Natuurlijke bevalling of geplande keizersnede? Zelf de keuze hebben..

Discussie in 'De bevalling' gestart door Mommyofthree, 30 jun 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mommyofthree

    12 feb 2019
    65
    24
    8
    Vrouw
    Bedankt voor je verhaal! Ik neig nu ook wat meer naar de kant van een natuurlijke bevalling, mocht het allemaal kunnen natuurlijk..
     
    Annedore vindt dit leuk.
  2. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Nou ik heb vandaag mijn bevallings-planning gehad - dik tevreden! Ik kopieer even uit mn andere forum:

    Plan: keizersnede datum met 41 weken ongeveer. Tot die tijd mag baby spontaan aandienen. Gebeurt dat niet, dan keizersnede - geen inleiding meer.
    Bij spontane start maar geen progressie na 4-6 uur, ook keizersnede.
    Vanwege grote baby vorige keer een extra echo bij 39 weken. Is hij dan te groot, ook keizersnede en niet meer afwachten.

    Ik ben heel blij omdat er zo nog steeds ruimte is voor een spontane start en bevalling - maar geen ruimte voor inleiding en langdurig proberen en wachten op niks (zoals vorige keer).
     
  3. Mommyofthree

    12 feb 2019
    65
    24
    8
    Vrouw
    Dat klinkt idd heel duidelijk. Wat fijn dat je dit zo gedetailleerd aan kan geven. Ik moet ook beginnen met m’n bevallingsplan, maar ik had geen idee dat je deze zaken hierin ook kon verwerken en dat je alles zo aan kan geven, bijv als de bevalling niet vlot, dat je dan alsnog voor die keizersnede kan kiezen. Geldt dit alleen voor jou bijv gezien jouw voorgeschiedenis of zal iedereen die keuze kunnen maken die zelf de keuze heeft tussen keizersnede of natuurlijk?
     
  4. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Omdat ik niet in Nederland woon, kan ik hier niet heel veel zinnigs over zeggen - behalve dat ik een vriendinnetje heb (in NL dus) die ook bij de gyn een gesprek heeft gehad en toen eenzelfde soort plannetje mocht maken. Bij haar was het inleiden en bij weinig progressie snel toch keizersnede. Maar uiteindelijk dus niet zo heel veel verschil met mijn plan.
     
  5. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Ik had bij mijn vorige ook een plan met veel overeenkomsten met die van @Poolvos .
    Ik kon dat zo afspreken ivm hoe de vorige bevalling was verlopen. Ik denk dat dat wel meespeelt bij wat de gynaecoloog allemaal verstandig vindt in jouw specifieke plan.
     
    Poolvos vindt dit leuk.
  6. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    En hoe is ‘t toen bij jou gelopen? (Of had je dat al ergens geschreven?)

    Ik ben an sich heel tevreden met ‘t plan. Maar ik heb wel super weinig vertrouwen in mijn lijf na vorige keer 2 weken over tijd en falende inleiding. Dus ik heb nogal het idee dat het toch wel weer op een keizersnede zal uitlopen. Spontaan bevallen, wat is dat? ;)
     
    Annedore vindt dit leuk.
  7. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Ik heb met 39 weken een ballon gehad. Deed niks.
    Paar dagen later de keizersnede gepland op 40 weken exact.
    Ik stond op de spoedlijst van de OK omdat het echt heel last minute besloten was. Ik twijfelde zo erg!
    Maar het bleek achteraf de beste keuze te zijn. Baby bleek namelijk geen 6 a 7 pond, zoals geschat, maar bijna 10 pond :D
     
  8. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Gek genoeg wilde de gyn bij mij nu ook geen ballon enzo qua inleiding. Eigenlijk niet gevraagd waarom niet. Maar ik ben dus we tevreden met dat spontaan of ks plan dat er nu ligt.

    Wat dat gewicht betreft denk ik echt dat ons lijf het prima aangeeft als ‘t niet gaat. Vorige keer gebeurde er bij mij dus ook niks en bleek de baby ook 4,7kg. Ik denk dat dat stiekem de oorzaak was :)
     
  9. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Ik denk dat dat best kan. Ook dat bijvoorbeeld een grote hoofdomtrek indalen niet bevordert.

    Fijn dat je blij bent met dit plan. Het is tenslotte jouw bevalling, waar en hoe deze ook plaats zal gaan vinden.
     
    Poolvos vindt dit leuk.
  10. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.816
    113
    Ik had een plan, vooraf ook besproken, maar helaas dacht de dienstdoende gynaecoloog er anders over. Het is allemaal nogal uit de hand gelopen en na heel veel pijn toch een keizersnede geworden. Dit zeg ik niet om je bang te maken hoor, vind het alleen top dat je het wil proberen, maar zorg dat je het plan goed bespreekt, zorg dat er meerdere mensen zijn die zich eraan houden en zorg dat je iemand hebt die het voor jou kan bewaken als je dat zelf niet kunt.
     
  11. Mommyofthree

    12 feb 2019
    65
    24
    8
    Vrouw
    Jeetje, dus uiteindelijk werd je plan niet gevolgd. Had dat ook te maken met eerder ingrijpen als het niet ging of dat niet? En wat zou jij dit keer anders doen als je het opnieuw moest doen?
    Ik ben benieuwd in hoeveel gevallen een geboorteplan daadwerkelijk wordt opgevolgd.. ik begrijp dat er soms ingegrepen moet worden, maar in hoeverre sta je in je recht als je zaken specifiek vermeld in je geboorteplan..
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.816
    113
    Ja dat had te maken met eerder ingrijpen. Ik had al een keizersnede achter de rug. Mijn oudste woog 10 pond. Afgesproken was dat ik niet te lang zou door blijven lopen, niet langer dan half uur persen en eventueel op mijn verzoek een ruggenprik.
    Ik heb 12 uur weeënopwekkers gehad (in totaal 48 uur weeën )ze hebben met 3 man op mijn buik staan duwen, heb 2,5 uur persweeen moeten weg zuchten en de anesthesist die 24 uur per dag beschikbaar zou zijn, was niet beschikbaar.
    Uiteindelijk pastte het echt niet, toch weer een ks (na herhaaldelijk verzoek van mijn kant). Dochter nog iets groter en een heel groot hoofdje, dat vervormd was, je kon precies zien waar ze klem had gezeten.
    Het ergste vond ik nog dat ze haar fout niet toe durfde te geven, Alleen de arts-assistent kwam de volgende dag langs om haar excuses aan te bieden.

    Sorry als mijn verhaal je bang maakt, dat is absoluut niet mijn bedoeling.

    Ik ben daarna nog een keer zwanger geweest en heb toen (na aarzeling, want ik wilde het zo graag natuurlijk), gekozen voor een geplande ks en heb een heel mooie ervaring gehad. Dat zou ik nu weer kiezen.

    Spijt van het proberen heb ik overigens niet, maar ik vind het wel heel erg jammer dat ik zó niet serieus werd genomen en denigrerend ben behandeld.
     
  13. Typicalme

    Typicalme Fanatiek lid

    11 dec 2014
    1.158
    442
    83
    Vrouw
    Ik ben na mijn spoedkeizersnede vaginaal bevallen. Ik heb wel heel lang op de ‘wip’ gezeten, ik vond de keuze echt heel moeilijk! Bij mij speelde de kans op herhaling heel erg mee, waardoor een geplande keizersnede veiliger voelde. Uiteindelijk vaginaal bevallen (tja als je geen keuze maakt kom je vanzelf in een vaginale bevalling terecht :D) Ik heb hier absoluut geen spijt van en ben blij dat het is gelukt. Maarrr, ik vind het herstel na een vaginale bevalling ook niet zaligmakend hoor. Ik had daar best hoge verwachtingen van omdat iedereen het altijd heeft over dat ‘snelle herstel i.t.t een keizersnede’, maar dat viel echt vies tegen! Ik had een knip en een scheur en ik heb echt veel meer pijn en ongemak gehad na mijn vaginale bevalling als na de keizersnede. Maar dat is natuurlijk bij iedere bevalling anders. Ik weet niet hoe jouw herstel is geweest na je keizersnede?
     
    Annedore vindt dit leuk.
  14. Typicalme

    Typicalme Fanatiek lid

    11 dec 2014
    1.158
    442
    83
    Vrouw
    Bij mij is zeker rekening gehouden met mijn geboorteplan, maar ik had door mijn vorige bevalling ook specifieke ‘eisen’ anders zou ik het niet eens vaginaal durven te proberen (niet te lang doorgaan als het niet lukt, preventief ruggenprik, ten alle tijden keuze om over te gaan op keizersnede etc) En ik moet zeggen, ze hebben mij tijdens mijn bevalling constant het gevoel gegeven dat ik controle had over de situatie, ze overlegden alles en deden alles om mijn aangegeven grenzen etc te bewaken. Was echt super fijn! Ik mocht zelfs zelf kijken wat voor geslacht het was (wat ik dus ook aangegeven had) Ik heb dit ook teruggekoppeld in het eindgesprek. Dit was in Bernhoven ziekenhuis in Uden.
     
  15. Mommyofthree

    12 feb 2019
    65
    24
    8
    Vrouw
    Kan ik mij helemaal voorstellen inderdaad.. Dit scenario hoop je zelf niet mee te maken.. Dit maakt m’n keuze niet makkelijker maar bedankt voor je eerlijke verhaal
     
  16. Mommyofthree

    12 feb 2019
    65
    24
    8
    Vrouw
    Ik heb zelf eigenlijk een prima eerste keizersnede gehad. Eerste week wel veel pijn, maar dag 2 ontslagen en vanaf dag 3 al meerdere keren per dag op en neer naar het ziekenhuis, waarbij ik uiteraard wel gebracht en gehaald door familie, om bij mijn kindjes te zijn die op afdeling Neonatologie lagen. Verder dus geen nasleep en relatief kort pijn. Aan de ene kant dus voor herhaling vatbaar, al heb ik wel angst dat de tweede keer daarom tegen gaat vallen na de goede ervaring van de eerste.. En het gevoel dat ik een natuurlijke bevalling graag mee zou willen maken, maar daarbij ook weer de angst voor de impact op mijn lichaam..
     

Deel Deze Pagina