Allereerst, als dit aan blijft houden/ze zieker word/haar gedrag veranderd o.i.d. ga ik uiteraard naar de dierenarts. We hebben een hond van 6 jaar, middelmaatje. Vrijdagmiddag begon ze te spugen, dacht dat het kwam door iets lekkers dat ze had gehad. Al haar eten kwam er uit en spuugde een aantal keer tot savonds. Ze bleek ook buiten iets gegeten te hebben, dat kwam er ook uit. Gister niks aan de hand, at en dronk weer. En nu vanmorgen spuugde ze weer een hoop. Wat brokken van gister en bruin vocht. Na wat water gedronken te hebben kwam dat er ook direct weer uit. Ook trilt ze nu heel erg, terwijl ze niet hoeft te plassen ofzo. Ik wilde het nu even aankijken hoe het vandaag gaat, omdat ze gister niet gespuugd heeft. Maar is dat nog wel verantwoord? Ze is niet sloom ofzo, voelt zich niet helemaal goed maar is niet doodziek.
Ik zou de dienstdoende arts bellen. Gewoon voor advies. Maar hou wel rekening mee dat ze voor een telefonisch consult ook kosten rekenen. Dit kan verder ontwikkelen tot een maag/darmontsteking. Dit heeft onze hond gehad. Die begon op een gegeven moment bloed te spugen. Ook bij de da. Die kwam aanlopen om ons te roepen, vroeg waarvoor we kwamen en Hetty begon gelijk bloed te spugen . De da heeft het opgeruimd om gelijk te kunnen kijken wat de samenstelling was van het bloed. Ze heeft ab gegeven en daarna was Hetty snel weer opgeknapt.
Met deze symptomen is 1 van mijn honden 2 x binnen 3 maanden opengemaakt. De eerste x een grote knikker en de 2 de x een steen eruit gehaald.
Iets anders gegeten? Iets met rozijnen? Schijnt net zo slecht te zijn als chocolade. We hebben er 3. Soms spugen ze wel. Soms is het enkel geel. Soms komt het eten eruit met wat gras. Dat gaat dan vanzelf over. Maar trillen is wel apart.
Ik zou sowieso de dienstdoende dierenarts bellen voor overleg/advies. En eigenlijk zou ik het niet meer aankijken, dat heb je al gedaan.
Ik zou ook even bellen vooral omdat het aan blijft houden. Onze hond spuugt ook weleens maar dat komt omdat die dan iets heeft gegeten wat blijft hangen. Pas had die een takje opgegeten en bleef kokhalzen en gal opgeven, met veel moeite heb ik het uit zijn keel kunnen verwijderen. Het kan natuurlijk ook een virus zijn en dan krijgen ze vaak een prikje om dit te stoppen wanneer is uitgesloten dat ee geen vreemd voorwerp aanwezig is.
Onze hond was laatst ook erg misselijk en wilde ook niet eten en of drinken. Buiten hoefde ze ook maar 2 druppels te plassen en liep ze echt te sjokken. Terwijl we naar de auto liepen om naar de dierenarts te gaan, hoorde ik een hele lichte piep bij het ademen. Uiteindelijk bleek ze een infectie in heel diep in haar keel te hebben en was deze dus heel langzaam aan het opzwellen. Ze heeft direct allerlei prikken gekregen en een antibiotica kuur. Verder mocht ze de eerste 3 dagen alleen gekookte kip met rijst eten, het water waarin dat gekookt was moesten we te drinken aanbieden. Gelukkig at en dronk ze dit wel. Mijn advies is dus echt om de dierenarts te bellen, 3 uur later met die opzwellende keel en wij waren te laat geweest...
Aangezien het vrijdag al begon zou ik nu niet verder afwachten maar bellen voor overleg. Maakt niet uit dat ze gisteren niet meer spuugde, ze doet het nu wel weer. Beterschap!
als ze geen water binnen kan houden zou ik naar de dierenarts gaan, mijn hond had dat een paar weken geleden ook in de nacht en zo gauw de dierenarts open was ben ik direct gegaan en hij zei dat ik net op tijd erbij was ( uitdroging) met medicijnen is ze snel weer opgeknapt gelukkig!
het feit dat je hond trilt vind ik zorgwekkend, het beestje voelt zich blijkbaar echt niet lekker! Ik zou de dierenarts bellen!
Na vanmorgen heeft ze niet meer gespuugd. Wel nog wat geplast en trilt niet meer gelukkig. Ze ligt lekker te slapen en heeft net wat water gedronken. Tot nu toe houd ze dat ook binnen.