Volgend jaar komt mijn dochter in een combinatieklas groep 2-3. Ze zit nu in een grote groep 1-2, deze zo behouden kan qua leerlingenaantal niet. Daarom blijft een deel van groep 2 een combinatie met groep 1 en het andere deel gaat samen met groep 3. Wel met dagelijks gezamenlijke activiteiten, waardoor voor groep 3 de rust komt om instructies te geven. Wie heeft hier ervaring mee? Hoe ziet het lesprogramma eruit? En gaat dit niet ten koste van zowel groep 2 als groep 3. Ik zie momenteel nog niet hoe dit een goede combinatie kan worden. Helemaal als je kijkt naar de cognitieve en sociaal emotionele ontwikkeling in groep 3. Vanuit school krijg ik geen antwoord, ze weten nog niet hoe de lessen eruit komen te zien. Het enige argument dat ik krijg is dat het volgens school wel kan. Iemand ervaring? Zowel positief als negatief?
Onze jongste heeft twee keer in een groep 2-3 combinatie gezeten. Een keer toen zij in groep 2 zat, dit was alleen een hele ongelijke verdeling: 18 kinderen groep 3 en 6 kinderen groep 2. School kon haast niet anders, kleine school en niet zo veel kinderen dus dan hebben ze maar formatie voor een bepaald aantal klassen. En anders werd de 1-2 bij de start al ruim over de 30. Mijn dochter vond t wel prima maar een paar anderen van die 6 hadden er wel last van. Vanaf herfst of Kerst (weet ik niet meer) zijn die 6 weer gecombineerd in twee klassen 1-2 omdat er toen weer instromers groep 1 bij waren en er een betere verdeling kwam. Toen dochter naar groep 3 ging werd het ook een groep 2-3 maar toen gelijkwaardiger verdeeld. Dit ging eigenlijk wel prima. Groep 2 speelde extra buiten met de andere klas 1-2 mee. En ze maakte sowieso gebruik van meerdere ruimtes/plekken om te werken. Met deze combi-klas is ze tot t eind gecombineerd gebleven.
Wij hadden dit vorig jaar, omdat er relatief veel "2013-kindjes" zijn bij ons op school. Toen was er groep 1-2 en groep 2-3. School bepaalde welke groep 2'er in welke groep zat. Op grond van karakter en waarsch ook op grond van geboortemaand. Want de meeste groep-2 kindjes die nu in groep 1-2 zitten zijn tussen sept en dec jarig, die hebben dus korter gekleuterd. Vlg jaar wordt dat 1 groep 3 en zit onze zoon in groep 2 samen met groep 1. 2 en 3 zaten een groot deel van de dag samen, behalve de tijden dat groep 3 lees/schrijf/rekenles had, dan ging groep 2 met groep 1-2 buiten spelen of gymmen. Die tijden werden dan op elkaar afgestemd. Ik heb alleen maar positieve verhalen gehoord, hoewel het voor het rooster wel wat aanpassing vergt natuurlijk. Na de vakantie hebben wij 9x groep 2 waaronder onze zoon en ik geloof 3 of 4 kindjes die in groep 1 starten, ben benieuwd hoe dat verder gaat lopen.
Al mijn kinderen hebben in een combi 2-3 klas gezeten en ik heb alleen maar lof. De kleuters pakken veel mee en groep 3 heeft veel tijd voor rustige instructie, mits er voor de groep 2 kinderen goede afspraken gemaakt zijn om regelmatig met de andere kleuters samen te spelen. Wat bij ons altijd geregeld was: een stagiair of klasse assistent, afstemming van spelen met groep 0-1,. Instructie van groep 3 als de kleuters uit de klas zijn, veel spelmateriaal (zoals bouwhoek etc) buiten klaslokaal zodat het klaslokaal rustig blijft.
Hier 2/3 gehad toen zoon naar 3 ging en nu komt er de combi 4/5 Nu zoon naar 5 gaat. Het staat of valt hoe school het invult. Hier hebben ze het goed opgepakt, dus ook voor groep 4/5 wat een enigszins rare combi is heb ik er vertrouwen in. Wij kregen ook een info avond wáár ze alles goed in uitlegde mbt lesstof en verdelen van 2/3.
Bedankt voor jullie reacties . Het kan dus prima. Ben benieuwd wat de opzet van onze school gaat worden. De verdeling is meer dan 50% groep 2, groep 3 is maar klein. Heb de juf aangegeven, dat ik graag hoor wat de invulling gaat zijn en graag voor de herfstvakantie evalueer hoe het gaat en hoe mijn dochter het doet. Ze hebben hier gewoon de helft van groep 2 in de combi 2-3 gezet, zonder te kijken naar leeftijd. Dit om te voorkomen dat de oudere en jongere kinderen uit de klas, uit elkaar gaan groeien. Volgend jaar gaan ze weer gezamenlijk door naar groep 3.
Hier begint zoon na de zomervakantie in groep 1/2 en na de voorjaarsvakantie stroomt groep 2 door naar groep 3 vanwege alle nieuwkomers in groep 1. Hoe ze het precies in gaan vullen weet ik niet, maar onze zoon vind lezen, rekenen en Engels erg leuk dus denk dat het voor hem tegen die tijd een leuke voorbereiding is op groep 3. Verder lees ik even mee naar de ervaringen.
Hier hebben ze die combi ook een jaar gehad. Mijn kind zat toen in groep 1, dus heb er niet veel van meegekregen. Ik weet dat de kinderen in groep 2 wel best wat oppikten van de lessen van groep 3 en dat ze een voorsprong hadden. Dat de kinderen van groep 3 toch wat vaker in de hoeken speelden omdat groep 2 dat ook deed. De juffen waren niet heel enthousiast over deze combi weet ik. Mijn dochter gaat na de zomervakantie naar de combi 3/4 (zij naar groep 3). Ben benieuwd naar deze combi. Deze combinatieklas hebben ze hier op school nog niet gehad.
Bij mijn dochter op school hebben ze ook een jaar 1/2 gehad en 2/3 en een aparte groep 3. In die 2/3 zaten vooral oudere kleuters en jonge groep 3-ers. Het was hun eerste jaar. Voor groep 2 pakte het wel goed uit, groep 3 had toch wat minder geleerd t.o.v. groep 3 die een enkele groep vormde. Maar het was natuurlijk hun eerste jaar en wie weet hebben ze daarna wat aangepast voor groep 3 uit die combi. Geen idee, toen zijn we verhuisd. Mijn dochter zat in de 1/2 in groep 2.
Ja groep 2 komt gewoon bij groep 3 in en je krijgt dus een combi groep 2/3. Ga er vanuit dat de kindjes van groep 2 hun eigen leerstof houden en aan het eind van het schooljaar wordt bekeken of het kind door kan naar groep 3.
Mij lijkt 2/3 een heerlijke combi. Maar alles valt of staat met de leerkracht die er voor staat. Mijn zoon komt komend jaar in een groep 3/4 combi. En zijn zus heeft 2 jaar in 4/5 combi gezeten.
Ik ben er erg blij mee! Wij hebben fase onderwijs op school. Klas van zoon is dit schooljaar begonnen als 2a/2b en halverwege het schooljaar 2b/3a geworden. Klas start gezamenlijk op. Daarna heeft groep 3 eigen werkjes op hun niveau. Groep 2 speelt bijvoorbeeld ook nog wat langer buiten. Het loopt allemaal heel makkelijk in elkaar mee die groepen samen. Scheelt ook wel dat 2b kinderen bij elkaar zitten en zo ook de 3a kinderen. Bij aanleren van letters werd dit klassikaal gedaan en verder besproken met 3a. Zo wordt groep 2 wel al meegenomen in het leren lezen en schrijven wat goed van pas komt in groep 3. Na de zomervakantie wordt het 3a/3b.
Hier heeft de oudste dit vorig jaar gehad, en we vonden het een fijne combinatie. Groep 2 speelt voor gedeelte ook in groep 1 zodat de juf meer tijd had voor groep 3 maar ook wel eens dat groep 2 rustig hun werkje bezig waren en dat groep 3 dan met hun taakjes bezig waren en groep 3 mag wat meer spelenderwijs dingen leren waardoor ze minder stil moeten zitten en toch bezig zijn met leren. Ze geven hier dus les in 2 lokalen en in de gang is er ook speelruimte met een themahoek. En de juf van groep 3 en de meester van groep 1/2 wisselen met een aantal lessen ook om, de een geef dan de taal gerichte lessen en de ander rekenlessen. Groep 1 gymt in de kleine gymzaal en groep 2 gaat 2x in de week met groep 3 naar de grote gymzaal. Dit jaar is de verdeling groep 1/2 en 3 en ook nu werken ze weer samen. Komend schooljaar is het weer 1 en dan 2/3 en pakken ze het weer het zelfde aan. Er komen zelfs leerkrachten van andere scholen meekijken in de klassen om van het systeem te leren. Dus al met al bevalt het heel goed.