Daarom mijn post, ik lees hier dat veel dames de zakenbaan/egobaan niet lijken te kennen. Hoezo gaat er iets mis als je als man (of vrouw) veel werkt? En hij ziet zijn kinderen heus vaker dan 1-2 keer per week, dit maak jij er van.
Ten eerste zeg ik nergens dat er iets mis gaat als je als man/vrouw veel werkt. Ten tweede geeft ts in de openingspost aan dat haar man 2 avonden in de week thuis is, de rest werkt hij en hij ziet daardoor de kinderen soms 3 dagen achter elkaar niet. Daarbij is hij in het weekend vaak weg. Dus zo raar is 1-2 keer per week niet. En tja, ego-baan, het woord zegt het al.
Als er een grote deal afhangt van jouw inbreng / cijfers oid, dan kunnen dat soort dingen dus niet wachten. Dan moet iets gewoonweg NU gedaan worden. Als je de wereld niet kent, is het lastig duidelijk te maken.
Ik ben het met je eens. Ik denk dat sommigen deze wereld gewoon niet kennen. Ik zou zelf er nooit voor kiezen, maar het werkt nu eenmaal wel zo in bepaalde functies/bedrijven
Ik zeg niet dat ik die wereld niet ken, ik zeg dat ik er niks van begrijp en er ook niks mee te maken wil hebben. En man heeft een managersfunctie in een commercieel bedrijf, maar daar werkt niemand 60+ uur hoor en ja er zijn soms belangrijke deals en dan wordt er uiteraard wel eens overgewerkt, hoort er ook bij (sowieso als je veel zaken doet met Amerikaanse bedrijven ivm tijdsverschil), maar dat is niet stelselmatig elke dag.
Alles is een keuze, het kán dus wel. En TS heeft een mooie stap gezet. Prima, goed gedaan. Succes TS!
Op sommige/veel plekken kan het inderdaad wel, maar bij sommige bedrijven als je een bepaald soort functie hebt of een bepaald soort functie ambieert kan het niet. Begrijp je dat het soms ergens anders gewoon zo werkt? Bijvoorbeeld een minister maakt ook ontzettend veel uren. En een advocaat die partner wil worden ook. En ja, dat is uiteindelijk een keuze die je zelf maakt, helemaal mee eens. Fijn dat TS nu verder is gekomen!
Ik denk dat jij mij niet begrijpt. Ik begrijp dondersgoed dat het ergens anders zo kan werken. Ik kan er alleen niet bij dat je voor zo'n functie wil kiezen. En natuurlijk mag iedereen dat zelf weten, maar ja, het woord ego-baan zegt het al wat mij betreft. Overigens gaat het bij man van ts eerder nog om een 80+ baan dan een 60+. Edit: ts en man gaan om tafel en daar het gaat het idd om.
Dit valt wel mee denk ik, 3 lange dagen en 2 kortere dagen en nog wat uurtjes in de avond. Dan kom ik op ongeveer 60 uur.
Dan heb je niet goed gelezen denk ik. Hij begint tussen 5 en 7 uur in de ochtend, 3 dagen werkt hij tot 8/9/10. Als we uitgaan van 6 tot 21.00 uur is dat al 15 uur per dag (en dan ga ik niet van het maximale uit). Op de andere 2 dagen werkt hij thuis verder na het eten, dus dan zal hij ook gauw op 14 uur per dag zitten. Dan zit je al over de 70 uur. Volgens mij werkt hij daarbij in het weekend ook nog wel eens.
Maar echt dag in, dag uit? Dan lijkt het me echt bij de status van de baan horen en dat zou ik onwenselijk vinden. Dan kun je de taak ook anders inrichten. Ik lees ook over de verantwoordelijkheden van een minister. Ook dat kan anders ingericht worden. Dat zie je nu o.a. bij het ministerie van volksgezondheid: 2 ministers en 1 staatssecretaris. Gewoonweg omdat het voor 1 minister te veel is. Daar is het niet belangrijk dat iemands status afhangt van het feit dat hij zoveel verantwoordelijkheden heeft. Nee, daar wordt gewoon erkend dat het voor 1 persoon te veel is.
Helemaal mee eens maar vermoed dat ze dat niet doen omdat 2 mensen veel duurder is, en tja geld gaat bij sommigen (bedrijven en mensen) voor het welzijn van het personeel en diens familie
Mijn man is ongeveer 60 uur in de week weg. Hij gaat 's ochtends tussen 4/5 uur de deur uit een is rond 17 uur. Maar in de avond hoeft hij niet te werken dus hij is dan wel bij ons als gezin. Het werk is niet te vergelijken met het werk van ts haar man, maar ik zou het niet leuk vinden als hij elke avond gaat klussen bij anderen en dan ook nog in de weekenden vaak weg.
Ik denk eerlijk gezegd dat je nu zelf de maximale tijden pakt om aan die 80 uur te komen. Ik denk dat 60 uur realistischer is.
Je kunt toch gewoon de openingspost lezen en zelf optellen dan? Ik pak niet de maximale tijden, dat zeg ik er ook bij.
Bij heel veel banen draait het niet om uurtjes tellen. Als ik zo zou zitten tellen kom ik ook op veel 'uren', maar het gaat veel meer om resultaten leveren, netwerken opbouwen en vaak om een bedrijf 'runnen'. En in veel gevallen zit daar helemaal geen werktijd aan gekoppeld. Is een doorlopend proces. Daarnaast vind ik dat to ook in de spiegel moet kunnen kijken. Als ze niet met haar man meegaat omdat ze 'mensen niet kent' kan ze daar iets aan doen. Als ze tijd voor zichzelf kan nemen, maar dit niet doet, is dat haar eigen keuze. Ze had in hun relatie ook voor kunnen kiezen om zelf evenredig te gaan werken, wellicht zou hij dan ook andere keuzes kunnen maken.
Heel herkenbaar. Man woont nu even niet bij ons (dus ik heb er weinig last van) maar nu zo na de bouwvak is het gekkenhuis op de zaak en maakt hij dagen van 6.00 tot 21.00 of later. Als hij wel thuis zou wonen was dit ook nodig en had ik het reuze zwaar gevonden, omdat je dan andere verwachtingen van elkaar hebt, maar dit is iets waar we samen voor gekozen hebben. Ik hield dat altijd vol omdat ik wel altijd wist dat er na zo een periode ook weer rustigere tijden kwamen maar ik kan echt niet van hem verwachten dat hij zijn werk, waar hij zo hard zijn best voor heeft gedaan om het te brengen waar hij nu is, laat vallen omdat ik het thuis te zwaar vind.