Zo jammer dat het geloof er weer bij betrokken wordt.. ik ben ook gelovig en denk er heel anders over.
Nouja, het is natuurlijk niet heel raar dat het hierin genoemd wordt, omdat het (monogame) huwelijk een belangrijk instituut is binnen het geloof toch?
Dat ligt eraan wat voor geloof je hebt. En dan nog, er zullen genoeg mensen zijn die niet geloven maar die een monogaam huwelijk ook heel belangrijk vinden. Dus ik vind dat het geloof niks te maken heeft met dit topic.
Mee eens. Ik heb persoonlijk niks met een geloof, maar wel degelijk met een monogaam huwelijk. Vind de vergelijking hier ook mank.
En zeker NU niet idd. Wat een timing zou dat zijn. Ik zeg nooit nooit, maar voor nu en voor voorlopig is dit een onderwerp waar ik nieuwsgierig naar werd adhv een Netflix serie. En zwanger of niet, dit soort zaken kan mij evengoed boeien en aan het denken zetten. Maar ik vind dat zwangere, hormonale vrouwen over dit soort onderwerpen prima kunnen nadenken, maar beslissingen hierover nemen lijkt mij verstandiger wanneer ontzwangerd en weer hormonaal in balans
Ik denk dat een open relatie heel goed kan werken als je gelovig bent. Wij zijn allebei een keer vreemd gegaan en hebben na veel praten dan ook besloten voor een open relatie te kiezen. Zelf vonden we dat best lastig met het geloof. Maar hoeveel gelovigen gaan er wel niet vreemd. We hoeven elkaar nu niet voor te liegen. Bij ons is een ontzettend libido verschil. Als je iemand dan aan de ketting legt of telkens afwijst wordt hij of zij hier niet gelukkig van. Wij zijn heel open naar elkaar over onze behoeftes en dat heeft onze relatie alleen maar sterker gemaakt. En als we een avond weg zijn vertellen we echt niet alle details. Maar we gaan ook wel eens samen op stap. Belangrijk dat je elkaar hierin begrijpt. We willen ook echt niet zonder elkaar.
Sorry hoor, maar dan heb je de bijbel echt niet goed begrepen. Ik snap echt niet hoe je dit kan verklaren vanuit de bijbel. Als jij dat wil moet je zelf weten, maar je kan njet met de bijbel in de hand dat recht breien. Ik weet dat mijn antwoord fel klinkt maar je kan niet recht maken wat krom is
Het grootste probleem van geloven is dat mensen een ander van alles en nog wat wil opdringen onder het mom 'geloof' Jou normen en waarde hoeven niet de normen en waarde van een ander te zijn en jij kunt dus ook niet voor een ander bepalen hoe hij of zij hun geloof invuld. En dat maakt iemand ook geen slechte gelovige. 'ik bedoel natuurlijk niet alle gelovige maar de gene die het liefst een ander willen op dringen hoe te geloven en hun leven een invulling te geven'
Als je gelooft leef je volgens de bijbel waar letterlijk instaat en om hoererij te voorkomen zal een iegelijk man zijn eigen vrouw en een iegelijk vrouw haar eigen man hebben. Dit valt simpel weg niet anders te interpreteren, hoe graag iemand dit zou willen. Prima als je een open relatie wil, maar dan moet je niet gaan zeggen dat dit volgens de bijbel kan.
Ik begrijp je reactie. In de eerste Bijbelboeken hebben mannen ook meerdere vrouwen, maar klopt dat dan wel? Veel regels hebben de mensen er zelf bij bedacht. De mens is ook niet altijd monogaam geweest, in veel landen is polygamie ook de standaard. En is een homoseksuele dominee wel goed? gaat het om wat hij doet of wat hij zegt? En de RKK is rijk aan misbruikverhalen. Ook niet echt een voorbeeld. Wij zijn liever eerlijk tegen elkaar dan dat wij ons gevoel opsluiten of het stiekem doen. En wij zijn beide gelovig en eerlijk tegen elkaar.
Nog kan iemand zijn geloof en eigen invulling geven. Gelukkig gaan vele gelovige mee met de tijd en worden dingen die afwijkend zijn niet meer als raar of vreemd beschouwd. Als iemand die in een gegrifomeerde gemeente woont waar ze homoseksuele en anders gezinde als 'minder' zien. Weet ik dat dit voor sommige lastig te accepteren is. Heb elkaar vóór alles innig lief, want liefde bedekt tal van zonden. 1 Petrus 4:8 |
https://cip.nl/51118-keurt-god-polygamie-goed Nee er staan meerdere zonden in de bijbel beschreven, als anderen het doen kunnen wij toch niet zeggen ach hun deden het ook? Zo werkt dat in mijn ogen niet.
Ik zei niet dat het in de bijbel staat. Wij vonden het lastig met het geloof zei ik. Uiteindelijk kun je je gevoelens echt niet wegstoppen als je die behoefte hebt. Dan ben je ook niet eerlijk tegen jezelf en je partner.
Dit is wellicht een andere discussie, maar kun je niet gelovig zijn zonder letterlijk de Bijbel te volgen? Want er wordt gezegd, `een degelijk man zal zijn eigen vrouw...`etc. Maar je kunt toch een eigen man/vrouw hebben waarmee je deze normen tov een open relatie deelt? Of maak ik het nu te ingewikkeld? En inderdaad, ik ben benieuwd wat het percentage vreemdgangers/hoerenlopers in de gelovige is. Dat kan dan toch ook niet volgens de Bijbel? Want eerlijk gezegd denk ik dat het nogal naïef is om te denken dat vreemdgaan in 'zulke kringen' niet voorkomt.
Er staat ook veel in de bijbel over oordelen. Dit doe je echter wel. Spreek geen kwaad van elkaar. Ben jij zo goed dat jij in alle opzichten over een ander kan oordelen? (Jakobus 4:11-12).