Goed onderwerp voor deze hitteholf week! Ik wil mijn zoon binnenkort het geheim van Sinterklaas gaan vertellen. Dan heeft hij tijd om het te verwerken voordat we richting de feestdagen gaan Nu heb ik eens gelezen dat er boeken zijn die dit op een leuke manier uitleggen. Weten jullie welke?
Ik ben altijd heel makkelijk daarin .. tussen neus en lippen door zeg maat . Mijn oudste zoon in de zee van Turkije verteld echt van hey , je weet dat hij niet bestaat hè .. en dan gaan ze vragen stellen .. maar ik had door dat hij heg al half door had .. en 2de zoon toevallig van de week hij begon erover en toen vertelde ik het .. hij had het ook al half door hoor .. zo nuchter mogelijk gedaan ..,
Als dit om je zoon uit 2011 gaat, is het waarschijnlijk al minder ‘geheim’ dan jij denkt. Kinderen van 8 hebben heus wel door hoe het zit, maar willen er niet over nadenken omdat de kadootjes mooi meegenomen zijn.
Nou dat is niet waar hoor, die van mij is ook 8 en ben er 2 weken geleden over begonnen (hij begon zelf over verklede mensen) en hij wist echt van niks hoor, weet zelfs nu niet of het echt is binnen gekomen
Ik wilde het hier ook gaan vertellen. Vind 't vreselijk om te liegen erover en het geheimzinnige gedoe. Iemand zei hierboven al dat ze het vaak al wel soort van weten maar de kadotjes zijn zo leuk oudste hadden we het toen verteld en riep meteen 'maar krijg ik nu niks meer dan??' jawel, zolang je zusje nog in dat wereldje zit wel. Maar die is nu ook 7, ik twijfel een beetje... Gaan we het vertellen of laten we het dit jaar nog even zo. Ben bang dat ze in haar klas(groep 4) straks wat gaan vertellen en dat ze dan kwaad naar me toe komt dat ik het niet zelf heb verteld. Madam kan nogal uitbarsten als het gaat om liegen/eerlijk zijn van wie zou ze dat nou hebben
Hier hetzelfde dilemma.. ik weet serieus niet goed te doen. Ik weet dat ik zelf boos was toen ik erachter kwam dat mijn ouders me voor de gek hadden gehouden. Ik ben er overigens door een schoolvriendinnetje achter gekomen, die begon erover in de klas in groep 4 en hielp mij uit mijn droom. Zoontje gaat ook naar groep 4 en is doordat hij versneld is veruit de jongste van de klas.. wat is wijsheid?!
Hier in groep 3 verteld, gewoon een keer over begonnen. Geen boek gebruikt, wou het niet groter maken dan het is. De een had niets door gehad en de ander vond het een fijne verklaring, want er 'klopten' toch al aardig wat dingen niet Maar even kijken hoe we nu Sinterklaas gaan vieren, da's nog wel even een dingetje.
Ik denk dat als het mij vroeger niet verteld was dat ik er nog in had geloofd . Hier ging t een beetje onder de kinderen rond bij de oudste vandaar dat ze ermee kwam. Jongste zat in groep 6 in een klas 5/6 waar ze bijna allemaal nog geloofde van de groep zessers. Juf had even rond gevraagd en toen dit bleek hebben we het dus nog maar gelaten dat jaar. Jongste naderhand verteld, ze gaf aan dat ze t al wist maar volgens ons zei ze dat meer omdat dit handig was in t gesprek . Er kwamen namelijk gewoon nog vragen. Bij ons is t overigens nooit aan de orde geweest dat we geen cadeautjes meer zouden doen, ik blijf dat gezellig vinden al dan niet gecombineerd met surprises.
Gaan jullie dan ook meteen stoppen met Sinterklaas? Wij zijn gewoon doorgegaan. Het is een groot familiefeest hier en de dames (13 en 10) mogen nog steeds hun schoen zetten, maar... dan moeten ze wel zingen. Hardop, en náár het raampje want anders kan Sinterklaas het niet horen. Vinden ze altijd super leuk, die pubers.
Dat weet ik eigenlijk nog niet. Wij hebben het financieel niet heel ruim en is elke december echt een financiële hell voor ons. Stiekem zou ik blij zijn er vanaf te zijn. Echt heel erg vieren deden we toch al nooit, niet met familie samen oid. We gingen gewoon boodschappen doen en opeens staat daar een zak met wat kadotjes in de woonkamer. Als zij aangeven iets kleins voor elkaar te willen halen (wat we ook met kerst doen en zij erg van genieten) dan houden we dat erin
Ik kwam erachter toen ik m'n broers betrapte in slaapkamer van m'n ouders, die hadden altijd kadotjes achter hun bed verstopt (schuine wand, veel ruimte) en mijn broers zaten doodleuk met minuscule precisie de plakbandjes los te maken om te kijken wat erin zat en weer dicht te plakken. Daarvoor zeiden ze vaak al dat ik dom was dat ik nog in die onzin geloofde(was zo'n 4, 5, 6jaar) en dat deden ze elk jaar (leuk joh je zusje pesten) Broers kregen ook vaak op hun donder ervoor Wil dit bij mijn dochter besparen, het horen van iemand anders is gewoon zuur Grappige is dat als ik zo'n oude film terug kijk van vroeger, dat m'n moeder regelmatig benoemde dat ze weer die slecht-plakkende plakband had gekocht
Niet alle kinderen hoor. Mijn kind was 10 vorig jaar en geloofde nog heilig. Twijfelde nog enorm toen heel groep 6 haar zo aankeek
Hier gaat Sinterklaas over in Kerst als ze niet meer geloven. De feestdagen niet meer vieren en geen enkel cadeau vind ik wel heel erg sneu. Wij hechten juist aan deze bijzondere familiemomenten.
Hier de ouste klein jaar terug verteld. Zat toen net in groep 6. Die was echt nog heilig. In groep 5 kwam ze eens thuis. Die en die zeggen dat sint niet bestaat maar dat kan niet want dit en dat. Ze zat dus heel erg in het geloof. Toen kwamen er ook vragen. Ow zo, toen vielen de puzzelstukjes op haar plaats. Jongste nog 1 jaar denk ik. Gaat nu naar groep 5.
Mijne is nog geen 8, maar duurt niet lang meer. Ze gelooft er nog vól in, maar zelfs in de paashaas - terwijl wij dat echt niet voeden ofzo. Ik kan haar vandaag een verhaal vertellen over een pimpelpaarse eekhoorn die in de herfst eikels zoekt, en dat ze hem moet helpen; ze zal dat heeeel serieus nemen en bakken vol eikels gaan zoeken...
Onze dochter is in maart 8 geworden en in januari wist ze het. Ze had al aardig door hoe en wat en kwam met steeds meer vragen. De jongste was logeren bij oma en wij hadden een meidenweekendje. Toen hebben we gewoon een gesprekje gehad over sprookjes enzo. Ze heeft er meer rust bij nu.