Januari 2020 mama's

Discussie in 'De mama's' gestart door iez, 31 dec 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Cindy29

    Cindy29 Fanatiek lid

    13 okt 2013
    1.601
    1.098
    113
    Oh erg is dat hé... Sommige denken echt dat hun de enige zijn die komen kijken en dat je op stel en sprong tijd hebt.

    Hier komt het nu pas echt op gang, omdat wij de eerste weken met zh verblijf en afspraken bezig waren.
    Maar zijn nu al weken vooruit vol gepland en ik ben het nu al zat :oops:

    Vandaag ook weer een vermoeiende nacht. Half 11 de fles maar om 1uur ging hij pas slapen.
    Om 4 kwam die weer voor de fles om daarna tot half 6 druk te zijn met krampjes en spugen...
    Half 7 ging de wekker weer.
    Dus ik heb weer genoten van 3.5uur slaap:confused:
     
  2. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    @LaQueen echt waar elke dag? Je kunt ook nee zeggen he :D ik heb nog steeds maar weinig bezoek gehad. Vind 1-2× per week nu wel leuk om weer n beetje te socializen maar echt niet elke dag. Dat had ik van tevoren al aangekondigd haha, ze weten hoe ik ben. Met n grapje maar zeker wel serieus. Dus veel mensen hebben nog geduld of plannen bijv over een paar weken in. Heb morgen mn ouders (maar die mogen altijd komen) en zaterdag t eerste echte kraambezoek van vrienden. Echt, denk aan jezelf hoor, ze begrijpen t echt wel (of zeg dat je al vol zit kan ook) en als ze t niet begrijpen hebben ze pech!
     
    iez vindt dit leuk.
  3. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    Vandaag is D alweer 4 weken oud, kan niet zeggen dat t hard gaat hoor haha. Ik vind t nog steeds n intensieve periode wat niet mn favo is (wel haar kleine lievr koppie en lijfje hoor, daar ben ik verliefd op).
    Gisteren overdag wat onrustig, maar wel kunnen wandelen. Na badje in de avond (19 uur) na 1 borst in slaap gevallen dus dacht die wordt eerder wakker, maar keurig om 22 uur. Toen krampjes na voeding tot 23:30 en geslapen tot 3:00. Na die voeding meteen geslapen tot 7:00. Dat was weer n onrustige tot 8:45, als ik mn zoontje weg had moeten brengen om 8 uur, hoe had ik dat moeten doen??? Krijg daar nog steeds de stress van als ik denk aan dat ik over 2 weken weer zelf moet wegbrengen...
     
    iez vindt dit leuk.
  4. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    @iez ik geef bv dus dat gaat hier niet op maar op zich gaan de nachten nog wel hier. Ik ga vroeg naar bed (vaak na voeding van 19/20 uur), tegelijk met mn zoontje (niet zo gezellig voor mn man maar die vindt t ook wel weer lekker om nog even alleen op de bank te liggen). Mn zoontje vindt dat heerlijk, dan heb ik nog even knuffel en kletstijd met hem en vaak slaap ik dan iets van n uur of 1.5 tot volgende voeding. Die is vaak onrustig dus heb ik wat energie daardoor. Daarna maakt ze n lange ruk en ik ook en na de ochtendvoeding kan ik nog slapen tot 9 of 10 nu. Hij doet mn zoontje en werkt dus ik vind t prima om nu dit alleen te doen, ook de luiers snachts.
    Maar als de nachten minder zijn en je fv geeft kan ik me voorstelleb dat je afspreekt dat hij er ook 1 of 2 doet, t is ook niet alsof je als je niet werkt de hele dag op de bank ligt.
     
    iez vindt dit leuk.
  5. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    @Lalaatje90 bij mij gebeurt t ook regelmatig dat een borst niet helemaal leeg is, kan geen kwaad, hooguit wat meer stuwing naar de volgende voeding toe. Ik had t gisteravond bijv na badje, wilde ze maar 1 borst, die andere liep dus lekker vol voor de volgende voeding. Die toen als eerste gedaan. Zolang je de hardere stukken er maar uitdrukt terwijl ze drinkt komt t vast goed. Ik heb nog nooit n ontsteking gehad, ook niet bij mn zoontje.

    @mimi1988 ik heb helass geen ervaring met kolven of stoppen, maar denk dat je per afgebouwde voeding iig 3 dagen de tijd moet nemen voor t goed voelt en loopt?
     
    Lalaatje90 en mimi1988 vinden dit leuk.
  6. RachelleNM

    RachelleNM Fanatiek lid

    19 aug 2015
    3.329
    2.135
    113
    Vrouw
    Hallo dames! Hier een redelijke nacht gehad. Dochter is nog steeds enorm verkouden. Ze heeft gisteravond wel geslapen van 20.00 tot 1.00 :D Toen was ook vriend weer thuis van z'n werk, dus die heeft toen die voeding gedaan. Toen kwam ze om 5 uur weer en net toen ik Esmée aan het wegbrengen was (kdv) weer. Dus rond 9.15. Gaat dus best prima :D
    Heb vriend weer naar bed gestuurd, die zag er enorm moe uit en hij moet vanavond weer werken.
     
    iez vindt dit leuk.
  7. Haver11

    Haver11 Fanatiek lid

    3 sep 2013
    3.837
    2.180
    113
    Vrouw
    Oh kraamvisite vreselijk..
    Morgen komt een collega terwijl ik best wel duidelijk aangegeven hebt dat het allemaal nog niet zo lekker gaat.

    @sarah28 is er voor de rest niemand die je zoon weg kan brengen? Of ouders in de buurt die ook naar school moeten? Dat die hem mee kunnen nemen?
     
  8. nadine001

    nadine001 Fanatiek lid

    10 apr 2014
    1.797
    2.226
    113
    Vrouw
    noord holland
    Kraamvisite ben ik ook echt zat.. Probeer ook alles nu zsm te plannen. Want volgende week gaat de keuken eruit, en krijgen we pas 2weken erop een nieuwe. Wel meteen een goed excuus:rolleyes:
     
  9. Druffia

    Druffia Fanatiek lid

    5 nov 2016
    1.298
    1.322
    113

    Ik heb met afbouwen ook bij pijn /erg ongemak mijn borst helemaal leeggekolfd, deed ik wel eens 2x op een dag in begin. Anders vergroot je kans op borstontsteking.

    Je kunt ook je hoeveelheden afbouwen. Ik kolfde eerst 130 , met afbouwen stopte ik dan bij 100 bijv. En stukken moet je sowieso eruit kolven
     
  10. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Leegkolven en dan steeds meer uur ertussen laten, dan snapt je lijf t vanzelf. Of minder kolven maar wel1 keer per dag helemaal leegkolven
    Kleine beetjes kolven stimuleert productie
     
    Lalaatje90 vindt dit leuk.
  11. Lalaatje90

    Lalaatje90 VIP lid

    15 jan 2014
    5.777
    2.874
    113
    Friesland
    Dit indd!
     
  12. mimi1988

    mimi1988 VIP lid

    7 apr 2015
    6.946
    4.154
    113
    Dank jullie wel. In de avond voor het slapen dan sowieso leeg kolven.
    En tussendoor de hoeveelheden afbouwen. Ik kolf nu ongeveer 60/70Cc per keer rechts. Links tussen de 40/50. Kom van de 130 per borst.
     
  13. Dame09

    Dame09 Fanatiek lid

    6 mrt 2019
    3.571
    5.519
    113
    Vrouw
    Wij hebben vandaag in overleg met de kraamzorg en verloskundige besloten om te stoppen met borstvoeding. De productie komt totaal niet op gang en de nachten zijn te intens met eerst aanleggen, dan afvoeden en daarna zelf nog afkolven. We hebben er alles aan gedaan, maar het is niet anders.

    Heb wel het gevoel dat er een last van m'n schouders valt en hoop dat de nachten hierdoor ook dragelijker worden, aangezien de voedingsmomenten korter gaan worden :thumup: kortom, wij hebben er vrede mee..

    Nu alleen even kijken of afbouwen nog noodzakelijk is, of dat het zichzelf langzaam vanzelf oplost. Productie was per keer maar 25/30cc (uit twee borsten), dus idee van kraamzorg en verloskundige was dat dit hopelijk vanzelf stopt. En anders de druk eraf kolven. We gaan het zien...
     
    iez en LJJ vinden dit leuk.
  14. Ansj84

    Ansj84 Actief lid

    10 mei 2019
    470
    635
    93
    Vrouw
    Zit er hier ook even doorheen. M wil de afgelopen 2 dagen alleen maar drinken en is na 2 borsten nog niet verzadigd. Geef dan nog opnieuw andere borst maar na 2 uur komt ze dan weer en ben per voeding 45 min bezig. Tel daarbij op dat ze ook nog niet goed slaapt en dan ben je dus 24/7 met haar bezig.

    Ze poept ook nog steeds weinig dus nu toch maar geprobeerd flesje kv te geven om te kijken of ze dan meer verzadigd is. Ze dronk nog 50cc en dat terwijl ze nog geen half uur daarvoor de borst had gedronken. Als het werkt dan ga ik ook over op de fles. Is jammer maar met peuter thuis en man die volgende week weer gaat werken is het belangrijk dat we allemaal rust krijgen.
     
    iez vindt dit leuk.
  15. Cindy29

    Cindy29 Fanatiek lid

    13 okt 2013
    1.601
    1.098
    113
    Ik heb een vraag. Misschien herkend iemand het.
    Ik voel mij al sinds de bevalling ''ziek". (dik 4.5 week nu dus)
    Mijn gewrichten voelen zwaar en pijnlijk aan. Net zoals wanneer je een griepje of zo krijgt.
    En sinds een paar dagen heb ik ook ontzettend pijnlijke vingers?! Eerst dacht ik... Je bent bevallen dus daar is het van, maar wij zijn toch al een hele tijd verder nu. Is dit echt vanwege veel te weinig slaap... Dus gebrek aan energie of toch iets anders aan de hand.

    Ik moet woensdag toch naar de huisarts, dus wil het dan sowieso even aankaarten
     
  16. Isabella2020

    Isabella2020 Fanatiek lid

    3 jul 2019
    2.889
    2.897
    113
    Hmmm.. ik herken je symptomen niet, terwijl ik ook enig 'slaapgebrek' heb. Indd, zal het ook bij de huisarts aankaarten.
     
  17. Isabella2020

    Isabella2020 Fanatiek lid

    3 jul 2019
    2.889
    2.897
    113
    Met kleine J. gaat het beter. Het vele drinken en weinig slapen is gelukkig over, het zullen wel regeldagen zijn geweest, zoals hier geopperd werd. Dank daarvoor!
    J. komt nu weer om de 4 uur en drinkt nogsteeds 120. Dus ook ophogen was niet nodig. Wel heeft kleine J. veel last van krampen; zeker het eerste uur na zijn fles. Daarna vindt hij het heerlijk om op zn buikje te liggen, of op ons of in de box. Nu ligt hij ook lekker in mn armen, echt genieten zulke momenten!
     
    Ansj84 vindt dit leuk.
  18. RachelleNM

    RachelleNM Fanatiek lid

    19 aug 2015
    3.329
    2.135
    113
    Vrouw
    @Cindy29 Ik herken je klachten ook niet. Zeker even met de ha bespreken!

    @Dame09 Fijn dat je een goede beslissing hebt genomen! Als het voelt alsof er een last van je schouders valt is dat alleen maar positief natuurlijk :D

    @Ansj84 Ohhh balen dat soort dingen! Alsof je een soort melkkoe bent. Misschien kun je bv en fv combineren?

    Vandaag een prima dagje gehad hier wat betreft voedingen:
    1.00 - 5.00 - 9.15 - 11.45 - 13.45 - 18.00 en ben nu aan het wachten op de (hopelijk) laatste.
     
    Ansj84 en iez vinden dit leuk.
  19. LJJ

    LJJ Fanatiek lid

    20 nov 2015
    2.376
    1.350
    113
    NULL
    NULL
    Klinkt voor mij ook wel als clusteren/regeldagen. Dit is om jou productie op te hogen.
    Die heb je zo rond de 3/4 weken.
    Als je de tijd en rust hebt om je er aan over te geven is het het snelste voorbij.
    Maar als jij je prettiger voelt bij fv, moet je dat zeker doen hoor! Blije mama, blije baby!
     
  20. Seffie

    Seffie Fanatiek lid

    17 apr 2019
    2.270
    2.618
    113
    Vrouw
    S. kokhalst vaak na een voeding. Af en toe ook spugen maar dus ook wel eens kokhalzen zonder dat er wat uit komt.

    Iemand die dit herkent?
     

Deel Deze Pagina