Scholen open/dicht

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by xSNDY19x, Apr 14, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    10,899
    3,931
    113
    Nee hoor, ik lees men als "de mensen (leerkrachten) in het algemeen".
    Ik denk dat de scholen die pas een week later opengaan echt maar een klein deel van het totale onderwijs is.
     
    Fuddey likes this.
  2. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,238
    11,817
    113
    Ja dat is hoe jij het leest. Maar ik bedoel dat dus anders. Namelijk naar de scholen en mensen die dat doen!
     
  3. Juffie26

    Juffie26 VIP lid

    Oct 24, 2011
    10,011
    1,860
    113
    Bij ons heeft de onderbouw 2 dagen extra vakantie en de bovenbouw 2,5 dag extra vakantie. Anders moeten we nog dag inplannen in die 2 en 2,5 dag om nieuwe pakketten op te komen halen op school om thuis te werken. Terwijl bij ons veel ouders niet op komen dagen om het werk op te halen en dat er na een paar dagen nog steeds ligt is het weinig zinvol om voor die korte tijd nog nieuw thuisonderwijs op te gaan zetten. Dus bij ons hebben ze nog die dagen (2 en 2,5 dag) extra vakantie. Juf zet wel wat dingen op de mail ect. maar we gaan niet compleet nieuwe pakketjes maken en schema maken wanneer op te halen. We hebben werk meegegeven tot aan de meivakantie.
    Het gaat bij ons dus niet om een week extra vakantie maar max 2,5 dag dat zal zo dramatisch niet zijn.
    Wij als leerkrachten zijn wel vanaf 6 mei in principe geldt als het je werkdag is en je bent niet ziek ben je op school. Wij zijn er dan dus wel, omdat er praktisch nog vanalles geregeld moet worden in en om school om 11 mei.

    De kinderen verwachten we 11 mei tenminste die kinderen die ingedeeld zijn die dag te komen. Deze week werken we allemaal nog de volgende week nemen de meeste leerkrachten zoveel mogelijk even stapje terug om bij te tanken.
    Ik zelf heb me wel opgegeven om volgende week vrijdag in de noodopvang te werken want dat gaat door in de vakantie nu.
    Er wordt nu kei kei hard gewerkt om alles volgens protocol op orde te hebben voor 11 mei. Ouders krijgen bij ons morgen alvast een eerste brief met wat uitleg. Nog geen groepjes kinderen die ingedeeld zijn daar wordt nog aan gewerkt en dat zal gecommuniceerd worden zodra dat af is. We houden rekening met broertjes en zusjes dat die ook samen naar school kunnen op de dagen dat ze ingedeeld zijn.
    Verder doen we op school veel instructie en verwerking ook wel en maken ze thuis huiswerk wat meegegeven wordt dus niet echt thuisonderwijs meer maar huiswerk van wat die dagen op school besproken is.
    Van leerkrachten wordt niet het onmogelijke gevraagd gelukkig.

    We zijn heel flexibel in hoe elke school het mag aanpakken.
    Bericht van PO vanmorgen

    "MAATWERK IPV DWINGEND KEURSLIJF

    Beste collega's,

    Er is veel onduidelijkheid mbt het gistermiddag gepresenteerde protocol. Er zijn enorm veel vragen over, begrijpelijk. Allereerst een algemeenheid om ter harte te nemen:

    Het protocol is GEEN verplichting ('waarom heet het dan een protocol?', schiet me maar lek), het uitgangspunt is MAATWERK. Wat past op jullie school, bij jullie team, met jullie populatie leerlingen en jullie gebouw. Neem met je team en schoolleider de professionele ruimte die je nodig hebt. Van geen school of leraar wordt het onmogelijke gevraagd. Neem als uitgangspunt 'álle leerlingen krijgen vanaf 11 mei 50% van de onderwijstijd op school', alle rest vul je samen in op de manier die bij jullie unieke situatie past. En ja, ik weet dat er nog andere dingen in dat protocol staan (hele groepen, combi afstandsonderwijs en onderwijs op school), maar dat regel je dus in op de manier waarop dat passend te maken is."
     
  4. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,264
    25,721
    113
    Ik ben hier nog in afwachting wat onze school gaat doen. We krijgen sowieso iedere vrijdag een uitgebreide mail vanuit de directie, dus ik verwacht vrijdag ook bericht over het hoe en wat vanaf 11 mei. Verder hoorde ik de juf vandaag na de instructieles zeggen dat ze elkaar weer na de vakantie (voor ons ook 11 mei) weer zouden zien en dat de directie nog ging laten weten hoe dat dan zou gaan. Geen issue dus dat ze later wilden starten en dat had ik ook zeker niet verwacht.
    Deze school valt onder een bestuur met nog 55 andere scholen en ik weet behoorlijk zeker dat dit bestuur nooit zou accepteren dat scholen later dan 11 mei zouden starten.

    En verder ben ik ook benieuwd hoe het voor mijn zoon zal gaan. Hij wordt in juni 4 en normaal gesproken wordt in mei contact op genomen om wendagen in te plannen. Maar als ouders half juni niet de school in mogen dan vind ik het ook nog wel een ding om mijn net 4-jarige daar te ‘droppen’, nadat hij net nog een paar daagjes afscheid heeft kunnen nemen op de peuterspeelzaal.
    Betreft hier ook een hele grote school (ruim 900 leerlingen), dus dat maakt alles wel wat complexer. Maar voor nu wachten we maar gewoon af. Ik heb er voor nu iig alle vertrouwen in dat ze met een goed plan komen.
     
    hummeltje5, Roanna and Syane like this.
  5. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    10,899
    3,931
    113
    Oke
     
    Syane likes this.
  6. Juffie26

    Juffie26 VIP lid

    Oct 24, 2011
    10,011
    1,860
    113
    Wij zijn een kleine school (224 leerlingen) en we hebben vanmorgen besloten dat we het starten van nieuwe leerlingen even parkeren. Dat is lastig voor zowel de nieuwe leerlingen als ouders en de leerkracht om in deze situatie te moeten gaan beginnen. Wanneer dat wel weer kan zullen we dat zeker weer doen op een veilige manier
     
  7. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,766
    18,911
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Terecht dat de minister zich uitspreekt tegen scholen die later willen openen. Geen enkele school is 3 weken dicht. Dus je komt er wel uit met z'n allen. Of je hebt deze week vrij. Of in de week van 6 mei. Dat zijn 3 dagen. Als je dat niet genoeg vindt als bestuur, dan zoek je even dat stukje in de CAO waarin staat dat men in geval van een calamiteit verplicht mag worden om 1 dag in de vakantie te werken. Dan heb je 4 dagen. Hoppa. Je redt je er maar mee. Doorwerken en effeciënt overleggen in plaats van oeverloos gezwam.

    Nu moet de minister nog even èxtra duidelijk benoemen dat scholen géén extra vakantiedagen aan leerlingen mogen geven. Want dat hebben ze nu dus binnen ons bestuur bedacht. Kansloze toestand, kinderen hebben al genoeg gemist.
     
    Melief, hummeltje5, Mar76 and 13 others like this.
  8. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,238
    11,817
    113
    Zo enorm met je eens!
     
  9. Daniellexxx

    Daniellexxx Bekend lid

    Feb 11, 2013
    658
    158
    43
    Noord-Holland
    Die uren komen daar nog eens bovenop...
     
  10. Leolove

    Leolove Fanatiek lid

    Apr 16, 2016
    4,143
    1,682
    113
    Dochter is deze week 4 geworden. Wij hebben ook nog geen officieel bericht van school maar de juf belde vandaag om haar te vertellen dat ze gewoon mag beginnen de 11e.
     
    bulakgirl, Syane and sillies like this.
  11. bulakgirl

    bulakgirl Fanatiek lid

    Aug 4, 2013
    3,155
    2,542
    113
    Nee, wij vallen niet in de cruciale beroepslijst... Maar hebben niet de baan die thuis uitgevoerd kan worden..

    Ben blij om te lezen dat ik niet alleen ben in mijn redenatie!

    School heeft zojuist laten weten om de intentie te hebben dinsdag 12 mei wel te kunnen starten (zullen meerdere klachten gehad hebben denk ik zo) en nu te lezen dat ze van 't ministerie niet later mogen starten geeft dat wel goede hoop.... Hoe het met de ander moet zien we dan maar tegen die tijd... Zou zelfs voor willen stellen dat hij met de oudste mee in de klas gaat... Die laatste paar weken zouden hun samen in de klas geen probleem moeten zijn lijkt mij, maar goed... To be continued...
     
    cowgirl80, sillies and Syane like this.
  12. Elizah

    Elizah Niet meer actief

    Wij hebben ook bericht gekregen (school van ruim 300 leerlingen)
    Alle klassen worden in 2en gedeeld.
    Helft 1 gaat de eerste week de ochtenden naar school, Helft 2 de middagen.
    De week er na wordt dat omgedraaid.
    Kinderen uit 1 gezin zitten ingedeeld in dezelfde helft, die gaan dus tegelijk naar school.
    Verder geen extra werk tijdens de ochtenden of middagen dat ze thuis zijn.

    Kleuters kan je afgeven aan de juf, die brengt ze naar de klas. De rest gaat via verschillende ingangen zelf naar de klas.

    Ik ben wel tevreden met hoe ze t willen gaan doen vanaf 11 mei.
     
    NiVa0230 likes this.
  13. Wen86

    Wen86 Fanatiek lid

    Apr 12, 2011
    2,165
    178
    63
    Ligt aan het bestuur.
     
  14. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    Nov 3, 2010
    2,458
    1,407
    113
    bij ons starten zo ie zo geen nieuwe kinderen meer vanaf 1 juni, doen we al jaren niet..
    hebben ook geen startersgroep of iets dergelijks..
    maar verwacht dat ze nu helemaal geen nieuwe leerlingen laten starten.. zelfs de kinderen die afgelopen corona tijd 4 jaar zijn geworden niet.. ze kunnen dan nog wel terecht op “voorschool”
    Denk dat je het als ouders nu ook niet moet willen, starten op een school.. zou het lekker over de zomervakantie heen tillen!
     
  15. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,264
    25,721
    113
    Dat zou ik ook wel begrijpen als dat hier ook besloten wordt. Ik wacht het nog even af, en anders mail ik directie wel even om het te vragen. Maar denk dat ze op dit moment het druk zat hebben, dus ik kan nog wel even wachten met mijn vraag.
     
    Juffie26 likes this.
  16. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
  17. Suzy85

    Suzy85 Fanatiek lid

    Apr 16, 2016
    2,364
    2,822
    113
    Informatiebeveiliging
    Provincie Utrecht
    Op Rijksoverheid.nl staat:
    Mogen scholen de 50% onderwijstijd inrichten in halve dagen?
    Scholen beslissen zelf hoe zij de 50% onderwijstijd inrichten, daarbij wordt wel uitgegaan van hele dagen onderwijs. Bijvoorbeeld: leerlingen om de dag of 2 dagen/3 dagen afwisselend naar school. De reden hiervoor is om het aantal haal- en brengmomenten te beperken en om ouders zo veel mogelijk te ontzien bij het (thuis)werk. Ook is het op deze manier voor de buitenschoolse opvang beter te organiseren.

    Ik vraag me dus af of al die scholen die zich nu richten op halve dagen dan niet ook teruggefloten gaan worden...
     
    hummeltje5 and Syane like this.
  18. Elizah

    Elizah Niet meer actief

    Hier starten ze ook niet meer.
    Mn dochter is 1 week voor de sluiting gestart op school, zij mag vanaf 11 mei weer naar school. Net op t nippertje.;)
     
  19. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Kun je je voorstellen hoeveel scholen van plan waren om aan de haal te gaan met het woord "mag" met de interpretatie van @Juffie26 , dat de ministerie binnen 1 dag moest ingrijpen?
     
    Syane likes this.
  20. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,264
    25,721
    113
    Hier normaal gesproken wel. Kind wordt 4 jr en mag naar school, en daarvoor kan hij/zij eerst komen wennen. En zo deden we het ook op de school waar ik werkte. Werkte ook prima. Mijn zoon roept al maanden ‘als ik 4 word, ga ik naar de basisschool’ dus onder normale omstandigheden was dat voor hem ook echt wel het fijnste geweest.

    Maar nu zijn de omstandigheden natuurlijk anders, dus ik wacht gewoon af wat school hier over beslist en daarin is het sowieso fijn om te weten hoe ze met kleuters omgaan mbt het breng- en haalmoment.
    Voorheen werden kleuters tot in de klas gebracht. Ik kan me eigenlijk voorstellen dat ze dat anders aan gaan pakken, zoals bv buiten verzamelen op het schoolplein waar de juf ze dan opvangt oid. Want het lijkt mij nog steeds niet wenselijk dat 4- en 5-jarigen zelfstandig door de school naar hun klas moeten gaan.
     

Share This Page