Net zwanger en corona

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Lexi, 5 apr 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lexi

    Lexi Actief lid

    24 dec 2014
    253
    7
    18
    Lang geleden dat ik hier geweest ben. Heb net ontdekt dat ik bijna 5 weken zwanger ben. Heel blij! Wilden altijd een derde, maar de timing met het virus is niet ideaal. Is dus ook een beetje een verrassing...

    Nu is mijn man sinds gisteren ziek, goede verkoudheid, wat keel en hoofdpijn, geen koorts tot zover. Vind het zo eng in deze tijd! Maak me veel zorgen om zo'n prille zwangerschap en de mogelijkheid dat mijn man misschien besmet is en ik daardoor misschien ook.

    Zijn er anderen is zo'n soort situatie? Er is nog zeer weinig bekend op de invloed op de baby, zeker zo in het begin...
     
  2. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Een week voordat het allemaal zo actueel werd in Nederland had ik een positieve test...
    Gelukkig tot nu toe niemand ziek in ons gezin. Maar ik kom met mijn werk veel met mensen in contact. Dus ik vind het ook wel spannend.
     
  3. Lexi

    Lexi Actief lid

    24 dec 2014
    253
    7
    18
    Gefeliciteerd! Hoop dat het hele gezin lekker gezond blijft.

    Mijn man werkt in het ziekenhuis, daardoor heeft hij ook veel meer contact en kan ook niet thuisblijven. Anders had ik ons opgesloten thuis.
     
    Jackie87 vindt dit leuk.
  4. Elinetjeee

    Elinetjeee Niet meer actief

    Hier hetzelfde idee.. toevallig vandaag een positieve test. Alleen werk ik in de verstandelijk gehandicaptenzorg en daar is momenteel op mijn groep een coronauitbraak.. Ik vind het wel erg spannend
     
  5. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Hier is t net misgegaan afgelopen maandag, maar wij liepen ook met deze zorgen. Er is simpelweg nog niks bekend over corona in een vroeg stadium van de zwangerschap. Immers is het virus er nog niet zo lang.

    Nog los van wat er eventueel verder speelde want wij zouden ook naar t Erasmus gaan voor vroegdiagnose ivm chromosoom afwijking met ernstige nevenschade in een eerdere zwangerschap.

    Beheer heeft net een link geplaatst voor een enquete onderzoek corona met zwangerschap.
     
  6. Vitamientjuh

    Vitamientjuh Fanatiek lid

    3 dec 2011
    3.069
    1.124
    113
    Vrouw
    Ik heb geen idee, ben ook niet zwanger. Maar ik begrijp jullie zorgen. Misschien met de gynaecoloog telefonisch overleggen?
    Gefeliciteerd allemaal! Probeer er toch van te genieten!
     
    Ysabella, Jackie87 en Elinetjeee vinden dit leuk.
  7. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    12 mei 2017
    7.933
    12.187
    113
    Bij mij op mijn werk zeggen ze dat je je niet extra zorgen hoeft te maken als zwangere, dat je niet meer vatbaarder bent als een ander. Ik denk alleen wel dat het nooit goed is om hoge koorts te krijgen in een zwangerschap.
     
  8. Lexi

    Lexi Actief lid

    24 dec 2014
    253
    7
    18
    Nee dat is zeker. Ik heb ook gehoord dat je ongeveer hetzelfde risico loopt als zwangere, hoewel ik tegelijkertijd ook hoor dat je een wat verminderde weerstand hebt.

    Maar goed het enge is dus dat we ook geen idee hebben of het virus kwaad kan voor de ontwikkeling van de baby. Zoals bijvoorbeeld destijds het zika virus. Er is alleen met kleine studies gebleken dat in het 3e trimester er tot nu toe weinig risico lijkt te zijn
     
  9. Burb1988

    Burb1988 Fanatiek lid

    5 mei 2014
    1.974
    1.599
    113
    Ja ik ben ook zwanger....en had al 2 weken klachten ...tot ik vorige week zondag koorts kreeg niet hoog 38.2..
    dit bleef zo tot nu...ik ben vrijdag getest en vandaag gehoord dat de test positief is ik heb dus covid-19. Ik zit in de zorg.
    Van de week gehoord dat 2 cliënten het ook hadden...deze zijn dan ook overleden...mijn grote verdriet. We zijn nu met 3 getest en alle drie positief.
     
  10. Elinetjeee

    Elinetjeee Niet meer actief

    Jeetje wat spannend.
    Hopelijk blijft het hierbij
     
  11. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    O jee, beterschap!
     
  12. Lappies

    Lappies Actief lid

    21 aug 2018
    278
    167
    43
    Ik heb morgen eindelijk een eerste echo, ik vermoed nu rond de 11 weken zwanger te zijn. Ik vind het een heel lastige situatie. Ik heb mn werk bv al ingelicht omdat ik het gesprek wilde aangaan over de mogelijkheid om thuis te werken. Maar ik werk in een cruciaal beroep (geen zorg) en voel me dus ook verantwoordelijk. Daarnaast vind ik het ook gewoon fijn om te kunnen werken. Heb de huisarts gebeld voor advies en zij volgen, logisch ook, het rivm. Rivm zegt dat er geen reden is om aan te nemen dat je als zwangere extra risico loopt voor jezelf of baby. Maar goed, dat komt omdat ze het gewoon nog niet weten, niet omdat er bewezen is dat er geen risico is. In landen om ons heen zijn zwangeren bv wel een risicogroep en is het standpunt ‘better safe than sorry’. Ik werk nog steeds maar als ik perse zou willen, zou ik thuis kunnen blijven. Ik vind het zo een moeilijke keuze.
    Daarnaast vind ik het echt een schaduwzijde hebben om nu zwanger te zijn, de opa’s en oma’s zitten in thuisisolatie en kunnen we het leuke nieuws dus niet live vertellen. Sowieso denk ik als we het nu vertellen ze zich zoveel zorgen om mij gaan maken en dat wil ik niet. We proberen er toch maar het beste van te maken nu en positief te zijn. ik realiseer me ook wel dat er nu families zijn met veel grotere zorgen en dat dit dan minor problems zijn.
    Sterkte allemaal!
     
    Salvatore, Jackie87 en Elinetjeee vinden dit leuk.
  13. Elinetjeee

    Elinetjeee Niet meer actief

    Jeetje wat lastig.. als je de mogelijkheid heb om thuis te werken zou ik die met 2 handen aanpakken. Ik wil je niet bang maken, maar ik heb de corona van dichtbij gezien en het is echt verschrikkelijk. Hoge koorts is ook sowieso niet goed voor het kindje, en die kan echt heel hoog oplopen.
     
  14. Elinetjeee

    Elinetjeee Niet meer actief

    Bij mij bleek het een vals positieve test te zijn. Ben nog nooit zo opgelucht geweest, terwijl de kinderwens echt heel groot is. Wij gaan het pas weer proberen nadat de coronatijd voorbij is. Gezien mijn directe contact met coronapatienten zat mijn stresslevel keihoog.. en nu kan ik het eindelijk een beetje relativeren voor mezelf. Nu hopen dat ik snel weer ongesteld ga worden om het 100% zeker te weten.
     
    Lappies vindt dit leuk.
  15. Lappies

    Lappies Actief lid

    21 aug 2018
    278
    167
    43
    Je hebt gelijk, ik heb het met de verloskundige besproken vanochtend en zij had ook een heel duidelijk advies. Werk sinds vanmiddag dus thuis. Heel erg wennen aan het idee en denk dat ik echt moet gaan zoeken naar een nieuwe modus met mn nieuwe collega’s :roflmao:(man en twee kleintjes thuis) maar komt vast goed!

     
  16. Beheer

    Beheer Administrator
    Medewerker

    11 feb 2005
    16.273
    2.975
    113

Deel Deze Pagina