ICSI stoppen met roken

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by Jasmijne, Jan 12, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    Hoihoi, ik leef met je mee hoor. Hier begonnen met IUI.
    Mijn man rookt ook en dat vind ik verschrikkelijk en ik veroordeel hem daarom ook. Hij kent alle risico's en wil dolgraag kinderen. Maar dat maakt het voor iemand die verslaafd is (ziekte) nog niet makkelijk om te stoppen. Mensen die zeggen 'dan heb je het er niet voor over' begrijp ik ook, maar zij begrijpen misschien niet hoe een vernstige verslaving werkt. Zeker in stressvolle situaties (zoals ongewenste kinderloosheid zeker is!) speelt het extra op.
    Let op: ik zeg niet dat je er omdat het een verslaving is je niets aan kunt doen!

    Ik wens jou en je man heel veel succes en mijn tip voor hem zou zijn: accepteer hulp, liefst individuele begeleiding.
    Mijn man is zover dat hij zelf wil stoppen en heeft nu ook de stap gezet om hulp te zoeken. Daar ging een goed gesprek met de gynaecoloog aan vooraf, dat puur gericht was op het roken, verder niet.
     
  2. MamaSelina

    MamaSelina Bekend lid

    Jan 19, 2017
    625
    585
    93
    Female
    Drogist / Manager
    Het is over het algemeen beter om roken alcohol mc donalds :roflmao:enz te vermijden
    ...
    Het gaat me meer om dat ik het anders bekijk en natuurlijk is het beter maar ik lees verder alleen dat ze hun best doen. En een oplossing zoeken, het kan wel een makkelijk smoesje zijn, maar voor haar is het lastiger zij zit middenin dat stuk met haar vriend ze kan hem niet dwingen lijkt me.
     
  3. MamaSelina

    MamaSelina Bekend lid

    Jan 19, 2017
    625
    585
    93
    Female
    Drogist / Manager
    Hier geeft ze dat ook aan vandaar
     
  4. Thirza78

    Thirza78 Fanatiek lid

    Apr 15, 2018
    2,026
    2,500
    113
    Female
    Nou, dat rokers slechter zaad/kwaliteit eicellen hebben hebben dat is allang bewezen. Het staat zelfs op je pakje sigaretten 'roken vermindert de vruchtbaarheid'. En je hebt niet alleen een goede zaad kwaliteit nodig om te bevruchten, maar zaad speelt ook een belangrijke rol bij de doordeling van het embryo, zeker in het begin.

    Dus chapeau ziekenhuis, dat zouden er meer moeten doen. Ik snap sowieso niet dat verzekeraars überhaupt icsi bij rokers vergoeden.
    .
     
  5. Thirza78

    Thirza78 Fanatiek lid

    Apr 15, 2018
    2,026
    2,500
    113
    Female
    #25 Thirza78, Jan 13, 2020
    Last edited: Jan 13, 2020
    Ja prima, maar dan geen dure vruchtbaarheidsbehandelingen. Meid, ik loop al jaren in de medische malle molen en heb heel wat voorbij zien komen en kan je zeggen: rokende vrouwen rokende / mannen die dat traject in gaan zijn zo goed als kansloos. Dus als ze willen doorroken, prima, maar dan geen dik 5000 euro aan vergoede hulp. Dan maar doormodderen op de natuurlijke wijze.

    En @Jasmijne serieus, zet je man ook op multivitamine, net zoals jij ze waarschijnlijk slikt. Dat helpt vaak ook.


     
    maartje84, Lisa280887 and MamaSelina like this.
  6. Killy88

    Killy88 Fanatiek lid

    Aug 1, 2018
    1,394
    2,307
    113
    Female
    Je vriend is gewoon een slappe lul als hij JOU alles laat ondergaan en zelf nog niet kan stoppen met roken.

    Lekker nutteloos topic dit. Als je de antwoorden niet wil horen moet je geen topic openen. Ga dan lekker in het ziekenhuis klagen over ‘dat hij al zoveel niet mag’.

    stoppen met roken of stoppen met behandeling. Meer keuze hebben jullie niet.
     
    maartje84, Sado, Lisa280887 and 2 others like this.
  7. MamaSelina

    MamaSelina Bekend lid

    Jan 19, 2017
    625
    585
    93
    Female
    Drogist / Manager
    Oké. Aan TS veel succes en ik hoop dat je snel een positieve test mag hebben. ♡
     
  8. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    De vergelijking met zorg veroorzaakt door roken vs fertiliteit is ook mank. Aan kinderloosheid ga je niet dood, als je niet behandeld wordt voor longkanker veroorzaakt door roken wel. Overigens krijgen rokers ook geen donor longen bijvoorbeeld. En er is een poli opgezet voor rokers die verplicht moeten stoppen voordat ze dure behandelingen krijgen.

    Het leven draait om verantwoordelijkheid nemen. Prima als je wil roken, maar neem ook de verantwoordelijkheden van ziek worden of verminderd vruchtbaar zijn. Die zijn voor jou, niet voor de arts.

    Los van dit al zou ik het ook als partner niet nemen. Jij jezelf volspuiten met hormonen, minder levens plezier hebben, je agenda maanden lang overhoop gooien en hij doorroken. Dat is toch geen partnerschap?
     
  9. Tess27

    Tess27 Fanatiek lid

    Jul 31, 2013
    3,477
    1,140
    113
    Almere
    Pfff als je denkt dat het zelf al niet veel uitmaakt zal het ook niet fijn als steun zijn voor hem??

    Mijn partner rookte ook als een ketter en hij is gewoon gestopt klaar, geen smoesjes met oh moeilijk , je wil wat toch? Ja zal best lastig zijn!! Maar wat denk je van elke dag jezelf vol spuiten met hormonen ? En alles daar om heen? Dat is pas lastig! En dat moet jij doen, enige wat hij moet doen is stoppen met roken voor zijn kinderwens. Nou als dat al teveel is.

    Besef je maar goed wat het allemaal kost! Wij moesten door foutjes in DNA helaas 5 icsi s zelf betalen na de 3 normale (gemiddeld €3500,- per poging ) . En dan zullen de meeste het niet serieus nemen omdat ze die peuk niet kunnen laten..
     
  10. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Jeetje @Tess27 , eindelijk is het voor jou zover zie ik aan je banner. Wauw, het is je gegund!
     
  11. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,390
    21,769
    113
    Behalve stoppen met roken dus...
     
    maartje84, Lisa280887 and Siepie85 like this.
  12. Jasmijne

    Jasmijne Actief lid

    Nov 29, 2018
    189
    26
    28
    Er is nergens gezegd dat hij niet wil stoppen. Alleen dat het een lastige kwestie is en dat ik het vervelend zit dat ik dan dus niet kan starten met behandeling.

    Sorry maar ik vind de reacties hier echt overdreven. Ik ga er verder ook niet meer op in. Jullie zijn vast allemaal heel perfect.
     
    joyce29 and MamaSelina like this.
  13. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    Heel begrijpelijk, heb ook een berichtje voor je achter gelaten paar reacties terug.

    Laten we wat milder voor elkaar zijn en elkaar als vrouwen (hier in de kwetsbare situatie van ongewenste kinderloosheid) steunen ipv afvallen.
    Jasmijne zit ook niet voor de lol in deze situatie en vraagt hulp en bevestiging. Als je haar dat niet kunt bieden, kun je er ook voor kiezen om dat alleen in je hoofd te denken en het niet te typen. Kritisch zijn mag altijd, maar probeer vervolgens ook mee te denken.

    Liefs voor iedereen
     
    MamaSelina, Jasmijne and Rosa5 like this.
  14. Tess27

    Tess27 Fanatiek lid

    Jul 31, 2013
    3,477
    1,140
    113
    Almere
    Lief! Dankjewel ❤️
     
  15. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,390
    21,769
    113
    Als hij wil weten of ze het écht gaan controleren en met allerlei rokersexcusen komt dan zien veel mensen dat als 'niet willen' inderdaad, en dat betekent uiteraard niet dat anderen perfect zijn. Maar niet stoppen met roken voor je kind is echt van een andere orde vind ik. Mocht hij toch stiekem blijven doorroken en je wordt zwanger, welke motivatie is er daarna nog om te stoppen?

    Ik ken wel anderen die in zo'n traject zaten en echt hebben gewacht tot de partner stopte... Maar goed dat zijn natuurlijk ook perfecte mensen :rolleyes:
     
  16. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Het helpt niet om anderen de schuld te geven, je wordt ook niet zwanger van jezelf of de situatie zielig vinden.

    Ik vind het oprecht heel rot voor je dat je grootste wens (nog) niet vervuld is. En dat is een enorm gevecht, dat weet ik. Probeer alleen niet je ogen te sluiten voor je eigen aandeel, en in dit geval jullie aandeel.

    Ga er voor! Een kinderwens in de MM vergt veel van jezelf en je relatie. Daar kan dat stoppen met roken ook echt wel bij.
     
    maartje84, Happyhope, Ansel and 3 others like this.
  17. Killy88

    Killy88 Fanatiek lid

    Aug 1, 2018
    1,394
    2,307
    113
    Female

    Totdat je het na 3 nutteloze behandelingen zelf moet betalen, kijken of je het dan nog overdreven vindt.

    hier zitten vrouwen al jaren in de mmm, hebben er álles voor over, zelfs hun laatste cent. En dan kom jij met dit zielige ‘hij móét stoppen’ verhaal aan. Jullie zijn niet zielig, hij is niet zielig. Het is gewoon een slapjanus en heeft t niet voor jóú over. Kom dat gewoon onder ogen en pak m eens aan.
     
    maartje84, Sado, DN2017 and 6 others like this.
  18. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,390
    21,769
    113
    Ik heb helaas veel ervaring met rokers. Mijn moeder rookte nota bene toen ik in haar buik zat (waar ik vandaag de dag nog de gevolgen van ondervind helaas).

    Echt, met heel zacht zijn laat je een roker echt niet zomaar stoppen. Soms moet je recht door zee zijn. Ik heb ook geen schokkende dingen gezegd, alleen dat haar partner niet wil stoppen en met rokersexcusen komt. Maar ja, dat is kennelijk heel erg onbeschoft :confused:
     
    maartje84, Sado, Lisa280887 and 3 others like this.
  19. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Echt, niet kunnen stoppen maakt hem geen slapjanus hoor, hij is verslaafd en dat is super moeilijk om op eigen houtje te doorbreken. Het ziekenhuis laat jullie daarnaast niet in de steek, ze bieden hulp. Door aan te geven dat hij moet stoppen, zijn ze niet jullie zorg aan het weigeren, maar jullie juist een kans aan het geven. Grijp alsjeblieft die geboden hulp met beide handen aan, zie het niet als ‘ze willen ons niet helpen’, want dat willen ze wél. Ze willen helpen met stoppen, en als dat lukt dan is de kans op hogere zaadkwaliteit ook groot (lijkt me ook alleen maar fijn nieuws als dat zo blijkt te zijn) en vervolgens de kans op een succesvolle behandeling ook. Nu toch voor de behandeling gaan, geeft kans op enorme teleurstelling en daar willen ze jullie voor behoeden - nog los van de kosten.

    Ik zou ‘m tijd geven om aan het idee te wennen, en hem écht adviseren voor die hulp te kiezen. En nogmaals; het is niet voor eeuwig, het is tijdelijk om jullie wens een grotere kans van slagen te geven.
     
    maartje84, Happyhope, Ansel and 2 others like this.
  20. Jasmijne

    Jasmijne Actief lid

    Nov 29, 2018
    189
    26
    28
    Dus jij hebt meer recht op een kind dan wij. En dat kan jij opmaken uit 1 topic, terwijl je ons niet kent. :roflmao:

    En wie zegt dat wij niet onze laatste cebt zouden uitgeven aan een kinderwens.

    Lekker makkelijk zo reageren van achter je beeldscherm.
     

Share This Page