Voeden met een tepelhoedje

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Indire, 29 sep 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Indire

    Indire Actief lid

    28 apr 2018
    338
    488
    63
    Hoi dames! Ik heb bij allebei m'n kids enorm veel pijn ervaren bij het borstvoeden. Daardoor ben ik bij m'n eerste na twee dagen al overgegaan op fv. Bij mijn dochter echter ben ik na 4 dagen afschuwelijke pijn een tepelhoedje gaan gebruiken en heb hiermee 7 maanden probleemloos bv mogen geven. Nu ik zwanger ben van de derde heb ik eigenlijk zoiets van: ik ga het niet eens meer zonder proberen!

    Wat denken jullie hiervan? Zouden jullie het wel nog eens zonder proberen? En al zou ik dat niet aandurven, neem ik dan een tepelhoedje mee naar het ziekenhuis? Daar leg je je kindje natuurlijk ook al even aan na de geboorte. Of is het belangrijk voor het op gang komen van de productie dat het kindje de eerste keer echt mijn tepel stimuleert?
     
  2. elsie89

    elsie89 Fanatiek lid

    27 sep 2014
    3.645
    1.251
    113
    randstad
    Ze hebben in het ziekenhuis ook tepelhoedje dus meenemen lijkt me niet nodig (ivm vlakke tepels kon zoon slecht aanhappen dus heb er in het ziekenhuis gehad) ik zou zonder proberen en dan als je pijn voelt zoals de keren ervoor dan kun je er altijd 1 vragen. Ik vind zelf voeden zonder echt veel fijner en heb dus ook regelamtig geprobeerd om zonder te voeden en vanaf 6 maanden voed ik helemaal zonder hoedje. Ook veel fijner als je niet thuis bent met voeden
     
    Indire vindt dit leuk.
  3. Kikki1

    Kikki1 Actief lid

    28 aug 2017
    130
    40
    28
    Vrouw
    Geen antwoord op je vraag. Maar waar ik aan moest denken... is bij jouw kindjes ook gekeken naar hun tongriempje/lipbandje? Bij onze kinderen was dat de oorzaak van niet goed kunnen drinken en voor mij zeer pijnlijke tepels. Toen de verborgen tongriempjes en te strakke lipbandjes verholpen waren, waren alle klachten weg!
    Maar misschien is er wat anders bij jou. Dat weet ik niet. Maar wilde het graag delen mocht dit niet bekeken zijn. Succes!
     
  4. Kroontje1992

    Kroontje1992 Actief lid

    9 feb 2018
    237
    221
    43
    Vrouw
    Ik zou voor het gemak het tepelhoedje meenemen en ook tepelcreme. Na elke voeding lekker insmeren ook al heb je nog geen last. De eerste twee weken zijn vaak echt pijnlijk en daarna zou het wel beter moeten gaan. Ik gebruikte ook een tepelhoedje bij mijn zoontje want die zoog zo vreselijk hard! Verder doen de hormonen het werk en is het hoedje gelukkig erg dun (die van medela tenminste). Je kunt het ook afwisselen, de ene keer met en dan weer zonder. Misschien kunnen je tepels er zo weer wat aan wennen. Veel succes!
     
  5. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.806
    5.942
    113
    Vrouw
    #5 Zoe123, 29 sep 2019
    Laatst bewerkt: 29 sep 2019
    Hier alledrie met tepelhoedje gevoed.
    Bij de jongste wel weer zonder geprobeerd. Hij was een echt natuurtalent, hapte goed aan en dronk
    krachtig. Maar ook voor hem waren mijn tepels te vlak.
    Het ging na een paar dagen al fout, hij kon de borst niet goed leegdrinken.
    Tepelhoedjes gehaald en hop. Probleem verholpen.
    Toch zou ik (niet dat het er van komt) het altijd weer een kans geven. Echter, dan wel meteen met begeleiding van de lactatiekundige.
    Ik zou die van jou eens bellen en overleggen.
    Heeft zij toentertijd een reden kunnen vinden waarom het voeden pijn deed? Want daar kunnen meerdere redenen voor zijn.
     
  6. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    Na de eerste die gevoed moest worden met een hoedje heb ik ze telkens klaar gelegd. Ik heb een beetje gewisseld. Ging het pijn doen dan pakte ik het hoedje en dan gebruikte ik die ook de volgende keer gevolgd door het laatste stukje weer zonder drinken (dan wordt de borst wat leger).

    Had je trouwens witte tepels? Dan zou je wel eens last kunnen hebben gehad van vaatkramp, dat kan ontzettend pijnlijk zijn.
     
  7. Indire

    Indire Actief lid

    28 apr 2018
    338
    488
    63
    @Zoe123 @Zonnestralen bij mijn zoon was ik zo geschrokken en onvoorbereid dat we niet eens de moeite hebben genomen om een oorzaak te bekijken. De lactatiekundige noemde toen wel dat door mij lichte huid dat vrouwen dan vaker enorm gevoelige tepels hebben. En bij m'n dochter voelde de lactatiekundige ook dat zij hele brede tandranden had en mijn tepel daartussen heen en weer schuurde.
     
  8. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Ik heb m’n eerste 4.5 maand met tepelhoedje gevoed. Achteraf bleek z’n tongriempje en lipbandje te strak. Die zijn met 9,5 maand gelaserd.
    Bij m’n dochter direct laten controleren en die is in de kraamweek gekliefd.
     
    Indire vindt dit leuk.
  9. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.330
    8.332
    113
    Amsterdam
    Gewoon bij je hebben kan geen kwaad. Onze eerste ook met tepelhoedje moeten voeden tot 8 weken. En nu gewoon niet, dit is zo’n natuur talent dat ik nog niet eens kloven heb gehad. Dus zegt niet dat het deze keer weer zoals de vorige keren zou gaan.
     
    Indire vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina