Verkort de zomervakantie, vinden veel werkende ouders.

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by MyMiracle, Sep 17, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,687
    18,765
    113
    Female
    Ik hoop dat ze in België hier ook eens over nadenken :o:.
     
  3. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,166
    23,248
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Wij als werkende ouders hebben geen problemen om opvang rond te krijgen, daar is toch BSO voor?
    Ik heb liever korter vakantie omdat voor dochter 4 weken wel lang zat zou zijn, haha.
     
  4. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,492
    13,946
    113
    Female
    Zowel mijn man als ik werken en wij hebben absoluut geen problemen met de opvang, leve de bso!

    Ik vind het maar een vreemd onderzoek, ze vergelijken het met het buitenland, raar want Nederland heeft van Europa de kortste schoolvakantie in de zomer. De meeste landen zijn 10-12 weken vrij namelijk, daar stellen die 6 weken bij ons niets bij voor.

    Van mij mag de zomervakantie in Nederland juist ook wel verlengd worden tot een week of 10, even heerlijk op mijn vrije dagen uitslapen!
    En daarnaast zal het hoofdseizoen ook meer verspreid worden waardoor de prijzen van de vakanties misschien wel omlaag zullen gaan.

    Ook heeft men het over kennis verlies, mijn kinderen leren juist super veel tijdens de vakanties. Van cultuur, geschiedenis, aardrijkskunde, talen tot natuur!
     
    xElles, dds, WinterBird and 6 others like this.
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Absoluut niet korter, liever langer zoals in België.
     
    paula1984, dds, citroenrasp and 4 others like this.
  6. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,175
    4,487
    113
    lijkt me een prima plan. 4 weken is ook genoeg om even op te laden in de zomer. als de andere 2 weken dan aan de herfst en krokus vakantie geplakt worden heb je mooi het hele jaar door wat extra echt vrij.

    De opvang maakt mij niet uit, daar hebben we de BSO voor of opa/oma, andere familie, een dagje naar een vriendje. genoeg mogelijkheden voor ons.


    dit vanuit het perspectief van de ouder. maar vanuit de leraren, weet ik niet of die hiervoor zouden kiezen, die hebben die weken waarschijnlijk wel gewoon nodig. zij hebben in de 6de vakantie week ook alweer overleg endergelijke.
     
    Gewooniemand likes this.
  7. jessy77

    jessy77 VIP lid

    Aug 9, 2007
    8,640
    5,947
    113
    Geen problemen met het vinden van opvang maar merk wel dat 4 weken hier meer dan genoeg is. Geven de kinderen zelf ook aan. Dus voor ons zou het prima werken.
     
    Gewooniemand likes this.
  8. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,503
    8,425
    113
    Ook wij merken dat de kinderen na 4 weken wel klaar zijn met de vakantie.

    Daarnaast inderdaad het aspect dat we zelf 3 weken vrij zijn en de andere 3 weken BSO hebben geregeld voor de kinderen.
    Dat vinden de kinderen als ze wat ouder worden ook niet allemaal even leuk meer.
     
  9. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Ja dit! Er zijn genoeg manieren om de opvang te regelen.
     
    Mell76 and tuc like this.
  10. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,306
    17,209
    113
    Geef mij maar gewoon de 2 maanden zoals België
     
    Mell76 and Prikje like this.
  11. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,503
    8,425
    113
    Dan ben ik wel benieuwd hoe ouders in België dat regelen. Ik neem tenminste aan dat die niet veel meer vakantiedagen hebben dan wij hier in Nederland?
     
  12. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Dit jaar was het eerste jaar dat ik die 6 weken eigenlijk te kort vond, we hebben zo’n heerlijke vakantie gehad! Vorig jaar waren ze er na 2-3 weken al klaar mee, we hadden het ook leuk hoor, maar de jongste was met 4 en wou zó graag écht naar school, en de oudste wou dolgraag naar groep 3. Dus ze telden echt af naar de eerste schooldag.

    Mja, 4, 6 of 8 weken maakt mij eigenlijk niet uit.
     
  13. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Ook gewoon naar de opvang, en kindjes van vriendinnen van me gaan ook veel op kamp met bv scouting en andere clubjes. Dan zijn ze echt een hele week van huis, soms meer dan 1 kamp per zomer.
     
  14. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,032
    6,135
    113
    Happyland
    Ik vind het belachelijk. Nederland wordt steeds warmer en dan moeten kinderen in een heet lokaal zitten.
    6 weken is al niet zo lang vergeleken met landen om ons heen.
    Echt hoor, het slaat nergens op.
    Snap dat het lastig kan zijn om opvang te regelen, maar zou het sneu vinden als die kinderen hartje zomer op school zouden moeten zitten.
     
  15. AnnemarieK77

    AnnemarieK77 Actief lid

    Jun 6, 2019
    324
    489
    63
    Female
    Inderdaad! Zeker nu we steeds vaker meerdere warme periodes hebben in de zomer. Gewoon lekker heel de maand juli en augustus vrij. En misschien ook nog een stuk juni.
     
    tuc likes this.
  16. pluk

    pluk VIP lid

    Dec 13, 2005
    16,246
    4,479
    113
    Van mij mogen ze het gewoon bij 6 weken laten. Die flexibele vakantiedagen lijken mij voor de leraren erg rommelig + weer extra werk want nu moeten ze ook nog eens bij gaan houden wie er wanneer niet is en wie wat nog even moet inhalen. Buiten dat , volgens mij zijn de leraren niet die 6 weken vrij, wat ik ervan weet is dat ze na het begin nog een paar dagen druk zijn met het opruimen en afsluiten van het jaar en ruim een week voordat de school weer begint zijn ze al op school bezig met het opstarten van het jaar. Als je dan de periode inkort houden de leraren hooguit 2 weken vakantie over wat er dus op neer komt dat er meer invallers moeten komen om ervoor te zorgen dat leraren "gewoon" 3 aan een gesloten weken vakantie kunnen hebben. En gezien het huidige leraren tekort lijkt me dat niet haalbaar.
     
    Miss T, littlemunchkin and Ansel like this.
  17. Gewooniemand

    Gewooniemand Niet meer actief

    Mijn dochter is voor, zij zei de 1e week al dat ze 4 weken lang genoeg vond.
    Zelf vond ik als kind 6 weken ook lang.

    Dan zou ik liever 2 weken herfstvakantie en 2 weken voorjaarsvakantie hebben.
     
  18. Shakes

    Shakes VIP lid

    Apr 2, 2013
    14,132
    5,874
    113
    Female
    Vlaanderen
    Veel gepuzzel, al maanden op voorhand. BSO is hier niets waard, dus een hele planning van eigen verlof, grootouders, meters, en verschillende sportkampen en andere opvanginitiatieven.
     
  19. Shay25

    Shay25 Fanatiek lid

    Oct 16, 2018
    2,812
    2,501
    113
    Female
    Spreiden is idd beter, al vind ik zelf de 6 wkn eigenlijk altijd te kort.
     
    DQueen likes this.
  20. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,811
    5,947
    113
    Female
    #20 Zoe123, Sep 17, 2019
    Last edited: Sep 17, 2019
    4 weken, dat zou planmatig hier een ramp zijn. En ik denk voor meer gescheiden ouders.
    Om te beginnen deel ik de zomervakantie met mijn ex. We willen graag beide 2 weken op vakantie.
    Hoe doe je dat? Als de een op zaterdag weer thuis is en de ander op zaterdag wil vertrekken?
    Ik ben al een paar jaar alleen, maar hoe dan als je zelf of je ex wel een nieuwe partner heeft?

    Bovendien moet ik dan elk jaar op de exacte datum vrij krijgen, wat al lastig is, met 10.000 collega’s.
    Nu al 1x in de 3/4 jaar niet vrij in de zomervakantie, dat zal dan om het jaar worden. Ze zien me al aankomen op school.
    Dus nee. De opvang is prima te regelen, wij combineren bso en gastouder.
    Van de 6 weken zijn de kinderen 4 weken op vakantie, de overige 2 weken zijn voor lekker spelen en scharrelen.
     
    Ansel, Sherbet and Kolibrie2 like this.

Share This Page