Deel je kersttraditie(s):

Discussion in 'De lounge' started by Isabella2020, Nov 30, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Isabella2020

    Isabella2020 Fanatiek lid

    Jul 3, 2019
    2,889
    2,897
    113
    Wij starten 1e Kerstdag, na een uitgebreid ontbijt, bij onze eigen kerkelijke gemeente en vervolgen de dag bij familie. Waar spelletjes worden gespeeld en gegeten. Ieder gezin zorgt voor een gang. 's Avonds met manlief op de bank voor een Kerstfilm.

    Tweede Kerstdag bezoeken we een kooruitvoering, zondagschool, kinderkerstfeest oid. Net waar we zin in hebben.
     
  2. Lindawen79

    Lindawen79 Bekend lid

    Apr 9, 2019
    896
    628
    93
    Female
    Mijn zus en ik kopen ieder jaar voor elkaar een aparte kerstbal. Hilarisch vaak! Vorig jaar kreeg ik een augurk :roflmao: niemand die hem had gezien tussen alle ballen.
     
  3. Isabella2020

    Isabella2020 Fanatiek lid

    Jul 3, 2019
    2,889
    2,897
    113
    Wat een leuke originele traditie! :)
     
    Lindawen79 likes this.
  4. Sophy

    Sophy VIP lid

    Aug 28, 2011
    5,875
    2,875
    113
    Noord-Holland
    Wij hebben vooral veel adventstradities:
    - adventtuin lopen
    - een zelfgemaakte adventkalender
    - seizoenstafel met kerststal die steeds verder wordt gevuld tot het kindje erin komt op eerste kerstdag (dus nu stenen, volgende week planten, daarna diertjes erbij en dan de laatste week jozef en maria, een engel, herdertjes)
    - dit jaar nieuwe traditie (hopelijk een succes want geen idee hoe zwaar): eigen kerstboom omhakken op de veluwe
    - kinderkerkdienst op 24 dec
    - kerstspel
    - eindeloos kerstliedjes luisteren :)
    - wij vieren sinterklaas altijd al rond 1 december en op 5 december krijgen ze een mooi kerstachtig boek als laatste sintcadeau
    - kerststukjes maken bij opa en oma
    - kerstkaarsen maken / versieren
    - kerstkaarten maken
    - op eerste kerstdag naar opa en oma en heel veel spelletjes spelen
    - gourmetten (hoe kon het ook anders)
    - uitgebreid kerstontbijt
     
    Isabella2020 likes this.
  5. dina88

    dina88 Fanatiek lid

    Nov 7, 2008
    2,360
    235
    63
    Female
    Arnhem
    Kerstboom komt er zodra voor ons sint weg is, dat is na vandaag ;) wordt denk ik woensdagmiddag opzetten
    Wij doen de kado's op kerstavond en samen all you need is love kijken ;)
    1e kerstdag is wel standaard met mijn familie, de ene keer bij mijn ouder, zus, broer of ins, dat rouleert elk jaar, dit jaar bij ons en dan gaan we gourmetten.
    2e kerstdag is sinds vorig jaar met vrienden, dit jaar bij hen en dan pasgeboren babietje :D
    verder brunchen met croissantjes en verschillende afbak broodjes
     
    Isabella2020 likes this.
  6. Mim89

    Mim89 VIP lid

    Jan 29, 2019
    10,263
    8,712
    113
    Female
    -Elk jaar zodra de Kerstshows bij de tuincentra beginnen gaan mijn moeder en ik ze allemaal af met z'n tweetjes.
    -Op Kerstavond altijd bij mijn moeder thuis cadeautjes.
    -Mijn moeder en ik gaan in de Kerstperiode altijd een avond samen een Kerstfilm kijken en zetten dan ondertussen het gourmetstel op de salontafel en gaan tijdens het kijken van de film gourmetten.
     
    Isabella2020 likes this.
  7. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    -elk jaar stress om de kerstdagen in te plannen want met zoveel mensen is t een hele uitdaging en we zelden compleet zijn met kerst.

    Oke geen prachtige traditie maar t heeft voor ons wel charme haha. Als meer dan de helft op dezelfde plek kan zijn op t zelfde moment is er trotsheid.

    En... Vaste prik na kerst: de kerstmarkt in tuincentra en bouwmarkten afstruinen voor de beste koopjes!

    Kerstnachtmis (ons enige uitstapje naar de katholieken ;) als van oorsprong protestantse ) is een tijd traditie geweest maar met een kind is dat gewoon te laat. Man is overigens atheïst dus ging puur en alleen mee voor mij en mijn ouders want hij kende amper een lied hihi
     
  8. duikster

    duikster VIP lid

    Nov 13, 2005
    5,714
    73
    48
    Wij gaan op 2e kerstdag s ochtends om 600 naar scouting voor de traditionele herdertjestocht met ontbijt. Dit duurt tot ca half 10 voor leden en vrijwilligers. Zowel wijzelf als de kinderen zijn daar. De rest van de dag relaxen we thuis of bij de ijsbaan in het dorp. 1e kerstdag brengen we door met familie.
     
    Isabella2020 likes this.
  9. Katelynn

    Katelynn Bekend lid

    Apr 11, 2019
    575
    376
    63
    Female
    Achterhoek
    Wij vieren kerst op zijn ‘Engels’.

    Op kerstavond mag je je kerst sok ophangen (aan de haard). Word de kerst dinner tafel gedekt voor de volgende dag.

    Kerst ochtend (1e kerstdag) is dan ‘stocking day‘ (cadeaus uitpakken).
    Om vervolgens de verdere eerste kerstdag met familie te vieren , met spelletjes en eten.
    Tijdens het dinner word er gebruikelijk voor af aan de ‘Christmas crackers’ getrokken. Waar een gingerbreadhouse , mince pies en crackers met kaas (wel lekker meegenomen uit Nederland ;)) , christmascake en pudding niet mogen ontbreken.

    2e kerstdag is voor ons ‘boxing day’ dat is een rustdag. Maar tegenwoordig een heel goed moment om lekker in de uitverkoop te shoppen! Dat is overigens geen straf als je in Londen bent haha :roflmao:!
     
    Isabella2020 and Magnolia29 like this.
  10. Magnolia29

    Magnolia29 VIP lid

    Nov 30, 2015
    11,454
    23,123
    113
    Female
    - Man en ik zetten in het weekend na Sinterklaas de kerstboom op + lampjes. Dag erna hangen we alle accesoires er in samen met dochter.
    - Ik ga samen met dochter de kerstshows in tuincentra af.
    - Op kerstavond zet mijn man de tafel klaar met Portugese lekkernijen. Volgens traditie blijft dit staan, zodat je iedere keer dat je er langs loopt iets kunt pakken (ruimen het 's nachts natuurlijk op).
    - 1e kerstdag vieren we bij mijn ouders samen met het gezin van m'n zusje. We kopen allemaal voor ieder gezinslid cadeautjes, dus we zijn zo 3 uur zoet met uitpakken ;). We gaan 's avonds gourmetten of eten aardappelgratin met rollade en stoofpeertjes.
    - Samen met mijn ouders en zusje maak ik de 'Dr. Denker' puzzel van het Dagblad van het Noorden. Beginnen we 1e kerstdag mee en we gaan door tot we 'm opgelost hebben :D
    - 2e kerstdag vieren we als gezin. In foute kerstpyjama, films kijken. We eten waar we zin in hebben. Heerlijk ❤
     
    Isabella2020 likes this.
  11. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,359
    30,650
    113
    Female
    Eerste kerstdag kook ik voor mijn schoonouders en sinds vorig jaar ook mijn moeder.
    Elk jaar iets anders maar schoonpa en ik eindigen altijd met een kaasplank en een goed glas wijn/port.

    Vroeger was de traditie om tweede kerstdag met mijn ouders, broer en zus en hun gezin samen te zijn. Maar dat werd steeds lastiger plannen door oa diensten van mijn zus en schoonfamilie van broer die ingewikkeld deden. Dus die hebben we helaas losgelaten.
    Voordeel is wel weer dat we nu tweede kerstdag met ons eigen gezin hebben. Nieuwe traditie is lekker relaxen en kliekjes eten.

    En een vrij nieuwe traditie voor mezelf. Ik koop ieder jaar een nieuwe kersttrui. Dit jaar met de tekst: ik wou dat het zomer was. Winter is stom.
    En een lekker kerstdesign :roflmao::roflmao:
     
    GroeneBomen and Isabella2020 like this.
  12. mama suus

    mama suus VIP lid

    Aug 18, 2008
    7,510
    188
    63
    somewhere
    Kerstavond eten we bij mijn ouders
    Kerstochtend kadootje onder de boom en ontbijt en savonds koken we gezellig, hele dag met zn vier.

    2e werk ik vaak eerst en dan weer met zn 4.

    Geen verdere famm verplichtingen. Zo prettig.
     
  13. PenF

    PenF VIP lid

    Aug 20, 2009
    8,387
    2,241
    113
    Female
    Coach
    Dordrecht
    Altijd 2 spellen onder de boom. Volwassenen en kinderen. Die pakken we kerstavond uit en dan spelen we dat de hele kerst.
     
    Isabella2020 likes this.
  14. pareltje2212

    pareltje2212 Fanatiek lid

    May 17, 2007
    1,533
    299
    83
    Female
    huismoeder
    Leusden
    Wij hebben altijd 2 verjaardagen tijdens de kerstdagen; 1e kerstdag mijn oudste dochter en 2e kerstdag mijn vader. Nu is het niet altijd zo dat we 2e kerstdag naar mijn ouders gaan, dat kan ook een paar dagen later zijn en dit jaar vieren we voor het eerst de verjaardag van mijn dochter niet op de dag zelf met gasten, wel met ons gezin natuurlijk.
    Kerstavond spelen mijn dochters mee in de kerstmusical in de kerk en dat is ook elk jaar.
     
    Isabella2020 likes this.

Share This Page