Nederland vs. België

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door GossipGirlxoxo, 28 mrt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Dat besef ik me heel goed en dat zal ook zeker de reden zijn waarom ze bij ons nog open zijn. Ik zie hier nu wel veel winkels toch vrijwillig sluiten. Ik denk dat met de nieuwe regels max. X klanten in de winkel per keer de kleine winkels te weinig klanten krijgen om de kosten nog goed te dekken en daarom toch vrijwillig sluiten. Wegen de risico's voor personeel nog op tegen de minimale inkomsten? En ik denk dat als in de loop deze week in de cijfers niet stabiliseren (de maatregelen moeten nu geloof ik zichtbaar worden?) dat ze misschien alsnog overgaan op het sluiten van die niet essenciele winkels.
     
  2. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Ik vind helemaal niks, ik heb niet om een vergelijking of wat dan ook gevraagd. Ik herhaal nog maar een keer, het is geen wedstrijd.

    Het verschil waar ik het in het andere topic over had, ging niet over de maatregelen die er genomen zijn: die zijn min of meer gelijk nu - details daargelaten.

    Het ging over de houding tov triage, en hoe snel de ontmenselijking gaat.
     
    NiVa0230, Neuzeke, Zwierezwaai en 2 anderen vinden dit leuk.
  3. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Dank je voor je uitleg. Dus is deels ook nog afhankelijk van de hoeveel bewoners per land. Meer kan groter inkopen? Of klopt dat dan weer niet?
     
  4. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

     
    Syane vindt dit leuk.
  5. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.103
    12.084
    113
    Ik wilde helemaal niet reageren alsof het een wedstrijd was, maar omdat jij aangaf:

    En je juist de data van de sluitingen aanhaalt, ben ik benieuwd waar dat gevoel vandaag komt.
     
  6. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Gedeeltelijk, het is een tijdje geleden helemaal uitgelegd toen er zo in het nieuws was dat er veel tekorten waren qua medicijnen. Daar werd ook eigenlijk uitgelegd waarom medicijnen per land dus qua prijs verschillen. Of het echt per bewonersaantal gaat weet ik niet, is dacht ik niet specifiek benoemd. Het kwam er meer op neer dat er meer afname in de vorm van een constante is terwijl er vanuit nederland juist eerst onderhandeld wordt en wanneer het elders goedkoper verkregen kan worden er over gegaan wordt, dus gedeeltelijk ook het systeem van de zorgverzekeraars maar ook van de overheid door medicatie uit her basispakket te halen. In dat laatste geval wordt er bijvoorbeeld naar een alternatief gekeken wat volr afname zorgt en wanneer mensen het zelf moeten betalen vind er ook een afname plaats in het legale proces. Hier is bijvoorbeeld een roeger vergoedde medicatie uit het basispakket gehaald, zonder kan ik niet maar er zijn wel alternatieven die wel vergoed worden dus ben ik over gezet naar een alternatief.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  7. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    In Nederland is het bespreken van levenseinde door bv de huisarts, maar ook door familie al heel lang normaal. En hier iets over vastleggen ook. In Nederland zijn we ook al lang bekend met euthanasie en palliatieve sedatie. Er wordt over het algemeen vrij open over gesproken en is vrij gangbaar. Dit kun je als positief ervaren of niet, maar het is wel zo.
    Iemand van 83 gaat hier niet snel naar de IC en heeft vaak ook een niet reanimeren beleid. Is dit nog niet bekend, dan wordt daar naar gevraagd door de huisarts of op de SEH. Hetzelfde geldt bv voor iemand met een uitgebreide cardiale voorgeschiedenis of terminale/ongeneeslijke kanker. Dit geldt voor deze tijd, maar was een half jaar geleden ook het geval. Dat heeft niks met corona of een tekort aan IC bedden te maken. Ik kan me wel zo voorstellen dat er minder IC bedden zijn in Nederland, omdat patiënten van tevoren echt gescreend worden of ze geschikt zijn voor op de IC.

    Wat betreft adipositas.. als door ervaring blijkt dat mensen met adipositas en corona niet door de IC periode komen, dan kan dat onderdeel worden van de triage. Waarom zou je iemand zo'n ellendige periode geven, terwijl er geen zicht is op verbetering. Maar gisteren werd alleen opgemerkt dat het merendeel van de corona patiënten op de IC overgewicht hebben. Niet dat patiënten met overgewicht ook minder kans hebben op de IC.
     
    Huismuisie, cowgirl80, Syane en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  8. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Wanneer er vrijwillig gesloten wordt kan er bewust een kosten baten analyse uitgevoerd worden waarbij dus ook de veiligheid van klanten en werknemers meegenomen wordt. Er is op dat moment dus een duidelijk inzicht en dat betekent ook dat dat inzicht er is wanneer er alsnog voor overheidssluiting gegaan wordt. Waarmee dus ook duidelijker is hoe men problemen door de sluiting kan ondervangen. Daarbij zijn de mogelijkheden om het creatief op te vangen aanzienlijk kleiner als voor horeca geldt. Online kleding is tegenwoordig behoorlijk veelzijdig en juist de wat kleinere partijen van de niet essentiele winkels hebben een enorme strijd tegen het online shoppen. Wanneer het opgelegd wordt zoals in België is er veel minder speling en veel minder duidelijkheid over individuele gevolgen.
    Wat ik van bekende begreep zijn de creatieve oplossingen zoals drive thru's bezorging etc zoals van restaurants in nl nu daar niet echt aanwezig.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  9. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    De data van de sluitingen haalde ik puur feitelijk aan, om te schetsen hoe de situatie hier is.

    Dat de dreiging pas later echt serieus genomen werd, dat gevoel kreeg ik omdat er tot twee weken geleden in mijn Nederlandse kennissenkring echt heel serieus over groepsimmuniteit gesproken werd alsof er geen enkele maatregel zou genomen worden behalve dan vrijwillige social distancing en wat vaker je handen wassen. Op 13 maart was al bekend dat de scholen bij ons zouden sluiten en toen werd door Nederlanders in m'n appgroep nog gezegd dat er in de Nederlandse pers stellig werd beweerd dat dit niet nodig was in Nederland.
    Dat is erg bevreemdend als je zelf in een situatie bent waarin vanaf de week van 9 maart elke dag duidelijker werd dat er drastische maatregelen aan zaten te komen (ik werk op een school, en vanaf 9 maart was er elke dag crisisoverleg).

    De wetten rond euthanasie en palliatieve sedatie zijn in Nederland en België vrijwel gelijk, ik heb daar principieel ook geen problemen mee. Mijn eigen opa is gestorven onder palliatieve sedatie en ik ben blij dat die mogelijkheid bestond.

    Het ging me vooral om de toon van de discussie, en het feit dat het omsloeg van kijken naar levenskwaliteit naar een eigen schuld hebben aan de hospitalisatie.
     
    suus1983, Poolvos en Bubbel vinden dit leuk.
  10. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Er zijn best wel wat creatieve oplossingen hoor, sommige restaurants leveren/voorzien afhaalmaaltijden.

    Veel kleinere winkels verkopen online en voor de cafe's is er vanuit AB-inbev bvb een platform opgestart waar je virtuele pintjes kan bestellen bij je favoriete café.
    Ook plantjes leveren enzo heb ik al voorbij zien komen.

    Maar goed, een sluiting blijft een harde dobber natuurlijk.

    Maar, is er bij 33n vrijwillige sluiting bij jullie dan steun vanuit de overheid?
     
  11. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Huh??

    Sorry ik kan je echt niet volgen..
    Je wilde weten of hier men kritiek (durft te) geeft (geven) op het beleid.

    Ik probeer je daar iets meer over te vertellen, en dat is agressief?
     
    Huismuisie vindt dit leuk.
  12. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Weet toevallig van een vriendin met een eigen zaak dat zij idd aanspraak mag maken op hulp van de overheid maar er ook hulp js vanaf de banken.

    Overigens weet ik niet waar jou kennissenkring zich in nederland bevind, maar hier werd de groepsimmuniteit eerder sterk in twijfel getrokken dan omarmd, iets wat overigens ook op social media heel duidelijk naar voren kwam bij de reacties. Op school hier is al vanaf de voorjaarsvakantie dagelijks crisisoverleg geweest, zelfs in de vakantie. Was ook 1 van de scholen die preventief dicht gingen vanwege een mogelijke besmetting en vervolgens niet meer open is gegaan.

    Fijn dat het dan in ieder geval niet overal is zoals vrienden van ons aangeven uit België.
     
  13. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Ondernemers die door corona minder inkomsten hebben kunnen aanspraak maken op een uitkering van 4000 p/mnd voor 3 maanden. Daarnaast is het makkelijker een lening te krijgen voor ondernemers tegen een rente van 2%. Zzp'ers en ik geloof uitzendkrachten oproepkrachten kunnen nu een uitkering van max. 1500 p/mnd voor 3 maanden aanvragen zonder dat er naar vermogen of inkomen van partner word gekeken.
     
  14. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Dat is wel goed, want hier was het dus zo dat zaken die 'mogen' open blijven geen aanspraak kunnen maken op steun als ze toch beslissen te sluiten.

    De kappers bvb mochten aanvankelijk open blijven (want onmisbaar blijkbaar...), veel kapperszaken wouden voor eigen veiligheid sluiten, maar dan konden ze geen aanspraak maken op steun. Nu zijn de kapperszaken onder druk van de sector dus wel verplicht gesloten.
     
  15. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Ik weet het niet zeker maar zoals ik het begreep is deze regeling voor ondernemers die door Corona in finnaciele problemen komen. En hier is natuurlijk alleen de horeca en persoonlijke verzorging verplicht dicht. De rest allemaal eigen keuze.
     
  16. vlinderCN

    vlinderCN VIP lid

    21 mei 2018
    5.355
    1.829
    113
    Vrouw
    Volgens mij spelen de belachelijk hoge salarissen van Nederlandse artsen ook mee. Sowieso liggen alle salarissen hoger in Nederland dan in Spanje en Italië.
    Maar ik weet dat een gespecialiseerde arts hier 25k per maand kan verdienen...
    https://www.welingelichtekringen.nl/samenleving/21556/nederlandse-dokter-verdient-het-meest.html
     
  17. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    14 mrt 2015
    3.030
    2.030
    113
    Syane vindt dit leuk.
  18. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Ik verwacht wel dat dit in de toekomst minder wordt. Steeds meer artsen komen in dienst van een ziekenhuis ipv een maatschap.
    En ik denk dat je als kleiner land toch in het nadeel bent, omdat veel medische apparatuur en medicijnen geïmporteerd moeten worden.
     
    Huismuisie vindt dit leuk.
  19. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Niet helemaal mee eens, als onze zorg beter is en we geavanceerdere spullen zouden hebben, zou je verwachten dat er niet voor expertise contact met het buitenland opgenomen werd. Of men zelfs voor behandelingen naar het buitenland zou moeten.
     
  20. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Ja onze onderhandelingspositie is niet altijd even best gezien de grootte van de bevolking. Verder vind ik het ergens wel jammer dat we zoveel dingen niet meer zelf produceren. Maar goed, niks aan te doen.

    Ik ben ergens wel blij dat België zn grens heeft gesloten voor alles dat niet noodzakelijk is. Nederlanders die massaal over de grens gingen tanken en belgen die lekker een dagje gingen shoppen of hier uit eten... iets met weinig herseninhoud en alleen maar aan jezelf denken.

    Ik vind dat we dit als land moeten oplossen op de best mogelijke manier. Het is niet te doen om provincies af te sluiten maar je zou het bijna overwegen, om die eilandjes maar zo klein mogelijk te maken.

    Ben persoonlijk wel van mening dat we moeten blijven kijken wat op de langere termijn de meeste effecten heeft. Wat brengt ons als land uiteindelijk verder.
    Maar plus dat het zinvol is om na te denken over wat er mis is met niet het eeuwige leven hebben.

    Er zijn uitzonderingen maar de behandeling op de ic van corona is heel zwaar, heel erg pijnlijk (daarom onder narcose) en heel erg alleen.
    Je hebt het recht om nee te zeggen tegen een ic behandeling. En je hebt als arts ook het recht om nee te zeggen tegen patiënten die niet te helpen zijn. Ook al is dat een hele zware afweging om te maken.
    Iemand kan hoog en laag springen, maar wanneer blijkt dat iemand met 90 jaar, overgewicht en suikerziekte aan de beademing zou moeten dan lijkt er maar een uitkomst mogelijk. Dat moet je de patiënt en familie niet aandoen. Laat iemand dan gaan op een waardige manier.
     
    Neuzeke en Bubbel vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina