Uhm, nee hoor. Dat het meedragen van een virus niks te maken heeft met je uiterlijk / afkomst, is geen mening maar een feit. En dat mensen anders behandelen op basis van hun afkomst racisme is, is ook geen mening maar een feit. Maar blijf vooral lekker in je eigen bubbel zitten en je eigen gedrag goed praten.
Mensen met een Aziatisch uiterlijk ontwijken ga ik nu ook niet opeens doen hoor. Net wat eerder werd gezegd. Dan ontwijk jij die bus met Chinezen die voorbij komen lopen en loop je langs een blanke, blonde, blauwogige man die net niest en krijg je het van hem omdat zijn nichtje uit Alaska net in China is geweest en het heeft meegenomen. Wel wassen we vaker de handen en let ik strenger op hoesten en niezen in onze buurt. Vooral met onze zoon die RS heeft gehad (Inc beademing op de IC) die heeft soms nog last van zijn luchtwegen met een simpele verkoudheid dus dat hou ik als een havik in de gaten.
Vind het nu toch wel eng worden. Zelf een risico patiënt en nu zwanger en onze zoon heeft ook een verhoogd risico.
Er zijn ongeveer anderhalf miljard Chinezen en net geen 10 000 mensen hebben het virus. 10 000 op anderhalf miljard is niks dus om nu iedere persoon van Aziatische afkomst te ontwijken heeft ook geen nut. De meesten zijn geen Chinees nieuwjaar gaan vieren in China en degenen die het zijn gaan vieren zitten volgens mij nu voor de zekerheid in quarantaine. Van die 9800 mensen hebben ongeveer 120 mensen uit andere landen het virus. Waarvan 6 in Frankrijk, 5 in Duitsland, 2 in Engeland en 2 in Italië. Aziatische mensen ontwijken heeft dus compleet geen nut. Het is nu ook in Europa dus als je de corona wil ontwijken kan je het beste nu de Albert Heijn leegkopen en in de kelder gaan zitten. Ik geloof echt dat de hele wereld er alles aan doet om het virus te bestrijden en zo klein mogelijk te houden.
Ik heb nu een koffie afspraak met een Chinees, moet ik gaan schuilen? Sorry vind het inderdaad kortzichtig. Ik snap dat het je aan het Coronavirus herinnert maar het heeft niks met wel of geen besmet persoon te maken.
Mondkapje opzetten, handschoenen aandoen en vergeet de duikbril niet! Ook straks je kleren verbranden.
Het ontwijken van mensen puur vanwege Aziatisch uiterlijk is nog altijd racisme. De neiging tot racisme zit in ons allemaal. Ik merk het bij mezelf ook. Twee mensen in Toronto hebben het, enkele tientallen worden momenteel getest en enkele tientallen zijn al getest en blijken het niet te hebben. Dat is nog altijd weinig op de hele bevolking van Toronto. Bovendien woon ik niet in Toronto, maar ernaast. Toch betrap ik mezelf erop dat ik wel eens aan Coronavirus denk als ik een Aziaat zie. Dat kan maar één ding zijn: Het feit dat racisme ook in mij zit. En dat is niet abnormaal, maar ik vind het wel belangrijk dat we onszelf erop blijven betrappen en onszelf terug blijven fluiten.
Vandaag bekend geworden dat in Rome 2 toeristen besmet zijn met t virus. Hopelijk valt t daar mee als wij er over een paar weken zijn. Ik ben niet snel bang te krijgen maar vond t gister wel opvallend dat er zoveel mensen bij ons in de winkel kwamen voor mondkapjes.
Serieus??? Hier schrik ik echt van.. Met welke logica hebben 'Aziatische medemensen' hier in Nederland te maken met een virus aan de andere kant van de aardbol?
Wauw, net terug van de lunch, maar ik schrok van wat hij mij vertelde. Hij is al een paar keer belaagd door mensen die boos op hem worden omdat 'zij' de oorzaak zijn van het corona virus.. LIKE WHAT? Hij wordt ook raar aangekeken en hij merkt dus wel duidelijk dat mensen argwanend zijn. BE - LA - CHE - LIJK. Wat ik al zei.. ik snap best dat het je herinnert aan wat er zich in China speelt, maar come on? Een Nederlandse kan net zo goed net terug zijn van zakenreis uit China en het virus bij zich dragen o.i.d.
Gek joh! Moeten we nu ook iedere Europeaan vies aankijken? In China is het ook begonnen bij 1 besmetting. Dus 1 besmette Europeaan kan ook het begin zijn van 10 000 besmette Europeanen.
Waar ik dan wel een beetje de kriebels van krijg is dat mijn zoon nu op de bak ligt met koorts en hoesten. Ik ga natuurlijk niet direct denken dat hij corona heeft maar ik heb wel zoiets van "Wat een timing joh om nu ziek te worden." Arm kind.
Wij hebben vandaag een mail van school gekregen dat het gezin wat momenteel in China verblijft, donderdag terugkeert. Hun vlucht was geannuleerd, maar komen nu dus toch waarschijnlijk donderdag terug. Het school advies is; Mochten zij koorts hebben zullen zij niet op school worden toegelaten..