Waar valt jouw mond van open? Deel 2

Discussie in 'De lounge' gestart door Meisje93, 24 okt 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.258
    16.645
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Wij verdienen echt geen ton per jaar en het zit in de uurprijs en die is hier in de regio bij alle bso’s vrijwel hetzelfde muv een paar centen. Die grafiek geeft echt een heel vertekend beeld en hier kun je geen aparte vakantie opvang inkopen, zit gewoon in het pakket, dus is ook geen keuze maar die wordt voor je gemaakt.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  2. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    5 aug 2019
    2.442
    4.368
    113
    Uiteindelijk dat van mij ook niet, maar wat ik niet begrijp is dat voor sommige ouders het geld meer “ waard”is dan tijd met je kind.
    Ik breng mijn kind extra, want die en die dag was hij/zij er niet, maar ik heb er wel voor betaald.

    Ik heb voor mijn oudste nog 150 uur tegoed dat hij niet is geweest, maar wat heb ik wel betaald (en KOT voor gekregen). Ik kan me daar echt niet druk om maken, ik ga hem niet dagen lang extra brengen om die uren maar op te maken want: ik betaal er voor. Dat is het risico dat ik hem in de vakantie thuis laat bijv. Het tegoed gebruik ik alleen om te ruilen/of een keer extra aan te vragen (bij verhuizing bijv.)

    Maar dit is mijn mening hè! Als iemand zich aangesproken voelt, je hoeft je voor mij niet te verantwoorden want uiteindelijk is het je goed recht om je kind wel te brengen want: je betaald er immers voor. ;)
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  3. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    Mwah. 140x het aantal uren van de minst werkende ouder. En dat zijn de contract uren, dus daar zitten de vakantiedagen al bij in. Dus de Belastingdienst maakt het ook al geen bal uit of je vrij bent of niet als je je kinderen naar de opvang brengt.
     
    Salentein vindt dit leuk.
  4. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.258
    16.645
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ja en daarom is Bso een stuk prijziger dan een creche, voor 2 dagen vso/Bso en incl vak opvang betalen we 429 euro per mnd en krijgen 181 euro terug. Nog geeneens de helft
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Het loont om uurprijzen te vergelijken. Ws zit jullie opvang qua uurprijs een flink stuk boven de max uurprijs van de bel. dienst. Vakantieopvang zit bijna overal inclusief, dat is niks raars.
     
  6. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.258
    16.645
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    En die vak opvang maken we ook niet altijd gebruik van wanneer we zelf met vakantie zijn maar je betaald het wel en daarom niet zo gek om je kind wel gewoon te brengen als je eens een dagje vrij heb.
     
  7. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.092
    7.843
    113
    Zo. Om even bij de topic titel te blijven: hier valt mijn mond van open.
     
    RachelleNM, hummeltje5, Syane en 2 anderen vinden dit leuk.
  8. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    5 aug 2019
    2.442
    4.368
    113
    Want?
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  9. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.258
    16.645
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dat zitten ze ook maar dat is overal hier in de regio en ik ben tevreden over de opvang en hij zit in school en ze doen leuke dingen met de kinderen. Nog een paar jaartjes en we hebben geen opvang meer nodig dus we zingen het nog even uit.
     
    GossipGirlxoxo en MinnieMouse94 vinden dit leuk.
  10. Taiga

    Taiga Fanatiek lid

    28 apr 2019
    1.445
    2.242
    113
    Ja, hier ook. Uurprijzen vergelijken is leuk hoor maar hier in onze stad vallen alle opvanglocaties voor bso onder 2 grote organisaties. Maakt geen bal uit waar je ze brengt. Ze zitten allemaal ver boven die tariefgrens.
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  11. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Hier ben je al blij als er überhaupt eind 2020 een plekje is, dus moet je het gewoon doen met het hoge uurtarief(of niet werken ).
    Bij ons zijn wij goedkoper uit met een particuliere oppas(zonder kot) dan het KDV met kot.
    Gastouder zou helemaal top zijn, maar de enige gastouder in de buurt zit al 7 jaar vol :rolleyes:
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.414
    36.276
    113
    Ja hier spreken de kinderdagverblijven ook prijzen met elkaar af volgens mij, dus dan heb je niet zoveel keus. Wij hebben echt tijden 600 netto per maand betaald, nou dat is heel veel geld hoor. Ook op een leuk salaris.
     
    Zonnebloem92, MinnieMouse94 en Anouk2005 vinden dit leuk.
  13. Waxinelichtjes

    Waxinelichtjes Fanatiek lid

    22 jun 2018
    3.695
    4.231
    113
    Vrouw
    Nu heb ik mijn kind dan niet laten opnemen, maar ik kan je vertellen dat ik er na 6 weken compleet doorheen zat bij mijn oudste.
    Ik gaf borstvoeding en er zat niks van voeding in de melk. Dus hij zat de hele dag aan de borst omdat hij honger had. Maar hij was onze eerste, dus wisten wij veel. Na 6 weken non stop voeden (ja dag en nacht), huilbaby en ik zo slap als een dweil, zat ik er totaal doorheen. Ik kon nergens meer naartoe omdat ik overal gehuil hoorde. Ik was op van de stress en kreeg als toetje ook nog een borstontsteking.

    Om een lang verhaal kort te maken: ik zat na 6 weken tegen een depressie aan en had wel een jaar op vakantie gewild zonder mijn baby. Ik ben eerder begonnen met werken, gewoon om weg te zijn van mijn baby.
    Later is het goed gekomen. Maar je weet niet waarom mensen er doorheen zitten. Niet iedereen heeft evenveel draagkracht en slapeloosheid kan gekke dingen met je doen. Daarbij vind ik een hoop verschil zitten in de nachten: komt de baby 1x of 5x per nacht?
    Sommigen onderschatten de zorg voor een baby en dan kan het behoorlijk tegenvallen. En niet alle baby's zijn even gemakkelijk.
     
    RachelleNM, hummeltje5, Whoopy en 4 anderen vinden dit leuk.
  14. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    Ja, zo zou ik het denk ik ook zien..
    Te laat ophalen is niet leuk en netjes natuurlijk en zeker niet op 24 of 31 december, dat snap ik.
    Maar het idee dat een pedagogisch medewerker ouders ‘veroordeelt’ omdat ze hun kind brengen ondanks dat ze die dag vrij zijn, vind ik persoonlijk niet prettig en professioneel overkomen.
    Maar ik heb sowieso een hekel aan al die oordelen over andere ouders die hun kind teveel wegbrengen, te vaak of te jong laten logeren etc. Laat iedereen toch lekker doen waar hij of zij zich goed bij voelt.
     
    hummeltje5, Ysabella, Syane en 8 anderen vinden dit leuk.
  15. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    Scheelt mij weer typen, helemaal mee eens. (Hier wel een baby op laten nemen met 7 weken, ik zag geen andere oplossing op dat moment. En ik denk ook dat het goed geweest is.)
     
    hummeltje5, Whoopy en Waxinelichtjes vinden dit leuk.
  16. Waxinelichtjes

    Waxinelichtjes Fanatiek lid

    22 jun 2018
    3.695
    4.231
    113
    Vrouw
    Nou dat is dan heel erg goed van jou geweest :thumup:
    Ik vind het heel erg dapper dat mensen aan de bel durven trekken omdat ze het (tijdelijk) niet aankunnen. En het is enorm fijn dat deze mensen ook snel geholpen kunnen worden! Wat zou er gebeuren als dit niet zo is? Dat als mensen toch maar doorgaan? Nu worden er een hoop nare dingen voorkomen denk ik.
     
  17. Ik zit al maanden ziek thuis, mijn kinderen gaan 3 dagen per week naar de opvang in de vakantie zodat ik op de andere dagen kan proberen er wel voor hun te zijn!
     
    GossipGirlxoxo, hummeltje5, Whoopy en 8 anderen vinden dit leuk.
  18. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.642
    31.169
    113
    Vrouw
    Het is niet zozeer dat het geld meer waard is dan tijd met mijn kind. Het is zo dat de tijd met mijn kind veel meer waard is wanneer ik ook af en toe een dagje zonder kind heb.

    En voor de dames die zich afvragen wat moeders gedaan hebben die vandaag hun kind hebben weggebracht terwijl ze zelf vrij waren.
    Vermoedelijk boodschappen en voorbereiding voor het kerstdiner morgen? En het huid poetsen omdat er bezoek komt misschien?
    Denk dat er weinig waren die de hele dag hebben liggen netflixen.
    En ja. Dat kan met kind. Maar denk dat het voor kind toch fijner is bij de opvang dan in een hysterische supermarkt met een gestreste moeder.
     
    GossipGirlxoxo, hummeltje5, Whoopy en 8 anderen vinden dit leuk.
  19. Lindawen79

    Lindawen79 Bekend lid

    9 apr 2019
    896
    628
    93
    Vrouw
    ... dat net vanavond... voor de kerst... voor de tweede keer mijn kroon eraf ligt. :mad:
    Gelukkig heb ik hem nog maar het voelt vervelend. Laat mijn tandarts net vanaf deze week 2 weken vakantie hebben. Vorige x belde ik de weekenddienst en kreeg te horen dat ik gewoon moest wachten tot na het weekend. o_O Snap ik als het niet vervelend is.. maar mennnn wat baal ik
     
  20. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.642
    31.169
    113
    Vrouw
    Oja.
    Nog vergeten. Toen oudste pas geboren was werd ik ontslagen toen ik terug kwam van verlof. Opvang was al geregeld. Ik bleef nog een half jaar in dienst, maar hoefde niet meer te werken.
    Ik heb toen mijn baby vanaf 4 maanden twee keer per week weggebracht. Officiële versie van mijn verhaal was dat ik dan op die dagen tijd had voor sollicitatie. En, dat we niet opnieuw op de wachtlijst zouden komen als ik weer werk vond.
    Maar dat waren echt de dagen dat ik me weer mens kon gaan voelen. Ondanks rare reacties was dat echt de juiste keuze. Jammer dat ik er toen zo onzeker over ben geweest. Dus. Dames die dit doen. Je doet het goed. En het is jouw keus.
     
    RachelleNM, hummeltje5, Leesteken en 11 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina