond het bed lopen, maar ideaal is het niet denk ik. Ik kan er net langs aan de kant van mijn man, bij mijn kant staat een ladenkast tegen de muur aan, maar we hebben rond de kamer een boekenplank staan. Daar pas ik wel onder met mijn 1,53m, maar mijn man niet. Dus weet niet of de kraamvrouw daar een probleem mee zal hebben zeg maar. Moet dan wel de strijkplank ergens anders plaatsen, scheelt dan ook weer ruimte. Gelukkig is de kamer ook naast de badkamer / wc dus ver kruipen hoef ik niet. Ik wil ook niet op de po, lijkt me lastiger dan naar de wc kruipen
Wij gaan ook dezelfde cursus volgen. Mijn man wilde graag samen met me mee. Soms komt er gewoon zoveel informatie op me af op een avond, dat ik niet meer weet wat ik eigenlijk belangrijk vindt te onhouden. Mijn man daarintegen heeft de geheugen van een olifant. Kan hij mij dan prima ondersteunen tijdens de bevalling, want hij zal dan alles weten En inderdaad zal hij mij ook weer op de rails zetten mocht ik ook doordraaien
Ook hier geen po hoor! Ik kom op de een of andere manier wel op de wc. Zie me al op een po zitten. Dan kan ik meteen niet meer denk ik, haha!Manlief zegt nu dat ie me niet naar de wc draagt, en dat ik maar lekker op de po moet. Ik weet nu al dat als ik echt op dat ding moet we allebei echt krom liggen van het lachen. Kreeg trouwens vandaag weer een uitnodiging om de doos van Prenatal op te halen. Dit is de tweede uitnodiging al. Klopt niet van, maar ga 'm mooi weer ophalen. Zit toch weer een pak pampers in, een doosje vochtige doekjes, speen en een doosje voor het bewaren van flesvoeding. Pim
Pim: Ik heb al eerder geinformeerd naar die klossen bij de kraamzorg en mij vertelde ze dat je bed alleen op klossen moet wanneer je thuis wilt gaan bevallen. Als alles goed gaat ben je zo weer thuis en dan gaan ze ervanuit dat je gewoon zelfstandig naar de wc etc kan en dus je bed zelf uit kunt komen. Zal t binnenkort nog wel een keertje informeren voor de zekerheid, maar dit is wat ze mij vertelde. Ik ga zo slapen, heerlijk weer een dik dekbed erop gedaan. Slaapt zo lekker onder een dikke deken als t niet warm is. Liefs Jill
Ik heb nog geen bericht gehad voor de zwangerschapsdoos te halen Zijn ze mij vergeten en heeft Pim er twee Liefs Jill
Mij zeiden ze juist dat het ook voor de kraamzorg is. Maar het is natuurlijk wel lekker als je bed niet op klossen hoeft! Heerlijk he dit koelere weer. Zo lekker fris als je nu je slaapkamer opkomt. Meiden, het lijkt hier wel een chatbox!! Pim
Heb je alweer een uitnodiging van de prenatal? Heb ik nog niet gehad. Van de kruidvat ook nog niet. De enigste die ik al heb opgehaald is van Etos - Zwangerkadoos. O - en van Babydump.
Ja, ik overleg wel met de vk, volgens mij zijn ze best soepel hier. Voordeel van de slaapkamer is dat ik in drie stappen onder de douche sta. Hoef ik ook niet op de po, hihi!
Goeiemorgen meiden ! Het lijkt hier echt wel een chatbox ja, ongelooflijk ! Bed op klossen moest hier officieel idd ook voor de kraamperiode omdat je dan toch nagekeken moet worden door de kraamhulp en die 'mogen' niet zo diep bukken als je een laag bed hebt. Of je bed aan 3 kanten bereikbaar moet zijn, geen idee, bij de bevalling staan kraamhulp en vk toch alleen maar aan het voeteneind en jouw zijkant, dus 2 kanten lijkt me voldoende. Plassen deed ik idd ook in de douche met de sproeier aan, dat werkte echt super tegen het branderige gevoel. Maar anders werkt een (maat)beker met water die je tijdens het plassen meegiet de wc in ook hoor. Nou, Rick is zindelijk maar was vannacht blijkbaar niet echt lekker dus om half 4 stond ik zijn bed te verschonen en was Werner hem droge kleren aan het aantrekken, want alles was ondergeplast. Inclusief zijn favoriete knuffel, maar gelukkig snapte hij dat die dan echt even de wasmachine in moet. Ow ja, ook een tip: Als je merkt dat je kind een favoriete knuffel heeft waar hij of zij niet zonder kan slapen, probeer aub een reserve te hebben voor het geval die knuffel ondergespuugd wordt of vergeten wordt op visite. Rick heeft 2 knuffeltjes die ik nergens nog een keer kan kopen, dus ik hoop dat deze het nog lang volhouden Gelukkig heeft hij bij de oma's elk een eigen knuffel die daar in bed bij hem slaapt, dat bespaart weer kopzorgen Ik ga eens tandenpoetsen en straks naar mijn werk, tot later meiden !!!
Conny: bedankt voor de tip over de knuffels. Ik heb daar nog niet overnagedacht, lijkt me ook heel logisch en zinvol
Goeiemorgen!! het was (nu nog) heerlijk buiten!! ik ga ook geen zwangerschapscursus doen. Ik zou wel graag thuis willen bevallen, in mn eigen omgeving! mn ma woont een flat verderop (minuutje lopen) die wil ik er ook bij hebben, mn vriends familie woont ook in Zoetermeer dus dat is ook mooi! Mn vriend zal de eerste week sowieso wel vrijnemen en de weken erna misschien halve dagen werken!.
Smorgens Wij hebben vannacht familieuitbreiding gehad, dus ik hoop vandaag nog een verse baby te zien en vast te houden! Ik heb al foto's gezien en wat een schatje!!! 57cm... maar de ouders zijn ook groot dus lijkt ie toch wel op een baby