Ik ben momenteel 31 weken en 2 dagen zwanger van onze tweede zoon. Afgelopen week bij triage gezeten omdat ik pijnleke krampen had zoals bij onze zoon toen der tijd. Toen werden het indalingsweeen genoemd. Uit eindelijk na 3 kwartier aan de ctg conclusie oefenweeen en harden buiken maar niet regelmatig. Inwendig onderzoek gaf aan dat er nog een tuutje baarmoedermond is dus dat de oefenweeen niks doen. Sinds die dag op en af soms uren last er van. Afgelopen nacht wakker geworden van de pijn. Verder geen maatregelen gekregen dan dat ik al had, utrogestan tot 36 weken en rustig aan doen, niet tillen etc. Toch maakt het me hartstikke angstig nu we richting het termijn van onze zoon komen. Toen begon het ook rond dit termijn te rommelen.. Wie heeft hier ervaring mee en bij wie is de baby gewoon tot de 40 weken blijven zitten. Er zijn immers vrouwen bij wie dit normaal is zoals ik begreep van de gyn.
Ik heb in mijn beide eerste zwangerschappen vanaf 31 weken regelmatig pittige voorweeën gehad. Ik ben (wegens andere redenen) met respectievelijk 38+0 en 37+6 ingeleid, dus geen idee of we anders de 40w zouden hebben gehaald, maar een keurig termijn dus zeker De voorweeën hebben me een mooie voorsprong opgeleverd: startte de eerste inleiding met 3cm ontsluiting en de tweede met 4cm. Ik weet niet vanaf welk punt dat ontstaan is, eerder dan met 37w werd de ontsluiting nl niet gecheckt bij me.
In jouw situatie kan ik mij wel voorstellen dat het je angstig maakt. Kun je het een klein beetje van je afzetten? Misschien kun je afspreken met het ziekenhuis dat je wat vaker op controle kan komen? Bij mijn zoon had ik vanaf 16 weken 40 -pijnlijke- harde buiken per dag. Het heeft nooit iets gedaan hij is namelijk met 40.4 weken geboren. Nu met deze zwangerschap heb ik sinds 32 weken -pijnlijke- harde buiken en oefen weeën. In mijn geval hoop ik juist wel dat het iets doet want ik word met 38 weken ingeleid.
Ik had het bij de tweede vanaf 34weken ergens, uiteindelijk 10 dagen over tijd gegaan. Het hoeft dus niks te zeggen, al begrijp ik je zorgen.
Ik kan me ook goed voorstellen dat dit je angstig maakt, maar het hoeft inderdaad helemaal niets te betekenen. Bij beide zwangerschappen heb ik vanaf 30 weken ook last van voorweeën gehad, maar de eerste is met 40.6 geboren en de tweede met 39.6.
Ik heb vanaf 16 weken elke 3 weken een bmh meeting gehad en gebruik sinds dien ook medicatie om de boel rustig te houden. Echter alleen de utro tot de 36 weken blijven gebruiken en bmh meetingrn zijn na 30 weken niet meer nodig vinden ze omdat de overlevingskansen nu goed zijn.
Ik heb al vanaf de 25 weken veeeeel harde buiken. Vanaf 32 ook wel pijnlijke oefenweeën. Ook erg regelmatig (zagen we op ctg) maar nu 36+4 weken zwanger. Hij is dus gewoon blijven zitten.
Ik heb deze zwangerschap vanaf 18 weken last van harde buiken.. moest ook rustig aan doen van de verloskundige en mocht niet meer werken.. Nu bijna 35 weken zwanger en meneer zit er nog (gelukkig!)