Hoeveel besteden week boodschappen

Discussion in 'De lounge' started by nutts, Feb 11, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Casara

    Casara Fanatiek lid

    Aug 20, 2014
    2,271
    417
    83
    Ongeveer 120€ per week. Maar ik koop alles bij AH en veel bonusaanbiedingen. Dus daar zit ook bijv voorraad koffiepads, wasmiddel, vaatwastabletten, houdbare melk e.d. bij.
     
  2. mam1991

    mam1991 VIP lid

    Jan 17, 2013
    10,071
    2,096
    113
    #222 mam1991, Feb 12, 2020
    Last edited: Feb 12, 2020
    Jaa dit is iets wat ik bij ons altijd terug zie komen als ik vergelijk met anderen in onze omgeving. Wij drinken zelf praktische nooit frisdrank. Hier wordt voornamelijk gedronken: thee, water, ranja en voor de kinderen komt er dan melk bij. Man drink elke dag misschien 1 a 2 bakken koffie, ik praktische nooit. En daar houdt het normaal gesproken mee op, voor ons is dat heel normaal. Vindt kcal drinken ook gewoon nutteloze kcal die je naar binnen werkt.

    Zomers nog wel eens een biertje of radler.

    koeken gaan ook niet mee naar school, soms paprika mais crackers. Fruit uiteraard elke dag
     
    hummeltje5 likes this.
  3. Yelly

    Yelly Bekend lid

    Jun 26, 2019
    647
    575
    93
    Ik denk dat koek, drinken en snoep er best in kan hakken idd.
    Hier overwegend water en thee en koffie voor de volwassenen.
    In het weekend nog wel eens een keer sap, maar meestal kiezen de kinderen toch water.

    Hier krijgen de kinderen fruit of bv kaas of worst mee naar school en gewoon een dopper water.

    Niettemin vind ik de boodschappen echt wel prijziger geworden
     
    Wellesnietes and hummeltje5 like this.
  4. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Hier krijgt zoon ook fruit mee naar school en pakjes melk. En brood met een flesje water. Maar ondanks dat er geen koeken mee naar school gaan koop ik wel te veel koek omdat ik het zelf zo lekker vind. Man en zoon vinden een droog biscuitje bij de thee het lekkerste maar ik word zo vrolijk van gevulde koeken en mergpijpjes en glace koeken en nu heb ik dus trek in ... je raad het al ...
     
  5. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,617
    13,846
    113
    Female
    Noord- Holland
    #225 hummeltje5, Feb 12, 2020
    Last edited: Feb 12, 2020
    Lijkt me ook totáál niet realistisch als het geld toen voor zn tweeën was en nu voor zn vieren en ook nog inclusief luiers, en dan maar een tientje meer gebudgetteerd!!

    Edit: hier dus 55-65 voor 2 volw., 2 kind. p.w., maar dat is wel excl. luiers (en verzorgingsproducten).
    En nu ik het zo bedenk: met zn tweeën zaten we daar niet ver onder. Gemiddeld 40-55 euro toen p.w.
    Dus wat dat betreft zijn t enkel de luiers die je man even vergeten was mee te nemen in zn berekening denk ik ;)
     
    lidu1 and GossipGirlxoxo like this.
  6. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,617
    13,846
    113
    Female
    Noord- Holland
    #226 hummeltje5, Feb 12, 2020
    Last edited: Feb 12, 2020
    Hier niks geen creatief gedoe.
    Ik kijk geen folders na en doe maar bij één winkel inkopen.
    Groente kijk ik eerst naar wat ik wil maken die week (meestal bedenk ik maar 1-2 gerechten van tevoren) en dan naar in welke groenten ik zin heb die week. Wel kijk ik enigszins naar de prijzen. Vooral bij mn laatste keus. Als ik dan denk: ik heb meer zin in groente A, maar die is wel vrij prijzig, neem ik vaak groente B mee. Maar ook niet altijd. Ik hou erg van variatie dus kies zo nu en dan toch ook wel voor de wat (te) dure groente.
    Sappen en vlees is iets wat nog wel in de aanbieding gekocht kan worden. We vinden veel lekker en er is veel keus hier, dus dan is het vrij makkelijk om de aanbieding in het wagentje te gooien.
    Moet wel zeggen dat het bij de sappen vaak dezelfde zijn die in de aanbieding zijn en dat komt me al gauw de neus uit dus ook daar neem ik mee wat wij het lekkerst vinden.
    Verder gewoon verse groenten (1x in de 3-4 weken een potje), dagelijks minimaal 7 stuks fruit die er doorheen gaan (man is de enige die maar 1 stuk p.d. eet, kinderen en ik 2 of meer), 6 avonden zelf koken, 1 avond makkelijk, kinderen die net zulke grote eters zijn als wij en dat was het wel denk ik :p
    55-65 euro voor 2 volw., 2 kind. gemiddeld. Wel excl. luiers en verzorgingsproducten.
    N.b. in mn vorige post staat 50-65 dacht ik.

    Edit: doen nooit grote aanbiedingen inslaan want die opbergruimte hebben we simpelweg niet.

    Edit2: manlief doet ook vaak de weekboodschappen. Is n vergelijkbaar bedrag kwijt.
     
  7. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    #227 GossipGirlxoxo, Feb 12, 2020
    Last edited by a moderator: Feb 12, 2020
    Ik vind het knap hoor.
    Dan heb je voor €2,70 per persoon per dag 3 maaltijden en fruit en drinken. En nog niet eens gesproken over wasmiddel, wc papier, wat lekkers tussendoor.
     
  8. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,617
    13,846
    113
    Female
    Noord- Holland
    #228 hummeltje5, Feb 12, 2020
    Last edited: Feb 12, 2020
    Geen idee hoeveel dat is, als jij t zegt geloof ik je :p
    Wasmiddel zit er niet in hè (had ik wel gezegd dacht ik).
    Wc-papier trouwens wel.
    Lekkers tussendoor is fruit ;) Of cracottes, beschuitje oid.
    Kindjes drinken water of (karne)melk.
    Vergeet vooral ook niet dat manlief fulltime werkt ;)

    Misschien scheelt het dat we weinig A-merken kopen?
    We gaan overigens naar een winkel die gemiddeld is qua prijzen denk ik. Of gemiddeld-hoog.
    Iig. niet laag zoals Aldi of Lidl.

    Edit: tussendoortjes ook champignons of komkommer oid. maar iig. geen 'snack' oid. dus als dat is waar je op doelt.

    Manlief is de enige die 'snackt' op werkdagen: mueslirepen.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  9. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,617
    13,846
    113
    Female
    Noord- Holland
    Mozes. Dan snap ik wel dat ie eerst eens zn hand in eigen boezem mag steken ja!
    Of bedoel je nu niet voor één week maar voor één maand?
     
  10. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,617
    13,846
    113
    Female
    Noord- Holland
    Even nagerekend (en alleen met het hoogste bedrag: 65€): 2,32 zelfs ;)

    En toch zijn wij geen uitzondering, te zien aan enkele andere reacties in dit topic.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  11. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    #231 GossipGirlxoxo, Feb 12, 2020
    Last edited by a moderator: Feb 12, 2020
    Ja je zij verzorgingsproducten en luiers dus ik dacht aan shampoo, tandpasta enz. Maar die dingen en wasmiddel / schoonmaakmiddel / bijv. Stofzuigerzakken enz. zijn toch ook gewoon boodschappen? En dure boodschappen ook. Als je dat allemaal uitsluit snap ik al beter dat je op zo een laag bedrag uitkomt. Neemt je man ook geen brood tussendoortje en fruit mee naar zijn werk? Ik ben ook een muslirepen snacker ;) en daarvan vind ik het C merk nog het lekkerste.

    Edit. En toch vind ik het een extreem laag bedrag per persoon per dag voor alle maaltijden. Als je dan een topic ziet dat gerechten voor €1,25 per persoon per dag al goedkoop zijn dan heb je per persoon per dag nog net iets meer dan 1 euro over voor fruit, tussendoortjes en drinken. Ik snap niet hoe je dat doet? 7 stuks fruit op een dag, bijna 50 stuks fruit in de week! Ik red dat niet onder de €25 euro.
     
    Cindy1977 likes this.
  12. Kimd10

    Kimd10 Lid

    Jan 30, 2020
    22
    9
    3
    Female

    We zijn nu begonnen met boni cola te drinken en voor de rest is het water dus daar doe ik mijn best maar koeken kunnen we niet laten denk ik. Ze zijn dingen gewoon en heb al huismerken genomen maar die lusten ze niet. Ik vind het leuk om te zien hoe jullie alles onder controle hebben qua boodschappen doen. Daar kan ik nog van leren.
     
  13. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,617
    13,846
    113
    Female
    Noord- Holland
    Onder verzorgingsproducten versta ik alles wat buiten etenswaren valt.
    Stofzuigerzakken hebben we niet nodig met die van ons.
    Ik weet dus niet precies wat we kwijt zouden zijn als ik alle overige producten mee zou tellen, maar heb sterk de indruk dat het bedrag wat daar dan bij zou komen nou ook weer niet hèt wereldbedrag is hoor..
    Al wat je noemt neemt mn man gewoon mee ja.

    Ik weet ook niet waar t m in zit.
    Wat sowieso wèl meetelt is dat de producten in grote steden duurder zijn.
    Drinken dus voor de kids water of (karne)melk, voor mij thee of sap. Manlief sap maar die is dus fulltime aan t werk dus dat scheelt ook aanzienlijk (sap neemt ie niet mee natuurlijk naar zn werk).
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,319
    16,713
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Gemiddeld toch wel 150 euro per week. 2 volwassen, 3 kinderen waarvan 2 pubers en nog een hond.
    Ik doe tegenwoordig op maandag en vrijdag boodschappen en als het op is het gewoon op. Mijn oudste van 16 jaar eet gewoon alles wat maar te consumeren is ;)
    Tussendoor haal ik wel het eten wat voor die dag nodig is maar dan enkel dat en dan aan de hand van een lijstje.
    Werkt op zich prima en zo blijf het ook binnen de perken. Vind het anders zo zonde.
    Shampoo, toiletpapier koop altijd met aanbiedingen groot in evenals tandpasta etc. Op maandag wil ik ook nog weleens naar de Lidl rijden voor mijn zuivel, koffie, verzorging etc maar ik moet vaak toch weer naar de Albert heijn of Jumbo en kost me erg veel tijd.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  15. nutts

    nutts Fanatiek lid

    Apr 13, 2014
    1,973
    590
    113
    Nee per week
     
  16. Shay25

    Shay25 Fanatiek lid

    Oct 16, 2018
    2,813
    2,502
    113
    Female
    Wauw knap hoor! Ik moet wel lachen om groenten a of groenten b; ik zeg altijd wil je bloemkool of sperziebonen; Man: sperziebonen! Ik: nou bloemkool is in de aanbieding, dus we eten bloemkool hahahaha

    Ik ben wel benieuwd naar je lijst, wil je die delen met ons?
     
  17. ShineBright

    ShineBright Fanatiek lid

    Jan 29, 2014
    2,251
    670
    113
    Ik mocht willen dat het mij zou lukken tussen de 65 en 100 euro maar ik zit elke week op 150 euro ongeveer. En nee dan reken ik luiers en verzorgingsproducten niet mee.
    Is voor 2 volwassenen en 2 kinderen (11 en 3 jaar)
     
  18. Haje32

    Haje32 Bekend lid

    Sep 4, 2019
    583
    383
    63
    Female
    Even als voorbeeld: Ik haal hier op de markt 3 kilo appels, 28 mandarijnen en 2 dozen druiven voor 10,50. Dan haal ik een paar trossen kinderbananen bij de AH. Als je goed zoekt heb je er 7 voor 1,19. Wij eten hier 2 stuks fruit per persoon per dag (dat zijn dus wel 2 mandarijnen). Soms neem ik peer of kiwi extra mee, maar ik vraag altijd waar iedereen zin in heeft. In de zomer ben ik altijd wel wat meer kwijt. Maar gemiddeld denk ik 15 euro per week. Het is dus ook maar wat voor fruit je koopt denk ik.
     
    GossipGirlxoxo and Shay25 like this.
  19. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,739
    7,507
    113
    Female
    1 volwassene en 2 kinderen. totaal zo'n 250 en een heel enkele keer 300 euro in de maand. (als er veel bonus artikelen zijn die ik dan groot inkoop of bijv verzorginsartikelen bij kruidvat).
    ik laat 1x in de maand voor rond de 150 euro boodschappen bezorgen. (in dit bedrag volgens mij ook stqtiegeld voor 4-5 kratten)

    en de rest van het geld wat overblijft, dus zo'n 100, besteed ik de overige 3 weken in de winkel.
    dus dan zo'n 35 euro in de week voor melk, toetjes en verse groenten/fruit.

    eten van de honden zit hier niet bij in. dat is 45 euro per maand.
    dingen als wasmiddelen en shampoo enz koop ik alleen in de aanbieding en dan groot. nu bijv 6 flessen robijn voor 16 euro.

    e
     
  20. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,303
    25,766
    113
    Wauw, dat vind ik best veel! Ik dacht altijd dat wij veel uitgaven aan boodschappen. Maar als ik dit zo lees, doe ik het nog best zuinig (zonder bewust zuinig te zijn). Wij geven dat dus uit met een 6-persoons huishouden (waarvan 2 volw en 2 pubers) ;)
    Ik ben door dit topic toch best tevreden geraakt over ons eigen uitgavenpatroon in combi met wat we ervan eten.
     

Share This Page